بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس برای بارگذاری تنبل تصاویر و ویدئوها

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

در این مقاله بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس را معرفی می کنیم. همچنین در مورد اینکه چرا استفاده از ویژگی Lazy Load برای وب سایت دارای اهمیت است و استفاده از آن چه فایده هایی دارد توضیح می دهیم.

سایت های وردپرسی با تعداد زیادی تصویر ممکن است زمان بارگذاری زیادی داشته باشند و هیچ چیز برای کاربران بدتر از این نیست که سایت شما دیر بارگذاری شود. مطالعات نشان می دهد که اگر زمان بارگذاری سایت بیش از 3 ثانیه طول بکشد، 40% افراد سایت شما را ترک می کنند. خوشبختانه برای رفع این مشکل راه های زیادی وجود دارد. یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت وردپرس استفاده از تکنیک Lazy Load است.

تکنیک Lazy Load چیست | لزوم استفاده از بهترین افزونه های Lazy Load

Lazy Load یک تکنیک بهینه سازی است که بارگذاری تصاویر و ویدئوها را به تأخیر می اندازد. در این تکنیک تنها تصاویر و ویدئوهایی بارگذاری می شوند که در صفحه مرورگر کاربر قابل دیدن هستند اما دانلود و رندر کردن باقی محتوای صفحه به تأخیر می افتد. همینطور که کاربر به سمت پایین صفحه اسکرول می کند، باقی محتوای صفحه نیز بارگذاری شده و نشان داده می شود.

اگر نوشته ها و برگه های وب سایت شما حاوی ویدئوهای جاسازی شده زیاد و تصاویر با رزولوشن بالا است، این تکنیک برای وب سایت شما بسیار مؤثر است. زیرا در این تکنیک تصاویر و ویدئوها تا زمانی که واقعاً به آنها نیاز پیدا نشود بارگذاری نمی شوند و عملکرد وب سایت به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا می کند.

همانطور که می دانید سرعت یکی از فاکتورهای مهم گوگل برای رتبه بندی سایت ها است. هرچه سرعت بارگذاری سایت بیشتر باشد رتبه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب می کند. بنابراین افزونه های Lazy Load وردپرس جزء بهترین افزونه های سئو وردپرس نیز هستند.

در این مقاله لیستی از بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس را معرفی می کنیم تا به شما کمک کنیم سایت خود را سریع تر کنید و رتبه بالاتری در رنکینگ گوگل داشته باشید.

معرفی بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

Lazy Load by WP Rocket

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

افزونه WP Rocket Lazy Load یک افزونه رایگان مخزن وردپرس و از جمله بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس است. این افزونه تصاویر را تنها زمانی که روی صفحه نمایش کاربر نشان داده شوند بارگذاری می کند. در نتیجه باعث کاهش مکانیسم درخواست های HTTP و بهبود زمان بارگذاری سایت می شود. افزونه Lazy Load by WP Rocket روی تصاویر نوشته ها، تصاویر بند انگشتی، تصاویر متن ابزارک، آواتارها، iframe ها و smiley ها کار می کند. همچنین به شما اجازه می دهد iframe های یوتیوب را با یک تصویر بندانگشتی پیش نمایش جایگزین کنید به طوریکه زمان بارگذاری وب سایت به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند.

افزونه WP Rocket Lazy Load افزونه ای است که توسط تیم WP Rocket مختص بارگذاری تنبل تصاویر طراحی شده است و به صورت رایگان در مخزن وردپرس در اختیار کاربران قرار گرفته است. با این حال افزونه WP Rocket که یک افزونه پرمیوم و از بهترین افزونه های کش وردپرس است، ویژگی بارگذاری تنبل تصاویر را نیز ارائه می دهد و با نصب و فعال سازی این افزونه درون سایت خود دیگر نیازی به استفاده از افزونه های بارگذاری تنبل تصاویر در سایت وردپرسی خود نخواهید داشت.

Smush Image Optimization

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

افزونه Smush یکی از محبوب ترین و بهترین افزونه های بهینه سازی تصویر وردپرس All-in-one است. زیرا هرچیزی که برای بارگذاری سریع تر تصاویر در سایت نیاز دارید در این افزونه قرار دارد. هر دو نسخه رایگان و پرمیوم افزونه Smush Image Optimization دارای ویژگی Lazy Load تصاویر هستند.

فعال سازی Lazy Loading در افزونه Smush بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به بخش Lazy Load در Smush مراجعه کرده و روی دکمه Activate کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این افزونه و چگونگی استفاده از آن مقاله آموزش افزونه WP Smush را مطالعه کنید.

a3 Lazy Load

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

افزونه a3 Lazy Load یکی دیگر از بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس است که تصاویر، iframe ها، ویدئوها و دیگر المان های سایت را Lazy Load می کند. این افزونه تنظیمات زیادی دارد به طوریکه می توانید نحوه لود شدن تمام المان های سایت را سفارشی سازی کنید. به این صورت که می توانید بین تصاویر نوشته ها، برگه ها و حتی اعمال Lazy Loading روی کامنت ها و آواتارها انتخاب کنید.

افزونه a3 Lazy Load برای وب سایت هایی که محتوای بسیار سنگینی دارند مناسب است و مرتباً توسط توسعه دهندگانش بروزرسانی شده و مشکلات آن برطرف می شود. این افزونه برای پشتیبانی وسیع موبایل و برای وب سایت هایی طراحی شده است که صدها و هزاران تصویر در یک صفحه دارند.

افزونه a3 Lazy Load با تمام افزونه های محبوب وردپرس مانند افزونه WooCommerce و افزونه Advanced Custom Fields و با انواع CDN (شبکه تحویل محتوا) ها سازگار است.

برای اطلاعات بیشتر و چگونگی استفاده از این افزونه قدرتمند مقاله آموزش افزونه a3 Lazy Load را مطالعه کنید.

Lazy Load

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

Lazy Load پر استفاده ترین و از جمله بهترین افزونه های Lazy Load برای اضافه کردن این ویژگی به وب سایت های وردپرسی است. این افزونه بسیار ساده است و برای استفاده از آن کافی است آن را نصب و فعال سازی کنید.

افزونه Lazy Load از jQuery.sonar برای لود کردن یک تصویر هنگامی که روی صفحه نمایش کاربر قابل رؤیت می شود، استفاده می کند. شما می توانید با خیال راحت این افزونه را امتحان کنید زیرا توسط یک ترکیب تیمی عالی شامل تیم VIP WordPress.com در Automattic، تیم TechCrunch 2011 Redesign و جیک گلدمن (10up LLC) توسعه داده شده است.

Lazy Load for Videos

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

تمام افزونه های Lazy Load برای ویدئوها طراحی نشده اند و این یکی از عیب های بزرگ این افزونه ها است زیرا ویدئوها تأثیر زیادی در بزرگ شدن اندازه صفحه و کند شدن بارگذاری آن دارند.

افزونه Lazy Load for Videos یکی از بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس برای وب سایت هایی است که ویدئوهای جاسازی شده زیادی در صفحات خود دارند. این افزونه ویدئوهای جاسازی شده شما را با یک تصویر قابل کلیک کردن جایگزین می کند.

این افزونه ویدئوهای جاسازی شده را بررسی کرده و تمام فایل های خارجی را با یک تصویر ایستا و یک دکمه پلی جایگزین می کند. ویدئوها تنها در صورتی بارگذاری می شوند که کاربر بر روی آنها کلیک کند و تنها با قابل رؤیت شدن آنها دانلود نمی شوند. این کار تأثیر قابل ملاحظه ای در سرعت بارگذاری صفحه دارد. مخصوصاً اگر تعداد ویدئوهای جاسازی شده در صفحه زیاد باشد.

برای اطلاعات بیشتر و چگونگی استفاده از این افزونه قدرتمند مقاله آموزش افزونه Lazy Load for Videos را مطالعه کنید.

WordPress Infinite Scroll – Ajax Load More

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

افزونه Ajax Load More بیشتر برای تأخیر در بارگذاری صفحات بلند وب که با اسکرول کردن به سمت پایین مشاهده می شوند، مناسب است. از این افزونه برای Lazy Load کردن نوشته ها، انواع پست های سفارشی، پست های تکی، نوشته ها و کامنت ها استفاده می شود و از بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس است.

همچنین می توانید از سازنده شورت کد برای تنظیم کوئری های سفارشی وردپرس استفاده کنید. شورت کد ساخته شده را می توانید به صفحات مورد نظر خود از طریق ویرایشگر محتوا اضافه کنید یا مستقیماً آن را در فایل های قالب قرار دهید.

افزونه Ajax Load More با افزونه WooCommerce و همچنین افزونه Easy Digital Downloads به خوبی کار می کند. بنابراین برای صفحات طولانی ارائه محصولات مناسب است.

برای اطلاعات بیشتر و چگونگی استفاده از این افزونه قدرتمند مقاله آموزش افزونه Ajax Load More را مطالعه کنید.

WP Advanced Image Lazy Load

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

همانطور که از نام این افزونه مشخص است WP Advanced Image Lazy Load تنها مختص تصاویر است. این تصاویر می توانند پورتفولیو، گالری، تصاویر ساید بار، افزونه ها، تصاویر شاخص یا هر چیز دیگری باشند. شما می توانید همه تصاویر وب سایت را Lazy Load کنید به این معنی که مجبور نیستید کیفیت تصاویر را برای بارگذاری سریع تر کم کنید.

این افزونه سئو دوستانه نیز هست یعنی محتوای شما رتبه بالاتری در نتایج جستجو کسب می کند و ترافیک بالاتری نصیب شما می شود.

نتیجه گیری در معرفی بهترین افزونه های Lazy Load

Lazy Loading یک روش مؤثر برای بهبود سرعت سایت بخصوص در وب سایت هایی است که تعداد تصاویر و ویدئوهای آنها زیاد است. افزونه های معرفی شده در این مقاله همگی از جمله بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس هستند. شما باید افزونه ای را انتخاب کنید که برای وب سایت شما مناسب تر است و با نیازهای شما همخوانی دارد. به این ترتیب کارایی سایت بهبود یافته و تجربه کاربری بهتری برای بازدیدکنندگان ایجاد می شود.

امیدواریم این آموزش در سایت مدیر وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

افزونه های المنتور

بهترین افزونه های المنتور | افزودنی های جانبی المنتور

افزونه المنتور یکی از غنی ترین و بهترین افزونه های صفحه ساز وردپرس است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *