WP User Avatar افزونه سفارشی سازی و تغییرآواتار پیش فرض وردپرس

WP User Avatar

همانطور که می دانید، وردپرس به شما و کاربران دیگر سایت این امکان را می دهد که برای پروفایل خود تصویر تنظیم کنید. با این وجود ، شما فقط می توانید با استفاده از سیستم Gravatar این کار را انجام دهید که به نوعی محدود کننده است. به همین دلیل یادگیری نحوه تغییر تصویر پروفایل وردپرس (خارج از  سیستم Gravatar) می تواند مفید باشد. افزونه WP User Avatar که از بهترین افزونه های مدیریت کاربر وردپرس است، امکان انجام این کار را به شما می دهد.

اگر یک وب سایت وردپرس را راه اندازی کرده اید، احتمالاً متوجه شده اید که وردپرس با Gravatars ادغام شده است. این بدان معنی است که وقتی افراد از سایت شما بازدید می کنند و می خواهند دیدگاه خود را ارسال کنند، تصویر گراواتار آنها به طور خودکار نمایش داده می شود.

بیشتر قالب های وردپرس به صورت پیش فرض تصویر گراواتار نویسنده را به عنوان تصویر پروفایلش نشان می دهند. اما گاهی اوقات نویسنده تصویر گراواتار ندارد یا نمی خواهد از تصویر گراواتار برای پروفایلش در سایت شما استفاده کند.

خوشبختانه، وردپرس شما را قادر می سازد تا تقریباً هر جنبه ای از سایت خود را با استفاده از افزونه ها تغییر دهید و تصاویر پروفایل نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با استفاده از افزونه WP User Avatar می توانید کل سیستم تصویر پروفایل خود را به گونه ای تغییر دهید تا کاربرپسندتر شده و دیگر متکی به یک سرویس شخص ثالث نباشید.

در این مقاله ابتدا در مورد چگونگی عملکرد سیستم پیش فرض Gravatar  وردپرس صحبت خواهیم کرد و توضیح می دهیم که مشکلات جانبی آن چیست. سپس به آموزش افزونه WP User Avatar و نحوه سفارشی کردن تصاویر پروفایل با استفاده از این افزونه می پردازیم.

سیستم تصویر پروفایل پیش فرض وردپرس چگونه کار می کند؟

WP User Avatar

به طور پیش فرض ، وردپرس از پلتفرم Gravatar برای مدیریت تصاویر پروفایل استفاده می کند. این سیستم شما را قادر می سازد که آواتارها را آپلود کنید و از آنها برای هر سایتی که با Gravatar ادغام شده است، استفاده کنید.

در نگاه اول این سیستم هوشمندانه به نظر می رسد زیرا می تواند باعث صرفه جویی در وقت شود. همچنین، لازم نیست برای هر سایت جدید یک تصویر پروفایل را به صورت جداگانه آپلود کنید. اما در عمل، این سیستم به اندازه ای که به نظر می رسد، مناسب نیست.

چند نکته اصلی در استفاده از Gravatar وجود دارد:

  • شما نمی توانید تصویر پروفایل خود را از داخل وردپرس تغییر دهید. برای این کار باید وارد پلتفرم Gravatar شده و آواتار جدیدی را با آدرس ایمیل خود مرتبط کنید.
  • استفاده از تصاویر پروفایل متفاوت برای وب سایتهای خاص کار دشواری است. برای این کار باید یک ایمیل جدید به حساب Gravatar خود اضافه کنید، یک آواتار متفاوت به آن اختصاص دهید و از آن آدرس برای ورود به سایت مورد نظر خود استفاده کنید.

با استفاده از افزونه WP User Avatar می توانید آواتار منحصر به فرد و یکتای خود را بدون نیاز به یک سرویس جانبی، در سایت وردپرس تان آپلود کنید. WP User Avatar بیش از 400 هزار نصب فعال داشته و امتیاز 4.4  از 5 را کسب کرده است. در ادامه آموزش به بررسی نحوه استفاده از این افزونه قدرتمند می پردازیم.

آموزش افزونه WP User Avatar  و نحوه سفارشی سازی آواتار در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس منوی جدیدی به نام Avatars اضافه خواهد شد. این منو دارای دو زیرمنوی Settings برای تنظیمات و یک زیرمنوی library است که یک کتابخانه  شامل همه آواتارهایی است که بارگذاری کرده اید.

با کلیک بر روی این منو صفحه تنظیمات را مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

WP User Avatar

در قسمت تنظیمات می توانید گزینه های زیر را پیکربندی کنید:

Add avatar button to Visual Editor: این گزینه به شما امکان می دهد قابلیت آپلود آواتار را به نوشته ها و برگه های خود اضافه کنید. در ادامه آموزش در مورد این بخش بیشتر توضیح خواهیم داد.

Allow Contributors & Subscribers to upload avatars : افزونه WP User Avatar به طور پیش فرض به کاربران با حداقل نقش نویسنده اجازه می دهد تا تصویر پروفایل آپلود کنند و گزینه ای که به مشترکین و مشارکت کنندگان امکان بارگذاری عکس پروفایل را می دهد غیرفعال است، در صورت تمایل می توانید این گزینه را فعال کنید.

Disable Gravatar and use only local avatars: با فعال کردن این گزینه می توانید سیستم گراواتار را غیرفعال کنید و تنها از آواتارهای محلی استفاده نمایید. اگرچه نیازی به این کار نیست.

فعال کردن گزینه  Allow Contributors & Subscribers to upload avatar باعث می شود گزینه های جدیدی ظاهر شود. در این گزینه ها، می توانید حد مجاز اندازه تصاویر را برای کاربرانی که می توانند آپلود کنند، تنظیم کنید و ویژگی تغییر اندازه تمام آواتارها را به طور خودکار فعال کنید.

توصیه می شود اندازه آواتارها را حداکثر 1 تا 2 مگابایت تنظیم کنید تا از افزایش بیش از حد آواتار در فضای سرور جلوگیری شود.

در بخش Default Avatar ، گزینه ای برای بارگذاری یک تصویر به دلخواه شما وجود دارد که به عنوان آواتار پیش فرض برای کلیه کاربرانی که حساب gravatar ندارند، استفاده می شود. شما می توانید تصاویر را از رایانه خود یا از کتابخانه رسانه وردپرس انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که نیازی به استفاده بیش از حد و استفاده از فایل های بزرگ نیست. انجام این کارها می تواند وب سایت شما را به میزان قابل توجهی کُند کند. ، بنابراین بهتر است تصاویر را قبل از آپلود کردن تغییر اندازه دهید. یک تصویر مربع 200×200 پیکسل مناسب است.

سپس تغییرات را ذخیره کنید.

حال در پیشخوان وردپرس به مسیر کاربران » همه کاربران بروید و روی دکمه ویرایش در زیر نام کاربر مورد نظر خود کلیک کنید.

در صفحه ویرایش کاربر به سمت پایین صفحه اسکرول کرده و بخش آواتار را پیدا کنید.

WP User Avatar

روی دکمه Choose Image کلیک کرده و تصویر کاربر را آپلود کنید.

فراموش نکنید که روی دکمه بروزرسانی پروفایل کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

به طور مشابه، کاربران سایت وردپرس شما می توانند با ویرایش پروفایل شان، تصاویر جدید بارگذاری کنند.

پس از نصب افزونه WP User Avatar ، گزینه تغییر آواتار پیش فرض در مسیر تنظیمات » گفت و گو پیشخوان وردپرس جایی که به طور معمول برای تنظیم آواتار ها به آنجا مراجعه می شود نیز مشابه شکل زیر ظاهر می شود.

WP User Avatar

برای دیدن لیست آواتارهایی که سایر کاربران بارگذاری کرده اند ، به منوی اصلی برگردید و گزینه Avatars » Library را انتخاب کنید.

حال می توانید به فرانت اند سایت خود مراجعه کرده و مشاهده کنید که آواتار محلی برای کاربر موردنظر شما نشان داده می شود.

آپلود تصاویر پروفایل با استفاده از کد کوتاه

شما می توانید با استفاده از کد کوتاه ، ویژگی آپلود کردن آواتار را به نوشته ها و برگه های خود اضافه کنید.

برای استفاده از این ویژگی در ویرایشگر کلاسیک وردپرس به ترتیب زیر عمل کنید:

برای انجام این کار، نوشته یا برگه ای که می خواهید گزینه بارگذاری تصویر داشته باشد را در ویرایشگر کلاسیک وردپرس باز کنید. یک آیکون جدید تصویر پروفایل در بالای ویرایشگر اصلی خود را مشاهده می کنید:

WP User Avatar

مکان نما خود را در محلی که می خواهید ویژگی بارگذاری را قرار دهید، بگذارید و سپس بر روی آیکون WP User Avatar کلیک کنید. پنجره ای با دو تب مشاهده خواهید کرد ، تب Avatar این امکان را به شما می دهد تا آواتار خود را در نوشته/برگه وارد کنید و تب Upload برای اضافه کردن قابلیت بارگذاری است. روی تب Upload کلیک کنید:

WP User Avatar

اکنون تصمیم خود را با کلیک بر روی دکمه Insert Into Post تأیید کنید. کد کوتاه مشابه شکل زیر ظاهر می شود:

WP User Avatar

به خاطر داشته باشید که می توانید از این ویژگی در چندین مکان سایت خود استفاده کنید. کافی است کد کوتاه را به صورت دستی در هر مکانی که می خواهید، اضافه کنید.

برای استفاده از این ویژگی در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس کافی است کد کوتاه [avatar_upload /] را در بلوک کد کوتاه قرار دهید.

برای مشاهده سیستم جدید تصویر پروفایل وردپرس، از صفحه ای که کد کوتاه را در آن قرار داده اید، بازدید کنید. تصویری مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

WP User Avatar

برای تغییر آواتار، روی دکمه Choose Image کلیک کرده و تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر از انتخاب خود راضی نبودید، همیشه می توانید دکمه Undo را به کار ببرید.

در غیر این صورت روی Update Profile کلیک کنید. عکس جدید پروفایل شما هر زمان که نوشته ای را منتشر می کنید یا دیدگاه ارسال می کنید، ظاهر می شود.

به خاطر داشته باشید که اگر در اولین مرحله Gravatar را غیرفعال نکرده اید، تغییر تصویر پروفایل با استفاده از سیستم جدید، آواتار قبلی را بازنویسی می کند. اگر هر دو سیستم را روشن نگه دارید، می توانید هر آواتاری که ترجیح می دهید را انتخاب کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه WP User Avatar
صفحه افزونه WP User Avatar

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Social Warfare

آموزش افزونه Social Warfare و اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی

در دنیای امروز استفاده از شبکه های اجتماعی روز به روز گسترش پیدا کرده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *