افزونه Contact Form 7 | فرم تماس 7 و ساخت فرم تماس با ما در وردپرس

Contact Form 7

در این مقاله به آموزش افزونه Contact Form 7 که یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین افزونه های فرم تماس با ما و جزء بهترین افزونه های فرم ساز وردپرس است، می پردازیم.

افزونه Contact Form 7 یا همان فرم تماس ۷ یکی از افزونه های قدیمی، پرکاربرد و رایگان برای سیستم مدیریت محتوا وردپرس است که بیش از ۵ میلیون نصب فعال دارد. با استفاده از این افزونه به راحتی می توانید انواع فرم های تماس و دیگر فرم های ارتباطی همچون فرم های استخدام و فرم های نظرسنجی را طراحی کنید و در سایت خودتان قرار دهید. از دیگر ویژگی های افزونه Contact Form 7 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد و مدیریت چندین فرم تماس
 • سفارشی سازی آسان فیلدهای فرم
 • استفاده از نشانه گذاری ساده برای تغییر محتوای ایمیل
 • وارد کردن فرم ها به هر برگه و نوشته با استفاده از شورت کد
 • پشتیبانی از فیلتر کردن هرزنامه ها، ارسال آژاکس و CAPTCHA

در این آموزش افزونه Contact Form 7 را مورد بررسی قرار داده و نحوه درست کردن فرم های تماس با آن را توضیح خواهیم داد.

ساخت فرم تماس با ما توسط افزونه Contact Form 7

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، منوی جدیدی به نام فرم تماس در پیشخوان وردپرس نشان داده می شود. با کلیک بر روی این منو صفحه ای مشابه شکل زیر نشان داده می شود.

Contact Form 7

در این صفحه می توانید تمام فرم های تماس ساخته شده با این افزونه را مشاهده کرده و آنها را مدیریت کنید. به محض نصب و فعال سازی افزونه Contact Form 7 یک فرم تماس پیش فرض به نام “فرم تماس 1” ساخته می شود. شما می توانید این فرم را ویرایش کرده و آن را در نوشته ها و برگه های وردپرس وارد کنید.

همراه با فرم تماس یک کد کوتاه نیز در اختیار شما قرار گرفته است. برای وارد کردن فرم تماس به نوشته یا برگه وردپرس کافی است این کد کوتاه را کپی کرده و در نوشته یا برگه مورد نظر خود وارد کنید. طریقه درست انجام این کار در انتهای آموزش نشان داده شده است.

همچنین با استفاده از افزونه Contact Form 7 می توانید یک فرم تماس جدید بسازید. نحوه ساخت فرم تماس جدید با ویرایش فرم تماس موجود مشابه یکدیگر است. در ادامه آموزش به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک فرم تماس جدید با افزونه Contact Form 7 بسازید.

برای ساخت فرم تماس جدید در پیشخوان وردپرس روی قسمت فرم تماس رفته و روی دکمه افزودن جدید کلیک کنید.

Contact Form 7

همچنین می توانید در صفحه فرم های تماس روی دکمه “افزودن جدید” کلیک کنید.

سازنده فرم تماس با ما به صورت زیر باز می شود.

برای فرم تماس خود یک نام بگذارید. این نام تنها برای بخش مدیریتی و پیدا کردن آسان فرم های تماس است و در فرانت اند سایت ظاهر نمی شود.

Contact Form 7

در صفحه ساخت فرم افزونه Contact Form 7 چند تب مختلف وجود دارد که در این قسمت از آموزش به بررسی آنها می پردازیم.

ساخت فرم

در تب فرم یک ویرایشگر کد قرار دارد که به صورت پیش فرض شامل فیلدهای نام، ایمیل، موضوع، پیام و دکمه ارسال می باشد.

Contact Form 7

اگر بخواهید فیلدهای دیگری به فرم خود اضافه کنید می توانید از برچسب هایی که در قسمت بالای فرم قرار داده شده است استفاده کنید. مانند شماره تلفن، ناحیه متنی، چک باکس ها و موارد دیگر. فیلد ها براساس زبان برنامه نویسی HTML نوشته شده اند.

به عنوان مثال اگر بخواهید فیلد تلفن را بعد از ایمیل قرار دهید باید ابتدا روی برچسب تلفن کلیک کنید.

Contact Form 7

پنجره ای برای شما باز می شود که مربوط به تنظیمات فیلد شماره تلفن است.

Contact Form 7

نوع زمینه: اگر گزینه “زمینه الزامی” را تیک بزنید، پر کردن این فیلد الزامی شده و کاربر تا وقتی که شماره تلفن اش را وارد نکند نمی تواند فرم را ارسال نماید.

نام: قسمت نام مربوط به نام فیلد است که می توانید یک نام دلخواه مانند your-phone-number برای آن انتخاب کنید.

مقدار پیش فرض: اگر قسمت مقدار پیش فرض را پر کنید در فیلد شماره تلفن فرم، مقداری که وارد کرده اید به صورت پیش فرض قرار می گیرد.

اگر باکس “این متن به عنوان نگهدارنده در زمینه استفاده می شود” را فعال کنید، به محض کلیک کردن کاربر مقدار پیش فرض پاک می شود.

اگر با CSS آشنایی دارید می توانید برای قسمت id و class نامی انتخاب کرده و در فایل style.css یا در مسیر نمایش » سفارشی سازی، در استایل فرم تغییراتی ایجاد کنید.

 سپس بر روی دکمه “گذاشتن برچسب” کلیک کنید.

اگر می خواهید فیلد شما عنوان داشته باشد باید برای آن لیبل بگذارید. به این صورت که در صفحه ویرایشگر فرم، تگ باز و بسته لیبل <label></label> را تایپ کرده و عنوان و فیلد تلفن را میان آن قرار دهید. صفحه فرم شما به صورت زیر خواهد شد.

Contact Form 7

آموزش تنظیمات ایمیل در افزونه Contact Form 7

فرم تماس 7 به شما امکان می دهد قالب های ایمیل را ویرایش کنید. شما می توانید هم متن پیام و هم فیلد های هدر پیام را ویرایش کنید و همچنین می توانید HTML ایمیل را مدیریت نمایید.

هر فیلد اضافی که به فرم تماس خود اضافه می کنید به صورت خودکار در تنظیمات قالب اعلان ایمیل بازتاب نمی شود. بنابراین پس از اتمام شخصی سازی فرم ، به تب ایمیل بروید.

Contact Form 7

قالب ایمیلی که پس از ارسال یک فرم تماس برای شما ارسال می شود به صورت فوق است.

فیلدهای “به“، “از طرف” و “موضوع” فیلدهای اصلی و ضروری هدر پیام هستند و شما می توانید برچسب های ایمیل که در بالای صفحه نشان داده شده اند را در هر جایی از این فیلدها قرار دهید.

توجه داشته باشید که برچسب های فرم و برچسب های ایمیل متفاوت از یکدیگر هستند. به عنوان مثال می توانید از برچسب [text* your-name] در فرم و از برچسب [your-name] در ایمیل استفاده کنید. هر کدام سینتکس متفاوتی دارند.

در قسمت “به”، صحت آدرس ایمیل را بررسی کنید. تمام ایمیل های مربوط به فرم های تماس به آدرس ایمیلی که در این قسمت قرار دارد، ارسال می شوند. (فرم تماس 7 به طور پیش فرض ایمیلی که به وب سایت شما لینک داده شده است را اضافه می کند).

به قسمت “محتوای پیام” اسکرول کنید و برچسب های اضافی که در قسمت فرم اضافه کرده بودید را در این قسمت نیز اضافه کنید. به این ترتیب مطمئن می شوید که وقتی ایمیل را از طریق فرم تماس خود دریافت می کنید، تمام اطلاعاتی که از فرستنده خواسته بودید را نمایش می دهد.

ایمیل (2) یک قالب ایمیل اضافی است که اغلب به عنوان یک پاسخ دهنده خودکار استفاده می شود، اما می توانید برای هر منظور دیگری نیز از آن استفاده کنید. ایمیل (2) فقط هنگامی ارسال می شود که ایمیل اصلی با موفقیت ارسال شده باشد.

در پایین قسمت ایمیل بخش ایمیل۲ را فعال کنید و ایمیل مورد نظر خود را وارد کنید.

Contact Form 7

در اینجا نیز ایمیلی که می خواهید پیامها به آن ارسال شود را در کادر قرمز تصویر بالا قرار دهید.

در افزونه Contact Form 7 می توانید متن پیام هایی که برای کاربر پس از ارسال فرم فرستاده می شود را سفارشی سازی کنید. در ادامه آموزش به بررسی این موضوع می پردازیم.

آموزش سفارشی سازی پیام ها در افزونه Contact Form 7

این بخش شامل سفارشی سازی پیام‌هایی است که کاربر می‌تواند مشاهده کند مانند پیام های خطا یا موفق بودن ارسال پیام. شما می‌توانید این پیام‌ها را به دلخواه خود ویرایش یا فارسی‌سازی کنید.

Contact Form 7

تنظیمات اضافی افزونه Contact Form 7

در این بخش می‌توانید یک سری تنظیمات یا ویژگی‌های خاص را با استفاده از کد اسنیپت به فرم تماس خود اضافه کنید.

Contact Form 7

افزونه Contact Form 7 به صورت پیش فرض از انواع تنظیمات زیر پشتیبانی می کند:

حالت فقط مشترکین (Subscribers-only)

subscribers_only: true

اگر می خواهید مطمئن شوید که فقط کاربران وارد شده می توانند فرم تماس را ارسال کنند، از حالت Subscribers-only استفاده کنید. در این حالت، کاربرانی که در سایت لاگین نکرده اند، نمی توانند فرم تماس را ارسال کنند و پیامی را مشاهده می کنند که به آنها اطلاع می دهد که برای ارسال فرم لازم است لاگین کنند. توجه داشته باشید که در این حالت هیچ گونه تأیید ضد هرزنامه ای برای فرم های تماس ارائه نمی شود.

حالت نسخه ی نمایشی (Demo)

demo_mode: on

با فعال کردن حالت نسخه نمایشی در قسمت تنظیمات اضافی، فرم تماس در حالت آزمایشی قرار می گیرد. در این حالت، فرم تماس از فرایند ارسال ایمیل صرف نظر کرده و فقط “با موفقیت کامل ارسال شد” را به عنوان پیام پاسخ نمایش می دهد.

حالت صرف نظر کردن از ایمیل (Skipping mail)

skip_mail: on

حالت skip_mail تقریباً به همان روش demo_mode کار می کند ، اما skip_mail فقط از ارسال ایمیل صرف نظر می کند و بر فعالیتهای دیگر مانند ذخیره پیام با Flamingo تأثیر نمی گذارد.

حالت پذیرش به عنوان اعتبار سنجی (Acceptance as validation)

acceptance_as_validation: on

در حالت عادی چک باکس پذیرش متفاوت از سایر فیلدها رفتار می کند و پیام خطای اعتبارسنجی را حتی در صورت عدم فعال کردن باکس نشان نمی دهد. در صورت فعال کردن این حالت، باکس های پذیرش در فرم تماس با همان روش سایر فرم ها رفتار می کنند.

حالت ذخیره نکردن پیام (Do not store)

do_not_store: true

این تنظیمات به ماژول های ذخیره پیام، مانند Flamingo می گوید که پیام های این فرم تماس را ذخیره نکنند.

حالا که تنظیمات را انجام داده اید روی دکمه ذخیره (save) کلیک کنید. به محض کلیک کردن پیامی حاوی شورت کد برای شما نشان داده می شود. شورت کد داده شده را کپی کنید.

Contact Form 7

اضافه کردن فرم تماس در نوشته ها و برگه ها با افزونه contact form 7

حال که فرم تماس با ما را با افزونه contact form 7 تنظیم کرده اید زمان آن فرارسیده است که آن را در یک صفحه قرار دهید. اگر شورت کد را در مرحله قبل کپی نکرده اید می توانید به بخش فرم‌های تماس بروید و از آنجا شورت‌‌کد فرم‌ تماسی که ساخته‌اید را کپی کنید:

Contact Form 7

سپس باید یا یک برگه جدید باز کرده یا یکی از صفحاتی که نیاز به فرم تماس با ما دارد را به حالت ویرایش باز کنید. شورت کد کپی شده را در این صفحه قرار دهید.

Contact Form 7

در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس باید از طریق بلوک کد کوتاه این کار را انجام دهید.

حال می تواند برگه خود را انتشار دهید. فرمی که در صفحه ظاهر می شود به شکل زیر خواهد بود.

Contact Form 7

اگر ایمیل‌ها را در اسپم ایمیل خود مشاهده کردید، ایمیل دریافتی را یک بار no spam کنید تا دفعات بعدی در inbox آنها را دریافت کنید.

سفارشی سازی افزونه Contact Form 7

شما می توانید افزونه Contact Form 7 را به گونه ای سفارشی سازی کنید که مطابق با استایل و نیازهای سایت شما باشد.

برای این کار می توانید از سه روش استفاده کنید:

 • اضافه کردن CSS به استایل شیت قالب خود (این روش به هیچ عنوان توصیه نمی شود مگر اینکه از یک قالب فرزند برای سایت خود استفاده کنید).
 • اضافه کردن CSS به فیلد CSS اضافی در سفارشی ساز وردپرس (این روش توصیه شده است)
 • استفاده از افزونه های ویرایش قالب وردپرس مانند افزونه Simple Custom CSS. همچنین می توانید از افزونه هایی که مختص استایل دهی افزونه Contact Form 7 توسعه داده شده است مانند افزونه Contact Form 7 Skins و افزونه WOW Styler استفاده کنید.

در این آموزش از روش دوم یعنی استفاده از سفارشی ساز وردپرس برای استایل دهی و سفارشی سازی فرم های تماس ساخته شده با افزونه Contact Form 7 استفاده می کنیم.

برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » سفارشی سازی بروید و روی تب CSS اضافی کلیک کنید.

Contact Form 7

سفارشی سازی پس زمینه و لبه های فرم

کد CSS زیر پس زمینه تمام فرم های ساخته شده با افزونه Contact Form 7 در سایت وردپرس شما را تغییر می دهد:

/* Contact Form 7 Form Background And Border CSS
 -----------------------------------------------*/
 .wpcf7 {
   background: #A3A3A3;
   border: 10px solid #494949;
   width: 700px;
   padding: 20px 20px 20px 50px !important;
 }

کافی است کد را در قسمت CSS اضافی در فیلد مربوطه قرار دهید. کد بالا باعث ایجاد یک پس زمینه خاکستری روشن همراه با لبه های خاکستری تیره در اطراف فرم می شود. شما می توانید عدد هگزای رنگ مورد نظر خود را در کد بالا قرار دهید.

Contact Form 7

آموزش سفارشی سازی فیلدهای ورودی و متنی در افزونه فرم تماس 7

کد CSS زیر به اندازه فونت، فیلد های ورودی فرم، منطقه متنی، رنگ پس زمینه، رنگ فونت، عرض فرم و پدینگ را استایل دهی می کند.

/* Contact Form 7 Input CSS 
 ---------------------------*/
 .wpcf7 input[type="text"],
 .wpcf7 input[type="email"],
 .wpcf7 input[type="tel"],
 textarea {
   font-size: 16px;
   background-color: #f5f5f5;
   border: none;
   width: 95%;
   padding: 2%;
 }

اگر از کد بالا بدون هیچ تغییری استفاده کنید، فیلد های فرم را به رنگ خاکستری روشن مشاهده کنید.

Contact Form 7

سفارشی سازی دکمه ارسال در فرم تماس

کد CSS زیر دکمه ارسال موجود در فرم تماس ساخته شده با افزونه Contact Form 7 را سفارشی سازی می کند.

در این کد سه قانون وجود دارد که عبارتند از:

 • input – وضعیت دکمه قبل از اینکه اقدامی روی آن صورت گیرد.
 • input: hover – وضعیت دکمه وقتی ماوس کاربر روی آن قرار می گیرد.
 • input: active – وضعیت دکمه وقتی کاربر روی دکمه کلیک می کند.
/* Contact Form 7 Submit Button 
 -------------------------------*/
 .wpcf7 input[type="submit"] {
   color: #ffffff;
   font-size: 18px;
   font-weight: 700;
   background: #E2272E;
   padding: 15px 25px 15px 25px;
   border: none;
   border-radius: 5px;
   width: auto;
   text-transform: uppercase;
   letter-spacing: 5px;
 }
 .wpcf7 input:hover[type="submit"] {
   background: #494949;
   transition: all 0.4s ease 0s;
 }
 .wpcf7 input:active[type="submit"] {
   background: #000000;
 }

اگر از کد بالا بدون هیچ تغییری استفاده کنید، باید یک دکمه قرمز را ببینید و هنگامی که مکان نمای موس خود را روی آن قرار می دهید، به رنگ خاکستری تغییر داده شود.

Contact Form 7

سفارشی سازی چک باکس ها در افزونه Contact Form 7

کد CSS زیر را می توانید برای استایل دهی چک باکس ها استفاده کنید. این کد چک باکس ها را کمی بزرگ تر کرده و لیبل متنی آنها را با بقیه المان های موجود در صفحه تراز می کند.

/* Checkbox CSS
----------------*/
input[type="checkbox"] {
  transform: scale(1.3);
  margin-left: 5px;
}

span.wpcf7-list-item {
margin: 0;
padding-bottom: 20px;
}

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. اگر می خواهید فرم تماس 7 خود را به یک فرم تماس چند مرحله ای ارتقا دهید مقاله فرم تماس چندمرحله ای با Contact Form 7 Multi-Step Forms را مطالعه کنید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Contact Form 7
صفحه افزونه Contact Form 7
4.7/5 - (12 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

35 دیدگاه

 1. محسن نوری

  چندین افزونه الان وجود دارند که به صورت ویژوال میشه فرم ها رو در Contact form 7 ساخت و دیگه نیازی نیست با کدها سر و کله بزنیم. یکی از اون افزونه ها
  Drag and Drop Form Builder for Contact Form 7
  هستش. هرچند که نسخه رایگان این برنامه تا حد زیادی کمک میکنه اما اگه بشه نسخه پولیش رو گیر آورد خیلی خیلی بهتر میشه. همچنین تو افزونه المنتور با یک افزونه جانبی دیگه که به المنتور اضافه میشد Contact Form 7 رو هم پشتیبانی میکرد. توی یه ویدئو دیدم. افزونه‌های دیگه‌ای هم هستن.

 2. سلام
  داداش باید ایمیل مال خود دامنه باشد،جی میل رو پشتیبانی نمیکنه…
  همچنین آموزشتون خلاصه ارائه شده و بهتر بود کامل باشه!

  • ممنونم از اینکه اینقدر دقیق آموزش رو مطالعه کردید، مطمئنا تمام تلاش مجموعه بر این اصل استوار بوده که کاربر بتواند با مطالعه ی آموزش های وردپرس به هدف خودش برسد…
   آموزش contact form 7 هم با توجه به توضیحات شما آپدیت و بروزرسانی خواهد شد.

 3. سلام من تنظیمات انجام دادم ولی ایمیلی که ارسال میشه به ادرس ایمیلی که مشخص کردم نمیاد چیکار کنم؟؟

  • ایمیلی که استفاده می کنید حتما باید از خود دامنه باشه، بطور مثال اگه دامنه شما example.com هستش ایمیل باید بصورت name@example.com به افزونه contact form معرفه بشه، بدین صورت هربار فرمی توسط کابران پر بشه به ایمیل name@example.com ارسال خواهد شد.

 4. سلام دوست عزیز.
  از فرم ارتباط خیلی پیام خودکار دریافت می کنم. هم وارد صندوق اصلی ایمیلم میشه و هم صندوق اسپم.
  چیکار کنم که اینقدر پیام از فرم ارتباط ارسال نشه؟
  ممنون

  • می تونید کد امنیتی به فرم تماس خود اضافه کنید و دیگه ربات و اسپمر نمی تونه بهتون پیام بده…
   برای این منظور می تونید سایت سازنده که توضیحات تکمیلی رو در لینک Really Simple CAPTCHA For Contact Form 7 قرار داده مشاهده نمائید.

  • نجمه شریفی

   می توانید ضد هرزنامه سایت خود را فعال کنید تا دیگر در معرض ربات های اسپم نباشید. در ضمن هیچگاه روی لینک های اسپم کلیک نکنید.

 5. سلام
  ممنون بابت آموزش خوبتون
  من ایمیل را وارد کردم و یک نسخه از فرم تماس ایمیل میشه برام ولی بخش محتوای پیام خالیه و متن داخلش را در ایمیل نشون نمیده.
  مشکل از کجاست؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مینا قدسی

   سلام ..ممکنه سرور ایمیل شما مشکلی داشته باشه…می توانید از افزونه flamingo استفاده کنید. این افزونه تمام پیام های دریافتی رو به شما نشون می دهد و توسط توسعه دهندگان همین افزونه طراحی شده…

 6. سلام . چطور میتوان همراه با پیام یک فایلی را هم ارسال کرد؟

  • شما باید یک فیلد را برای دریافت فایل از کاربر در فرم خود بر نظر بگیرید…

 7. پارچه خونه

  سلام و وقت بخیر.من فرم رو طراحی کردم و موارد ایمیل،تلفن،شماره سفارش و فایل جهت آپلود گذاشتم…

  من فایل هم آپلود کردم،ایمیل وارد کردم و تلفن رو هم وارد کردم اما هیچکدومش توی ایمیل درج نشده و نمیاد….
  یه شماره سفارش هم تعریف کردم برای کسایی که تا به حال از سایتمون خرید کردن وارد کنند، این رو هم نمیزنه!
  خلاصه تمام فرم هارو پر کردم هیچکدوم نمیاد.مشکل کجاست؟

  مشکل بعدیم اینه که برای ایمیل دوم که اتوماتیک ارسال میشه،در واقع برای کسی که با ما تماس میگیره باید ایمیل دوم ارسال شه و بگه که پیام شما دریافت شد و بزودی جواب داده خواهد شد…
  اما همین ایمیل دوم مجدد به خودم ارسال میشه.
  چکار کنم توی ایمیل دوم،ایمیل برای شخص ثبت کننده فرم تماس ارسال بشه؟

  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • مشکلاتی را که فرمودید چک کردیم، مشکلی دیده نشد…
   تمامی موارد زیر را اعمال بفرمائید:

   ۱- وردپرس را به آخرین نسخه آپدیت بفرمائید.
   ۲- نسخه php هاست شما باید آخرین ورژن باشد یعنی ۷٫۳ به بالا…
   ۳- افزونه Contact Form 7 حتما نسخه اورجینال باشد و توصیه می گردد از مخزن وردپرس نصب گردد.
   ۴- در آخر توصیه می کنم آموزش افزونه Contact Form 7 را، دوباره و دقیق مطالعه بفرمائید، توضیحات شما در مورد نحوه ی تنظیمات افزونه ی سایت خود، اشتباه بوده و نیاز است دوباره این آموزش را کامل و نکته به نکته مطالعه بفرمائید.

   قطعا مشکل شما حل خواهد شد…

 8. داداش جیمیل رو پشتیبانی نمیکنه ؟

 9. سلام و تشکر از مطالب خوبتون… من بعد از قرار دادن فرم چون بکگراند سایتمم سفید هست هیچ باکسی برای پر کردن فیدها وجود نداره و مثل اینکه فقط فیدها نوشته شدن میخواستم بدونم چطوری میشه باکس هارو رنگی یا طرح دار کرد تا بخوبی دیدن بشن؟

  • سلام دوست عزیز..وقت شما بخیر…برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » سفارشی سازی برین و در قسمت CSS اضافی کد زیر رو قرار بدید..
   .wpcf7 input[type="text"],
   .wpcf7 input[type="email"],
   .wpcf7 input[type="tel"],
   textarea {
   background-color: #ccc;
   }

   در قسمت background-color کد هگزای رنگ مورد نظر خود را وارد کنید. به زودی پست رو آپدیت کرده و اطلاعات کاملی در این زمینه ارائه می کنیم

 10. سلام
  من اول یک فرم ایجاد کردم ولی دکمه ارسال رو زدم این خطا (مشکلی در ارسال پیام شما بوجود آمده است، لطفا دوباره تلاش کنید. )بعد احتمال دادم فرم من مشکل داره فرم پیش فرض رو هم تست کردم باز همون خطا اومد.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • مینا قدسی

   سلام دوست عزیز.. دور پیام خطایی که مشاهده می کنید یک حاشیه هست ممکنه بگید که اون حاشیه چه رنگیه؟

 11. سلام خسته نباشید اگه بخوام در افزونه فقط فرم رو ایجاد کنم و به جای ساخت فرپ جدید از فرم قالب خودم استفاده کنم چیکار کنم؟

  • مینا قدسی

   سلام و وقت شما بخیر… وقتی فرمی رو در افزونه CF7 ایجاد می کنید شورت کد اون رو در جایی که می خواید نمایش داده بشه قرار میدید و افزونه با طرح بندی رنگ قالب شما فرم رو نشون می ده..شما می توانید فرم رو شخصی سازی کنید تا هماهنگی بیشتری با قالب سایت شما داشته باشه

 12. نظام الدین

  سلام خسته نباشید
  فرم که ساختم شماره تلفن هم اضافه کردم الزامی هم هستش اما وقتی ایمیل برام میاد شماره تلفن شون تو ایمیل برام نمیاد
  چه کار کا باید بکنم؟

  • مینا قدسی

   سلام دوست عزیز … وقت شما بخیر… هر برچسبی که در فرم اضافه می کنید باید در تب ایمیل در قسمت محتوای پیام هم اضافه کنید. آیا این کار رو انجام دادید؟

 13. سلام.
  چطور می تونم برای اپلود فایل ۱۰ فایل رو همزمان اجازه اپلود بدم.

  لطفا کدش رو بصورت کامل
  بنویسید

 14. سلام وقت بخیر. الان فیلدهای فرم من هرکدوم یک خط هستش چطور میتونم کاری کنم که مثلا فیلد نام و نام خانوادگی کنار هم و در یک خط نمایش داده بشه؟
  ممنون

  • مینا قدسی

   سلام فهیمه عزیز .. وقت بخیر .. با استفاده از دو تا افزونه و یک مقدار کدنویسی می تونید این کار رو انجام بدید .. چون یک مقدار توضیحات داره من امشب به صورت یک پست جداگانه منتشر می کنم و می تونید از روی سایت بخونید

 15. سلام.
  من روی یکی از سایت ها فقط مشکل دارم.
  پس از زدن دکمه ارسال پیام
  اون گیف بغلش می چرخه و هیچ پیام خطا و یا موفقیتی هم نمیده !
  ایمیلی هم ارسال نمیشه .
  با پلاگین های دیگه ارسال ایمیل از سایت رو چک کردم ، اونا ارسال دارن
  فقط فرم تماس 7 ارسال نمیکنه و عکس العملی هم نداره

  • سلام محسن عزیز .. وقت بخیر .. به احتمال زیاد تداخلی با یکی از افزونه های موجود در سایت شما داره

   • همه ی پلاگین ها رو غیر فعال کردم
    بازم نشد !
    تا حالا اینجوری مدیده بودم

    • اینطور که من متوجه شد بعضی ها که این مشکل براشون پیش اومده از یک ورژن دیگه CF7 استفاده کردند و درست شده .. از یک نسخه دیگه استفاده کنید ببینید مشکل حل میشه با افزونه Rollback میتونید این کار رو انجام بدین

 16. سیدوحید اقبالی

  سلام و عرض ادب
  ممنون از آموزشتون
  من داخل سایت خبرنامه رو فعال کردم
  اما نمیدونم چرا کلیدش چرا انقد نامناسب هست…
  چون امکان آپلود عکس نبود لینک قرار میدم
  http://nvkala.ir/wp-content/uploads/2021/07/4512442.jpg

  • سلام جناب اقبالی عزیز .. وقت بخیر .. خبرنامه رو با فرم تماس 7 ساختید؟

  • افزونه MailChimp for WP و CF7 کاملاً با هم سازگارند. اگر هر دو افزونه رو نصب داشته باشید میتونید در انتهای فرم تماسی که با CF7 ساختید یک چک باکس “من را در خبرنامه ثبت نام کن” قرار بدید که کاربر میتونه این چک باکس رو تیک بزنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *