YITH WooCommerce Request A Quote درخواست نقل قول ووکامرس

YITH WooCommerce Request A Quote

افزونه YITH WooCommerce Request a Quote به شما اجازه می دهد که یک سیستم درخواست نقل قول را در مورد یک یا چند محصول منتخب (ساده یا محصول متغیر) برای کاربران در فروشگاه تان فعال کنید. این افزونه طوری برنامه ریزی شده است که به مشتریان شما هنگامی که قیمت کل سفارشات شان را درخواست می کنند، کمک بیشتری می نماید.

یکی از بزرگترین محدودیت های تجارت های آنلاین، عدم امکان مذاکره است که باید هم از طرف خریدار و هم از طرف فروشنده روی قیمت توافق شود. به عنوان مثال وقتی مشتری می خواهد مقدار زیادی محصول خریداری کند و قصد دارد برای خرید عمده از فروشنده تخفیف بگیرد، باید بتواند با فروشنده مذاکره کرده و به توافق برسد.
افزونه YITH Woocommerce Request A Quote امکان تماس بین فروشندگان و مشتریان و به اشتراک گذاری لیست آیتم هایی که مشتری قصد دارد آنها را خریداری کند را فراهم می کند.
مشتری می تواند قیمت تقریبی مورد نظر خود را به فروشنده اعلام کند و فروشنده می تواند با یک پیشنهاد نقل قول به او پاسخ دهد. مشتری می تواند پیشنهاد محصولاتی که به نقل قول اضافه کرده است را بپذیرد یا رد کند.

نقل قول ها از طریق ایمیل ارسال می شوند یعنی مدیر درخواست ها را از طریق ایمیل دریافت می کند. در صورت تمایل می توانید برای داشتن ظاهری حرفه ای تر، یک نسخه PDF از آن را ضمیمه کنید. همچنین می توانید انتخاب کنید که فرصت درخواست نقل قول را به تمام کاربران فروشگاه خود یا فقط به کاربران ثبت نام شده با نقش خاص در وردپرس بدهید.

در این مقاله افزونه YITH WooCommerce Request A Quote که یکی از بهترین افزونه های ووکامرس است را مورد بررسی قرار داده و نحوه محاسبه نقل قول و تمام ویژگی های افزونه را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه YITH WooCommerce Request A Quote درخواست نقل قول و استعلام قیمت

توجه داشته باشید که برای استفاده از این افزونه باید افزونه WooCommerce را بر روی سایت خود نصب کرده باشید.

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، دکمه Add to quote در تمام صفحات جزئیات محصول در فروشگاه اضافه می شود.

پس از اینکه افزونه نصب و فعال سازی شد، منوی جدیدی به نام YITH در پیشخوان وردپرس اضافه می شود. به مسیر YITH » Request a Quote در پیشخوان وردپرس بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

YITH WooCommerce Request A Quote

Request Quote Page (صفحه درخواست نقل قول): با کلیک بر روی دکمه Add to quote در صفحه جزئیات محصول، آن محصول به لیستی اضافه می شود که کاربر می تواند در صفحه Request a Quote آن را مشاهده کند.

این صفحه در حین فعال سازی افزونه ساخته می شود و شامل کد کوتاه [yith_ywraq_request_quote] است. در این صفحه چارتی از محصولاتی که کاربر انتخاب کرده است، نشان داده می شود.

هریک از برگه های موجود در سایت شما می تواند برگه درخواست نقل قول باشد. کافی است از پنجره کشویی موجود در قسمت Request Quote Page در صفحه تنظیمات محصول، برگه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نکته مهم این است که برگه منتخب شما باید درست در میان کد کوتاهی که قبلاً بیان شد، قرار گیرد.

Button type (نوع دکمه): وقتی افزونه YITH WooCommerce Request A Quote فعال سازی می شود، دکمه Add to quote به تمام صفحات جزئیات محصول در فروشگاه اضافه می شود.

شما در این قسمت می توانید انتخاب کنید که یک دکمه یا یک لینک را در صفحه جزئیات محصول نشان دهید

Button/Link text (متن دکمه/لینک): برای تغییر متن پیش فرض Add to quote به یک متن سفارشی فارسی، کافی است در قسمت Button/Link text در صفحه تنظیمات افزونه، متن سفارشی خود را وارد کنید.

اگر دکمه Hide “Add to cart” button را فعال کنید، دکمه Add to quote در صفحه جزئیات محصول پنهان می شود.

ارسال و دریافت درخواست نقل قول

در صفحه Request a quote فرمی وجود دارد که کاربر می تواند از آن برای ارسال درخواست نقل قول برای لیست محصولات استفاده کند. ارسال فرم همان ارسال ایمیل برای مدیر فروشگاه است.

ایمیل ارسال شده به مدیر شامل لیست محصولات انتخاب شده توسط مشتریان، داده های آنها و یک پیام در صورت اضافه شدن در فرم است.

افزونه YITH WooCommerce Request A Quote هیچ سیستم پاسخگویی خودکاری ارائه نمی دهد. مدیر باید نقل قول را به آدرس ایمیل دریافت شده با فرم ارسال کند.

سفارشی سازی ایمیل در افزونه YITH WooCommerce Request A Quote

الگوی پیش فرض ایمیل برای درخواست های نقل قول را می توان برای برخی فیلدها سفارشی سازی کرد.

برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر ووکامرس » پیکربندی » ایمیل ها بروید.

YITH WooCommerce Request A Quote

سپس روی بخش اختصاصی “Email to request a quote” در انتهای صفحه کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

YITH WooCommerce Request A Quote

الگو می تواند ویرایش شود و شما می توانید این کار را با استفاده از دو ابزار که مستقیماً در پنل گزینه ها موجود است، انجام دهید.

با کلیک بر روی دکمه “کپی فایل در پوسته” ، افزونه YITH WooCommerce Request A Quote بلافاصله یک کپی از فایل درون قالب شما (در مسیر مشخص شده) ایجاد می کند و شما می توانید این فایل را مطابق دلخواه خود تغییر دهید.

با کلیک کردن بر روی “پاک کردن فایل الگو” ، می توانید این نسخه از فایل را حذف کنید.

YITH WooCommerce Request A Quote

اگر بر روی “دیدن الگو” کلیک کنید ، یک ناحیه متنی باز می شود که حاوی فایل الگو است.

YITH WooCommerce Request A Quote

با این کار می توانید فایل اصلی افزونه را مستقیماً از پنل ویرایش می کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و به صورت دستی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و بدون افزونه

یکی از خدماتی که گوگل به کاربران خود ارائه کرده است، استفاده از موتور جستجوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *