WooCommerce Breadcrumbs افزونه افزودن بردکرامب به ووکامرس

WooCommerce Breadcrumbs

WooCommerce Breadcrumbs یک افزونه ساده وردپرس است که به شما امکان می دهد بردکرامب ها یا مسیرهای راهنمای ووکامرس را مجدداً استایل دهی کنید. همچنین این امکان را به شما می دهد تا آنها را کاملاً غیرفعال کنید به صورتی که در فروشگاه ووکامرس شما نمایش داده نشوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این ویژگی، مقاله بردکرامب و نحوه اضافه کردن آن به سایت وردپرس را مطالعه کنید.

بردکرامب (Breadcrumb) لینک های ناوبری هستند که به صورت یک راهنما مسیری که کاربر در سایت وردپرس یا فروشگاه شما طی کرده است تا به صفحه ای که در حال مشاهده آن است برسد را نشان می دهد. بردکرامب ها روش مفیدی برای ناوبری فروشگاه هستند. به عنوان مثال، کاربر را قادر می سازد تا بتواند کالاهای دیگری را در همان دسته پیدا کند یا به دسته والد کالایی که در حال مشاهده آن است، دسترسی پیدا کند.

WooCommerce Breadcrumbs

 کاربر می تواند با کلیک بر روی لینک های موجود در این مسیر به صفحات قبل بازگردد تا وقتی که به صفحه اصلی برسد. به صورت پیش فرض بالاترین سطح لینک یا دسته صفحه اصلی سایت یا فروشگاه است اما شما می توانید آن را طبق نیاز خود سفارشی سازی کرده و تغییر دهید.

افزونه WooCommerce Breadcrumbs به شما امکان سفارشی سازی لینک های ناوبری بردکرامب را با تغییر تگ HTML بردکرامب می دهد. به عنوان مثال با استفاده از این افزونه می توانید جدا کننده لینک ها را به دلخواه خود سفارشی سازی کنید یا حتی آنها را به صورت لیست های مرتب نشده نمایش دهید.

در این مقاله افزونه WooCommerce Breadcrumbs را مورد بررسی قرار داده و نحوه استایل دهی و سفارشی سازی بردکرامب با این افزونه را آموزش می دهیم.

آموزش افزونه WooCommerce Breadcrumbs و نحوه سفارشی سازی لینک های ناوبری بردکرامب در ووکامرس

توجه داشته باشید که برای استفاده از این افزونه باید فروشگاه اینترنتی خود را با افزونه WooCommerce ساخته باشید.

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.     

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » WC Breadcrumbs بروید. صفحه تنظیمات افزونه مشابه شکل زیر نشان داده می شود.

WooCommerce Breadcrumbs

با استفاده از تنظیمات این صفحه می توانید ظاهر لینک های ناوبری بردکرامب در سایت وردپرس خود را سفارشی سازی کنید.

اولین گزینه ای که در این صفحه مشاهده می کنید، Enable breadcrumbs است. با غیرفعال کردن این گزینه می توانید نمایش لینک های ناوبری بردکرامب را در فروشگاه ووکامرس خود متوقف کنید.

WooCommerce Breadcrumbs تنظیمات زیر را به شما ارائه می دهد:

  • seperator Breadcrumb: جداکننده ای که بین لینک ها استفاده می شود و شما می توانید آن را به دلخواه خود سفارشی سازی کنید.
  • Wrap before: تگ باز HTML که قبل از تمام بردکرامب های شما قرار می گیرد. این تگ به صورت پیش فرض nav است اما شما می توانید آن را به دلخواه خود تغییر دهید. البته باید با زبان برنامه نویسی HTML آشنایی داشته باشید.
  • Wrap after: تگ بستهHTML  که بعد از تمام بردکرامب ها قرار می گیرد.
  • Before: تگ باز HTML که قبل از هر بردکرامب به صورت جداگانه قرار می گیرد.
  • After: تگ بسته HTML که بعد از هر بردکرامب قرار می گیرد.
  • Home Text: متنی که برای استفاده از بردکرامب “خانه” استفاده می شود
  • Home URL: نشانی اینترنتی که صفحه اصلی «خانه» به آن لینک داده می شود.

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود روی دکمه Save Changes کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

اگر متوجه شدید که تعدادی از گزینه های سفارشی سازی بردکرامب ها در صفحه تنظیمات وجود ندارند، به احتمال زیاد از یک قالب WooThemes استفاده می کنید. قالب های WooTheme بردکرامب های ووکامرس را به نفع WooFramework Breadcrumbs غیرفعال می کنند. عیب آن این است که WooFramework Breadcrumbs گزینه های زیادی که قابل تغییر باشد، ندارند.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه WooCommerce Breadcrumbs
صفحه افزونه WooCommerce Breadcrumbs

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

WP Job Manager

WP Job Manager افزونه راه اندازی سایت کاریابی در وردپرس

WP Job Manager  یک افزونه ایجاد سیستم فرصت های شغلی و ساخت سایت کاریابی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *