آموزش افزونه Themify Builder و ساخت صفحات زیبا در وردپرس

آموزش افزونه Themify Builder

Themify Builder یکی از ساده ترین و بهترین افزونه های صفحه ساز وردپرس است که تقریباً می توان هر نوع صفحه ای را با رابط کاربری کشیدن و رها کردن آن به راحتی ساخت. این افزونه با نوشته ها، برگه ها و انواع پست های سفارشی وردپرس کار می کند. از کد کوتاه و برچسب های HTML بپشتیبانی می کند و در هر دو حالت ویرایش فرانت اند و بک اند می توان از آن استفاده کرد.

Themify Builder صفحه ساز قالب Themify است که به عنوان یک افزونه مستقل با هر قالب دیگری کار می کند. اگر شما قالب Themify را بر روی وردپرس خود نصب کرده اید، نیازی به این افزونه ندارید. هدف این افزونه استفاده در قالب های دیگر به عنوان یک صفحه ساز مستقل است.

Themify Builder یک ابزار طرح بندی کشیدن و رها کردن با ویرایش ها و پیش نمایش های زنده دارد. به این معنی که با اعمال هر تغییری می توانید همزمان آن را در فرانت اند مشاهده کنید. در ماژول متن این افزونه شورت کد و تگ های HTML پشتیبانی می شوند.

برخی از دیگر ویژگی های این افزونه عبارت است از:

 • هم بک اند و هم فرانت اند سایت شما کاملاً واکنش گرا خواهد بود.
 • صفحه ساز دارای سیستم کش مخصوص به خود است.
 • تمام محتوایی که در داخل صفحه ساز ایجاد می شود کاملاً سئو دوستانه است.
 • کد هسته افزونه کاملاً مطابق با استانداردهای وردپرس است و می توانید آن را به زبان های دیگر ترجمه کنید.

در این آموزش افزونه Themify Builder را بررسی کرده و نحوه استفاده از آن را توضیح خواهیم داد.

آموزش افزونه Themify Builder و نحوه ساخت صفحات در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید.

حالت ویرایش بک اند در افزونه Themify Builder

همانطور که قبلاً ذکر شد، افزونه Themify Builder هم در حالت بک اند و هم در حالت فرانت اند قابل استفاده است. در این قسمت از آموزش استفاده از این افزونه در حالت بک اند را توضیح خواهیم داد.

برای استفاده از صفحه ساز Themify Builder در مد بک اند ابتدا یک برگه یا نوشته جدید ایجاد کنید. در ویرایشگر کلاسیک وردپرس به سمت پایین صفحه اسکرول کنید. در زیر ویرایشگر محتوا می توانید Themify Custom Panel و تب Themify Builder را مشابه شکل زیر مشاهده کنید.

آموزش افزونه Themify Builder

در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس که ویرایشگر پیش فرض وردپرس 5 است، به محض فعال سازی افزونه می توانید پنل افزونه Themify را در نوشته یا برگه جدید به همان صورت فوق مشاهده کنید.

پنل ماژول ها

مهمترین قسمت صفحه ساز Themify Builder ، پنل ماژول ها است.

روی آیکون سبز رنگ + در گوشه بالا سمت راست یا در آخرین سطر کلیک کنید تا پنل ماژول ها باز شود.

آموزش افزونه Themify Builder

برای اضافه کردن ماژول های مورد نظر خود کافی است آنها را به داخل ستون ها یا سطرها کشیده و رها کنید. همچنین می توانید روی آیکون + در هر ماژول کلیک کنید تا به سطر یا ستون مورد نظر شما اضافه شود.

آموزش افزونه Themify Builder

هنگامی که روی بک اند کار می کنید می توانید با کلیک بر روی آیکون قفل در گوشه بالا سمت راست، پنل ماژول ها را قفل کنید.

گزینه های سطر و ستون

در افزونه Themify Builder می توانید با استفاده از سطرها و ستون ها صفحه را تقسیم بندی کرده و صفحات پیشرفته و پیچیده ای ایجاد کنید. در ادامه آموزش در مورد نحوه کار با سطرها و ستون ها صحبت خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که تمام ویژگی هایی که در قسمت فرانت اند موجود است در بک اند نیز به همان صورت است.

برای تغییر تنظیمات و چیدمان ستون ها در هر سطر روی آیکون بنفش رنگ که مربوط به تنظیمات ستون ها است رفته و روی چیدمان مورد نظر خود کلیک کنید. هر سطر می تواند تا سقف حداکثر 6 ستون تنظیم شود.

آموزش افزونه Themify Builder

هر گاه چیدمانی که شامل بیش از یک ستون است را انتخاب کنید گزینه هایی که در کادر قرمز رنگ نشان داده شده، ظاهر می شوند که شامل موارد زیر است:

 • شبکه ریسپانسیو: شما می توانید چیدمان ستون ها را روی موبایل و تبلت نیز تنظیم کنید. نمونه ای از تنظیم ستون ها برای دسکتاپ، موبایل و تبلت به صورت زیر است:

برای دسکتاپ طرح 4 ستونه را انتخاب کنید.

آموزش افزونه Themify Builder

روی پنل تنظیمات ستون بروید و برای تبلت طرح دو ستونه را انتخاب کنید.

آموزش افزونه Themify Builder

مجدداً به پنل تنظیمات ستون رفته و این بار برای موبایل حالت یک ستونه را انتخاب نمایید.

آموزش افزونه Themify Builder

حال وقتی سایت خود را می بینید، این سطر در نمایشگرهای مختلف تعداد ستون های متفاوتی خواهد داشت.

 • Column Alignment : در این قسمت می توانید طرز قرار گیری ستون ها و ماژول های درون آنها را انتخاب کنید. می توانید ستون ها را در بالا، وسط یا پایین تنظیم کنید. این گزینه باعث می شود ماژول های شما در داخل یک سطر در یک ردیف باشند
 • Column Direction : در این قسمت می توانید انتخاب کنید که موقعیت قرار گیری ستون ها از چپ به راست یا از راست به چپ باشد. هر دو گزینه Column Alignment و Column Direction می توانند در استایل دهی ریسپانسیو سفارشی سازی شوند.
 • Gutter Spacing : در این قسمت فاصله عمودی بین ستون ها را مشخص می نمایید.

زیر سطر/ستون

برای ایجاد زیر سطر یا زیر ستون در افزونه Themify Builder باید به پنل ماژول ها رفته و روی تب Rows کلیک کنید. در این تب می توانید گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و در سطر/ ستون دلخواه کشیده و رها کنید. با این کار می توانید یک زیر سطر/ستون ایجاد کنید.

آموزش افزونه Themify Builder

سوئیچ به فرانت اند

با کلیک بر روی گزینه Frontend می توانید به حالت ویرایش فرانت اند سوئیچ کنید.

آموزش افزونه Themify Builder

حالت ویرایش فرانت اند در افزونه Themify Builder

حالت ویرایش فرانت اند مشابه حالت ویرایش بک اند است با این تفاوت که در این قسمت می توانید پیش نمایش زنده ای از صفحه ساخته شده داشته باشید. در این قسمت از آموزش به شما نشان خواهیم داد که چگونه از افزونه Themify Builder در حالت فرانت اند استفاده کنید.

در حالیکه به قسمت مدیریت سایت متصل هستید، نوشته یا برگه خود را در فرانت اند مشاهده کنید. سپس روی گزینه “Turn On Builder” کلیک نمایید.

آموزش افزونه Themify Builder

نوار ابزار افزونه را در بالای صفحه، قسمت نوار مدیریت مشاهده می کنید. روی آیکون سبز رنگ + در گوشه سمت راست نوار ابزار افزونه یا آخرین سطر در صفحه کلیک کنید تا پنل ماژول ها باز شود. ماژول مورد نظر خود را کشیده و در ستون/شبکه دلخواه رها کنید.

آموزش افزونه Themify Builder

حال مطابق آموزش داده شده در قسمت بالا می توانید سطر و ستون های مورد نظر خود را به صفحه اضافه کرده و پیکر بندی صفحه را انجام دهید.

استفاده از طرح بندی های از پیش آماده

شما می توانید برای ساخت سریعتر صفحات و برای اینکه کار را از ابتدا آغاز نکنید از طرح بندی از پیش آماده افزونه صفحه ساز Themify Builder استفاده کنید.

از نوار ابزار فرانت اند افزونه گزینه Layouts سپس Load Layouts را انتخاب کنید. سپس روی تصویر بند انگشتی طرح بندی مورد نظر خود کلیک کنید تا به صفحه شما اعمال شود.

آموزش افزونه Themify Builder

استفاده از صفحه ساز در صفحه اصلی

شما می توانید صفحه اصلی سایت خود را با استفاده از افزونه Themify Builder بسازید. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که صفحه اصلی پیش فرض وردپرس در واقع یک صفحه آرشیو است که آخرین نوشته های شما را نشان می دهد و این صفحه ساز روی صفحات آرشیو کار نمی کند. در ادامه آموزش نشان می دهیم که چگونه صفحه ساخته شده با Themify Builder را به عنوان صفحه اصلی سایت نمایش دهید.

برای انجام این کار ابتدا باید یک برگه ایستا (مثلاً با نام خانه) با پیکربندی مورد نظر خود ایجاد کرده و آن را منتشر کنید. سپس به منوی تنظیمات پیشخوان وردپرس و زیرمنوی خواندن بروید.

در قسمت “صفحه نخست شما نمایش می دهد”، دکمه رادیویی “یک برگه یکتا” را انتخاب کرده و در قسمت “صفحه نخست” صفحه خانه را انتخاب کنید.

آموزش افزونه Themify Builder

حال می توانید از افزونه Themify Builder برای ساخت صفحه اصلی استفاده کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Themify Builder
صفحه افزونه Themify Builder

4.4/5 - (7 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

3 دیدگاه

 1. سلام
  کدوم هاستینگ رو برای وردپرس پیشنهاد می کنید؟

  • خیلی از شرکت های هاستینگ ایرانی و یا خارجی شرایط میزبانی سایت های وردپرسی رو دارند، نکته اینجاست که شما چه مقدار فضا، پهنای باند و چه حجمی از پردازش رو مد نظر دارید، با در نظر گرفتن موارد فوق و همچنین اینکه لوکیشن هاست ایران باشد یا غیر از ایران و عدد بوجه ای شما برای میزبانی سایتتون اقدام به خرید از وب سایت ها نمائید، امل توصیه ی ما به شما استفاده از شرکت های هاستینگ ایرانی معتبر و خرید پلن حرفه ای آنهاست، چون وردپرس و افزونه های اون معمولا نسبت به کاری که انجام می دهد، منابع قابل توجهی مصرف می کند.

 2. افزونه ویروسی هست. نصبش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *