تغییر پیوند یکتای نویسنده با افزونه Edit Author Slug

تغییر پیوند یکتای نویسنده با Edit Author Slug

تغییر پیوند یکتای نویسنده با Edit Author Slug یک راه خوب برای افزایش امنیت در وردپرس است.

هر وقت صحبت از امنیت در وردپرس می شود همه به شما می گویند که از یک رمز عبور قوی استفاده کنید. این حرف کاملاً درست است اما نام کاربری چه می شود؟ آیا می دانید که وردپرس به راحتی نام کاربری نویسندگان را نشان می دهد و به هیچ عنوان لازم نیست که یک متخصص باشید تا نام کاربری افراد را بفهمید؟

نام کاربری در آدرس URL نویسنده نمایش داده می شود و وردپرس به صورت پیش فرض اجازه تغییر آن را نمی دهد. اگر فکر می کنید این مساله یک ریسک امنیتی است می توانید به راحتی اقدام به تغییر پیوند یکتای نویسنده با افزونه Edit Author Slug نمایید. این افزونه امکان تغییر پیوند یکتای نویسنده وردپرس و یا نام نویسنده را به ما می دهد.

در این مقاله در مورد اینکه نامک URL وردپرس چیست و چگونه با استفاده از افزونه Edit Author Slug می توانید نامک URL نویسنده را تغییر دهید، صحبت می کنیم.

نامک (Slug) در وردپرس چیست؟

نامک یا slug یک عنوان URL دوستانه برای صفحات وردپرس قابل مشاهده در وب است که با عنوان پیوندهای یکتا نیز شناخته می شود.

همانطور که می دانید وردپرس دارای پشتیبانی درون ساخته از ساختار URL سئو دوستانه و کاربر پسند است که با عنوان پیوندهای یکتای زیبا (Pretty Permalinks) شناخته می شود. این ویژگی به شما اجازه می دهد که نامک URL وردپرس را برای نوشته ها، برگه ها و دسته ها تغییر دهید. وردپرس این امکان را می دهد که ظاهر پیوندهای یکتا را تغییر داده و آنها را در دید عموم جذاب تر کنید.

نمونه ای از نامک به صورت زیر است:

https://modirwp.com/category/wordpress-plugin/security/

در این مثال Security نامک برای یک دسته است.

شما هنگام ایجاد یک نوشته می توانید نامک نوشته را تغییر دهید. نامک دسته ها و برچسب ها با ویرایش آنها در مسیر نوشته ها » دسته ها یا نوشته ها » برچسب ها در پیشخوان وردپرس قبل تغییر هستند.

اگر به ساختار URL در مثال بالا دقت کنید، متوجه می شوید که از پیشوند /category/ استفاده شده است. این پیشوند پایه یا base نامیده می شود.

شما می توانید base یک دسته را با رفتن به مسیر تنظیمات » پیوندهای یکتا در پیشخوان وردپرس تغییر دهید.

اگرچه وردپرس امکان ویرایش و تغییر نامک و پایه را برای نوشته ها، برگه ها، دسته ها و برچسب ها ایجاد کرده است اما شما نمی توانید URL نویسنده را در وردپرس تغییر دهید.

وردپرس به صورت پیش فرض از نام کاربری شما به عنوان نامک URL نویسنده و از /author/ به عنوان پایه استفاده می کند. به عنوان مثال اگر نام نویسنده admin باشد، نامک نویسنده به صورت زیر است.

https://modirwp.com/author/admin/

وردپرس نه اجازه تغییر نامک و نه پایه را به شما می دهد. اما بدلایل امنیتی بهتر است نامک نویسنده که نام کاربری او است عوض شود تا هکرها به آسانی به نام کاربری دسترسی نداشته باشند.

شما با استفاده از افزونه Edit Author Slug به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. تغییر پیوند یکتای نویسنده با این افزونه به راحتی امکان پذیر است و می توان با آن URL نویسنده و همینطور نام پایه author را به چیز دیگری تغییر داد.

آموزش تغییر پیوند یکتای نویسنده با افزونه Edit Author Slug

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. بعد از فعال سازی افزونه برای تغییر نامک نویسنده و در واقع URL آن کافی است در پیشخوان وردپرس به بخش کاربران » همه کاربران رفته و حساب کاربری که می خواهید URL آن را تغییر دهید را در حالت ویرایش باز کنید.

در صفحه باز شده اسکرول کرده و به پایین صفحه بروید. در آنجا می توانید بخش Edit Author Slug را مشاهده کنید. در این بخش می توانید نام نویسنده را به یکی از نامهای پیشنهادی افزونه یا در قسمت custom به یک نام سفارشی و اختیاری تغییر دهید.

تغییر پیوند یکتای نویسنده با Edit Author Slug

سپس روی دکمه “بروزرسانی مشخصات کاربری” کلیک کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

حال اگر به فرانت اند سایت مراجعه کنید و در یکی از نوشته های نویسنده مورد نظر خود روی نام نویسنده کلیک کنید تا آرشیو نویسنده را مشاهده کنید، نامی که انتخاب کرده اید به عنوان نامک نشان داده می شود.

توجه داشته باشید که این افزونه تنها آدرس URL نویسنده (یا نامک) آن را تغییر می دهد و اقدام به تغییر نام کاربری در وردپرس نخواهد کرد.

برای تغییر نام پایه پیوند یکتای پیش فرض نویسنده وردپرس که /author/  است می توان به ترتیب زیر عمل کرد.

پس از نصب افزونه، یک زیرمنوی جدید Edit Author Slug به منوی تنظیمات پیشخوان وردپرس اضافه می شود. به قسمت تنظیمات » Edit Author Slug بروید.

تغییر پیوند یکتای نویسنده با Edit Author Slug

صفحه تنظیمات مشابه شکل زیر برای شما باز می شود.

تغییر پیوند یکتای نویسنده با Edit Author Slug

Author Base: در این قسمت می توانید نام پایه author را به چیز دیگری مانند writer تغییر دهید و

Role-Based Author Base: در این قسمت می توانید برای هر کدام از نقش های کاربری موجود در سایت تان یک نام پایه دلخواه تعیین کنید. کافی است تیک گزینه Set user’s Author Base according to their role را بزنید و در فیلدهای باز شده تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید.

همچنین در صفحه تنظیمات افزونه Edit Author Slug گزینه هایی برای ساخت نامک نویسنده به صورت خودکار و آپدیت نامک نویسندگان به صورت دسته جمعی وجود دارد. در استفاده از این گزینه ها محتاط باشید زیرا می تواند عواقب سئو را برای وب سایت شما داشته باشد.

وقتی تمام تغییرات را اعمال کردید روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

تغییر نامک نویسنده و پایه در یک وب سایت زنده می تواند منجر به نتایج منفی سئو شود. این امر مخصوصاً اگر بایگانی نویسنده شما ایندکس شده باشد از اهمیت بیشتری برخوردار است.

افرادی که از طریق موتورهای جستجو به صفحات نویسنده دسترسی پیدا می کنند ممکن است یک پیام خطای 404 در وردپرس را مشاهده کنند. برای جلوگیری از بروز این خطا باید تغییر مسیر را از URL قدیمی به نامک و پایه جدید نویسنده ایجاد کنید.

ریدایرکت کردن به URL های جدید

برای این کار می توانید از افزونه Redirection استفاده کنید. برای مطالعه آموزش کامل این افزونه روی لینک کلیک کنید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه در پیشخوان رودپرس به مسیر به ابزارها » Redirections بروید. به شما یک ویزارد راه اندازی افزونه نشان داده می شود. برای ادامه تنظیمات دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

در مرحله بعد ، به صفحه تغییر مسیر خواهید رسید. در این صفحه به قسمت “افزودن تغییر مسیر تازه” بروید. شما باید URL قدیمی صفحه نویسنده را به عنوان نشانی اصلی و URL جدید نویسنده را به عنوان URL هدف اضافه کنید.

 Edit Author Slug

برای ذخیره تغییرات ، روی دکمه “Add Redirect” کلیک کنید.

اکنون این افزونه به صورت خودکار بازدید کنندگانی را که به صفحه قدیمی نویسنده مراجعه می کنند به URL جدید هدایت می نماید.

حال اگر پایه نویسنده را نیز تغییر داده اید ، باید به صورت پویا URL ها را شناسایی کرده و آنها را تغییر مسیر دهید.

فرض کنید پایه URL نویسنده را به “writer” تغییر داده اید. باید تغییر مسیر را به صورت زیر تنظیم کنید.

نشانی اصلی: https://example.com/author/(.*)$
هدف: https://example.com/writer/$1

اگر پایه URL نویسنده را براساس نقش کاربر ایجاد کرده اید، باید این کار را همه نقش ها انجام دهید.

امیدواریم آموزش تغییر پیوند یکتای نویسنده با Edit Author Slug برای شما مفید بوده باشد. منتظر دریافت دیدگاه های شما هستیم.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Google Tag Manager

Google Tag Manager افزونه مدیریت تگ های وردپرس

Google Tag Manager (GTM) ابزار رایگان گوگل برای مدیریت همه تگ های وب سایت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *