WP-PostRatings افزونه امتیاز دهی ستاره ای به نوشته ها در وردپرس

WP-PostRatings

رتبه بندی و امتیاز دهی به نوشته ها راهی عالی برای دریافت بازخورد از خوانندگان در مورد نوشته ها است. با استفاده از امتیازی که خونندگان به نوشته های شما می دهند، می توانید ببینید که کدام یک از نوشته های شما محبوب هستند و متناسب با محتوای آنها، تعداد بیشتری از این نوع مطالب تولید کنید. رتبه بندی نوشته ها برای اهداف دیگری مانند گالری تصاویر ایجاد شده توسط وردپرس، وبلاگ های بررسی و غیره نیز استفاده می شود. یکی از بهترین افزونه های رایگان برای این منظور WP-PostRatings است. در این مقاله به آموزش این افزونه می پردازیم.

آموزش افزونه WP-PostRatings و امتیاز دهی ستاره ای به نوشته ها در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

پس از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از نصب و فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس منوی جدیدی به نام Ratings اضافه می شود. روی زیرمنوی Rating Options کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

WP-PostRatings

در صفحه تنظیمات افزونه WP-PostRatings ، ابتدا باید تصویر مورد نظر خود برای امتیاز دهی به نوشته های سایت وردپرس را انتخاب کنید. این افزونه گزینه های مختلفی مانند میله ، قلب ، اعداد ، مثبت و منفی ، ستاره های کلاسیک ، شست های بالا / پایین ، فلش های رو به بالا و پایین و غیره ارائه می کند.

پس از انتخاب سیستم امتیاز دهی مورد نظر خود، نوبت به “Max Ratings” می رسد که با استفاده از آن می توانید حداکثر امتیازی که می تواند به نوشته های شما داده شود را انتخاب کنید. افزونه مقدار پیش فرض 5 را انتخاب کرده است، اما هنگام استفاده از تصویر میله ای (bars)، ممکن است بخواهید ارزش امتیاز خود را بالاتر ببرید. برای بعضی از تصاویر مانند اعداد یا شست رو به بالا و پایین، امکان تغییر این گزینه وجود ندارد.

دو گزینه دیگر در پایین این قسمت وجود دارد که یکی Enable Google Rich Snippets و دیگری Enable Ratings in Rich Snippets است که یکی مربوط به فعال کردن امتیازدهی در ریچ اسنپت و دیگری فعال کردن ریچ اسنیپت گوگل است. با فعال کردن این دو گزینه، امتیازی که کاربران به نوشته های شما می دهند در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شود و باعث افزایش ترافیک وب سایت و جلب توجه بازدید کنندگان می گردد.

اگر Max Ratings را تغییر می دهید، لازم است گزینه Individual Rating Text/Value را نیز تنظیم کنید. به این منظور باید روی دکمه Update Individual Rating Text/Value Display کلیک کنید.

اگر مقدار Max Rating را به طور پیش فرض تغییر نمی دهید، Individual Rating را نیز به صورت پیش فرض باقی بگذارید.

باقی گزینه های موجود در صفحه تنظیمات افزونه WP-PostRatings ، شامل فعال/غیرفعال کردن استایل AJAX امتیازدهی، انتخاب کسانی که اجازه امتیازدهی دارند و روش ورود امتیاز دهی است. تنظیمات پیش فرض این سه بخش کاملاً مناسب است و می توانید آنها را به صورت پیش فرض باقی بگذارید.

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود روی دکمه Save Changes کلیک کنید.

حال در پیشخوان وردپرس به مسیر Ratings » Ratings Templates بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

WP-PostRatings

در این صفحه می توانید تمپلیت های مختلف امتیاز دهی و نحوه سازماندهی آنها را مشاهده کنید. شما می توانید از Template Variable هایی که در بالای صفحه نشان داده شده است برای ویرایش آنها استفاده نمایید. قسمت های مختلف موجود در این صفحه برای نشان دادن نحوه نمایش رتبه بندی های شما است.

حال نوبت به اضافه کردن امتیازدهی به فایل قالب می رسد.

وارد کردن امتیاز دهی در قالب سایت وردپرس

برای اینکه امتیاز دهی را به قالب سایت وردپرس اضافه کنید، باید از طریق FTP یا کنترل پنل هاست به فایل های وردپرس دسترسی پیدا کنید. برای آشنایی با نحوه انجام این کار از طریق FTP، مقاله چگونگی استفاده از FTP در وردپرس را مطالعه کنید.

پس از آن، به مسیر wp-content » Themes رفته و فولدر قالب فعال سایت خود را باز کنید. حال فایل index.php را پیدا کرده و آن را به حالت ویرایش باز کنید.

لوپ زیر را پیدا کنید:

 <?php while (have_posts()) : the_post(); ?>

و هر جایی در زیر آن که می خواهید امتیاز دهی نمایش داده شود، کد زیر را وارد کنید.

<?php if(function_exists('the_ratings')) { the_ratings(); } ?>

توجه داشته باشید که بسته به قالبی که استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد کد فوق را در فایل های archive.php ، single.php ، post.php ، page.php یا loop.php نیز وارد کنید. (بسته با ساختار قالب شما، ممکن است همه فایل های فوق را نداشته باشید).

به این ترتیب، افزونه WP-PostRatings امتیازدهی را در همه نوشته های سایت شما ظاهر خواهد کرد.

اگر می خواهید امتیاز دهی تنها در نوشته های خاصی ظاهر شود، کد بالا را اضافه نکنید. به جای انجام مراحل فوق کافی است از کد کوتاه [ratings] در نوشته ها و برگه های مورد نظر خود استفاده کنید تا امتیاز دهی فقط در آن نوشته ها و برگه ها ظاهر شود.

اگر می خواهید امتیاز دهی نوشته های دیگری را جاسازی کنید، از کد کوتاه زیر استفاده کنید:

[ratings id="1"]

در کد بالا عدد 1 را به id نوشته یا برگه مورد نظر خود تغییر دهید.

اگر همراه با امتیاز دهی مایل هستید نتایج نیز نمایش داده شود، از کد زیر استفاده کنید.

[ratings id="1" results="true"]

اکنون که امتیاز دهی را اضافه کرده اید، کاربران می توانند در نوشته های شما رأی دهند. شما می توانید آن رتبه بندی ها را با رفتن به مسیر  Ratings » Manage Ratings مشاهده کنید. این امر به شما امکان می دهد که برای هر نوشته گزارشی از امتیازدهی ها را مشاهده کنید و اگر احساس کردید اتفاق اشتباهی رخ داده است ، می توانید آنها را حذف کنید.

بهترین بخش در مورد افزونه WP-PostRatings این است که توانایی نمایش پرامتیازترین نوشته ها، کم امتیازترین نوشته ها و کمترین و بالاترین امتیازها را دارد. در بیشتر مواقع، این آمار در نوار کناری سایت نشان داده می شوند، بنابراین این افزونه به شما امکان می دهد تا از ابزارک ها برای نمایش موارد ذکر شده استفاده کنید.

به همین دلیل این افزونه را می توان از بهترین افزونه های ابزارک ها و نوار کناری وردپرس دانست.

نمایش آمار بازدید ها با استفاده از ابزارک ها WP-PostRatings

در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » ابزارک ها بروید. ابزارک Ratings را کشیده و در نوار کناری سایت وردپرس یا هر ناحیه ابزارکی دیگری که قالب شما در اختیارتان قرار می دهد، رها کنید.

WP-PostRatings

در باکس تنظیمات افزونه می توانید موارد زیر را پیکربندی کنید.

WP-PostRatings
  • Title: در این قسمت از باکس تنظیمات ابزارک WP-PostRatings می توانید برای ابزارک خود یک عنوان انتخاب کنید. به عنوان مثال بسته به سایر تنظیمات می توانید عنوان “بیشترین امتیازهای این هفته” یا چیزی مشابه آن را انتخاب کنید.
     
  • Static Type: بخش نوع آمار دارای گزینه های مختلفی است که به شما امکان می دهد نوشته هایی که بیشترین امتیازدهی را داشته اند، نوشته هایی که بالاترین امتیازها را کسب کرده اند، نوشته هایی که کمترین امتیاز را داشته اند و نوشته هایی با بالاترین نمره را نشان دهید. شما همچنین می توانید این آمار را بر اساس دسته یا دوره زمانی انتخاب کنید.
  • Include Ratings From: در این قسمت می توانید مشخص کنید که می خواهید امتیازدهی ها شامل نوشته ها، برگه ها، پیوست ها یا همه موارد باشد.
  • No. of Records To Show: ابزارک افزونه WP-PostRatings به صورت پیش فرض 10 رکورد را نشان می دهد، اما می توان آن را به مقدار مورد نظر خود تغییر داد. بهتر است عددی بیش از 10 را وارد نکنید زیرا ظاهر چندان جالبی نخواهد داشت.
  • Minimum Votes: در این قسمت می توانید تعداد حداقل آراء که یک نوشته قبل از اینکه بتواند در این لیست قرار بگیرد باید آن را کسب کند را تعیین کنید.
  • Maximum Title Length (Characters): بسته به نوع طراحی سایت ، ممکن است بخواهید حداکثر طول عنوان نوشته را تنظیم کنید. اگر به اندازه کافی جا دارید، برای غیرفعال کردن آن مقدار 0 را وارد کنید.
  • Category Ids و Time Range: اگر در قسمت نوع آمار از دسته یا دوره زمانی استفاده کرده اید، لازم است این دو قسمت را تغییر دهید و ID دسته یا دوره زمانی مورد نظر خود را وارد کنید.

روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه
4.4/5 - (21 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *