بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس برای ساخت جدول های حرفه ای

بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس

اگر می خواهید یک جدول با سبک اکسل در وب سایت وردپرس خود بسازید، بهترین راه استفاده از بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس است. جدول روشی عالی برای ارائه اطلاعات به شکلی منطقی و جذاب از نظر بصری است. خوانندگان می توانند از آنها برای هضم راحت تر اطلاعات کمی و آمار استفاده کنند. جدول به شما کمک می کند تا ویژگی های مختلف محصولات را با یکدیگر مقایسه کرده و لیست هایی از محصولات خود را با چند ردیف و ستون بسازید به طوری که به سادگی قابل خواندن باشند.

البته شما می توانید با استفاده از بلوک جدول ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس اقدام به ساخت جدول کنید. این کار یک روش کاربرپسند برای ادغام جداول در محتوای شما است. با این حال، راه حل های بهتری برای ایجاد جدول در وردپرس وجود دارد.

افزونه های پرمیوم و رایگان جدول ساز بسیاری در بازار وجود دارند. به همین دلیل انتخاب یک افزونه جدول ساز به سبک اکسل می تواند اندکی گیج کننده باشد. بهترین راه این است که ویژگی های هر افزونه را با نیازهای سایت خود مقایسه کنید. این ویژگی ها شامل سازنده کشیدن و رها کردن، فیلترها، مرتب سازی، صفحه بندی، طراحی رسپانسیو، گزینه های استایل دهی، پشتیبانی از رسانه و قابلیت های درون ریزی و برون بری و بسیاری موارد دیگر است.

در این مقاله بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس را معرفی می کنیم. شما می توانید ویژگی های هر افزونه را بررسی کرده و تصمیم بگیرید کدام افزونه برای سایت وردپرسی شما مناسب تر است.

بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس

TablePress (بهترین افزونه های رایگان جدول ساز وردپرس)

بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس

TablePress محبوب ترین و از بهترین افزونه های رایگان جدول ساز وردپرس است که به شما اجازه می دهد جدول های ساده و زیبایی را به سادگی بسازید. این افزونه رابط کاربری صفحه گسترده مانندی دارد که اجازه اضافه کردن داده ها را بدون نوشتن یک خط کد می دهد.

علی رغم اینکه افزونه TablePress رایگان است اما گزینه های پیکربندی بسیار زیادی دارد. TablePress از فیلترها، صفحه بندی، مرتب سازی و CSS سفارشی برای استایل دهی جدول ها پشتیبانی می کند. این افزونه شما را قادر می سازد که جدول ها را از فایل های Excel، CSV ،HTML و JSON درون ریزی و برون بری کنید. شما با استفاده از شورت کد می توانید جدول ها را در نوشته ها، برگه ها و ناحیه ابزارک های سایت خود وارد کنید.

افزونه TablePress یکی از افزونه های ضروری وردپرس برای کسب و کارهای آنلاین است. این افزونه داده های جدول را از نوشته ها و برگه های وردپرس جدا نگه می دارد و به این معنی است که شما می توانید جدول را در هر جایی از سایت خود قرار دهید و آن را از یک نقطه در سایت خود بروزرسانی کنید. مهمتر از همه اینکه لازم نیست هیچ کد HTML یا CSS بنویسید.

برای آشنایی بیشتر با این افزونه محبوب می توانید مقاله آموزش افزونه TablePress را مطالعه کنید.

Ninja Tables

بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس

Ninja Tables یکی از بهترین افزونه های فریمیوم جدول ساز وردپرس است که هم به صورت رایگان و هم پرمیوم عرضه شده است. این افزونه یک سازنده جدول کشیدن و رها کردن دارد که می توانید به سرعت سطرها و ستون ها را تنظیم مجدد کنید. همچنین دارای پشتیبانی رسانه است بنابراین می توانید تصاویر و داده های دیگر را در جدول خود اضافه کنید.

افزونه Ninja Tables در سفارشی سازی استایل جدول ها بسیار عالی عمل می کند. صفحه اصلی طراحی جدول به شما نشان می دهد که جدول شما روی دسکتاپ، تبلت و موبایل چگونه ظاهر می شود. بیشتر ویژگی های جداول با یک کلیک قابل فعال یا غیرفعال کردن هستند و تغییرات فوراً در پیش نمایش جدول قابل مشاهده هستند.

افزونه Ninja Tables دارای 13 طرح رنگ بندی مختلف برای جدول ها است. این افزونه گزینه های رنگی متعددی را برای ستون ها و ردیف ها ارائه می دهد. شما می توانید سبک های دلخواه را به جداول خود اضافه کنید و تجربه کاربری را ارتقا دهید. همچنین این افزونه به شما امکان می دهد جداول کاملاً رسپانسیو ایجاد کنید که در تمام اندازه های صفحه عالی به نظر می رسند.

اگر افزونه Ninja Tables Pro را خریداری کنید می توانید ویژگی هایی مانند ویرایش جدول از فرانت اند، ویرایشگر کشیدن و رها کردن، ادغام با افزونه WooCommerce، فیلتر کردن شرطی ستون، ترکیب سلول ها، گزینه های مرتب سازی پیشرفته و قابلیت اتصال به گوگل شیت ها را به دست آورید.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری از این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده از آن به دست آورید، مقاله آموزش افزونه Ninja Tables را مطالعه کنید.

wpDataTables

بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس

wpDataTables یکی از محبوب ترین و بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس است که برای ساخت چارت ها و جدول های رسپانسیو مورد استفاده قرار می گیرد.

نسخه رایگان افزونه wpDataTables در مخزن وردپرس موجود می باشد که به شما کمک می کند قبل از خرید این افزونه با ویژگی های آن آشنا شوید. این افزونه برای کار با داده های مالی، علمی، آماری، تجاری و بسیاری موارد دیگر مناسب است.

روش های مختلفی برای ساخت جدول در افزونه wpDataTables وجود دارد. شما می توانید فایل مورد نظر خود را آپلود کنید، یک کوئری MySQL را پیست کنید، یک URL تهیه کنید یا داده ها را به صورت دستی وارد کنید.

هنگام ایجاد جداول با افزونه wpDataTables می توانید به سطرها و ستون ها رنگ اضافه کرده و آنها را از حالت یکنواختی خارج کنید. همچنین می توانید رنگ خاصی را برای ردیف ها و ستون های خاصی انتخاب کنید.

افزونه wpDataTables دارای قابلیت ویرایش سطرها و ستون ها توسط کاربران نیز هست. به عنوان مثال یک کلوپ دارید که می خواهید اعضا نتایج خود را در یک جدول وارد کنند. می توانید تمام سلول ها یا سلول های خاصی از جدول را دارای قابلیت ویرایش کنید.

برخی از ویژگی های این افزونه عبارتند از:

 • استخراج داده های جدول از هر منبعی- اکسل تا MySQL
 • ویرایش جداول در وردپرس به آسانی اکسل
 • سفارشی سازی طراحی و طرح بندی جدول ها
 • ساخت جدول ها و چارت ها با ویزارد درون ساخته
 • هایلایت سلول ها، ردیف ها، ستون ها بسته به محتوای آنها
 • امکان ویرایش محتوای جدول ها توسط کاربران نهایی وردپرس
 • جداول موبایل دوستانه که با هر نوع دستگاهی کار می کنند

برای آشنایی بیشتر با این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده از آن مقاله افزونه wpDataTables را مطالعه کنید.

Data Tables Generator by Supsystic

بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس

Supsystic دو افزونه جدول ساز دارد که هر دو از بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس هستند. اولین افزونه Data Tables Generator نام دارد که افزونه ای عالی برای ساخت و مدیریت بصری جداول در وب سایت وردپرسی شما است.

نسخه رایگان افزونه در مخزن وردپرس موجود است اما می توانید برای داشتن سایر ویژگی ها افزونه خود را ارتقا دهید. نکته جالب توجه در مورد این افزونه این است که نسخه رایگان آن تمام ویژگی هایی که برای وبلاگ های کوچک و متوسط مورد نیاز است را دارا می باشد.

به عنوان مثال نسخه رایگان افزونه Data Tables Generator از تعداد ردیف های نامحدود، ادغام سلول ها و قالب بندی داده پشتیبانی می کند. همچنین جداول شما بسته به آنچه که کاربران می خواهند انجام دهند، محاسبات را تکمیل و مرتب سازی می کنند. همه چیز از ویرایشگر CSS گرفته تا رسپانسیو بودن در نسخه رایگان افزونه Data Tables Generator ارائه شده است.

اگرچه نسخه رایگان افزونه Data Tables Generator به اندازه کافی قدرتمند است اما نسخه Pro آن ویژگی های بیشتری مانند برون بری فرانت اند به PDF، Excel و CSV را ارائه می دهد. همچنین گزینه های درون ریزی و برون بری های بیشتری همراه با ابزارهای مهاجرت زیاد برای جدول های بزرگ را ارائه می دهد. از دیگر ویژگی های نسخه Pro می توان به دکمه پرینت، تاریخ جدول، دیاگرام ها و گزینه محدودیت نقش ها اشاره کرد. همچنین می توانید این افزونه را با افزونه WooCommerce و برخی از افزونه های دیگر Supsystic ادغام کنید.

در مقاله آموزش افزونه Data Tables Generator by Supsystic اطلاعات کاملی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن آورده شده است.

Visualizer

بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس

Visualizer یک افزونه همه کاره است که شما را قادر می سازد انواع جداول و نمودارهای تعاملی را ایجاد کنید. این افزونه دارای ویژگی های سفارشی سازی آسان برای استفاده است که به شما امکان می دهد جداول را به طور یکپارچه در نوشته ها یا برگه های خود قرار دهید. Visualizer همچنین با Google Sheets ادغام شده و می تواند داده ها را از فایل های CSV وارد کند.

برخی از ویژگی های Visualizer شامل موارد زیر است:

 • نمودارها و جداول قابل سفارشی سازی برای مطابقت با طراحی سایت شما
 • انیمیشن نمودار
 • سازگاری با Google Sheets
 • 12 نوع نمودار پیش فرض همراه با امکان ایجاد نمودار سفارشی

نسخه رایگان افزونه Visualizer انواع خاصی از نمودارها ، ویرایش کاربر و نمودارهای خصوصی را شامل نمی شود. برای دسترسی به این گزینه ها باید نسخه Pro افزونه را خریداری کنید.

League Table (بهترین افزونه های پرمیوم جدول ساز وردپرس)

بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس

League Table یکی از بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس است که امکان اضافه کردن جدول های رسپانسیو و قابل سفارشی سازی را به سایت وردپرسی شما می دهد. این افزونه که به صورت پرمیوم عرضه شده است می تواند برای رنج وسیعی از اهداف شامل آمارهای ورزشی، لیست معرفی دانشگاه ها و کسب و کارهای با رنکینگ بالا، مقایسه هزینه های مراقبت های بهداشتی، مشخصات بازی های ویدئویی و بسیاری موارد دیگر استفاده شود.

افزونه League Table گزینه های بسیار زیادی برای رنگ بندی های سفارشی، فونت ها، مرزها، ستون های قابل تنظیم، طرح بندی رسپانسیو و ارائه شورت کد برای وارد کردن جدول ها دارد. این افزونه یک ویرایشگر اکسل مانند در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن می توانید جدول های رسپانسیو و قابل مرتب سازی ایجاد کنید. کاری که این افزونه نمی تواند انجام دهد ساخت چارت و گراف است که هنگام انتخاب افزونه جدول ساز باید این نکته را مدنظر قرار دهید.

Advanced Tables

بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس

Advaned Tables یکی دیگر از افزونه های پرمیوم جدول ساز وردپرس است که به شما اجازه ساخت جدول های ساده و به سبک اکسل را می دهد. شما با استفاده از شورت کد می توانید جدول ها را در نوشته ها و برگه های سایت وردپرسی خود نشان دهید.

افزونه Advanced Tables دارای پشتیبانی رسانه است. به این معنی که می توانید تصاویر را در سطرها و ستون های جدول وارد کنید. همچنین می توانید هدر چسبنده اضافه کنید که همراه با جدول حرکت می کند. این افزونه از مرتب سازی، صفحه بندی و استایل سفارشی برای جدول های شما پشتیبانی می کند.

جمع بندی

جدول ابزار مفیدی برای نمایش داده ها در هر سایت، به ویژه فروشگاه های تجارت الکترونیک است. گاهی اوقات جدول بخشی ضروری از نوشته ها و برگه های سایت است. خوشبختانه افزودن آنها به سایت شما کار دشواری نیست و با استفاده از بهترین افزونه های جدول ساز وردپرس به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. هریک از این افزونه ها ویژگی ها و قابلیت های خاص خود را دارند که می توانید مطابق با نیاز سایت خود از آنها استفاده کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

5/5 - (9 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

افزودنی های فرم تماس 7

افزودنی های جانبی فرم تماس 7 | افزونه های Contact Form 7

افزونه فرم تماس 7 یکی از بهترین افزونه های فرم ساز وردپرس است که با …

2 دیدگاه

 1. راهنمای خرید شاپیجا

  سلام. ممنون بابت مطلب خوبتون
  خودتون بین افزونه های معرفی شده، کدوم رو بعنوان سبک ترین و کاربردی ترین افزونه، انتخاب می کنید؟

  • سلام دوست عزیز…خوشحالیم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفته ..همه افزونه های معرفی شده در این مقاله افزونه های کاربردی، سبک و بسیار خوبی هستن و انتخاب یکی از اونها به نیازهای سایت شما بستگی داره..اگه صفحه افزونه ها رو در مخزن وردپرس ببینین …در بین افزونه های رایگان افزونه TablePress بالاترین نصب فعال رو داشته و بین افزونه های رایگان از همه محبوب تره…افزونه های پولی هم به نیاز شما بستگی داره که کدامیک رو تهیه کنین..ممنون از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *