بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس در سال 2020

افزونه های فشرده سازی تصویر

افزونه های فشرده سازی تصویر به شما این امکان را می دهند که تصاویر وب سایت وردپرسی خود را از نظر عملکرد و سرعت بهینه سازی کنید. در این مقاله به معرفی بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس پرداخته و لزوم استفاده از این افزونه ها در سایت وردپرسی و تأثیر آن در افزایش سرعت وردپرس را توضیح خواهیم داد.

چرا استفاده از افزونه های فشرده سازی تصویر در سایت وردپرسی ضروری است؟

اندازه تصاویر همیشه بزرگتر از اندازه متن های ساده است. به همین دلیل زمان بیشتری صرف بارگذاری تصویر شده و استفاده زیاد از تصویر در سایت وردپرسی می تواند باعث کند شدن سرعت بارگذاری سایت شود. همانطور که می دانید یکی از معیارهای مهم رتبه بندی گوگل سرعت بارگذاری سایت است به همین دلیل بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر جزء بهترین افزونه های سئو وردپرس نیز هستند.

از طرف دیگر استفاده از تصاویر مختلف در سایت اجتناب ناپذیر است. تصاویر زیبا و مرتبط سایت شما را جذاب تر و تعاملی تر می کنند و باعث ایجاد تجربه کاربری بهتر و افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت می شوند. به همین دلیل برای بهبود سرعت وب سایت باید تصاویر خود را برای وب بهینه سازی کنید.

بهترین روش برای بهینه سازی تصویر این است که قبل از آپلود تصاویر داخل وب سایت از فوتوشاپ یا یک نرم افزار ویرایش عکس دیگر استفاده کرده و حجم تصاویر را کاهش دهید. این کار امکان کنترل بیشتر کیفیت تصاویر وب سایت را به شما می دهد.

اما بسیاری از کاربران تمایلی به استفاده از فوتوشاپ و برنامه های ویرایش عکس ندارد. خوشبختانه افزونه های فشرده سازی تصویر زیادی وجود دارد که می توانند به کاربران کمک کنند. این افزونه ها به صورت خودکار تصاویر را فشرده کرده و از نسخه با اندازه کوچکتر آنها استفاده می کنند و به این ترتیب تصاویر را بهینه سازی می نمایند.

در این مقاله بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس را معرفی کرده و چگونگی بهینه سازی تصویر، عملکرد و کیفیت این افزونه ها را توضیح خواهیم داد.

معرفی بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس

Smush (بهترین افزونه های رایگان فشرده سازی تصویر وردپرس)

افزونه های فشرده سازی تصویر

Smush از جمله بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر در سایت های وردپرسی است. این افزونه می تواند تصاویر را به محض آپلود فشرده سازی کرده و تصاویر قدیمی را نیز فشرده و بهینه سازی نماید. همچنین تصاویر را در حین فشرده سازی به اندازه قابل قبولی می رساند و می توانید حداکثر وضوح تصویر را با استفاده از این افزونه تنظیم کنید.

برای استفاده از نسخه رایگان افزونه Smush نیازی به ایجاد حساب کاربری و دریافت کلید API ندارید. ویژگی فشرده سازی انبوه این افزونه امکان فشرده سازی همزمان تنها 50 تصویر قدیمی را می دهد. بنابراین اگر می خواهید تصاویر بیشتری را فشرده سازی کنید باید دکمه آن را چندین بار کلیک نمایید. در نسخه غیر رایگان افزونه Smush می توانید ویژگی فشرده سازی انبوه را برای تصاویر بیشتری راه اندازی کنید.

ویژگی اصلی Smush میزان اطلاعاتی است که در مورد تصاویر شما و میزان ذخیره سازی فضا ارائه می دهد. همچنین تعداد تصاویری که می توانید به صورت رایگان فشرده سازی کنید نامحدود است. تنها دو مورد در نسخه رایگان وجود دارد:

  • شما تنها می توانید فشرده سازی lossless را انجام دهید.
  • اندازه هر یک از تصاویر نباید بیش از 1MB باشد.

برای برداشتن محدودیت های فوق و استفاده بیشتر از ویژگی های این افزونه باید نسخه Pro آن را دریافت کنید.

جهت اطلاع از نحوه استفاده از این افزونه و آموزش کامل تنظیمات آن مقاله آموزش افزونه WP Smush را مطالعه کنید.

Optimole (بهترین افزونه های رایگان فشرده سازی تصویر وردپرس)

افزونه های فشرده سازی تصویر

افزونه فشرده سازی تصویر Optimole مدرن، ساده و یکی از بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر است. این افزونه ابزارهای پیشرفته زیادی دارد که بدون اینکه چیزی در مورد آنها بدانید در پشت صحنه کار خود را انجام می دهند.

برای استفاده از افزونه Optimole باید یک حساب کاربری ایجاد کرده و کلید API دریافتی را در افزونه وارد کنید. پس از آن می توانید تمام تصاویر بهینه سازی شده را در پیشخوان وردپرس ببینید و تنظیمات خاصی مانند جایگزینی تصویر، تغییر اندازه تصاویر بزرگ، کیفیت فشرده سازی و بارگذاری تنبل (Lazy) را تغییر داده و اصلاح کنید.

افزونه Optimole خارج از پیشخوان وردپرس نیز دارای یک پیشخوان است. در این پیشخوان می توانید اطلاعات جزئی تری مانند اندازه های فشرده سازی و گزارش های ماهیانه را ببینید.

Optimole تمام فشرده سازی های تصویر را به صورت خودکار انجام می دهد. این افزونه از یک CDN (شبکه تحویل محتوا) قدرت می گیرد، بنابراین نگرانی بابت لود شدن آهسته تصاویر وجود ندارد. مونیتورینگ و ردیابی یکی از بهترین ویژگی های این افزونه است که توسط آن می توانید جزئیات بسیار دقیقی در مورد آنچه که با تصاویر شما اتفاق می افتد و چقدر فضا ذخیره می شود، دریافت کنید.

تمام ویژگی های ذکر شده در فوق همراه با بارگذاری تنبل و تغییر اندازه تصویر باعث شده که افزونه Optimole کاملاً مفید و کاربردی باشد. این افزونه دارای پلن های رایگان و پرداختی است که تفاوت آنها در پهنای باند دیده شده و میزان حجم تصاویر است.

برای اطلاع از نحوه استفاده این افزونه و آموزش کامل تنظیمات آن مقاله آموزش افزونه Optimole را مطالعه کنید.

EWWW Image Optimizer (بهترین افزونه های رایگان فشرده سازی تصویر وردپرس)

افزونه های فشرده سازی تصویر

EWWW Image Optimizer یک گزینه عالی و یکی از بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس است. کار با این افزونه بسیار آسان است و به صورت خودکار تصاویر آپلود شده شما را بهینه سازی می کند. همچنین می توانید تصاویر قدیمی را بهینه و فشرده سازی کنید.

افزونه EWWW تمام عملیات فشرده سازی را روی سرورهای خود انجام می دهد بنابراین نیازی به ایجاد یک حساب کاربری و دریافت کلید API ندارید. این افزونه می تواند تصاویر ایجاد شده توسط دیگر افزونه های وردپرس را بهینه سازی کرده و آنها را در خارج از کتابخانه وردپرس ذخیره کند. اگرچه برای استفاده از این افزونه نیازی به ایجاد حساب کاربری و دریافت کلید API ندارید اما می توانید برای دریافت API در سایت آنها ثبت نام کرده و ویژگی های اضافه بیشتری دریافت کنید.

افزونه EWWW بهینه سازی JPG، PNG، GIF و PDF را ارائه می دهد. مهمترین ویژگی این افزونه این است که هیچ محدودیتی برای اندازه فایل ها و تعداد تصاویر آپلود شده ندارد. نسخه رایگان افزونه EWWW بهینه سازی ها را بر روی سرور وب خود انجام می دهد. این ویژگی برای سایت های متمرکز بر حریم خصوصی خوب است اما اگر تعداد زیادی تصویر را همزمان بهینه سازی کنید، ممکن است بر روی سرور شما فشار وارد کند.

افزونه EWWW رایگان است اما اگر می خواهید ویژگی های بیشتری دریافت کنید می توانید کلید API آن را خریداری کنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و آموزش نحوه استفاده از این افزونه و تنظیمات کامل آن مقاله آموزش افزونه EWWW Image Optimizer را مطالعه کنید.

ShortPixel

افزونه های فشرده سازی تصویر

ShortPixel یکی دیگر از بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس است. برای استفاده از این افزونه لازم است با آدرس ایمیل خود یک کلید API دریافت کنید. حساب کاربری رایگان افزونه ShortPixel امکان فشرده سازی حداکثر 100 تصویر را به صورت ماهانه می دهد و اگر مایل به افزایش این سقف باشید باید سرویس های پرداختی این افزونه را خریداری نمایید.

افزونه ShortPixel به محض فعال سازی شروع به فشرده سازی و بهینه کردن تصاویر شما می کند و تصاویر اصلی را در یک فایل جداگانه ذخیره می نماید. همچنین به شما امکان مقایسه تصویر اصلی را با نسخه فشرده شده می دهد تا بتوانید تفاوت کیفیت ها را مشاهده کنید.

تنظیمات پیش فرض افزونه ShortPixel برای استفاده کاربران بسیار مناسب است. شما می توانید به محض آپلود تصاویر بزرگ آنها را تغییر اندازه دهید و مقدار فضای ذخیره شده را مشاهده کنید. این افزونه ویژگی های پیشرفته دیگری مانند موارد زیر را دارا می باشد:

  • بهینه سازی PDF
  • پشتیبانی تصاویر WebP
  • ادغام با Cloudflare در صورت استفاده از CDN

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن مقاله آموزش افزونه ShortPixel را مطالعه کنید.

Imagify

افزونه های فشرده سازی تصویر

یکی دیگر از بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر، Imagify است که تصاویر را هنگام بارگذاری در وردپرس به طور خودکار بهینه می کند. همچنین این قابلیت را دارد که به صورت عمده تصاویر را بهینه کنید.

Imagify Image Optimizer با تغییر اندازه تصاویر ، تصاویر شما را در وردپرس بهینه می کند. همچنین دارای سه سطح فشرده سازی تصویر و امکان تبدیل تصاویر به WebP است.

Imagify با افزونه WooCommerce و گالری ساز NextGEN کاملاً سازگار است.

شما قادر خواهید بود تا حداکثر 25 مگابایت از تصاویر که هر ماه حدود 250 تصویر است را بهینه کنید. توجه داشته باشید که وردپرس برای هر تصویری که آپلود می کنید، چندین تصویر اضافی ایجاد می کند. بنابراین اگر حد حافظه شما پر شد، باید نسخه Pro افزونه را ارتقا دهید.

reSmush.it

افزونه های فشرده سازی تصویر

reSmush.it یکی از بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر است. این افزونه به شما اجازه می دهد تصاویر را در حین آپلود به صورت خودکار بهینه کرده و همچنین تصاویر قدیمی را به صورت عمده بهینه سازی کنید.

افزونه reSmush.it از یک API برای بهینه سازی تصاویر استفاده می کند و به شما امکان تعیین سطح بهینه سازی برای آپلودهایتان را می دهد. نقطه ضعف این افزونه در عدم وجود سطوح مختلف فشرده سازی است. همچنین بهینه سازی را برای آپلودهای کمتر از 5MB محدود می کند.

افزونه reSmush.it به شما این امکان را می دهد که بتوانید عکس ها را فشرده نکرده و آنها را در اندازه واقعی نگه دارید. این افزونه بهترین ماژول تنظیمات را در بین افزونه های دیگر دارد. همچنین امکان مقایسه بصری بین مدهای فشرده سازی وجود دارد که باعث می شود بتوانید تصمیم بگیرید که از کدامیک استفاده کنید.

در افزونه reSmush.ir می توانید فشرده سازی نرمال (lossless) یا فوق العاده (lossy) را انتخاب کنید. بنابراین می توانی میزان فشرده سازی را انتخاب نمایید.

استفاده از این افزونه بسیار راحت است و به محض نصب و فعال سازی آن شروع به فشرده سازی تصاویر می نماید.

Compress JPEG & PNG images by TinyPNG

افزونه های فشرده سازی تصویر

یکی دیگر از بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس Compress JPEG & PNG است که توسط تیم TinyPNG طراحی شده است. برای استفاده از این افزونه نیاز به ایجاد یک حساب کاربری است. شما با حساب کاربری رایگان این افزونه تنها می توانید 100 عکس را در هر ماه فشرده سازی کنید.

از جمله ویژگی های افزونه Compress JPEG & PNG images امکان فشرده سازی تصاویر به محض بارگذاری و فشرده سازی تصاویر قدیمی به صورت انبوه است. تنظیمات افزونه به شما امکان انتخاب اندازه فشرده سازی و همچنین تنظیم یک مقدار ماکزیمم برای تصاویر آپلود شده اصلی را می دهد. در صورت بیشتر بودن اندازه تصاویر اصلی از مقدار تعیین شده، تصاویر به صورت خودکار توسط افزونه تغییر اندازه داده می شوند.

تعداد تصاویر آپلود شده در نسخه رایگان این افزونه محدود به 500 عدد در هر ماه است. برای برداشتن محدودیت ها و برخورداری از ویژگی های بیشتر باید حساب های کاربری غیر رایگان آن را خریداری کنید.

نتیجه گیری

پس از آزمایش های مختلفی که بر روی میزان فشرده سازی تصاویر به میان آمد نتایج زیر حاصل گردید.

  • اگر به دنبال گزینه های قابل انعطاف در افزونه فشرده سازی تصویر نباشید، reSmush.it با ایجاد یک تفاوت اساسی در اندازه تصویر فشرده شده بهترین نتیجه را از نظر عملکرد دارد.
  • اگر می خواهید از افزونه ها و پلن های غیر رایگان برخوردار شوید ShortPixel انتخاب بسیار خوبی است.
  • EWWW Image Optimizer و WP Smush افزونه های عالی با تنظیمات قابل انعطاف هستند اما برای دسترسی به سطوح بیشتر فشرده سازی و ایجاد تفاوت اساسی نیاز به خریداری کلید API غیر رایگان آنها دارید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

ویرایش CSS در وردپرس باSimple Custom CSS و Simple Custom CSS and JS

ویرایش CSS در وردپرس با افزونه و به صورت دستی

اگر می خواهید قسمت هایی از ظاهر وب سایت وردپرس خود را تغییر دهید اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *