آموزش افزونه MonsterInsights و اضافه کردن گوگل آنالیتیکس در وردپرس

آموزش افزونه MonsterInsights

در این مقاله به آموزش افزونه MonsterInsights که یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین افزونه ها برای نصب گوگل آنالیتیکس در وب سایت های وردپرسی است، می پردازیم.

گوگل آنالیتیکس یک ابزار قدرتمند و محبوب برای ردگیری ترافیک وب سایت و به دست آوردن آمار بازدیدکنندگان سایت مانند اینکه چه کسانی هستند، از کجا آمده اند و در سایت شما به دنبال چه اطلاعاتی هستند، است. برای اطلاع از نحوه عملکرد این ابزار قدرتمند و آموزش کامل پیشخوان آن اینجا را کلیک کنید.

استفاده از گوگل آنالیتیکس به خودی خود می تواند ترسناک، وقت گیر و برای کاربران مبتدی پیچیده باشد. اما استفاده از افزونه هایی مانند MonsterInsights باعث می شود آماری به شما نشان داده شود که واقعاً برای شما مهم است.

افزونه MonsterInsights به شما اجازه می دهد که به راحتی آنالیتیکس را در وب سایت وردپرسی خود نصب کرده و به وضوح ببینید که در سایت شما چه اتفاقی می افتد. با استفاده از این افزونه شما به راحتی می توانید از پیشخوان وردپرس خود ببینید که بازدیدکنندگان سایت تان چگونه شما را پیدا می کنند و چگونه از سایت شما استفاده می کنند. به این ترتیب می توانید تعداد مخاطبان خود را افزایش داده و آنها را مجدداً به وب سایت تان برگردانید. البته نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس بدون استفاده از افزونه نیز امکان پذیر است اما این کار توصیه نمی شود.

برخی دیگر از مزایای استفاده از افزونه MonsterInsights برای اضافه کردن گوگل آنالیتیکس به وب سایت وردپرسی خود عبارت است از:

 • نصب سریع و آسان گوگل آنالیتیکس در وب سایت
 • آمارهای زمان واقعی
 • ردگیری نوشته ها و محتواهای محبوب برای کاربران
 • ردگیری فایل های دانلود شده توسط کاربران و پیدا کردن بیشترین دانلودها
 • ردگیری eCommerce
 • ردگیری بنرهای تبلیغاتی و پیدا کردن پرکلیک ترین بنرها
 • ردگیری لینک ها و ارجاع ها و پیدا کردن لینک های کلیک خور توسط کاربران

در این آموزش افزونه MonsterInsights را بررسی کرده و نحوه استفاده از آن را توضیح خواهیم داد.

آموزش افزونه MonsterInsights و نحوه اضافه کردن گوگل آنالیتیکس در وردپرس

برای استفاده از گوگل آنالیتیکس و بهره مندی از مزایای آن ابتدا باید یک حساب کاربری در در گوگل آنالیتیکس داشته باشید.

آموزش ایجاد حساب کاربری در گوگل آنالیتیکس

آموزش افزونه MonsterInsights

در این قسمت از آموزش افزونه MonsterInsights نحوه ایجاد حساب کاربری در گوگل آنالیتیکس را آموزش خواهیم داد. ابتدا به صفحه اصلی گوگل آنالیتیکس وارد شوید و روی Sign Up کلیک کنید.

آموزش افزونه MonsterInsights

سپس وارد صفحه ایجاد حساب کاربری می شوید.

در قسمت Account Name می توانید از نام خود یا نام شرکتی که در آن کار می کنید، استفاده کنید. شما می توانید چندین وب سایت را با یک حساب کاربری ردگیری کنید. این ویژگی برای کسانی که صاحب چندین وب سایت مختلف هستند می تواند بسیار مفید باشد.

پس از آن اطلاعات وب سایتی که می خواهید ردگیری کنید شامل نام وب سایت، آدرس URL آن، نوع فعالیت سایت و منطقه زمانی وب سایت را وارد کرده و در انتهای صفحه روی دکمه Get Tracking ID کلیک کنید.

پس از پذیرش شرایط و ضوابط به صفحه ای منتقل خواهید شد که در آن شناسه ردگیری (tracking ID) خود را دریافت خواهید کرد. شناسه ردگیری شامل رشته ای از اعداد است که با عبارت UA شروع می شوند.

پس از دریافت شناسه ردگیری می توانید گوگل آنالیتیکس را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

نحوه اضافه کردن گوگل آنالیتیکس در وردپرس با افزونه MonsterInsights

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از نصب و فعال سازی افزونه گوگل آنالیتیکس باید تنظیمات آن را پیکربندی کنید تا به حساب کاربری گوگل آنالیتیکس خود متصل شوید.

برای انجام این کار کافی است روی لینک تنظیمات در صفحه افزونه ها یا روی زیرمنوی تنظیمات در منوی گوگل آنالیتیکس در پیشخوان وردپرس کلیک کنید.

آموزش افزونه MonsterInsights

در صفحه باز شده روی دکمه “تأیید اعتبار با حساب گوگل” کلیک کنید.

آموزش افزونه MonsterInsights

با کلیک بر روی این دکمه صفحه ای برای شما باز می شود که در آن از شما اجازه گرفته می شود که به حساب کاربری گوگل خود متصل شوید. روی Allow کلیک کنید.

آموزش افزونه MonsterInsights

در صفحه باز شده آدرسی که MonsterInsights برای گزارش های شما از آن استفاده می کند را می توانید مشاهده کنید. روی دکمه Complete Connection کلیک کنید.

آموزش افزونه MonsterInsights

با کلیک بر روی این دکمه به صفحه تنظیمات افزونه منتقل می شوید. مشاهده می کنید که صفحه تنظیمات به شکل زیر تغییر یافته است.

آموزش افزونه MonsterInsights

روی دکمه تأیید مجوزها کلیک کنید. پیامی مشابه زیر دریافت خواهید کرد.

آموزش افزونه MonsterInsights

سپس روی “ذخیره تغییرات” کلیک کنید. در اینجا آموزش افزونه MonsterInsights و نحوه متصل کردن گوگل آنالیتیکس به سایت وردپرسی شما تمام می شود. شما موفق شده اید که گوگل آنالیتیکس را با موفقیت به سایت وردپرسی خود با افزونه MonsterInsights متصل کنید.

تست گوگل آنالیتیکس

روش های مختلفی برای آزمایش اینکه گوگل آنالیتیکس را به درستی در وردپرس نصب کرده اید یا خیر، وجود دارد. اما آسان ترین روش آنالیز در زمان واقعی است.

اگر در صفحه مدیریت گوگل آنالیتیکس خود قرار دارید، در تب های سمت چپ صفحه روی Real-Time کلیک کرده و در منوی کشویی که در زیر آن باز می شود، روی Overview کلیک کنید.

آموزش افزونه MonsterInsights

اگرگوگل آنالیتیکس را در وردپرس برای یک وب سایت با نام تجاری جدید باز کرده اید، به احتمال زیاد ۰ بازدیدکننده فعلی خواهید داشت. این آمار برای نشان دادن اینکه شناسه ردگیری شما درست کار می کند یا خیر، کاربردی نیست.

گوگل آنالیتیکس که با افزونه MonsterInsights به وردپرس متصل شده است، به صورت پیش فرض بازدیدهایی را که توسط مدیر وب سایت یا هریک از کاربران لاگین کرده در وب سایت انجام پذیرد، جزء آمار نشان نمی دهد.

در این حالت برای اینکه بفهمید گوگل آنالیتیکس شما به درستی تنظیم شده و کار می کند، وب سایت خود را در مرورگر دیگری باز کرده و از طریق یک یا دو صفحه کلیک ایجاد کنید. سپس آمار بازدیدهای خود را در گوگل آنالیتیکس مشاهده کنید. اگر همه چیز مطابق آنچه که باید انجام شده باشد، آنالیز زمان واقعی بلافاصله بعد از این اتفاق باید وجود یک کاربر روی سایت شما را نشان دهد.

آموزش افزونه MonsterInsights

پس از نصب گوگل آنالیتیکس در سایت وردپرسی لازم است از اطلاعات مفیدی که در اختیار شما قرار می دهد به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. به این منظور آموزش تحلیل کاربر در وردپرس با استفاده از گوگل آنالیتیکس برای شما فراهم شده است.

امیدواریم آموزش افزونه MonsterInsights در سایت مدیر وردپرس به شما کمک کرده باشد که یک حساب کاربری گوگل آنالیتیکس ایجاد کرده و آن را با افزونه MonsterInsights به سایت وردپرسی خود اضافه کرده باشید. افزونه MonsterInsights یکی از افزونه های بسیار قوی و محبوب و یکی از افزونه های ضروری کسب و کار سایت های وردپرسی در سال ۲۰۱۹ است.

دانلود افزونه

دانلود
صفحه-افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه WP Mega Menu

آموزش افزونه WP Mega Menu و اضافه کردن مگامنو به وردپرس

در این مقاله به آموزش افزونه WP Mega Menu برای اضافه کردن مگامنوها به وردپرس …

۲ دیدگاه

 1. سلام
  گوگل آنالیتیکس من تو پیشخوان ارور داده و چیزی رو به نمایش نمیزاره .مشکل از کجاست؟

  خطا
  The API returned a 403 response

  • این ارور برای زمانی هست که مجوز های کافی برای دسترسی به پروفایل مورد نظر در گوگل آنالیتیکس رو ندارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *