YITH WooCommerce Affiliates افزونه همکاری در فروش ووکامرس

YITH WooCommerce Affiliates

افیلیت یا همکاری در فروش راهی عالی برای افزایش فروش فروشگاه آنلاین شما است. شما می توانید تبلیغ محصولات و فروشگاه‌تان را در وب سایت های دیگر قرار دهید تا افراد بیشتری آن را ببینند؛ اما ممکن است وقت آن را نداشته باشید که در وب گشته و سایت های مناسب را انتخاب کنید. در چنین شرایطی یک راه خوب این است که به مشتریان خود اجازه دهید محصولات شما را در سایت های خودشان به اشتراک بگذارند. خوشبختانه، اگر فروشگاه آنلاین شما با ووکامرس ساخته شده است، افزونه ای به نام YITH WooCommerce Affiliates وجود دارد که این کار را برای شما آسان می کند.

ووکامرس غیر از این افزونه، افزودنی های رایگان و پرمیوم بسیار زیادی دارد که با استفاده از آنها می توانید قابلیت های فروشگاه آنلاین خود را افزایش دهید. لیستی از این افزونه های را می توانید در مقاله بهترین افزونه های ووکامرس مشاهده کنید.

افزونه YITH WooCommerce Affiliate به شما امکان می دهد که همکاری در فروش را هم به صورت دستی راه اندازی کنید و هم یک فرم ثبت نام ایجاد کنید تا افرادی که می خواهند با شما همکاری داشته باشند بتوانند ثبت نام کنند. هر افیلیتی حساب خاص خود را در وب سایت شما دارد که می تواند برای ایجاد لینک های افیلیت و همچنین مشاهده کارمزد، کلیک و پرداخت خود وارد آن شود.

هر بار که فروش از طریق افیلیت انجام می شود، توسط این پلاگین ثبت می شود. پس از آن شما به عنوان صاحب فروشگاه می توانید حق الزحمه را به شرکتی که ارجاع داده است، پرداخت کنید.

YITH WooCommerce Affiliates یک افزونه رایگان است اما گزینه ارتقا به نسخه پرمیوم پلاگین وجود دارد که دارای ویژگی های پیشرفته ای مانند گزینه فعال کردن پرداخت های خودکار است.

در این مقاله افزونه YITH WooCommerce Affiliates را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

آموزش پلاگین YITH WooCommerce Affiliates و راه اندازی سیستم همکاری در فروش در ووکامرس

فراموش نکنید ، برای کار با این افزونه باید افزونه ووکامرس را نصب کرده باشید.

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، منوی جدیدی به نام YITH در پیشخوان وردپرس اضافه می شود.

نحوه افزودن همکار جدید

حال که افزونه YITH WooCommerce Affiliates را نصب کرده اید وقت آن است که برخی شرکت های افیلیت را به برنامه خود اضافه کنید.

به سه طریق می توانید این کار را انجام دهید.

  • مشتری موجود فروشگاه ووکامرس خود که قبلاً در وب سایت شما حساب کاربری دارد را اضافه کنید.
  • یک کاربر کاملاً جدید به صورت دستی اضافه کنید.
  • به کاربران اجازه دهید تا خود به عنوان همکار ثبت نام کنند.

اضافه کردن مشتریان موجود

برای تبدیل کردن یکی از مشتریان فروشگاه ووکامرس (که قبلاً در وب سایت شما حساب کاربری دارد) به یک همکار در فروش، در پیشخوان وردپرس به مسیر YITH » Affiliates بروید و روی تب Affiliates کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

YITH WooCommerce Affiliates

در این صفحه گزینه افزودن یک شرکت همکار جدید را با قابلیت انتخاب مشتری موجود مشاهده خواهید کرد. شروع به تایپ کردن نام مشتری موردنظر خود در باکس موجود در این صفحه کنید و هنگامی که مشتری نمایش داده شد، آن را انتخاب کنید. سپس روی دکمه Add Existing کلیک کنید.

مشاهده خواهید کرد که مشتری شما به لیست شرکت های همکار اضافه شده است که در تب Affiliates هم قابل مشاهده است.

افزودن کاربران جدید با افزونه YITH WooCommerce Affiliates

اگر می خواهید شرکتی اضافه کنید که مشتری فعلی شما نیست، باید آنها را به عنوان کاربر جدید اضافه کنید. برای انجام این کار، در پیشخوان وردپرس به مسیر کاربران » افزودن بروید.

YITH WooCommerce Affiliates

با دادن نام کاربری به کاربر خود و وارد کردن آدرس ایمیل او شروع کنید. همچنین می توانید نام و آدرس وب سایت کابر را هم وارد کنید، اما وارد کردن این اطلاعات اجباری نیست.

سپس می توانید برای کاربر پسورد ایجاد کنید یا یک رمز عبور خودکار تولید نمایید. مطمئن شوید که چک باکس “فرستادن آگاه‌ساز به کاربر” فعال شده است تا کاربران ایمیلی حاوی مشخصات ورود به سیستم خود دریافت کنند.

مهمترین مرحله در این فرآیند، اطمینان از انتخاب Affiliate برای گزینه نقش است.

پس از اینکه تمام اطلاعات لازم را وارد کردید، روی دکمه “افزودن کاربر تازه” کلیک کنید.

اکنون که شخص مورد نظر خود را به عنوان کاربر جدید اضافه کرده اید، می توانید او را Affiliate کنید. نحوه انجام این کار دقیقاً مشابه همان روشی است که در قسمت قبل توضیح داده شد. کافی است کاربر جدید که به تازگی ایجاد کرده اید را جستجو کرده و او را به عنوان Affiliate اضافه کنید.

ثبت نام آزاد

علاوه بر افزودن همکار به صورت دستی، افزونه YITH WooCommerce Affiliates به شما امکان می دهد اجازه ثبت نام به عنوان همکار را به بازدیدکنندگان وب سایت خود که قبلاً کاربر یا مشتری شما نبوده اند، بدهید.

هر کسی می تواند با استفاده از فرم موجود در برگه Affiliate Dashboard به عنوان همکار ثبت نام کند. برگه Affiliate Dashboard هنگام نصب افزونه YITH WooCommerce Affiliate به طور خودکار به وب سایت شما اضافه می شود و اگر به مسیر برگه ها » همه برگه ها در پیشخوان وردپرس بروید، آن را مشاهده خواهید کرد.

اگر کاربر از وب سایت شما خارج بوده و برگه Affiliate Dashboard را مشاهده کند، یک صفحه ثبت نام را در آن مشاهده خواهد کرد.

YITH WooCommerce Affiliates

کاربر می تواند با وارد کردن نام، آدرس ایمیل و آدرس ایمیل پرداخت خود برای تبدیل شدن به یک شرکت افیلیت ثبت نام کند.

پس از ثبت نام، کاربر به لیست شرکت های همکار شما اضافه می شود و شما می توانید در تب Affiliates او را مشاهده کنید. با این حال، هنوز به صورت کامل یک شرکت همکار نیست و شما باید وضعیت او را از حالت تعلیق به حالت فعال تغییر دهید تا بتوانند به داشبورد افیلیت خود دسترسی پیدا کرده و شروع به ارجاع دادن مشتریان به وب سایت شما کند.

YITH WooCommerce Affiliates

برای فعال کردن وضعیت افیلیت، کادر کنار نام کاربر را در لیست شرکت های وابسته علامت بزنید و سپس از لیست کارهای دسته جمعی، گزینه Change status to active را انتخاب کرده و روی اجرا کلیک کنید.

تنظیم نرخ کارمزد برای شرکت های همکار با افزونه YITH WooCommerce Affiliates

اکنون که برخی شرکت های همکار را به وب سایت خود اضافه کرده اید، وقت آن است که به این موضوع فکر کنید که می خواهید برای هر فروش چه مقدار کارمزد به شرکت های افیلیت خود اختصاص می دهید.

افزونه YITH WooCommerce Affiliates طوری تنظیم شده است که بتوانید از هر فروش درصدی به همکار خود بدهید. شما می توانید برای همه شرکتهای همکار همان میزان کارمزد را تعیین کنید یا می توانید برای هر شرکت مقدار کمیسیون را به صورت اختصاصی تعیین کنید.

تعیین نرخ برای همه شرکتهای افیلیت

برای تعیین مقدار کارمزد برای همه شرکتهای همکار، پس از ورود به صفحه Affiliate، روی تب Settings در بالای صفحه کلیک کنید.

در پایین صفحه تنظیمات، بخش Commissions و گزینه وارد کردن نرخ کلی General rate را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که مقدار وارد شده در این باکس به درصد است؛ بنابراین اگر می خواهید 10 درصد از هر فروش را به شرکت های همکار خود بدهید، باید 10 تایپ کنید.

YITH WooCommerce Affiliates

وقتی نرخ پورسانت خود را تعیین کردید، روی ذخیره تغییرات در پایین صفحه کلیک کنید.

تعیین نرخ کارمزد برای هر همکار به صورت جداگانه

افزونه YITH WooCommerce Affiliates امکان تعیین نرخ کارمزد برای هر همکار به صورت جداگانه را هم می دهد. برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر کاربران » همه کاربران بروید.

پس از ورود به صفحه کاربران، روی نام کاربری شرکتی که می خواهید نرخ کارمزد آن را تعیین کنید، کلیک کنید.

به پایین صفحه پروفایل کاربر بروید تا قسمت Affiliate details را ببینید. گزینه Rate را پیدا کرده و نرخ کارمزد مشخصی که می خواهید به این شرکت افیلیت بدهید را وارد کنید.

YITH WooCommerce Affiliates

به یاد داشته باشید که عدد وارد شده در این قسمت به  درصد است؛ بنابراین اگر می خواهید 10 درصد از هر فروش را به شرکت وابسته مورد نظر خود بدهید، مقدار 10 را وارد کنید.

نحوه ایجاد لینک افیلیت با افزونه YITH WooCommerce Affiliates

شرکت های همکار شما مسئول ایجاد لینک های افیلیت خود هستند و می توانند از طریق برگه Dashboard Affiliate این کار را انجام دهند.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اگر کاربر از سیستم خارج باشد و برگه Affiliate Dashboard را مشاهده کند ، فرم ثبت نام را مشاهده خواهد کرد؛ اما اگر وارد سیستم شده باشد، برگه داشبورد خود را مشاهده می کند که حاوی اطلاعاتی در مورد کارمزد، کلیک و پرداخت است. همچنین این برگه جایی است که کاربر می تواند لینک های افیلیت خود را ایجاد کند.

برای ایجاد یک شرکت همکار، کاربر باید روی Generate Link کلیک کند.

YITH WooCommerce Affiliates

در بالای صفحه Generate Link ، لینک افیلیت عمومی وب سایت خود را برای آن شرکت افیلیت خاص مشاهده خواهید کرد. اگر کسی روی این لینک کلیک کند، به صفحه اصلی وب سایت شما منتقل می شود.

YITH WooCommerce Affiliates

با این حال ، کاربر ممکن است بخواهد مشتریان بالقوه خود را به صفحه خاصی در وب سایت شما مانند صفحه یک محصول خاص ارجاع دهد و این کار را می تواند با ایجاد یک URL ارجاع (Referral) سفارشی انجام دهد.

تنها کاری که باید انجام دهد این است که URL آن صفحه خاص در وب سایت شما را وارد کرده و روی Generate کلیک کند. سپس یک لینک افیلیت سفارشی ایجاد می شود که مشتریان بالقوه را به آن صفحه خاص ارجاع می دهد.

نحوه پرداخت شرکتهای وابسته

هنگامی که مشتری با استفاده از لینک افیلیت با موفقیت خرید کرد، این خرید در صفحه کمیسیون ثبت می شود. برای دسترسی به صفحه کمیسیون ها، روی تب Commissions کلیک کنید.

برای علامت گذاری یک کارمزد به عنوان پرداخت شده، باکس کنار آن کارمزد خاص را علامت بزنید، از قسمت کارهای دسته جمعی گزینه  Create a payment manually را انتخاب کرده و روی اجرا کلیک کنید. در نسخه رایگان امکان پرداخت خودکار وجود ندارد.

سپس می توانید با کلیک روی تب پرداخت ها در بالای صفحه Affiliates، لیستی از تمام پرداخت هایی که انجام داده اید را مشاهده کنید.

جمع بندی

افزونه YITH WooCommerce Affiliates یک افزونه قدرتمند برای اضافه کردن سیستم همکاری در فروش به فروشگاه ووکامرس شما است. این افزونه به شما امکان می دهد همکاران خود را به صورت دستی اضافه کنید یا این امکان را بدهید که کاربران خودشان برای همکاری با شما ثبت نام کنند. همچنین می توانید پرداخت ها، لینک های افیلیت و بسیاری گزینه های دیگر را مدیریت کنید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه YITH WooCommerce Affiliates
صفحه افزونه YITH WooCommerce Affiliates

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Social Warfare

آموزش افزونه Social Warfare و اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی

در دنیای امروز استفاده از شبکه های اجتماعی روز به روز گسترش پیدا کرده و …

2 دیدگاه

  1. حالب بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *