بهترین افزونه های سئو وردپرس برای کسب رتبه بهتر در سال 2021

بهترین افزونه های سئو وردپرس

برای بسیاری از مالکین وب سایت ها و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی بهینه سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization) که به اختصار به آن سئو (SEO) گفته می شود، کار پیچیده و مشکلی است؛ اما صاحبان وب سایت های وردپرس این امکان را دارند که از بهترین افزونه های سئو وردپرس استفاده کرده و کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت خود را به راحتی افزایش دهند.

علاوه بر افزونه ها، شما می توانید از ابزارهای سئو هم استفاده کرده و با تحلیل دقیق وب سایت خود از جنبه های مختلف، به بهبود سئو کمک کنید. در مقاله بهترین ابزارهای سئو می توانید با این امکانات آشنا شوید.

برای بیشتر وب سایت ها موتورهای جستجو منبع اصلی ترافیک وب سایت هستند. بنابراین اگر از ترفندها و افزونه های سئو که باعث بهبود سئو سایت شما می شوند استفاده کنید، می توانید در سیستم امتیاز دهی موتورهای جستجو رتبه بالاتری کسب کرده و مخاطب بیشتری را به سایت خود جذب کنید.

توجه داشته باشید که برای بهبود سئو وبلاگ ها و وب سایت هایی که حاوی وبلاگ هستند باید در درجه اول محتوای خود را برای سئو بهینه کنید. در مقاله اصول سئو در تولید محتوا می توانید با نحوه سئو کردن محتوای خود آشنا شوید.

یک پلاگین SEO به شما ابزارها و ویژگی های قدرتمندی مانند چک لیست بررسی ها، نقشه سایت و بینش محتوا را برای بهینه سازی وب سایت ارائه می دهد. یکی دیگر از قابلیت های افزونه های وردپرس، ویرایش فایل robots.txt است. اگر می خواهید با این فایل آشنا شوید. مقاله آموزش فایل robots.txt را مطالعه کنید.

در این مقاله بهترین افزونه های سئو وردپرس که به شما در بهبود سئو سایت تان کمک می کنند را معرفی می نماییم.

معرفی بهترین افزونه های سئو وردپرس

Yoast SEO (بهترین افزونه های سئو وردپرس)

بهترین افزونه های سئو وردپرس

افزونه Yoast SEO با بیش از 5 میلیون نصب فعال، اولین و محبوب ترین افزونه سئو است که هر کاربر وردپرس باید آن را بر روی سایت خود نصب کرده باشد. این افزونه به تنهایی از بسیاری از جنبه های سئو سایت وردپرسی شما مراقبت می کند و از بهترین افزونه های سئو وردپرس محسوب می شود.

اگر از افزونه های مختلف برای نقشه سایت، ریدایرکت و چند ویژگی دیگر استفاده می کنید، با نصب افزونه Yoast SEO می توانید آنها را کنار گذاشته و فقط از این افزونه استفاده نمایید.

برخی از ویژگی های مهم افزونه Yoast SEO عبارت است از:

 • یکپارچه سازی با سرچ کنسول گوگل
 • اضافه کردن عنوان و توضیحات متا به صفحه اصلی
 • اضافه کردن عنوان و توضیحات متا به هر برگه و نوشته سایت
 • اضافه کردن کلمات کلیدی متا به هر برگه و نوشته سایت
 • اضافه کردن داده متا گراف باز، کارت های توییتر
 • ویرایش فایل robots.txt و فایل htaccess.
 • بهینه سازی محتوا برای شبکه های اجتماعی (تصویر، عنوان و توضیحات)
 • ساخت یک فایل نقشه سایت
 • تنظیم کلمه کلیدی و بهینه سازی برای سئو on Page  

افزونه Yoast SEO به صورت رایگان در مخزن وردپرس موجود است. در مقاله آموزش افزونه Yoast SEO می توانید اطلاعات کاملی درباره نصب و راه اندازی این افزونه و چگونگی بهینه سازی محتوا با استفاده از متاباکس Yoast SEO را به دست آورید.

نسخه Pro این افزونه نیز عرضه شده است که ویژگی های پیشرفته تری دارد. برخی از ویژگی های پیشرفته Yoast SEO Pro عبارت است از:

 • ریدایرکت کردن
 • لینک سازی داخلی Yoast (برای کمک به لینک سازی بهتر بلاگ شما)
 • لینک های داخلی incoming و outgoing

اگر شما به ویژگی های پیشرفته افزونه Yoast SEO نیاز دارید می توانید آن را خریداری کنید. در غیر این صورت نسخه رایگان این افزونه کاملاً کافی است.

All in one SEO pack

بهترین افزونه های سئو وردپرس

افزونه All in One SEO Pack یک جایگزین عالی برای Yoast است. با استفاده از این افزونه، دیگر نگران تنظیمات پیچیده نخواهید بود زیرا بلافاصله پس از فعال شدن به خوبی کار می کند. به عنوان مثال، به طور خودکار متا تگ تولید کرده و عناوین شما را برای گوگل و سایر موتورهای جستجو بهینه می کند. علاوه بر این، می توانید از ویرایشگر Robots.txt برای آگاه کردن خزنده های وب درباره محتوای سایت خود استفاده کنید. All In One SEO Pack به طور خودکار موتورهای جستجو را در مورد تغییرات سایت شما مطلع می کند.

برخی ویژگی های دیگر این افزونه عبارت است از:

علاوه بر این ، همچنین شامل ویژگی هایی مانند:

 • پشتیبانی از نقشه XML سایت و RSS
 • سئو تصویر
 • نشانه گذاری اسکیما
 • URL های کانونیکال پیشرفته
 • پشتیبانی از AMP
 • شناسایی محتوای تکراری
 • پشتیبانی از API
 • سئو ای کامرس

برای آشنایی کامل با این افزونه و نحوه استفاده از آن، مقاله آموزش افزونه All in one SEO pack را مطالعه کنید. توجه داشته باشید که عملکرد این افزونه تا حدی با Yoast متفاوت است. برای آشنایی بیشتر با تفاوت های این دو افزونه و مقایسه آنها با یکدیگر مقاله آموزشی مقایسه افزونه Yoast SEO و All in One SEO Pack را مطالعه فرمایید.

Rank Math

بهترین افزونه های سئو وردپرس

افزونه Rank Math هر آنچه که برای کنترل کامل سئو on-page خود لازم دارید را دارا می باشد. این افزونه قدرت چندین افزونه که ممکن است روی سایت وردپرسی خود برای بهبود و کنترل سئو نصب کرده باشید را ترکیب کرده و همه چیز را در یک افزونه سبک و با مدیریت ساده جمع کرده است.

با Rank Math می توانید سئوی on-page نوشته ها، برگه ها، محصولات یا طبقه بندی های دیگر را مدیریت کنید. همچنین می توانید برچسب های متا noindex/nofollow/noarchive همه طبقه بندی ها به طور کلی و نوشته ها و برگه ها را به صورت خاص کنترل کنید.

این افزونه به شما امکان می دهد تا آنالیز کامل سئوی سایت وردپرس خود را انجام دهید تا از بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو اطمینان حاصل کنید.

همچنین دارای یک ویژگی ساخت لینک است که به شما امکان می دهد لینک هایی به کلمات کلیدی خود اضافه کنید. با استفاده از این افزونه می توانید لینک ها را تغییر مسیر دهید. همه این ویژگیها Rank Math را به یکی از بهترین افزونه های سئو وردپرس تبدیل کرده است.

Rank Math کنسول جستجوی خاص خود را دارد که در آن می توانید رتبه بندی کلمات کلیدی خود را پیگیری کنید. این افزونه با سرچ کنسول گوکل ادغام شده تا اطلاعات ضروری مورد نیاز شما را مستقیماً از پیشخوان وردپرس تان فراهم آورد. اطلاعاتی مانند اینکه برای چه کلمات کلیدی رتبه بندی شده اید، گوگل چه خطاهایی در سایت شما می بیند و بسیاری دیگر در یک نگاه در اختیار شما قرار می گیرد.

در مقاله آموزشی افزونه Rank Math اطلاعات کاملی از تنظیمات و متاباکس های این افزونه و نحوه استفاده از آن فراهم کرده ایم.

اگر مطمئن نیستید که از افزونه Yoast SEO یا Rank Math در سایت وردپرس خود استفاده کنید و می خواهید مقایسه ای بین آنها انجام دهید، خبر خوب این است که ما یک مقایسه جامع و کامل از این دو افزونه تهیه کرده ایم که می توانید در مقاله آموزشی مقایسه افزونه Yoast SEO و Rank Math آن را مطالعه کنید.

SEOPress

بهترین افزونه های سئو وردپرس

SEOPress یک افزونه قدرتمند است که کاملاً دارای برچسب سفید و فاقد تبلیغات است. این افزونه دارای ویژگی های جامعی است که به شما امکان می دهد سایت خود را به طور کامل بهینه سازی کنید. شما می توانید نقشه XML سفارشی خود را بسازید؛ تغییر مسیرها را مدیریت کنید؛ محتوا را براساس کلمات کلیدی تجزیه و تحلیل کنید و بسیاری موارد دیگر را انجام دهید.

افزونه SEOPress کاملاً با Google Analytics ادغام شده است و شما را قادر می سازد تا اقدامات SEO خود را پیگیری کنید. علاوه بر این، ابزار تجزیه و تحلیل محتوای آن نکات بهینه سازی را برای کمک به شما در نوشتن پست های بهتر ارائه می دهد. توسعه دهندگان می توانند هوک های اضافی را برای سفارشی سازی کامل افزونه اعمال کنند.

برخی ویژگی های دیگر این افزونه عبارت است از:

 • ویزارد راه اندازی بصری
 • پشتیبانی از کلمات کلیدی نامحدود
 • سئو تصویر
 • نظارت بر شبکه های اجتماعی
 • عناوین پویا و توضیحات متا
 • URL های کانونیکال سفارشی
 • پشتیبانی از “Noindex”
 • آموزش های رایگان سئو

اگر با مفهوم تگ کانونیکال آشنا نیستید و می خواهید درباره آن بیشتر بدانید، مقاله آموزشی تگ کانونیکال در وردپرس چیست را مطالعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن، مقاله آموزش افزونه SEOPress را مطالعه کنید.

Squirrly SEO

بهترین افزونه های سئو وردپرس

Squirrly SEO ابزاری مناسب برای مبتدیان است که توصیه هایی را در زمان واقعی ایجاد می کند. این افزونه به شما امکان می دهد هنگام نوشتن محتوا، آن را برای کلمه کلیدی انتخابی خود بهینه کنید. همچنین آنالیز رقبا را با پیشنهاداتی در مورد بهبود سطح صفحات مشابه ارائه می دهد.

Squirrly SEO دارای ویژگی های ابتکاری برای کمک به تلاش های بازاریابی شما است. به عنوان مثال میزان اشتیاق مخاطبان را اندازه گیری کرده و برای بهبود نرخ کلیک (CTR) مشاوره عملی ارائه می دهد. بعلاوه، در صورت تغییر از پلاگین SEO دیگر، همه تنظیمات قبلی شما را انتقال می دهد.

برخی ویژگی های دیگر این افزونه عبارتند از:

 • نشانه گذاری اسکیما
 • جلسات مربیگری رایگان
 • گزینه های “Noindex”
 • ویژگی های پیشرفته ای کامرس
 • یکپارچه سازی Google Analytics
 • Robot.txt سفارشی برای خزنده های سایت
 • نقشه سایت XML
 • نظارت بر شبکه های اجتماعی

Broken Link checker

بهترین افزونه های سئو وردپرس

افزونه Broken Link Checker یک افزونه قدرتمند، ساده و رایگان وردپرس است که به صورت پیوسته سایت شما را اسکن کرده و لینک های شکسته را پیدا می کند. این افزونه با تمام سادگی از کاربردی ترین و بهترین افزونه های سئو وردپرس است.

پیشخوان افزونه Broken Link checker رابط کاربری بسیار ساده ای دارد که می توانید از آنجا اقدام به تعمیر لینک های شکسته نمایید. این افزونه تمام لینک های شکسته داخلی و خارجی که خطای 404 در وردپرس نشان می دهند را پیدا و تعمیر می کند.

لینک های 404 نه تنها باعث ایجاد تجربه کاربری بدی می شوند بلکه به شدت بر سئو سایت شما تأثیر منفی دارند و توصیه می شود در کمترین زمان ممکن این لینک ها را از سایت خارج یا تعمیر کنید.

تنها نقطه ضعف افزونه Broken Link Checker این است که منابع سرور را اشغال کرده و می تواند باعث کاهش سرعت سرور شود.

در مقاله آموزش افزونه Borken Link Checker اطلاعات کاملی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن آورده ایم.

Rich Snippets All in One Schema

بهترین افزونه های سئو وردپرس

ریچ اسنیپت یک کد HTML است که با قرار دادن آن بر روی صفحات وب، نتایج در جستجوی گوگل ستاره دار می شود و همچنین بخشی از اطلاعات مانند تصویر، رتبه بندی، اطلاعات نویسنده و غیره نیز در پایین نتایج جستجو نشان داده می شود.

در واقع ریچ اسنیپت ها المان های جستجوی بصری مانند رتبه بندی ستاره دار، تصاویر و جزئیات مهم دیگری هستند که با نشان دادن ظاهری متفاوت در نتایج جستجو، توجه کاربر را به خود جلب می کنند.

بهترین افزونه های سئو وردپرس

نصب یکی از بهترین افزونه های ریچ اسنیپت وردپرس در سایت وردپرسی باعث می شود در نتایج جستجوی گوگل و دیگر موتورهای جستجو خوانایی بیشتری داشته و بهتر دیده شوید. همچنین استفاده از ریچ اسنیپت به شما کمک می کند CTR و ترافیک بهتری داشته باشید. به همین دلیل افزونه All in One Schema Rich Snippet یکی از بهترین افزونه های سئو برای اضافه کردن ریچ اسنیپت به سایت وردپرسی شما و استفاده از مزایای آن نیز محسوب می شود.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن در سایت وردپرسی خود داشته باشید مقاله آموزش افزونه All in One Schema Rich Snippets را مطالعه کنید.

SEO Image Optimizer

بهترین افزونه های سئو وردپرس

با بهینه سازی تصاویر سایت وردپرسی خود می توانید ترافیک قابل ملاحظه ای را از موتورهای جستجوی تصویر بدست آورید.

این افزونه ویژگی alt را به تصاویر شما اضافه می کند. اما نام تصویر را خودتان باید تنظیم کنید. بنابراین اگر از تصاویری با نام هایی مانند image002.jpeg یا DSC001.jpeg استفاده می کنید مراقب باشید و نام های مناسبی انتخاب کنید.

وقتی در مورد سئوی وردپرس صحبت به میان می آید چیزی که در مورد آن کمتر صحبت شده تجربه کاربری است. به غیر از طراحی قوی، سرعت سایت وردپرسی شما می تواند تفاوت زیادی را در بهینه سازی سئوی کلی به وجود آورد.

سالها است گوگل تأکید دارد که تجربه کاربری یکی از کلیدی ترین بخش ها در سئو است. همچنین گوگل بارها عنوان کرده است که زمان بارگذاری سایت یکی از فاکتورهای رتبه بندی موتورهای جستجو است. بنابراین بسیار مهم است که سایت خود را از نظر سرعت بارگذاری بهینه سازی کنید.

به دلایل فوق در ادامه معرفی بهترین افزونه های سئو وردپرس به معرفی افزونه هایی می پردازیم که زمان بارگذاری سایت شما را کاهش داده و باعث افزایش سرعت وردپرس می شوند.

افزونه های فشرده سازی تصاویر (بهترین افزونه های سئو وردپرس برای افزایش سرعت سایت)

بهترین افزونه های سئو وردپرس

تصاویر بخش جدایی ناپذیر سایت وردپرسی شما هستند. به طور متوسط اگر در هر پست وبلاگ از سه عکس استفاده کنید سایز صفحه با اندازه 400 کیلو بایت افزایش می یابد. در دسکتاپ این اندازه مشکل ساز نیست. اما کاربرانی که از گوشی های تلفن همراه با اینترنت 3G و 4G استفاده می کنند بهتر است صفحه ای با اندازه کمتر داشته باشند. در نهایت هدف شما باید رسیدن به زمان بارگذاری صفحه در کمتر از 3 ثانیه برای دسکتاپ و موبایل باشد.

فشرده سازی تصویر یکی از تکنیک هایی است که با استفاده از آن می توانید اندازه کلی تصویر را بدون آسیب رساندن به کیفیت آن کاهش دهید. این تکنیک بخصوص در سایت های وردپرسی با تصاویر سنگین می تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

شما می توانید یکی از بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس را در سایت وردپرسی خود نصب کرده و از مزایای آن بهره مند شوید. یکی از بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر افزونه ShortPixel است که تصاویر سایت شما را به بهترین شکل ممکن فشرده سازی می کند.

افزونه های کش وردپرس (بهترین افزونه های سئو وردپرس برای افزایش سرعت سایت)

بهترین افزونه های سئو وردپرس

کش کردن یکی از معروف ترین روش ها برای افزایش سرعت بارگذاری سایت است. افزونه های کش یک نسخه کش شده از صفحات سایت را ذخیره کرده و هر زمان کاربر درخواست بازدید از آن صفحه را داشته باشد به جای بارگذاری صفحه، نسخه کش شده را به او نشان می دهند. به این ترتیب افزایش قابل ملاحظه ای در سرعت سایت به وجود می آید. به همین دلیل افزونه های کش از بهترین افزونه های سئو وردپرس هستند.

اگر صاحب یک سایت وردپرسی هستید نصب و بکارگیری یکی از بهترین افزونه های کش وردپرس در سایت ضروری است. افزونه های کش زیادی به صورت رایگان و پرمیوم عرضه شده اند. از بین آنها می توان به دو افزونه رایگان W3 Total Cache و WP Super Cache اشاره کرد. این افزونه ها تمام ویژگی هایی که از یک افزونه کش وردپرس انتظار دارید را دارا می باشند و قابلیت یکپارچه سازی با CDN شبکه تحویل محتوا را نیز دارند.

WP Statistics

WP Statistics

WP Statistics یک افزونه ساده و کاربردی برای مشاهده آمار بازدید از پیشخوان وردپرس است. با استفاده از این افزونه می توانید تعداد افرادی که از وب سایت شما بازدید کرده اند، جایی که از آن آمده اند، مرورگر و موتور جستجویی که استفاده می کنند را مشاهده کرده و بفهمید که از کدامیک از مطالب، دسته ها، برچسب ها و نویسندگان خود بازدید بیشتری دریافت می کنید.

اگرچه گوگل تمام اطلاعات فوق را در ابزار گوگل آنالیتیکیس به رایگان در اختیار شما قرار می دهد اما با استفاده از افزونه WP Statistics می توانید آنها را در پیشخوان وردپرس خود مشاهده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن، مقاله آموزش افزونه WP Statistics را مطالعه کنید.

توجه داشته باشید که افزونه WP Statistics آمار بازدید را در فرانت اند سایت شما نشان نمی دهد. اگر می خواهید تعداد بازدید از مطالب در سایت شما نمایش داده شود می توانید از افزونه Post Views Counter یا افزونه WP-PostViews استفاده کنید.

Google Site Kit

Google Site Kit

در انتهای لیست بهترین افزونه های سئو وردپرس افزونه Google Site Kit را به شما معرفی می کنیم که برای فعال سازی ابزارهای تحلیلی گوگل مختص سایت های وردپرس توسط خود گوگل طراحی و عرضه شده است. این افزونه برای یکپارچه سازی و ساده کردن کار با ابزارها و پلتفرم هایی که گوگل ارائه کرده ایجاد شده است و به شما کمک می کند که از پیشخوان وردپرس خود به این داده ها دسترسی داشته باشید. Google Site Kit به شما امکان می دهد وب سایت وردپرس خود را به شش سرویس گوگل شامل گوگل آنالیتیکس، AdSense،  PageSpeed Insights، Optimize وصل کنید.

برای آشنایی کامل با این افزونه و نحوه کار آن، مقاله آموزش افزونه Google Site Kit را مطالعه کنید.

SEMRUSH

بهترین افزونه های سئو وردپرس

SEMRUSH درواقع افزونه نیست بلکه یک ابزار سئو است. اما وقتی در مورد سئو وردپرس صحبت به میان می آید نمی توان از محبوب ترین ابزار سئو وردپرس یعنی SEMRUSH سخنی نگفت.

SEMRUSH یک ابزار است که از آن برای جمع آوری آنالیتیکس و چشم اندازی از رقیبان برای کمک به بهبود سئو سایت استفاده می شود.

شما با این ابزار می توانید اطلاعات زیادی در مورد کلمات کلیدی ارگانیک برای رتبه بندی، مکان هایی که می توانید از آنها بک لینک دریافت کنید، استراتژی های تبلیغاتی رقیبان و بسیاری موارد دیگر به دست آورید. برای اطلاعات بیشتر آموزش SEMrush را مطالعه بفرمایید.

SEMRUSH یک ابزار رایگان نیست و برای استفاده از اطلاعات و داده های بسیار ارزشمند آن باید اشتراک این ابزار پیشرفته را خریداری نمایید.

جمع بندی

در این مقاله بهترین افزونه های سئو وردپرس را به شما معرفی کردیم. شما با استفاده از این افزونه ها می توانید سئو سایت وردپرس خود را بهبود داده و رتبه بالاتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کنید.

5/5 - (9 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

بهترین ابزارهای سئو

بهترین ابزارهای سئو برای آنالیز سایت وردپرس در سال 2021

گوگل مدام در حال بروزرسانی و تجدید نظر در الگوریتم های جستجوی خود است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *