Widget Disable افزونه غیرفعال سازی ابزارک های غیرضروری در وردپرس

صفحه ابزارک ها در وردپرس تمام ابزارک هایی که می توانید به قالب خود اضافه کنید را به شما نشان می دهد. گاهی اوقات تعداد زیاد ابزارک هایی که به آنها نیاز ندارید باعث می شود صفحه شلوغ و به هم ریخته شود. افزونه Widget Disable که یکی از بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس است، به شما کمک می کند ابزارک های ناخواسته را در سایت وردپرس خود غیرفعال کنید.

ابزارک ها بلوک های المان هستند که می توانید آنها را به نوار کناری سایت وردپرس خود یا هر ناحیه ابزارک دیگری که قالب شما در اختیارتان قرار می دهد، اضافه کرده و اطلاعات مهمی مانند اشتراک خبرنامه و ایمیل را در معرض دید بازدیدکنندگان خود قرار دهید. وردپرس دارای چند ابزارک پیش فرض مخصوص به خود است. سایر افزونه های وردپرس نیز ممکن است ابزارک های مخصوص به خود را به صفحه ابزارک های وردپرس اضافه کنند.

همه این ابزارک ها را می توان با رفتن به مسیر نمایش » ابزارک ها در پیشخوان وردپرس مشاهده کرد. با این حال برخی از این ابزارکها ممکن است برای وب سایت شما مفید و قابل استفاده نباشند و احتمالاً هرگز از آنها در وب سایت خود استفاده نکنید.

از طرف دیگر، اگرچه وردپرس این امکان را به شما می دهد که هر ابزارکی که نمی خواهید را حذف کنید و اگر خواستید دوباره آن را اضافه کنید، اما مجبورید ابزارک مورد نظر خود را دوباره بازنویسی کرده یا کدی که در آن استفاده می کردید را پیدا کنید.

اگر از افزونه هایی استفاده می کنید که ابزارک های مخصوص به خود را نیز اضافه می کنند، بعد از مدتی صفحه ابزارک های سایت وردپرس شما بسیار شلوغ و به هم ریخته می شود و پیدا کردن ابزارک هایی که می خواهید از آنها استفاده کنید مشکل می شود.

با غیرفعال کردن ابزارک های ناخواسته در وردپرس می توانید صفحه نمایش ابزارک ها را به راحتی تمیز کنید. افزونه Widget Disable امکان انجام این کار را به شما می دهد.

آموزش افزونه Widget Disable و غیرفعال کردن ابزارک های ناخواسته در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، برای پیکربندی تنظیمات آن در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » غیرفعال کردن ابزارک ها بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Widget Disable

صفحه تنظیمات به دو تب تقسیم می شود. در تب اول می توانید ابزارک های نوار کناری که می خواهید غیرفعال کنید را انتخاب کنید. کافی است باکس کنار ابزارک هایی که نمی خواهید از آنها استفاده کنید را تیک بزنید و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

پس از غیرفعال کردن ابزارک های مورد نظر خود در نوار کناری، اگر در پیشخوان وردپرس به صفحه نمایش » ابزارک ها بروید، مشاهده می کنید که ابزارک های انتخاب شده دیگر در صفحه ابزارک ها قابل مشاهده نیستند.

افزونه Widget Disable امکان حذف کردن نوار کناری سایت وردپرس را به شما می دهد. اگر در صفحه بالا روی لینک “انتخاب همه” کلیک کرده و تمام ابزارک های موجود در نوار کناری را انتخاب و غیرفعال کنید، نوار کناری در سایت وردپرس شما غیرفعال و حذف می شود.

در مورد غیرفعال کردن نوار کناری توجه به چند نکته ضروری است. به طور کلی، نوار کناری که دارای ابزارک است فعال است اما در حالی که ابزارکی در آن نباشد غیرفعال محسوب می شود.

قالب های وردپرس نوار کناری های غیرفعال را  به سه روش مدیریت می کنند:

  • نوار کناری به طور کامل برداشته می شود و طرح بندی تمام عرض فضای صفحه را اشغال می کند.
  • نوار کناری پنهان است ، اما یک فضای خالی جای آن را می گیرد.
  • نوار کناری پنهان است اما ابزارک هایی که به صورت هارد کدگذاری شده اند جای آنها را می گیرند.

در قالب های مدرن، استاندارد و دارای کدگذاری مناسب معمولاً به روش اول با ابزارک های غیرفعال برخورد می شود.

غیرفعال کردن ابزارک های پیشخوان

افزونه Widget Disable به شما امکان غیرفعال کردن ابزارک های موجود در صفحه پیشخوان را نیز می دهد.

وردپرس به صورت پیش فرض چند ابزارک را در صفحه پیشخوان نمایش می دهد. برخی از افزونه ها و قالب ها نیز ممکن است ابزارک های خاص خود را به صفحه پیشخوان وردپرس اضافه کنند.

وردپرس به طور معمول به شما اجازه می دهد روی دکمه تنظیمات صفحه در بالای صفحه پیشخوان کلیک کرده و ابزارک هایی که نمی خواهید مشاهده کنید را غیرفعال کنید.

Widget Disable

با این حال ، انجام این کار به شما و سایر کاربران در سایت امکان می دهد که به سادگی بر روی دکمه تنظیمات صفحه کلیک کرده و دوباره آن ابزارک ها را نمایش دهند.

افزونه Widget Disable  به شما امکان می دهد تا ابزارک های پیشخوان را حتی از فهرست تنظیمات صفحه نیز مخفی کنید.

برای این کار کافی است در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » غیرفعال کردن ابزارک ها بروید و روی تب ابزارک های پیشخوان کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Widget Disable

ابزارک هایی که می خواهید از صفحه پیشخوان مخفی کنید را انتخاب کرده و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات خود را ذخیره نمایید.

اکنون می توانید به صفحه پیشخوان مراجعه کرده و تغییرات ایجاد شده را مشاهده کنید.

متوجه خواهید شد که ابزارک های انتخابی شما دیگر در صفحه پیشخوان یا در فهرست تنظیمات صفحه نمایش قابل مشاهده نیستند.

افزونه دیگری که با استفاده از آن می توانید ابزارک های نوار کناری را غیرفعال کنید، افزونه Content Aware Sidebars است. این افزونه کنترل کامل روی ابزارک های نوار کناری را به شما می دهد. به عنوان مثال می توانید نوار کناری های مختلفی برای صفحات مختلف وب سایت وردپرس خود بسازید. همچنین می توانید نوار کناری سایت را در نوشته ها و برگه های خاصی پنهان کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Widget Disable
صفحه افزونه Widget Disable

5/5 - (2 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *