آموزش کامل ساخت برگه برای نوشته ها در وردپرس و ایجاد وبلاگ

ساخت برگه برای نوشته ها

در این مقاله نحوه ساخت برگه برای نوشته ها در وردپرس را آموزش داده و به شما نشان می دهیم که چگونه یک وبلاگ برای وب سایت خود بسازید و نوشته های خود را در آن به نمایش بگذارید. همچنین نحوه ساخت یک برگه ایستا برای صفحه اصلی سایت را آموزش می دهیم.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره وبلاگ و وب سایت در وردپرس داشته باشید، مقاله تفاوت وبلاگ و وب سایت را بخوانید.

وردپرس به صورت پیش فرض نوشته های شما را در صفحه اصلی سایت نمایش می دهد. اما همه مدیران تمایل ندارند که نوشته های خود را در صفحه اصلی سایت نمایش دهند و ترجیح می دهند بخشی را به عنوان وبلاگ در سایت خود داشته باشند.

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است بخواهید یک مکان ثانویه برای نمایش نوشته های خود ایجاد کنید، در نظر گرفتن یک طراحی خاص برای صفحه اصلی است. به عنوان مثال برخی از مشاغل از صفحه اصلی به عنوان صفحه فرود برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود استفاده می کنند.

یک برگه استاتیک برگه ای است که تغییر نمی کند. برخلاف صفحاتی که آخرین نوشته های وبلاگ را نشان می دهد، یک برگه استاتیک تا زمانی که آن را به صورت دستی تغییر ندهید، به همان صورت قبل باقی خواهد ماند. تنظیم برگه جداگانه برای نوشته ها راهی برای جلوگیری از تغییر طرح صفحه اصلی به دلیل ایجاد محتوا است. به این ترتیب صفحه اصلی برای همیشه یکسان خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برگه و نوشته در وردپرس، مقاله نوشته و برگه در وردپرس و بررسی تفاوت های آنها را مطالعه کنید.

در این آموزش به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید یک برگه ایستا برای صفحه اصلی خود بسازید. سپس نحوه ساخت یک وبلاگ و قرار دادن نوشته ها در آن را توضیح می دهیم.

ساخت یک برگه ایستا برای صفحه اصلی

یکی از مراحل طراحی سایت با وردپرس ، ساخت برگه است. شما می توانید یک برگه جدید ساخته و آن را به صفحه اصلی اختصاص دهید.

برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر برگه ها » افزودن جدید بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

ساخت برگه برای نوشته ها

در قسمت عنوان یک نام برای صفحه اصلی خود انتخاب کنید. به عنوان مثال صفحه اصلی، خانه یا هر نام دیگری که مایل باشید.

در ساید بار سمت چپ صفحه، در قسمت “گفت و گو” باید مطمئن شوید که قسمت “پذیرفتن دیدگاه” و پینگ بک و ترک بک غیر فعال است. به این ترتیب مطمئن می شوید که کاربران نمی توانند برای صفحه اصلی شما کامنت بگذارند.

ساخت برگه برای نوشته ها

همچنین در قسمت ویژگی های برگه، اگر قالب شما از Template ها پشتیبانی کند می توانید یکی از آنها را در قسمت قالب انتخاب کنید.

روی دکمه انتشار کلیک کنید تا این برگه برای شما ذخیره شود.

ساخت یک برگه وبلاگ برای نوشته های وردپرس

برای ساخت یک وبلاگ جداگانه برای نوشته های وردپرس باید ابتدا یک برگه بسازید.

برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر برگه ها » افزودن جدید بروید و در قسمت عنوان یک نام برای برگه نوشته های خود انتخاب کنید.

مانند قبل در ساید بار سمت چپ صفحه، در قسمت “گفت و گو” باید مطمئن شوید “پذیرفتن دیدگاه” غیرفعال است.

همچنین در قسمت ویژگی های برگه، اگر قالب شما از Template ها پشتیبانی کند می توانید یکی از آنها را در قسمت قالب انتخاب کنید.

روی دکمه انتشار کلیک کنید تا برگه برای شما ذخیره شود.

ساخت وبلاگ برای نوشته ها و اختصاص برگه به صفحه اصلی

در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » خواندن بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

ساخت برگه برای نوشته ها

اولین گزینه مربوط به تنظیمات صفحه اصلی است. در قسمت “صفحه اصلی شما نمایش داده می شود”، دکمه رادیویی “یک برگه یکتا” را انتخاب کنید.

سپس در قسمت صفحه نخست، صفحه اصلی را انتخاب کرده و در قسمت برگه نوشته ها، وبلاگ را انتخاب کنید.

روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

وردپرس به طور خودکار نوشته ها را به برگه وبلاگ اختصاص می دهد. حال شما دو مکان کاملاً مجزا و کاربردی برای صفحه اصلی و نوشته های خود خواهید داشت.

اگر از سایت خود بازدید کنید می توانید برگه ای که با نام صفحه اصلی ساخته اید را در فرانت اند سایت خود مشاهده کنید. اما بازدید کنندگان چگونه می توانند نوشته ها را پیدا کنند؟

بسیاری از بازدید کنندگان محتوای شما را از طریق موتورهای جستجو پیدا می کنند. با این حال، ایجاد لینک در صفحه اصلی برای نوشته های وبلاگ شما ضروری است.

شما می توانید این کار را با اضافه کردن برگه نوشته های وبلاگ به صورت یکی از آیتم های فهرست ناوبری سایت و/یا به صورت یک لینک جداگانه در محتوای صفحه اصلی انجام دهید.

در ادامه آموزش نحوه اضافه کردن برگه وبلاگ در فهرست ناوبری سایت را آموزش توضیح می دهیم.

قرار دادن برگه نوشته های وبلاگ در فهرست ناوبری وردپرس

حال که مراحل ساخت برگه برای نوشته ها در وردپرس به پایان رسید باید بتوانید این برگه را در سایت خود نمایش دهید تا کاربران به آن دسترسی داشته باشند.

برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » فهرست ها بروید. سپس صفحه وبلاگی که برای نوشته های خود ساخته اید را در فهرست ناوبری سایت قرار دهید.

ساخت برگه برای نوشته ها

سفارشی سازی صفحه اصلی سایت وردپرس

بسیاری از قالب های وردپرس به طور پیش فرض دارای یک template داخلی برای نمایش برگه استاتیک به عنوان صفحه اصلی وب سایت هستند. اما بسیاری اوقات لازم است برگه صفحه اصلی خود را راه اندازی کنید. برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » سفارشی سازی بروید.

ساخت برگه برای نوشته ها

برخی قالب ها هنگام اضافه کردن محتوا و ابزارک ها به شما اختیاراتی می دهند. همچنین برخی دیگر از قالب ها ممکن است دارای طرح بندی خاصی باشند و به شما اجازه دهند ظاهر متفاوتی ایجاد کنید. برای اطلاع از اینکه آیا قالب شما از چنین ویژگی هایی پشتیبانی می کند یا خیر، می توانید از سفارشی کننده وردپرس استفاده کنید.

به این ترتیب که در سفارشی ساز دنبال گزینه ای مانند تنظیمات صفحه اصلی، صفحه خانه یا چیزی مشابه آن باشید. اگر قالب شما از طراحی لایوت برای برگه ها پشتیبانی کند، در سفارشی ساز مشخص می شود.

همچنین می توانید از بهترین افزونه های صفحه ساز وردپرس برای ساخت صفحه اصلی وب سایت خود استفاده کنید.

نکات کاربردی در ارتباط با ساخت برگه برای نوشته ها در وردپرس

در این قسمت از آموزش چند نکته کاربردی و سوال احتمالی که هنگام ساخت برگه برای نوشته ها در وردپرس و ساخت صفحه اصلی ممکن است برای شما پیش بیاید را بررسی می کنیم.

چه نوع محتوایی را می توان به برگه وبلاگ اضافه کرد؟

هر نوع محتوایی را می توان به صفحه وبلاگ اضافه کرد. وردپرس نوشته ها را بعد از مطالب قرار می دهد. به عنوان مثال ، می توانید توضیح کوتاهی درباره نوع خدماتی که ارائه می دهید یا محصولاتی که می فروشید در صفحه وبلاگ اضافه کنید. وردپرس ابتدا آن مطالب را قرار داده و سپس لیست نوشته ها را نشان می دهد.

آیا هنگام ساخت برگه برای نوشته ها می توان از کد کوتاه استفاده کرد؟

اگر از افزونه ها یا سایر افزودنی هایی که کد کوتاه ارائه می دهند، استفاده می کنید، می توانید این کدها را به صفحه وبلاگ وردپرس خود اضافه کنید. این موضوع شامل ابزارهایی که به صورت پیش فرض با وردپرس ارائه می شوند نیز هست.

بسیاری از افزونه ها از کد کوتاه برای نمایش محتوا و ایجاد یک طرح خاص برای نوشته ها استفاده می کنند. این کدها می توانند به صورت مستقیم در برگه نوشته های وبلاگ که ایجاد کرده اید، اضافه شوند.

افزونه WP Blog and Widget ضمن اینکه امکان مرتب کردن نوشته های وبلاگ را برای شما فراهم می کند، قابلیت های بیشتری را از طریق کد کوتاه نیز اضافه می کند. اگر می خواهید طرح بندی برگه نمایش نوشته های خود را شخصی سازی کنید، این افزونه برای این کار بسیار مناسب است. افزونه WP Blog and Widget پاسخگو و قابل تنظیم بوده و با فونت های گوگل کاملاً ادغام می شود.

آیا در هر قالبی می توان برگه وبلاگ برای نوشته ها ساخت ؟

پاسخ این سوال مثبت است. ساخت یک برگه جداگانه برای نوشته ها در هر قالبی امکان پذیر است. با این وجود ، ممکن است بخواهید قالب خود را بررسی کنید تا ببینید که آیا دارای ویژگی های خاصی برای ایجاد برگه هست یا خیر. برخی از قالب ها مانند ColorMag و NewsMag قابلیت سفارشی سازی عالی مانند کنترل ابزارک را دارند.

چه نوع سفارشی سازی می توانید برای برگه وبلاگ انجام دهید؟

هر کاری که در یک برگه معمولی می توانید انجام دهید، در این برگه نیز می توانید اعمال کنید که شامل استفاده از افزونه های مختلف، برخی ابزارک ها، اضافه کردن HTML ، تصاویر و موارد دیگر است. حتی اگر بخواهید از وب سایت خود درآمد کسب کنید ، می توانید لینک ها و بنرهای افیلیت را بالاتر از آخرین نوشته های خود اضافه کنید.

جمع بندی

تنظیم یک برگه جداگانه برای نوشته ها به شما امکان می دهد ضمن نگه داشتن مطالب خود در یک مکان ثانویه، یک برگه استاتیک در صفحه اصلی سایت خود نمایش دهید. این موضوع در مواردی که وب سایت شما برای معرفی کسب و کارتان است یا از وردپرس به عنوان یک پلتفرم ای کامرس استفاده می کنید، بسیار مفید است. روند انجام این کار بسیار ساده است و می تواند عملکرد بیشتری به سایت شما بیفزاید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

افزونه های فرم ساز وردپرس

بهترین افزونه های فرم ساز وردپرس در سال 2021

برای هر سایت وردپرس لازم است که یک افزونه سازنده فرم داشته باشد. صرف نظر …

یک دیدگاه

  1. سلام. خیلی مفید بود. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *