محدود کردن دفعات ورود وردپرس با WP Limit Login Attempts

WP Limit Login Attempts

محدود کردن دفعات ورود وردپرس با افزونه WP Limit Login Attempts یکی از روشهای افزایش امنیت وردپرس و جلوگیری از هک شدن سایت است.

هکرها همواره در تلاش برای شکستن سایت شما و ایجاد خرابکاری در آن هستند. داشتن نام کاربری و رمز عبور قوی تنها بخشی از قضیه است. یک هکر با داشتن زمان کافی و تعداد دفعات تلاش برای ورود نامحدود، بالاخره موفق به هک کردن سایت خواهد شد.

وردپرس به صورت پیش فرض به کاربران اجازه می دهد نام های کاربری و رمز عبورهای مختلف را هر چند بار که بخواهند، امتحان کنند که به عنوان حمله بروت فورس نیز شناخته می شود.

شما می توانید با استفاده از افزونه هایی مانند WP Limit Login Attempts این تنظیمات را تغییر داده و یک لایه امنیتی اضافی را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

در این مقاله، به آموزش محدود کردن دفعات ورود وردپرس با WP Limit Login Attempts می پردازیم.

نحوه محدود کردن دفعات ورود وردپرس با WP Limit Login Attempts

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. به محض فعال سازی این افزونه، محدودیت برای ورود طبق تنظیمات پیش فرض خود افزونه اعمال می شود.

اگر بخواهید تنظیمات پیش فرض افزونه را تغییر دهید باید نسخه Pro آن را خریداری کنید. سپس روی زیرمنویی با عنوان WP Limit Login که با فعال سازی افزونه در منوی تنظیمات پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد، کلیک کنید.

WP Limit Login Attempts

صفحه ای مانند شکل زیر مشاهده می کنید.

WP Limit Login Attempts

پس از خریداری نسخه Pro افزونه WP Limit Login Attempts ، قابلیت ویرایش گزینه های فوق فعال خواهد شد.

Number of login attempts: در این بخش می توانید تعداد دفعات تلاش برای ورود به پیشخوان وردپرس را تعیین کنید. در صورت رسیدن به این تعداد،  حتی اگر نام کاربری و رمز عبور وارد شده صحیح باشد، کاربر قادر به ورود به سایت نمی باشد

Lockdown time in minutes: در این بخش می‌توانید برای ورود به سایت مدت زمان تعیین کنید. پس از گذشت این زمان، کاربران امکان ورود به سایت را ندارند.

Number of attempts for captcha: در این بخش نیز می‌توانید تعداد کاراکتر برای کپچا را در فرم ورود تعیین کنید تا در فرم ورود استفاده شود.

Enable captcha: با فعال کردن این گزینه، افزونه WP Limit Login Attempts کپچا را فعال می کند تا در فرم ورود وردپرس نمایش داده شود.

WP Limit Login Attempts

 از این پس هرگاه کاربری اقدام به ورود به سایت کند و با تعداد دفعات تعیین شده و برای مدت زمان تعیین شده موفق به ورود به سایت نشود، امکان ورود به پیشخوان برای وی غیرفعال خواهد شد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه WP Limit Login Attempts
صفحه افزونه WP Limit Login Attempts

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

WP Job Manager

WP Job Manager افزونه راه اندازی سایت کاریابی در وردپرس

WP Job Manager  یک افزونه ایجاد سیستم فرصت های شغلی و ساخت سایت کاریابی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *