Yasr – Yet Another Stars Rating قرار دادن ستاره برای مطالب در گوگل

Yasr – Yet Another Stars Rating

دریافت بازخورد از کاربران، یک آیتم حیاتی برای بهبود تجربه کاربری و افزایش قابلیت مشاهده سایت است؛ اما یک چالش برای مدیران سایت ها محسوب می شود زیرا بسیاری از افراد علاقه ای به فرستادن ایمیل یا نوشتن بررسی های طولانی ندارند. افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating این مشکل را با قرار دادن ستاره برای مطالب حل کرده است. این ستاره ها می توانند به عنوان ریچ اسنیپت استفاده شده و در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شوند.

برای آشنایی با مفهوم ریچ اسنیپت و دیگر افزونه های آن، مقاله ریچ اسنیپت چیست و افزونه های ستاره دار کردن مطالب در وردپرس را مطالعه کنید.

هر مالک وب سایتی که به نگهداری مشتری و به دست آوردن کاربر بیشتر اهمیت می دهد، باید برای کسب رضایت کاربران خود اقداماتی انجام دهد. گرفتن بازخورد از کاربران درباره محصولات موجود در فروشگاه یا نوشته های وبلاگ یکی از اولین اقداماتی است که می توان انجام داد. این امر به ویژه در مورد صفحاتی که اطلاعات تماس/بررسی در مکان های استراتژیک کاملاً مشهود در سایت وجود ندارند، اهمیت بیشتری پیدا می کند. از طرف دیگر، هرچه نوشته ها یا کالاهای یک سایت ارزیابی بیشتری داشته باشد، احتمال جذب مشتری هم بیشتر می شود.

Yasr – Yet Another Stars Rating افزونه ای است که برای اضافه کردن بررسی های سئو پسند کاربران به نوشته های وبلاگ، برگه ها و CPT ایجاد شده است. مزیتی که این افزونه دارد این است که بر سرعت سایت تأثیری نمی گذارد.

افزونه Yasr به کاربران امکان رأی دادن به نوشته ها و محصولات موجود در فروشگاه آنلاین را می دهد و با افزونه ووکامرس به خوبی سازگار است. از طرف دیگر، مدیر سایت می تواند یا ستاره ها را به صورت خودکار در انواع پست ها نمایش داده یا آنها را با استفاده از کد کوتاه تنها در مکان های مورد نظر خود نشان دهد.

این افزونه شش بلوک به ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس اضافه می کند که با استفاده از آنها مدیر می تواند ریتینگ کلی، رای های بازدیدکنندگان، رنکینگ براساس ریتینگ کلی، رنکینگ براساس رای بازدیدکنندگان، فعال ترین نویسندگان و فعال ترین بازدیدکنندگان را در نوشته ها/برگه های سایت وردپرس خود نمایش دهد.

در این مقاله افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را آموزش می دهیم.

آموزش افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating و قرار دادن ستاره برای مطالب در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام افزونه امتیازدهی Yet به پیشخوان وردپرس اضافه می شود.

تنظیمات افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating به گونه ای است که به محض فعال سازی، ستاره ها را به صورت خودکار در نوشته ها، برگه ها و انواع پست های سفارشی شامل صفحات جزئیات محصول ووکامرس نمایش می دهد. اما شما می توانید این تنظیمات را مطابق نیازهای خود تغییر دهید.

تنظیمات افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating

برای دسترسی به صفحه تنظیمات افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating در پیشخوان وردپرس وارد منوی افزونه امتیاز دهی Yet شده و روی زیرمنوی Settings کلیک کنید. صفحه تنظیمات افزونه مشابه شکل زیر برای شما باز می شود.

Yasr – Yet Another Stars Rating

تنظیمات عمومی

در تب تنظیمات عمومی می توانید گذاشتن خودکار ستاره ها را با غیرفعال کردن گزینه Auto Insert Options، غیرفعال کنید و خودتان با استفاده از شورت کد این کار را به صورت دستی انجام دهید.

همچنین می توانید ستاره ها را براساس رأی کاربران، ریتینگ کلی یا هر دو نمایش دهید، مکان قرار دادن ستاره ها را مشخص کنید؛ تراز و اندازه ستاره ها را تنظیم کنید و مشخص کنید که آیا می خواهید ستاره ها در برگه ها یا فقط در انواع پست های سفارشی مانند صفحه جزئیات محصول نمایش داده شود یا خیر.

Yasr – Yet Another Stars Rating

با فعال کردن گزینه Enable stars next to the title می توانید ستاره ها را در کنار عنوان نوشته/برگه (بسته به تنظیمات) نمایش دهید. شما می توانید این ویژگی را در صفحات آرشیو که عنوان نوشته همراه با خلاصه ای از متن نمایش داده می شود، فعال کنید. در این حالت در کنار عنوان هریک از نوشته ها، ستاره های آن براساس رای کاربران یا رای کلی/رای نویسنده نمایش داده می شود.

افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating گزینه ای برای نمایش رتبه بندی کلی در صفحات بایگانی دارد. اگر گزینه Show “Overall Rating” in Archive Pages را فعال کنید، “رتبه بندی کلی” نه تنها در نوشته ها و برگه های تکی بلکه در صفحاتی مانند صفحه اصلی، صفحات گروه یا بایگانی نشان داده می شود. فعال کردن گزینه رای کاربران را در صفحات آرشیو نمایش بدم؟ باعث می شود رای کاربران در صفحات آرشیو هم نمایش داده شود.

Yasr – Yet Another Stars Rating

با استفاده از گزینه Show stats for visitors votes می توانید آمار رأی بازدیدکنندگان را نمایش دهید و گزینه Who is allowed to vote به شما امکان می دهد که دادن رأی را به کاربران ثبت نام شده محدود کرده با این قابلیت را برای همه کاربران فعال نگه دارید.

Yasr – Yet Another Stars Rating

در قسمت Custom texts می توانید متن های سفارشی را برای نشان دادن در قبل یا بعد از ستاره ها وارد کنید.

اگر در یک نوشته یا برگه ریتینگ وجود داشته باشد، افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating شروع به ساختن داده ساختار یافته برای نمایش آنها در نتایج جستجوی گوگل می کند. داده ساختار یافته همان ستاره هایی است که در نتایج جستجو در کنار عنوان نوشته بعضی از سایت ها مشاهده می کنید.

Yasr – Yet Another Stars Rating

در بخش Stuctured data options می توانید نوع آِیتم پیش فرض برای همه نوشته ها و برگه ها را انتخاب کنید. گزینه هایی که افزونه در اختیار شما قرار می دهد شامل محصول، مکان، دستور غذایی یا نوشته های وبلاگ است. اگر گزینه blog posting را انتخاب کنید، حتی اگر فقط برای یک نوشته یا برگه باشد، لازم است نام ناشر و Image Url را وارد کنید. اگر Url تصویر را خالی بگذارید، آیکون سایت نمایش داده می شود.

شما می توانید نو ع آیتم پیش فرض را برای هر نوشته یا برگه تغییر دهید و تنظیمات کلی را برای آن نوشته/برگه بازنویسی کنید. برای این کار نوشته یا برگه مورد نظر خود را به حالت ویرایش باز کنید. در زیر ویرایشگر نوشته/برگه متاباکس افزونه امتیازدهی Yet قرار دارد که در آن می توانید نوع آیتم پیش فرض را برای آن نوشته/برگه تغییر دهید.

Yasr – Yet Another Stars Rating

با انتخاب نوع آیتم، تنظیمات مربوط به آن نمایش داده می شود.

در پایان روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

نقد و بررسی چندگانه

در تب نقد بررسی چندگانه صفحه تنظیمات افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating می توانید برای هر جنبه از محصول، تجارت محلی یا هر چیز دیگری که در حال بررسی آن هستید، نرخ تعیین کنید. شما حداکثر می توانید 99 مجموعه مختلف ایجاد کرده و هر مجموعه می تواند 9 فیلد مختلف داشته باشد.

Yasr – Yet Another Stars Rating

پس از ذخیره سازی تغییرات، هنگام ایجاد نوشته می توانید نرخ ها را در کادر زیر ویرایشگر وارد کنید. همچنین گزینه ای برای نمایش میانگین وجود دارد. در صورتی که میانگینی قرار ندهید، ردیف “میانگین” نمایش داده نمی شود. با استفاده از پارامتر “show_average” می توانید این ویژگی را در یک مجموعه بازنویسی کنید.

تنظیمات استایل

در تب استایل می توانید گزینه های سبک و استایل را پیکربندی کرده و آیکون های سفارشی، طرح رنگ و استایل های CSS سفارشی را آپلود کنید.

Yasr – Yet Another Stars Rating

همانطور که گفته شد، اگر وارد کردن خودکار رتبه بندی های ستاره ای را غیرفعال کنید، باید این کار را به صورت دستی در نوشته ها و برگه هایی که می خواهید ستاره ها در آنها نمایش داده شوند، انجام دهید. برای این کار باید از شورت کد استفاده کنید. در ادامه آموزش، نحوه استفاده از شورت کد برای وارد کردن ستاره ها در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس و همینطور ویرایشگر کلاسیک را توضیح خواهیم داد.

وارد کردن رتبه بندی کلی و رای بازدیدکنندگان با استفاده از شورت کد

اگر از ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده می کنید، هنگام نوشتن یک نوشته یا برگه جدید، روی دکمه YASR Shortcode که پس از فعال سازی افزونه در بالای صفحه ظاهر می شود، کلیک کنید.

Yasr – Yet Another Stars Rating

در صفحه باز شده بسته به نیاز خود یکی از گزینه های نشان داده شده را انتخاب کنید.

Yasr – Yet Another Stars Rating

اگر از ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس استفاده می کنید، روی آیکون “+” که مربوط به اضافه کردن بلوک ها است، کلیک کنید. عبارت YASR را جستجو کرده و یکی از شش بلوکی که افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating در اختیار شما قرار می دهد را بسته به نیاز خود انتخاب کنید.

Yasr – Yet Another Stars Rating

با انتخاب هر بلوک، یک پنل جدید در سمت چپ ظاهر می شود که می توانید رتبه بندی خود را در آنجا اضافه کنید.

جمع بندی

افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating یک افزونه قدرتمند برای رتبه بندی ستاره ای مطالب وردپرس و قرار دادن ستاره برای مطالب در گوگل است. این افزونه به کاربران امکان می دهد که نوشته ها، برگه ها، محصولات و انواع پست های سفارشی سایت وردپرس شما را بررسی کرده و به آن ستاره دهند.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating
صفحه افزونه Yasr – Yet Another Stars Rating
3.9/5 - (14 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *