WP-Members Membership Plugin افزونه عضویت وردپرس

WP-Members

WP-Members از بهترین افزونه های مدیریت کاربر و یک افزونه رایگان است که می تواند وب سایت وردپرس شما را به یک سایت عضویت تبدیل کند. این افزونه برای خبرنامه ها، وبلاگ های خصوصی، سایت هایی با محتوای پرمیوم و موارد دیگر مناسب است.

افزونه WP-Members می تواند برخی محتواهای انتخاب شده را تنها برای اعضای ثبت نام شده سایت قابل مشاهده کند. برخلاف سایر افزونه های عضویت و همچنین خود وردپرس، فرآیند ثبت نام را بهمراه محتوای شما (و بنابراین قالب برندسازی شده شما) به جای صفحه ورود به سیستم وردپرس نشان می دهد.

WP-Members بدون نیاز به هیچ گونه تنظیمات خاصی کار می کند و هیچ تغییری در قالب سایت شما ایجاد نمی کند اما گزینه های سفارشی سازی را برای کسانی که می خواهند ظاهر سایت را شخصی سازی کنند یا می خواهند فقط برخی از مطالب را محدود کنند، ارائه می دهد.

این افزونه یک ابزار عالی برای سایت هایی است که می خواهند محتوای پولی را به مشترکان خود ارائه دهند و با انواع برنامه ها سازگار است.

در این مقاله افزونه WP-Members را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم

آموزش افزونه WP-Members Membership Plugin

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. این افزونه پس از فعال سازی به طور خودکار تنظیمات پیش فرض خود را نصب می کند. اما می توانید پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » WP-Members بروید و تنظیمات را ویرایش کنید.

WP-Members

بسته به تنظیمات وردپرس، وقتی برای اولین بار به صفحه تنظیمات افزونه وارد می شوید، ممکن است متوجه پیامهای هشدار دهنده مختلفی در بالای صفحه شوید. این پیام ها درباره تنظیمات توصیه شده وردپرس به شما هشدار می دهند.

تنظیمات پیشنهادی وردپرس

برخی تنظیمات پیشنهادی ضروری وردپرس عبارتند از:

WP-Members

تنظیمات وردپرس به تمام افراد اجازه می دهد تا در وب سایت شما دیدگاه بگذارند. اما بهتر است این تنظیمات را عوض کنید. برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » گفتگو بروید و گزینه “کاربران باید نام‌نویسی کرده باشند و وارد شده باشند تا بتوانند دیدگاهشان را بنویسند” را فعال کنید.

WP-Members

اگر محتوا مسدود شده باشد، WP-Members نیز کامنت ها را مسدود می کند اما اگر یک نوشته یا برگه مسدود نشده باشد و شما بخواهید فقط کاربران ثبت نام شده قادر به ارسال کامنت باشند، باید این تنظیمات را فعال کنید.

WP-Members

اکیداً توصیه می شود تنظیمات فید را برای نمایش “خلاصه” تنظیم کنید. اگر این کار را نکنید، هر محتوایی در فید شما محتوای کامل خواهد بود. سناریویی که ممکن است این کار برای آن ضروری نباشد، در صورتی است که بخواهید از افزونه برای مسدود کردن برگه ها استفاده کنید و نه نوشته ها. اما اگر می خواهید نوشته ها را مسدود کنید، باید تنظیمات فید برای نشان دادن فقط خلاصه تنظیم شده باشد.

برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » خواندن بروید و در قسمت “برای هر نوشته در خوراک، شامل” گزینه خلاصه را انتخاب کنید.

WP-Members

اگر تنظیمات پیوندهای یکتای وردپرس شما (که در مسیر تنظیمات » پیوندهای یکتا پیشخوان وردپرس می توانید آن را پیدا کنید) روی “ساده” تنظیم شده باشد، توصیه می شود آن را تغییر دهید. انجام این کار ضروری نیست اما باعث می شود URL های شما برای کاربران انسانی مناسب تر و نیز سئو پسندتر باشد.

تنظیمات افزونه WP-Members

اگر قسمت بالای صفحه تنظیمات افزونه را مشاهده کنید، می بینید که صفحه تنظیمات از چند تب مختلف تشکیل شده است.

اولین تب که تب WP-Members Options است، شامل تنظیمات پیش فرض اصلی عملکرد افزونه است که به چهار بخش زیر تقسیم می شود:

 • محتوا
 • سایر تنظیمات
 • برگه ها
 • شیوه نامه

در ادامه آموزش به بررسی هریک از قسمت های فوق می پردازیم.

Content

WP-Members

Content Blocking یا مسدود کردن نوشته ها و برگه ها به صورت پیش فرض: افزونه WP-Members می تواند به طور پیش فرض نوشته ها و یا برگه ها را مسدود کند. توجه داشته باشید که این افزونه به صورت پیش فرض نوشته ها را بلاک می کند نه برگه ها را. اگر می خواهید برگه ها را بلاک کنید باید تنظیمات پیش فرض افزونه را تغییر داده و در قسمت برگه ها Do Not Block را به Block تغییر دهید.

Show Excerpts: وقتی کاربر وارد سیستم نشده است، این گزینه خلاصه ای از نوشته ای که دسترسی به آن محدود شده است را قبل از تگ “بیشتر بخوانید” به کاربر نشان می دهد. توجه داشته باشید که این موضوع مخصوص نمایش یک نوشته است و روی صفحاتی که خلاصه مطالب را نشان می دهد مانند صفحات آرشیو یا نتایج جستجو تأثیر نمی گذارد.

اگر می خواهید نوشته ها به صورت پیش فرض مسدود باشند، بهتر است از برچسب “بیشتر بخوانید” در نوشته های خود استفاده کنید. برای اضافه کردن برچسب “بیشتر بخوانید”، در پیشخوان وردپرس به مسیر نوشته ها » افزودن نوشته بروید و یک نوشته جدید بسازید یا یکی از نوشته های موجود در سایت خود را به حالت ویرایش باز کنید.

اگر از ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس استفاده می کنید، روی آیکون + که مربوط به اضافه کردن بلوک است، کلیک کنید.

سپس بلوک “بیشتر” را پیدا کرده و آن را به نوشته خود اضافه کنید. شما می توانید این بلوک را با سرچ کردن یا در قسمت “عناصر طرح” پیدا کنید.

WP-Members

Show Login Form / Show Registration Form: افزونه WP-Members به طور پیش فرض یک فرم ورود و ثبت نام را در محل محتوای مسدود شده نمایش می دهد. در این دو قسمت می توانید این تنظیمات را مدیریت کنید. تنظیمات پیش فرض افزونه WP-Members در هنگام نصب، هر دو فرم ورود و ثبت نام را در نوشته ها و برگه های مسدود شده به جای محتوا نشان می دهد.

Auto Excerpt: اگر از برچسب “بیشتر بخوانید” استفاده نمی کنید، از تنظیم خودکار گزیده استفاده کنید. این تنظیم به شما امکان می دهد تا برای هر نوع پست، خلاصه ای را به طور خودکار تعریف کنید. در صورت استفاده از این گزینه، استفاده از برچسب “بیشتر بخوانید” ضروری نیست. اما اگر از برچسب استفاده کنید، آن برچسب بر برچسب خودکار اولویت خواهد داشت.

این تنظیم به خصوص در سایت هایی که قبلاً محتوای موجود را مسدود کرده اند، مفید است زیرا دیگر نیازی نیست که هر نوشته را ویرایش کرده و برچسب “بیشتر بخوانید” را در آن وارد کنید.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که طول Auto Excerpt شامل سایر موارد موجود در محتوا که ممکن است برای کاربر نشان داده نشود، مانند برچسب های HTML مرتبط با تصاویر نیز هست.

اگر در قسمت خلاصه تصویر دارید، تمام برچسب ها به عنوان بخشی از تعداد کلمات شمارش می شوند. این موضوع مسأله مهمی را ایجاد نمی کند فقط هنگام تنظیم طول خلاصه باید این مورد را در نظر بگیرید.

برگه ها نیازی به استفاده از برچسب “بیشتر بخوانید” ندارند. با این حال ، اگر در قسمت ورود به سیستم/ثبت نام در محتوای مسدود شده از “نمایش گزیده ها” استفاده کرده اید، باید از برچسب “بیشتر بخوانید” در برگه استفاده کنید. در غیر این صورت محتوای کامل بالاتر از فرم ورود / ثبت نام نشان داده خواهد شد.

Other Settings

WP-Members

این بخش از تنظیمات برخی از تنظیمات عمومی مانند اطلاع رسانی به مدیر در مورد ثبت نام های جدید، تنظیم تأیید مدیر (ثبت نام تعدیل شده) و استفاده از CAPTCHA را کنترل می کند.

برگه ها

WP-Members

در این بخش از صفحه تنظیمات افزونه WP-Members می توانید برگه های خاصی را برای صفحه ورود به سیستم، صفحه ثبت نام و صفحه پروفایل کاربر مشخص کنید.

تنظیم این برگه ها اختیاری است. به خاطر داشته باشید که این تنظیمات صرفاً مکان صفحه را مشخص می کنند تا لینک مناسب ایجاد شود اما برگه ها را ایجاد نمی کنند یا کد کوتاه ویژه مورد استفاده را اضافه نمی نمایند. تنظیم این کار به عهده کاربر است. در این سه قسمت:

 • هیچ تنظیماتی به طور پیش فرض انتخاب نشده است.
 • اگر یک برگه با کد کوتاه افزونه برای آن تنظیم شده باشد می تواند در لیست کشویی انتخاب شود.
 • اگر برخی مراحل خارج از سیستم برای این سه قسمت مورد نیاز/مورد نظر باشد، می توانید گزینه “use custom URL below” را از پنجره کشویی انتخاب کنید.

شما می توانید با استفاده از شورت کد های زیر برگه های User Profile، Register و Login را بسازید.

  [wpmem_profile]
  [wpmem_form register]
  [wpmem_form login]

مهمترین برگه، برگه پروفایل یا مشخصات کاربر است. این برگه جایی است که کاربران وارد شده می توانند اطلاعات ثبت نام خود را به روز کنند و همچنین رمز عبور خود را تغییر دهند (افزونه یک رمز عبور تصادفی از طریق ایمیل به عنوان یک فرآیند اعتبار سنجی ارسال می کند، در این قسمت می توانند آن را تغییر دهند).

اگر یک کاربر وارد نشده باشد، این صفحه جایی است که می تواند رمزعبور فراموش شده را تنظیم کند (یک گذرواژه تصادفی بازنشانی شده و از طریق ایمیل برای آنها ارسال می شود).

صرف نظر از تنظیمات پیش فرضی که برای نوشته ها یا برگه ها پیکربندی کرده اید، هر نوشته یا برگه را می توانید در سطح مقاله تنظیم کنید تا تنظیمات پیش فرض را نادیده بگیرد.

در صفحه تنظیمات افزونه WP-Members تب های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه آموزش به بررسی آنها می پردازیم.

Fields

این قسمت از تنظیمات افزونه WP-Members به شما امکان می دهد انتخاب کنید که کدام فیلدهای داده در فرم ثبت نام وارد شود و کدام یک از فیلد های انتخاب شده ضروری باشند. همچنین، این افزونه توجه می کند که کدام یک از فیلدها بومی وردپرس است.

WP-Members

در تب Fields ، می توانید فیلدهای دلخواه اضافه کنید یا فیلدها را حذف کنید. هر فیلدی که با عنوان “Display” نشانه گذاری شده است، بخشی از فرم ثبت نام خواهد بود، در غیر این صورت فقط قابل استفاده مدیر خواهد بود. زمینه هایی که مورد استفاده قرار نمی گیرند یا مورد نیاز نیست می توانند حذف شوند.

Dialogs

این صفحه به شما امکان می دهد دیالوگ های خاص و پیام های خطایی را که افزونه در فرانت اند ارائه می دهد، سفارشی سازی کرده و به متن فارسی تبدیل کنید. این قسمت احتیاج به توضیح خاصی ندارد و تمام موارد آن مشخص است.

WP-Members

توجه داشته باشید که اگر می خواهید ثبت نام ها را به صورت اصلاح شده انتخاب کنید (نیاز به تأیید مدیر داشته باشد) ، قطعاً باید قسمت “registration completed” را به متن مناسب آن تغییر دهید.

HTML در پیام های گفتگو مجاز است. اما باید توجه داشته باشید که شما باید هر HTML  ی که استفاده می کنید را به دقت آزمایش کنید تا مطمئن شوید که بین افزونه و قالب شما سازگار است.

در پایین این صفحه می توانید از HTML برای سفارشی سازی متن شرایط و ضوابط استفاده کنید یا از کد کوتاه برای لینک دادن به یک صفحه TOS استفاده کنید.

Emails

در این قسمت از تنظیمات افزونه WP-Members می توانید متن ایمیل هایی که از طرف افزونه هنگام یک ثبت نام جدید، بازیابی رمز عبور، بازیابی نام کاربری و امضا برای شما ارسال می شود را سفارشی سازی کنید. همچنین می توانید آدرس ایمیل و نامی که می خواهید در ایمیل ها نشان داده شود را تنظیم کنید.

WP-Members

امیدواریم از این آموزش بهره لازم را برده باشید. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه WP-Members
صفحه افزونه WP-Members

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

AccessPress Social Icons

AccessPress Social Icons افزونه نمایش آیکون شبکه های اجتماعی وردپرس

AccessPress Social Icons افزونه ای است که به شما امکان می دهد آیکون های شبکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *