آموزش افزونه MashShare و اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی

آموزش افزونه MashShare

اگر یک افزونه قدرتمند برای اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی می خواهید تا به کاربران خود امکان دهید مطالب شما را در شبکه های اجتماعی مورد نظر با دوستانشان به اشتراک بگذارند، افزونه MashShare یک انتخاب عالی است زیرا بسیار سبک وزن بوده و کار با آن هم راحت است. در این مقاله به آموزش افزونه MashShare می پردازیم.

برای مشاهده لیست افزونه هایی که به شما امکان می دهند دکمه های اشتراک گذاری را به سایت وردپرس خود اضافه کنید، مقاله بهترین افزونه های شبکه های اجتماعی وردپرس را مطالعه کنید.

دکمه های اشتراک گذاری افزونه MashShare طراحی زیبا و رزولوشن بالایی داشته و ظاهر وب سایت شما را زیباتر می کنند. همچنین با استفاده از شورت کد می توانید دکمه ها را در هر نوشته یا برگه ای از سایت خود قرار دهید. نسخه رایگان افزونه MashShare تعداد کل اشتراک گذاری ها را تنها برای دکمه های فیسبوک و توییتر نشان می دهد اما با خریداری add on های آن می توانید شبکه های اجتماعی دیگری مانند Google+، Pinterest، LinkedIn و StumbleUpon را هم داشته باشید.

افزونه MashShare هیچ اسکریپت خارجی را بارگذاری نمی کند و این خاصیت و نیز قابلیت کش کردن آن باعث می شود که یک افزونه بسیار سریع باشد. همانطور که می دانید افزونه های باکیفیت نقش مهمی در افزایش سرعت وردپرس دارند.

البته غیر از افزونه های باکیفیت و خوب کدگذاری شده، روش های مختلف دیگری هم برای افزایش سرعت سایت وردپرس وجود دارد که در مقاله راهنمای جامع افزایش سرعت وردپرس می توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

برخی از ویژگی های افزونه MashShare که آن را تبدیل به یکی از بهترین ها کرده است عبارتند از:

  • این افزونه به شما کمک می کند دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی به سبک Mashable.com را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید. این طراحی بسیار تمیز و شکیل است و باعث به هم ریختگی ظاهر وب سایت شما نمی شود.
  • این افزونه دارای یک دکمه Subscribe است که می توانید با آن به هر URL ی که بخواهید لینک دهید.
  • افزونه MashShare دارای یک ویژگی است که تعداد اشتراک های هر نوشته یا برگه را می شمارد.

در این آموزش افزونه MashShare را بررسی کرده و نحوه انجام تنظیمات آن را توضیح خواهیم داد.

آموزش افزونه MashShare و نحوه اشتراک گذاری محتوای وردپرس در شبکه های اجتماعی

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام MashShare در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد.

با کلیک بر روی منوی MashShare وارد صفحه تنظیمات افزونه مشابه شکل زیر می شوید.

آموزش افزونه MashShare

همانطور که مشاهده می کنید برای سفارشی سازی افزونه MashShare و هماهنگ کردن آن با نیازهای سایت شما در سمت چپ صفحه چندین تب قرار داده شده است. در ادامه آموزش به بررسی این تب ها می پردازیم.

تنظیمات عمومی افزونه MashShare

آموزش افزونه MashShare

در تب تنظیمات عمومی می توانید تعداد بروزرسانی ها را در فاصله زمانی که خودتان انتخاب می کنید، تنظیم کنید. این کار برای کاهش حجم درخواست های سرور و درگیری کمتر منابع سرور بسیار مفید است. همچنین می توانید زمان انقضاء کش را تنظیم کنید. در تب General امکان غیرفعال کردن شمارش تعداد اشتراک گذاری ها (sharecounts) در نوشته ها و برگه ها هم وجود دارد.

همچنین فیلد Execution Order به شما کمک می کند افزونه MashShare را قبل از هر افزونه دیگری در سایت وردپرسی خود اجرا کنید. تعداد ارقام کمتر در این فیلد به معنی اجرای زودتر افزونه است. به عنوان مثال با قرار دادن عدد صفر در این فیلد، افزونه MashShare قبل از تمام افزونه ها اجرا می شود. عدد پیش فرض 1000 است.

سفارشی سازی رابط کاربری استاندارد افزونه MashShare

روی تب Networks کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده خواهید کرد. این تب نقطه دسترسی عمومی شما برای فعال کردن دکمه های اشتراک گذاری مورد نظر و شخصی سازی برچسب دکمه ها است.

آموزش افزونه MashShare

در تب Networks می توانید شبکه های اجتماعی مورد نظر خود را برای وب سایت تان فعال کنید. اگر بخواهید هریک از آنها را غیرفعال کنید می توانید از دکمه Status استفاده کنید. همچنین ترتیب قرارگیری آنها را می توانید با کشیدن و رها کردن مرتب کنید.

توجه داشته باشید که ساده ترین راه برای جاسازی یک فرم اشتراک در باکس کشویی دکمه Subscribe به صورت شکل زیر استفاده از یک افزونه ایمیل مانند افزونه mailpoet یا یک افزونه فرم ساز مانند افزونه contact form 7 و کپی کردن شورت کد آن در فیلد تنظیمات MashShare برای دکمه Subscribe است.

آموزش افزونه MashShare

اگر از افزونه mailpoet استفاده می کنید کد زیر نمونه ای است که می توانید از آن استفاده کرده و فرم اشتراک تصویر بالا را بسازید. این کد را طبق نیازهای خود تغییر دهید.

<div class="email-subscription"><strong class="title">Sign up and we notify you about new features and Add-Ons</strong>[ wysija_form id="1" ]<span class="note" style="font-size: 12px;">We promise not to spam you and not to give away your mail address. Read our <a href="/privacy">privacy policy</a>.</span></div>
<div>
<div style="float: left; padding-right: 10px; margin-top: 4px;"><strong class="title">Don't forget to like Mashshare: </strong></div>
<div style="margin-top: 10px;"><iframe style="border: none; overflow: hidden;  " src="//www.facebook.com/plugins/like.php?href=https%3A%2F%2F.facebook.com%2Fmashshare.net&width=90&layout=button_count&action=like&show_faces=true&share=false&height=21&appId=317697668417910" width="300" height="150" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>
<iframe style=" " src="//platform.twitter.com/widgets/follow_button.html?screen_name=mashshare&lang=en&show_count=true" width="300" height="150" frameborder="0" scrolling="no"></iframe></div>
</div>

سرویس رایگان افزونه MashShare از شبکه های اجتماعی اصلی مانند فیسبوک، توییتر و ایمیل پشتیبانی می کند. برای پشتیبانی از شبکه های اجتماعی دیگر مانند Google+، پینترست، Reddit، LinkedIn، WhatsApp و بسیاری موارد دیگر می توانید MashShare Social Networks Add-on را خریداری کنید.

در فیلد large Buttons می توانید تعداد سرویس ها و شبکه های اجتماعی که قبل از دکمه + قابل مشاهده هستند را مشخص کنید. دکمه های قبل از آیکون + به صورت دکمه های بزرگ روی سایت ظاهر می شوند. کاربر با کلیک روی آیکون + می تواند بقیه شبکه های اجتماعی را مشاهده کند.

آموزش سفارشی سازی ظاهر دکمه ها در افزونه MashShare

آموزش افزونه MashShare

تب Visual شامل دو قسمت است. در قسمت Shares می توانید تنظیمات مربوط به نمایش تعداد اشتراک گذاری ها مانند روند کردن ارقام به صورت 1k برای تعداد بیش از 1000 و 1M برای تعداد اشتراک گذاری های بیش از یک میلیون، نمایش تعداد اشتراک ها به صورت افکت های انیمیشنی، لیبل اشتراک گذاری ها و رنگ آنها را سفارشی سازی کنید.

در قسمت Buttons می توانید ظاهر دکمه های شبکه های اجتماعی را پیکربندی کنید. این تب به شما اجازه سفارشی سازی دکمه ها و رنگ و اندازه آنها را در وب سایت تان می دهد.

در ادامه آموزش به بررسی تب Position در صفحه تنظیمات افزونه MashShare می پردازیم.

آموزش تنظیم موقعیت دکمه های اشتراک گذاری

آموزش افزونه MashShare

تب Position برای انتخاب موقعیت قرارگیری دکمه های شبکه های اجتماعی به کار می رود. شما می توانید دکمه ها را در بالا یا پایین محتوا، هر دو موقعیت یا به صورت دستی قرار دهید.

همچنین در این تب می توانید انتخاب کنید که دکمه های شبکه های اجتماعی در چه نوع پست هایی نشان داده شوند. کافی است هر نوع پستی را که می خواهید دکمه ها در آنها نمایش داده شوند انتخاب کرده و تغییرات را ذخیره سازی کنید.

علاوه بر موارد فوق با استفاده از شورت کد[mashshare]می توانید دکمه های اشتراک گذاری را در هر قسمتی از محتوای سایت خود به صورت مستقیم قرار دهید.

URL های کوتاه شده

آموزش افزونه MashShare

تب Short URLs برای استفاده از لینک های کوتاه در پیوندهای مشترک است. در این قسمت می توانید برای شورت لینک های bitly یا goo ثبت نام کنید.

در مورد استفاده از لینک های کوتاه یا شورت لینک ها نظرات متفاوت است. بعضی افراد معتقدند شورت لینک ها کار زیادی برای وب سایت شما انجام نخواهند داد و بهتر است کیفیت محتوای خود را افزایش دهید یا سایت خود را بهتر بهینه سازی نمایید. همچنین مسائلی مربوط به اعمال بار بیشتر بر روی سرور با تأثیر گذاری روی سرعت سایت وجود دارد. بنابراین قبل از استفاده از این ویژگی در مورد کاری که انجام می دهید مطمئن شوید. در غیر این صورت بهتر است از این ویژگی صرف نظر کنید.

در مورد کوتاه کردن لینک ها و افزونه هایی که به این منظور طراحی و توسعه داده شده اند، مقاله بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک ها در وردپرس را مطالعه کنید.

عیب یابی

آموزش افزونه MashShare

تنظیمات تب Debug به شما کمک می کند تا کش را غیرفعال کنید و ببینید آیا تعداد اشتراک گذاری های شما حساب شده است یا خیر. اگر تعداد اشتراک های شما نادرست باشد می توانید از Purge DB Cache برای تصحیح آن استفاده کنید.

توجه داشته باشید که از این قابلیت به عنوان آخرین راه حل استفاده کنید. زیرا کل تعداد اشتراک گذاری های ذخیره شده در شیء mashshare post_meta را پاک می کند و برگرداندن آنها زمان زیادی می گیرد. معمولاً این گزینه مورد نیاز نیست.

آموزش برون بری و درون ریزی تنظیمات افزونه MashShare

اگر می خواهید سایت خود را تغییر دهید یا از افزونه MashShare در یکی دیگر از سایت های خود استفاده کنید می توانید تنظیماتی که در این افزونه اعمال کرده اید را برون بری کنید.

برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر MashShare » Im/Export & System بروید.

آموزش افزونه MashShare

شما می توانید از دکمه Export برای برون بری تنظیمات خود در یک فایل استفاده کنید. برای درون ریزی فایل ها می توانید از دکمه Import که در همین صفحه قرار دارد استفاده کنید.

بعد از اضافه کردن دکمه های اشتراک شانس اضافه شدن بازدیدکنندگان وب سایت نیز افزایش پیدا می کند زیر بازدیدکنندگان بیشتری فرصت به اشتراک گذاری مقالات و محتواها را خواهند داشت. همانطور که می دانیم اشتراک گذاری بیشتر به معنای ترافیک بیشتر و موفقیت بیشتر است.

افزونه MashShare یک افزونه رایگان، حرفه ای و بسیار قابل تنظیم برای نمایش دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی است که با استفاده از آن می توانید وب سایت
اکوسیستم به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی و بهینه سازی محتوای ارزشمند شما.

امیدواریم آموزش افزونه MashShare مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *