آموزش افزونه Social Pug برای اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی

آموزش افزونه Social Pug

در این مقاله به آموزش افزونه Social Pug که از جمله افزونه های قدرتمند وردپرس برای اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی است، می پردازیم.

همه وبلاگ نویسان و تولیدکنندگان محتوا علاقه دارند محتوای آنها توسط افراد بیشتری دیده و خوانده شود. افزونه های دکمه های اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی راهی عالی برای کمک به طرفداران شما است تا محتوای شما را با دوستانشان به اشتراک بگذارند و باعث افزایش ترافیک وب سایت شما شوند.

اما سرعت وب سایت نیز اهمیت بالایی دارد. اگر سرعت بارگذاری وب سایت شما کم باشد بازدیدکنندگان قبل از اینکه محتوایی را در وب سایت شما ببینند آن را ترک می کنند. به همین دلیل استفاده از افزونه های باکیفیت و خوب کدنویسی شده در افزایش سرعت وردپرس اهمیت بالایی دارد.

افزونه Social Pug یکی از بهترین افزونه های شبکه های اجتماعی وردپرس برای اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی به وب سایت است. این افزونه ویژگی های زیادی را با بهترین عملکرد ارائه می دهد و تعداد درخواست های سرور، وزن صفحه و منابع هاستینگ را کاهش می دهد که منجر به سایتی سریعتر می شود.

در این آموزش افزونه Social Pug را مورد بررسی قرار داده و نحوه اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری با این افزونه را توضیح خواهیم داد.

آموزش افزونه Social Pug و نحوه اضافه کردن دکمه های اشتراک گذاری محتوای وردپرس در شبکه های اجتماعی

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام Social Pug در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد.

با کلیک کردن بر روی این زیرمنو وارد صفحه Toolkit به شکل زیر می شوید.

آموزش افزونه Social Pug

Toolkit از ماژول هایی تشکیل شده است که برای روشن یا خاموش کردن ویژگی های مختلف افزونه Social Pug استفاده می شود. در نسخه رایگان افزونه Social Pug صفحه Toolkit دارای دو ویژگی است که می توانید آنها را مطابق با نیازهای سایت خود فعال یا غیرفعال کنید.

  • نوار کناری شناور (Floating Sidebar)
  • محتوای درون خطی (Inline Content) که دکمه های اشتراک گذاری را در بالا یا پایین نوشته های شما یا در هر دو موقعیت قرار می دهد.

توجه داشته باشید که لینک های موجود در سایدبار پیشخوان وردپرس بسته به گزینه هایی که در این قسمت فعال می کنید می تواند متفاوت باشد. بنابراین اگر ویژگی نوار کناری شناور را خاموش کنید لینک مربوط به آن در سایدبار پیشخوان نشان داده نخواهد شد.

در کنار هر ویژگی یک آیکون چرخ دنده مربوط به تنظیمات آن ویژگی وجود دارد که با کلیک بر روی آنها می توانید ظاهر دکمه ها را پیکربندی کنید. در ادامه آموزش به بررسی تنظیمات دکمه های اشتراک گذاری Inline Content در افزونه Social Pug می پردازیم.

آموزش تنظیمات Inline Content در افزونه Social Pug

این گزینه به شما امکان اضافه کردن یک ردیف دکمه های اشتراک گذاری را در بالا یا پایین محتوا و یا در هر دو قسمت می دهد. نسخه پرمیوم افزونه دارای یک گزینه چسبنده است که با فعال کردن آن دکمه های اشتراک گذاری با اسکرول کردن کاربر در پایین صفحه باقی می مانند.

آموزش افزونه Social Pug

شبکه های اجتماعی که به صورت پیش فرض در افزونه Social Pug فعال هستند فیسبوک، توییتر و پینترست می باشند. شما می توانید با کلیک کردن بر روی دکمه Select networks در بالای صفحه پلتفرم های بیشتری را به سایت خود اضافه کنید.

همچنین می توانید موقعیت قرارگیری دکمه ها را با کشیدن تبی که در سمت چپ هر آیکون قرار دارد و رها کردن آن در جای مورد نظر خود مرتب کنید.

شبکه های اجتماعی دیگری که در نسخه رایگان افزونه Social Pug می توانید به سایت خود اضافه کنید لینکدین و ایمیل هستند اما نسخه پرمیوم دارای گزینه های بسیار بیشتری است.

در افزونه Social Pug تنظیمات زیادی برای ظاهر دکمه ها وجود دارد که می توانید در همین صفحه در قسمت Display Settings آنها را پیکربندی کنید. در ادامه آموزش به بررسی این تنظیمات می پردازیم.

آموزش افزونه Social Pug

در این قسمت می توانید شکل دکمه ها، موقعیت قرارگیری آنها، تعداد ستون ها و متن اشتراک گذاری را مشخص کنید. همچنین اگر بخواهید با هاور کردن کاربر بر روی دکمه ها ویژگی انیمیشن به آیکون های شبکه های اجتماعی اعمال شود باید گزینه Show icon animation را فعال کنید.

دیگر گزینه هایی که می توانید آنها را در این بخش فعال کنید نشان دادن لیبل دکمه ها، فاصله گذاری بین دکمه ها، نشان دادن دکمه ها روی صفحات موبایل است.

اگر گزینه Show on mobile را فعال کنید می توانید در باکس زیر آن مقداری را به پیکسل وارد کنید. در این صورت برای صفحاتی با عرض کوچکتر از مقدار مشخص شده دکمه ها روی صفحه نشان داده می شوند.

در این صفحه گزینه هایی برای تنظیم نمایش تعداد اشتراک گذاری ها نیز وجود دارد.

آموزش افزونه Social Pug

با فعال کردن گزینه Show share count تعداد اشتراک گذاری ها برای هر شبکه اجتماعی به صورت جداگانه نمایش داده می شود.

Show total share count به صورت پیش فرض فعال است و تعداد کل اشتراک گذاری ها را برای تمام شبکه های اجتماعی نشان می دهد.

در قسمت Total count position می توانید موقعیت قرارگیری تعداد کل اشتراک گذاری ها را مشخص کنید.

با فعال کردن گزینه Share count round اگر تعداد اشتراک گذاری ها برای هر شبکه اجتماعی یا کل اشتراک گذاری ها بیشتر از 1000 باشد به یک عدد دسیمال رند می شود. به عنوان مثال 1267 به صورت 1.2k نشان داده می شود.

توجه داشته باشید که نمایش تعداد اشتراک گذاری ها می تواند زمان بارگذاری صفحات شما را افزایش دهد و همچنین این اعداد چندان دقیق نیستند. بنابراین قبل از استفاده از این ویژگی در مورد آن مطمئن شوید.

در نهایت این انتخاب را دارید که دکمه های اشتراک گذاری را در نوشته ها یا برگه های سایت خود و یا در هر دو آنها نمایش دهید.

آموزش افزونه Social Pug

در پایان بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. در ادامه آموزش به بررسی تنظیمات سایدبار شناور افزونه Social Pug می پردازیم.

تنظیمات نوار کناری شناور

این گزینه به شما امکان می دهد تا با اسکرول کردن کاربر در صفحه، دکمه های اشتراک گذاری به صورت شناور در کنار ناحیه محتوا نمایش داده شوند.

آموزش افزونه Social Pug

تنظمیات این بخش مشابه تنظیمات Inline Content است.

استفاده از سایدبار شناور اگرچه در ابتدا ایده جالبی به نظر می رسد ممکن است مطالبی از نوشته های سایت شما را پوشش دهند. این موضوع مخصوصاً هنگام کار با تبلت و موبایل اهمیت بیشتری پیدا می کند. بنابراین قبل از استفاده از این ویژگی تجربه کاربری خود را در نظر بگیرید.

در منوی Social Pug پیشخوان وردپرس زیرمنوی دیگری به نام Settings وجود دارد. در ادامه آموزش به بررسی این زیرمنو در افزونه Social Pug می پردازیم.

آموزش زیرمنوی Settings در افزونه Social Pug

قسمت Social Identity صفحه Settings در نسخه رایگان افزونه Social Pug مکان قرار دادن ID های شبکه های اجتماعی شما است.

آموزش افزونه Social Pug

در این صفحه می توانید نام کاربری توییتر خود را وارد کنید. در این صورت وقتی افراد روی دکمه Twitter کلیک می کنند توییت شامل توییتر شما نیز می شود.

در این صفحه بخش دیگری به نام Misc نیز وجود دارد. در این بخش می توانید تعداد اشتراک گذاری های فیسبوک را فعال کنید. برای این کار کافی است در قسمت Facebook Share Counts Provider گزینه Social Pug App را انتخاب کرده و روی دکمه Facebook Share Counts Provider کلیک کنید.

با کلیک بر روی این دکمه وارد صفحه فیسبوک می شوید. برای اثبات ارتباط بین Social Pug Facebook App و اکانت شما روی دکمه “Continue as …” کلیک کنید.

آموزش افزونه Social Pug

توجه داشته باشید که هیچ اطلاعات مهمی توسط Social Pug Facebook App جمع آوری یا دستکاری نخواهد شد. همچنین Social Pug Facebook App نمی تواند از طرف شما پستی ارسال کند و این کار را نیز انجام نخواهد داد.

هنگامی که ارتباط با Social Pug Facebook App برقرار شد باید به صفحه Settings یا تنظیمات سایت خود بازگردید. اعلانی در بالای صفحه مشاهده می کنید که احراز اصالت موفقیت آمیز را نشان می دهد. همچنین در زیر فیلد Facebook Share Counts Provider یک اطلاعیه سبز رنگ ظاهر می شود که احراز اصالت موفقیت آمیز را تأیید می کند.

آموزش افزونه Social Pug

در کنار پیام احراز اصالت یک تاریخ انقضا نیز نشان داده شده است. فیسبوک بعد از احراز اصالت یک توکن دسترسی تولید می کند که دو ماه تاریخ انقضا دارد. هنگامی که توکن دسترسی منقضی شد app باید دوباره احراز اصالت شود. در این هنگام افزونه Social Pug اعلانی حاوی پیام منقضی شدن توکن دسترسی برای شما ارسال می کند.

اگر می خواهید وب سایت خود را در TwitCount ثبت کنید تا افزونه Social Pug قادر به نشان دادن تعداد اشتراک گذاری ها باشد باید گزینه Enable Twitter Tweet Counts را فعال کنید.

همچنین با فعال کردن گزینه Disable Open Graph Meta Tags می توانید متاتگ های Open Graph را غیرفعال کنید.

در انتها روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

امیدواریم این آموزش در سایت مدیر وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشید از ویژگی های قدرتمند افزونه Social Pug برای نشان دادن دکمه های اشتراک گذاری در سایت خود استفاده کنید. منتظر دریافت دیدگاه های شما هستیم.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Co-Authors Plus

Co-Authors Plus افزونه نمایش نام چند نویسنده برای یک محتوا در وردپرس

وردپرس به صورت پیش فرض برای هر محتوا تنها امکان اختصاص دادن یک نویسنده را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *