بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس برای بارگذاری تنبل تصاویر و ویدئوها

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

اگر در صفحات سایت وردپرس خود تعداد زیادی تصویر دارد، احتمال اینکه دیر بارگذاری شوند و زمان لود صفحه بالا رود، بسیار زیاد است. این امر نه تنها تجربه کاربری بدی ایجاد کرده و کاربران به سرعت سایت شما را ترک می کنند بلکه برای سئو سایت وردپرس شما هم امتیاز منفی محسوب می شود. مطالعات نشان می دهد که اگر زمان بارگذاری سایت بیش از 3 ثانیه طول بکشد، 40% افراد سایت شما را ترک می کنند. خوشبختانه برای رفع این مشکل راه های زیادی وجود دارد. یکی از بهترین راه ها استفاده از تکنیک Lazy Load یا بارگذاری تنبل تصاویر و ویدئوها است. در این مقاله بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس را معرفی می کنیم. همچنین در مورد اینکه چرا استفاده از ویژگی Lazy Load برای وب سایت دارای اهمیت است و استفاده از آن چه فایده هایی دارد توضیح می دهیم.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بارگذاری تنبل بومی با وردپرس 5.5 عرضه شده است که در همین مقاله در مورد این ویژگی، نحوه غیرفعال کردن آن و آیا استفاده از افزونه بهتر است یا بارگذاری تنبل پیش فرض وردپرس توضیح می دهیم.

اگر می خواهید با روش های دیگر سرعت بخشیدن به سایت وردپرس خود آشنا شوید، مقاله راهنمای جامع افزایش سرعت وردپرس را مطالعه کنید.

تکنیک Lazy Load چیست؟

Lazy Load یک تکنیک بهینه سازی است که بارگذاری تصاویر و ویدئوها را به تأخیر می اندازد. در این تکنیک تنها تصاویر و ویدئوهایی بارگذاری می شوند که در صفحه مرورگر کاربر قابل دیدن هستند اما دانلود و رندر کردن باقی محتوای صفحه به تأخیر می افتد. همینطور که کاربر به سمت پایین صفحه اسکرول می کند، باقی محتوای صفحه نیز بارگذاری شده و نشان داده می شود.

اگر نوشته ها و برگه های وب سایت شما حاوی ویدئوهای جاسازی شده زیاد و تصاویر با رزولوشن بالا است، این تکنیک برای وب سایت شما بسیار مؤثر است. زیرا در این تکنیک تصاویر و ویدئوها تا زمانی که واقعاً به آنها نیاز پیدا نشود بارگذاری نمی شوند و عملکرد وب سایت به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا می کند.

همانطور که می دانید سرعت یکی از فاکتورهای مهم گوگل برای رتبه بندی سایت ها است. هرچه سرعت بارگذاری سایت بیشتر باشد رتبه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب می کند. بنابراین افزونه های Lazy Load وردپرس جزء بهترین افزونه های سئو وردپرس نیز هستند.

Lazy Load بومی وردپرس 5.5 یا افزونه؟ کدامیک بهتر است؟

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

ویژگی بارگذاری تنبل با عرضه وردپرس 5.5 به هسته وردپرس اضافه شده است؛ یعنی اگر شما از وردپرس 5.5 به بعد استفاده می کنید، تصاویر شما به صورت پیش فرض بارگذاری تنبل می شوند. این کار با اضافه کردن اتربیوت lazy به تصاویر و تنظیم کردن مقدار loading برای آن که سپس توسط مرورگر در خروجی پردازش می شود، کار می کند. اما Lazy loading هنوز یک ویژگی نسبتاً جدید برای وردپرس محسوب می شود.

اگر یک افزونه بارگذاری تنبل دارید که برای شما خوب عمل می کند یا فازهایی را طی می کنید که نمی خواهید بارگذاری تنبل را فعال کنید، به راحتی می توانید ویژگی Lazy Load را غیرفعال کنید.

برخی از افزونه ها این کار را به صورت خودکار انجام می دهند؛ اما اگر می خواهید آن را به صورت دستی انجام دهید، به فایل functions.php خود بروید و کد زیر را اضافه کنید:

add_filter ('wp_lazy_loading_enabled'، '__return_false')؛

این ویژگی بارگذاری تنبل وردپرس را غیرفعال می کند؛ به این معنی که بدون خطر تداخل قادر به استفاده از افزونه مورد نظر خود هستید.

اگر با دست کاری کدها راحت نیستید و نمی خواهید این کار را انجام دهید، می توانید از افزونه Disable Lazy Load استفاده کنید.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا اکنون که وردپرس بارگیری تنبل بومی را ارائه می دهد، آیا از افزونه استفاده کنید یا خیر؟

به دلایل زیر استفاده از افزونه همچنان یک گزینه عالی است:

  • دسترسی به یک رابط کاربری: یک افزونه بارگذاری تنبل خوب مانند Smush یک رابط کاربری با گزینه هایی برای تغییر تنظیمات خاص و همچنین قابلیت روشن و خاموش کردن بارگذاری تنبل را تنها با یک کلیک ارائه می دهد. شما می توانید تنظیمات مختلفی مانند نوع تصاویری که می خواهید بارگذاری تنبل برای آنها فعال شود، بارگذاری تنبل برای چه صفحاتی اعمال شود و بسیاری موارد دیگر را مشخص کنید. اگر می خواهید تنظیماتی مانند موارد ذکر شده را بدون افزونه اعمال کنید، باید تغییراتی در کدهای سایت ایجاد کرده و این استثناها را به صورت دستی اضافه کنید.
  • سازگاری مرورگر: نکته مثبت دیگر این است که اکثر افزونه ها در همه مرورگرها کار می کنند. Safari یکی از اصلی ترین مرورگرهایی است که از اتربیوت loading پشتیبانی نمی کند. هنگام استفاده از یک افزونه نگرانی بابت این موضوع ندارید.
  • بهینه سازی اضافی: اکثر افزونه ها ویژگی های دیگری غیر از بارگذاری تنبل ارائه می دهند. نصب یک افزونه بهینه سازی تصویرکه ویژگی بارگذاری تنبل هم دارد، یکی از بهترین تصمیماتی است که می گیرید. افزونه هایی مانند Smush می توانند به شما کمک کنند تا توصیه های GoogleSpeed ​مربوط به تصاویر ​​را انجام داده و به سایت خود سرعت بیشتری ببخشید.

در این مقاله لیستی از بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس را معرفی می کنیم تا به شما کمک کنیم سایت خود را سریع تر کنید و رتبه بالاتری در رنکینگ گوگل داشته باشید.

معرفی بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

Smush Image Optimization (بهترین افزونه های رایگان Lazy Load وردپرس)

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

افزونه Smush یکی از محبوب ترین و بهترین افزونه های بهینه سازی تصویر وردپرس All-in-one است. زیرا هرچیزی که برای بارگذاری سریع تر تصاویر در سایت نیاز دارید در این افزونه قرار دارد. هر دو نسخه رایگان و پرمیوم افزونه Smush Image Optimization دارای ویژگی Lazy Load تصاویر هستند.

فعال سازی Lazy Loading در افزونه Smush بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به بخش Lazy Load در Smush مراجعه کرده و روی دکمه Activate کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این افزونه و چگونگی استفاده از آن مقاله آموزش افزونه WP Smush را مطالعه کنید.

Lazy Load by WP Rocket

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

افزونه WP Rocket Lazy Load یک افزونه رایگان مخزن وردپرس و از جمله بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس است. این افزونه تصاویر را تنها زمانی که روی صفحه نمایش کاربر نشان داده شوند بارگذاری می کند. در نتیجه باعث کاهش مکانیسم درخواست های HTTP و بهبود زمان بارگذاری سایت می شود. افزونه Lazy Load by WP Rocket روی تصاویر نوشته ها، تصاویر بند انگشتی، تصاویر متن ابزارک، آواتارها، iframe ها و smiley ها کار می کند. همچنین به شما اجازه می دهد iframe های یوتیوب را با یک تصویر بندانگشتی پیش نمایش جایگزین کنید به طوریکه زمان بارگذاری وب سایت به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند.

افزونه WP Rocket Lazy Load افزونه ای است که توسط تیم WP Rocket مختص بارگذاری تنبل تصاویر طراحی شده است و به صورت رایگان در مخزن وردپرس در اختیار کاربران قرار گرفته است. با این حال افزونه WP Rocket که یک افزونه پرمیوم و از بهترین افزونه های کش وردپرس است، ویژگی بارگذاری تنبل تصاویر را نیز ارائه می دهد و با نصب و فعال سازی این افزونه درون سایت خود دیگر نیازی به استفاده از افزونه های بارگذاری تنبل تصاویر در سایت وردپرسی خود نخواهید داشت.

a3 Lazy Load

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

افزونه a3 Lazy Load یکی دیگر از بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس است که تصاویر، iframe ها، ویدئوها و دیگر المان های سایت را Lazy Load می کند. این افزونه تنظیمات زیادی دارد به طوریکه می توانید نحوه لود شدن تمام المان های سایت را سفارشی سازی کنید. به این صورت که می توانید بین تصاویر نوشته ها، برگه ها و حتی اعمال Lazy Loading روی کامنت ها و آواتارها انتخاب کنید.

افزونه a3 Lazy Load برای وب سایت هایی که محتوای بسیار سنگینی دارند مناسب است و مرتباً توسط توسعه دهندگانش بروزرسانی شده و مشکلات آن برطرف می شود. این افزونه برای پشتیبانی وسیع موبایل و برای وب سایت هایی طراحی شده است که صدها و هزاران تصویر در یک صفحه دارند.

افزونه a3 Lazy Load با تمام افزونه های محبوب وردپرس مانند افزونه WooCommerce و افزونه Advanced Custom Fields و با انواع CDN (شبکه تحویل محتوا) ها سازگار است.

برای اطلاعات بیشتر و چگونگی استفاده از این افزونه قدرتمند مقاله آموزش افزونه a3 Lazy Load را مطالعه کنید.

Lazy Load for Videos

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

تمام افزونه های Lazy Load برای ویدئوها طراحی نشده اند و این یکی از عیب های بزرگ این افزونه ها است زیرا ویدئوها تأثیر زیادی در بزرگ شدن اندازه صفحه و کند شدن بارگذاری آن دارند.

افزونه Lazy Load for Videos یکی از بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس برای وب سایت هایی است که ویدئوهای جاسازی شده زیادی در صفحات خود دارند. این افزونه ویدئوهای جاسازی شده شما را با یک تصویر قابل کلیک کردن جایگزین می کند.

این افزونه ویدئوهای جاسازی شده را بررسی کرده و تمام فایل های خارجی را با یک تصویر ایستا و یک دکمه پلی جایگزین می کند. ویدئوها تنها در صورتی بارگذاری می شوند که کاربر بر روی آنها کلیک کند و تنها با قابل رؤیت شدن آنها دانلود نمی شوند. این کار تأثیر قابل ملاحظه ای در سرعت بارگذاری صفحه دارد. مخصوصاً اگر تعداد ویدئوهای جاسازی شده در صفحه زیاد باشد.

برای اطلاعات بیشتر و چگونگی استفاده از این افزونه قدرتمند مقاله آموزش افزونه Lazy Load for Videos را مطالعه کنید.

WordPress Infinite Scroll – Ajax Load More

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

افزونه Ajax Load More بیشتر برای تأخیر در بارگذاری صفحات بلند وب که با اسکرول کردن به سمت پایین مشاهده می شوند، مناسب است. از این افزونه برای Lazy Load کردن نوشته ها، انواع پست های سفارشی، پست های تکی، نوشته ها و کامنت ها هم استفاده می شود و از بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس است.

همچنین می توانید از سازنده شورت کد برای تنظیم کوئری های سفارشی وردپرس استفاده کنید. شورت کد ساخته شده را می توانید به صفحات مورد نظر خود از طریق ویرایشگر محتوا اضافه کنید یا مستقیماً آن را در فایل های قالب قرار دهید.

افزونه Ajax Load More با افزونه WooCommerce و همچنین افزونه Easy Digital Downloads به خوبی کار می کند. بنابراین برای صفحات طولانی ارائه محصولات مناسب است.

برای اطلاعات بیشتر و چگونگی استفاده از این افزونه قدرتمند مقاله آموزش افزونه Ajax Load More را مطالعه کنید.

یک افزونه دیگر که می توانید برای اسکرول کردن بی پایان محصولات ووکامرس از آن استفاده کنید افزونه YITH Infinite Scrolling است.

WP Advanced Image Lazy Load (بهترین افزونه های پرمیوم Lazy Load وردپرس)

بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس

همانطور که از نام این افزونه مشخص است WP Advanced Image Lazy Load تنها مختص تصاویر است. این تصاویر می توانند پورتفولیو، گالری، تصاویر ساید بار، افزونه ها، تصاویر شاخص یا هر چیز دیگری باشند. شما می توانید همه تصاویر وب سایت را Lazy Load کنید به این معنی که مجبور نیستید کیفیت تصاویر را برای بارگذاری سریع تر کم کنید.

این افزونه سئو دوستانه نیز هست یعنی محتوای شما رتبه بالاتری در نتایج جستجو کسب می کند و ترافیک بالاتری نصیب شما می شود.

جمع بندی

Lazy Loading یک روش مؤثر برای بهبود سرعت سایت بخصوص در وب سایت هایی است که تعداد تصاویر و ویدئوهای آنها زیاد است. افزونه های معرفی شده در این مقاله همگی از جمله بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس هستند. شما باید افزونه ای را انتخاب کنید که برای وب سایت شما مناسب تر است و با نیازهای شما همخوانی دارد. به این ترتیب کارایی سایت بهبود یافته و تجربه کاربری بهتری برای بازدیدکنندگان ایجاد می شود.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

5/5 - (7 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

بهترین ابزارهای سئو

بهترین ابزارهای سئو برای آنالیز سایت وردپرس در سال 2021

گوگل مدام در حال بروزرسانی و تجدید نظر در الگوریتم های جستجوی خود است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *