رفع خطای این سایت مشکل فنی را تجربه می کند در وردپرس

خطای مشکل فنی

اگر مدتی است که کاربر وردپرس هستید، مطمئناً با خطاهای رایج وردپرس روبرو شده اید. یکی از خطاهایی که کاربران با آن مواجه می شوند، پیام خطای این سایت مشکل فنی را تجربه می کند یا مترادف انگلیسی آن The site is experiencing technical difficulties است.

این خطا ممکن است شما را دچار نگرانی زیادی کند زیرا نه فرانت اند و نه بک اند سایت در دسترس نخواهند بود و همچنین از آن دسته خطاهایی است که وردپرس هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه این خطا به چه علت اتفاق افتاده است و چگونه باید آن را رفع کنید، نمی دهد. خوشبختانه رفع خطای “این سایت مشکل فنی را تجربه می کند” بسیار ساده است.

در این مقاله ابتدا در مورد اینکه این خطا چیست توضیح داده سپس نحوه رفع آن را آموزش می دهیم.

خطای این سایت مشکل فنی را تجربه می کند چیست؟

اگر وردپرس خود را به +5.2 آپدیت کرده باشید، این نسخه از وردپرس روشی جدید برای هشدار دادن به خطاهای PHP معرفی کرده است که در غیر این صورت باعث می شود سایت شما یک صفحه سفید را نشان دهد که به خطای صفحه سفید مرگ یا WSoD شهرت دارد.

در نسخه های جدیدتر وردپرس به جای WSoD پیام خطای “این سایت مشکل فنی را تجربه می کند” نشان داده می شود.

     خطای این سایت مشکل فنی را تجربه می کند خطایی است که باعث می شود بک اند و فرانت اند سایت شما از دسترس خارج شود. در قسمت فرانت اند یعنی جایی که بازدیدکنندگان آن را مشاهده می کنند، خطا به شکل زیر ظاهر می شود.

خطای مشکل فنی

در قسمت بک اند که مدیر سایت و برخی نقش های کاربری به آن دسترسی دارند، خطا به شکل زیر نشان داده می شود.

خطای مشکل فنی

در نسخه های جدیدتر وردپرس این پیام خطا به صورت زیر تغییر یافته است.

خطای مشکل فنی

و در بک اند پیامی مشابه زیر دریافت می شود.

خطای مشکل فنی

این پیام خطای وردپرس صرفاً یک پیام عمومی است که می تواند معانی زیادی داشته باشد. اما به معنی حذف شدن یا شکسته شدن سایت شما نیست.

همانطور که گفته شد، وردپرس 5.2 و بالاتر در صورت بروز کد PHP نامعتبر این خطا را نشان می دهد و احتمالاً به دلیل بروزرسانی یک قالب یا افزونه یا حتی بروزرسانی هسته اصلی وردپرس است.

در موارد نادر، پیام خطا وقتی هیچ مشکلی وجود ندارد و وب سایت شما تنها در حال یک بروزرسانی خودکار است، نشان داده می شود. پیام خطا تا اتمام بروزرسانی باقی خواهد بود. بنابراین هنگام مواجه با این خطا اندکی صبر کنید. اگر خطا بیش از 10 دقیقه ادامه داشته باشد، مطمئن می شوید که مشکلی وجود دارد. حال باید اقدام به رفع مشکل کنید.

در ادامه روش های رفع خطای این سایت مشکل فنی را تجربه می کند را بررسی می کنیم.

آموزش رفع خطای این سایت مشکل فنی را تجربه می کند

بررسی ایمیل اعلان خطا

در بعضی موارد وردپرس یک ایمیل به مدیر سایت ارسال می کند که حاوی اطلاعات بیشتر درباره دلایلی است که ممکن است باعث بروز خطا شده باشد.

این ایمیل اطلاعات کلیدی زیر را شامل می شود که می تواند به شما در رفع سریع خطا کمک کند:

  • نام افزونه یا قالبی که باعث ایجاد مشکل شده است
  • لینکی برای قرار دادن سایت شما در مد ریکاوری یا حالت ترمیم
خطای مشکل فنی

بدون این اطلاعات نیز امکان عیب یابی خطا وجود دارد اما نیاز به آزمون و خطا و حدس زدن های زیادی دارد که اگر سایت شما از تعداد زیادی افزونه استفاده می کند، این فرآیند می تواند زمان زیادی طول بکشد.

اگر مدیر سایت هستید و پیام خطای سایت با مشکل فنی روبرو است دارای پیوست Please check your site admin email inbox for instructions است، بهتر است ابتدا ایمیل خود را چک کنید (به یاد داشته باشید که پوشه اسپم ها را نیز امتحان کنید). سپس دستورالعمل های عیب یابی مد ریکاوری را دنبال نمایید.

اگر شما مدیر سایت نیستید و به این ایمیل دسترسی ندارید یا ایمیل خطا را دریافت نکرده اید، باز هم می توانید مراحل عیب یابی را دنبال کنید. در ادامه آموزش به بررسی این موضوع می پردازیم.

غیرفعال کردن افزونه یا قالب ناسازگار برای رفع خطای مشکل فنی

با توجه به ماهیت خطای “این سایت مشکل فنی را تجربه می کند”، شما قادر به دسترسی به بک اند سایت خود برای غیرفعال کردن افزونه ای که باعث ایجاد مشکل شده است نیستید. بسته به اینکه آیا به لینک مد ریکاوری دسترسی دارید یا خیر، دو گزینه برای رفع این خطا در اختیار دارید.

رفع خطا در حالت ترمیم

اگر به لینک مد ریکاوری دسترسی دارید، روی آن کلیک کنید. با کلیک بر روی این لینک وارد صفحه ورود به وردپرس مشابه شکل زیر می شوید.

خطای مشکل فنی

با نام کاربری و رمز عبور ورود به سیستم خود وارد شوید.

توجه به این نکته مهم است که وقتی شما در مد ریکاوری کار می کنید، خطا برای سایر کاربران و بازدید کنندگان سایت شما ادامه خواهد داشت. فقط کاربری که از طریق لینک وارد مد ریکاوری شده است می تواند به طور عادی به وب سایت دسترسی پیدا کند.

در حالت ریکاوری، افزونه ها و/یا قالبی که وردپرس آن را علت بروز خطا تشخیص داده است را غیرفعال کنید.

سپس ، در نوار مدیریت بالای صفحه روی Exit Recovery Mode کلیک کنید.

به این ترتیب قالب یا افزونه های مشکل دار برای همه کاربران غیرفعال شده و سایت شما مجدداً در دسترس همه قرار می گیرد.

رفع خطا از طریق FTP یا کنترل پنل هاست

اگر نمی توانید به مد ریکاوری وردپرس دسترسی پیدا کنید، می توانید با استفاده از FTP یا کنترل پنل هاست مانند cPanel یا دایرکت ادمین به بک اند سایت خود دسترسی پیدا کرده و قالب یا افزونه ناسازگار که باعث بروز خطای مشکل فنی شده است را غیرفعال کنید.

برای این کار اتصال به وردپرس از طریق FTP ایجاد کنید. سپس به مسیر wp-content  » Plugins بروید:

خطای مشکل فنی

در این قسمت برای هر افزونه یک دایرکتوری مشاهده می کنید. اگر می دانید کدام افزونه باعث ایجاد مشکل شده است، روی آن کلیک راست کرده و گزینه rename را انتخاب کنید.

خطای مشکل فنی

نام فولدر را به چیزی مانند “plugin-name-deactivated” تغییر دهید. این کار باعث می شود وردپرس فایل های افزونه را پیدا نکند.

اکنون این افزونه غیرفعال شده و شما باید بتوانید به سایت خود دسترسی پیدا کنید.

اگر نمی دانید کدام افزونه مسئول ایجاد خطا است، باید برای تک تک افزونه های موجود در سایت خود این عملیات را تکرار کنید تا وقتی که مقصر شناسایی شود. هر بار که عملیات را برای یک افزونه انجام می دهید، به سایت مراجعه کنید تا ببینید آیا خطا رفع شده است یا خیر.

این فرآیند را می توانید با رفتن به مسیر wp-content » themes برای قالب ها نیز تکرار کنید.

استفاده از نسخه پشتیبانی شده PHP

اگر سایت شما بعد از انجام مرحله قبل به حالت عادی برنگشت و خطای این سایت مشکل فنی را تجربه می کند برطرف نشد، بررسی کنید که آیا سایت شما از یک نسخه پشتیبانی شده PHP استفاده می کند یا خیر.

وردپرس بعد از نسخه 5.0 ،دیگر از نسخه های PHP قدیمی تر از 5.6.20 پشتیبانی نمی کند. به علاوه، توسعه دهندگان PHP نیز دیگر از نسخه های قدیمی تر از  7.2 پشتیبانی نمی کنند.

شما می توانید از شرکت ارائه دهنده خدمات هاست خود در مورد نسخه PHP سوال بپرسید.

استفاده از آخرین نسخه PHP هم به دلایل امنیتی و هم عملکردی توصیه می شود. پس از بروزرسانی به سایت خود مراجعه کنید تا ببینید آیا خطا برطرف شده است یا خیر.

فعال کردن حالت اشکال زدایی وردپرس

اگر هنوز پیام خطای “این سایت با مشکلات فنی روبرو است” را مشاهده می کنید، می توانید خطا را با استفاده از حالت اشکال زدایی وردپرس تشخیص دهید. این ویژگی یکی دیگر از ویژگی های عیب یابی درون ساخته وردپرس است که خطاهای PHP را نشان می دهد.

برای فعال کردن این ویژگی ، باید از طریق FTP یا کنترل پنل هاست به فایل wp-config.php خود دسترسی پیدا کرده و خط زیر را پیدا کنید.

define( 'WP_DEBUG', false );
خطای مشکل فنی

این خط معمولاً در بالای خط That’s all, stop editing! Happy publishing. قرار دارد.

سپس آن را به صورت زیر تغییر دهید.

define('WP_DEBUG', true);

define('WP_DEBUG_LOG', true);

define( 'WP_DEBUG_DISPLAY', false );

فایل را ذخیره کرده و به سایت خود برگردید و صفحه را رفرش کنید.

حال وارد فولدر wp-content شوید و فایل debug.log را پیدا کرده و آن را باز کنید. سپس خطی که با PHP Fatal Error شروع می شود را مشابه زیر پیدا کنید.

PHP Fatal error: Cannot redeclarebp_members_screen_display_profile() (previously declared in /.../buddypress/bp-members/screens/profile.php:22) in /.../buddypress/bp-members/screens/profile.php on line 32

فایل debug.log مکان دقیقی که خطای مشکل فنی در آن رخ می دهد را به شما می دهد. شما می توانید از این روش استفاده کنید تا دریابید که آیا افزونه قالب یا هسته وردپرس باعث ایجاد خطای مشکل فنی شده است یا خیر.

توجه به این نکته ضروری است که نباید وردپرس را به صورت دائمی در حالت اشکال زدایی باقی بگذارید زیرا این حالت فقط برای مقاصد عیب یابی استفاده می شود و در صورت فعال بودن دائمی اطلاعات حساس را در دسترس همه قرار می دهد.

برای خاموش کردن مجدد آن ، وضعیت موجود در کد wp-config.php را از “true” به false تغییر دهید و خط هایی که اضافه کرده بودید را پاک کنید، سپس فایل را دوباره ذخیره کنید.

تماس با شرکت هاستینگ

اگر تمام مراحل فوق را انجام داده اید اما هنوز نتوانسته اید خطای “این سایت با مشکل فنی روبرو است” را در وردپرس از بین ببرد، ممکن است این مشکل مربوط به سرور شما باشد. بنابراین بهتر است با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید.

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

بهترین ابزارهای سئو

بهترین ابزارهای سئو برای آنالیز سایت وردپرس در سال 2021

گوگل مدام در حال بروزرسانی و تجدید نظر در الگوریتم های جستجوی خود است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *