آموزش افزونه WP Fastest Cache برای افزایش سرعت وردپرس

آموزش افزونه WP Fastest Cache در این مقاله به آموزش افزونه WP Fastest Cache می پردازیم. افزونه WP Fastest Cache یکی از قوی ترین راهها برای افزایش سرعت بارگذاری سایت های وردپرسی است.

سرعت بارگذاری سایت همواره یکی از مهمترین فاکتورهای SEO بوده و وب سایت های سریعتر در رتبه بندی گوگل جایگاه بالاتری دارند. پس یکی از ضروری ترین کارها برای یک سایت وردپرسی نصب یکی از افزونه های کش وردپرس است.

افزونه WP Fastest Cache در یک نظرسنجی که از طریق فیسبوک انجام شد، از بین افزونه های کش وردپرس به عنوان سریعترین افزونه رایگان انتخاب گردید.

تنظیمات افزونه WP Fastest Cache نسبت به دیگر افزونه های کش مانند WP Total Cache بسیار راحت است و اگر آن را همراه با یک CDN مانند StackPath تنظیم کنید، سرعت بارگذاری سایت شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. در این آموزش افزونه WP Fastest Cache را بررسی کرده و نحوه استفاده از آن را توضیح خواهیم داد.

آموزش افزونه WP Fastest Cache و نحوه افزایش سرعت وردپرس

افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس از صفر تا صد برای مبتدی ها مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام WP Fastest Cache هم در قسمت پیشخوان وردپرس و هم در قسمت نوار بالایی پنل وردپرس شما اضافه خواهد شد.

بر روی منوی WP Fastest Cache در پیشخوان وردپرس کلیک کنید. تب تنظیمات (Setting) برای شما باز خواهد شد. تنظیمات افزونه را مطابق شکل زیر پیکربندی کنید.

آموزش افزونه WP Fastest Cache

تب Setting

Cache System: برای فعال کردن افزونه کش باید این گزینه را فعال یا Enable کنید.

Preload: با فعال کردن این گزینه می توان از قسمتهای دلخواه در سایت به صورت خودکار و منظم، کش تهیه کرد که این کار به بارگذاری هرچه بهتر صفحات در آینده کمک می کند. با فعال کردن این گزینه پنجره ای مطابق شکل زیر باز می شود.آموزش افزونه WP Fastest Cache

در پنجره باز شده می توانید تمامی قسمت های سایت شامل صفحه اصلی، نوشته ها، دسته بندی ها، صفحه ها، برچسب ها و ضمائم را برای تهیه کش انتخاب کنید. همچنین می توانید مشخص کنید که در هر دقیقه از چند صفحه، کش تهیه شود. عدد وارد شده به قدرت سرور بستگی دارد. برای هاست های اشتراکی بهتر است از ۴-۶ و برای VPS از ۱۰-۱۲ استفاده کنید.

اگر یک هاست اختصاصی قدرتمند داشته باشید می توانید یک عدد بزرگتر مانند ۱۵ را انتخاب کنید. برای این کار باید شورت کد زیر را در فایل wp-config.php وارد کنید.

define('WPFC_PRELOAD_NUMBER', 15);

اگر می خواهید ویژگی Preload به صورت دائمی اعمال شود باید گزینه Restart After Completed را تیک بزنید. فرآیند Preload بعد از اینکه تمام کش ها پاک شد، شروع به کار می کند و بعد از اینکه تمام کش ها ایجاد شد، متوقف می شود. اگر این گزینه فعال شود، Preload، کش ها را ایجاد کرده و فایل های کش موجود را دوباره بازنویسی می کند. بنابراین نیازی به پاک کردن کش ندارید.

Logged-in Users: با فعال کردن این گزینه، نسخه کش شده به کاربران عضو شده در سایت نشان داده نمی شود. اگر تنها کسی که به مدیریت سایت دسترسی دارد خودتان هستید، این گزینه را فعال کنید. اما اگر چندین کاربر می توانند لاگین کنند، هر کاربر باید نسخه کش شده خودش را داشته باشد. بنابراین این گزینه را در حالت غیرفعال قرار دهید.

Mobile: با فعال کردن این گزینه نسخه کش شده برای دستگاه های تلفن همراه نشان داده نمی شود.

New Post: با فعال کردن این گزینه پس از انتشار هر نوشته یا صفحه، فایلهای کش قبلی پاک شده و سایت مجدداً کش خواهد شد.آموزش افزونه WP Fastest Cache

Update Post: با فعال کردن این گزینه پس از بروزرسانی هر صفحه یا نوشته، فایل های کش قبلی پاک شده و سایت مجدداً کش خواهد شد. با فعال کردن این گزینه صفحه ای مطابق شکل زیر برای شما باز خواهد شد.آموزش افزونه WP Fastest Cache

در این صفحه دو گزینه وجود دارد.

در صورت انتخاب گزینه اول،  Clear All Cache، تمام کش های قبلی پاک می شود. در صورت انتخاب گزینه دوم، کش پستی که بروزرسانی شده است پاک می شود.

Minify HTML: با فعال کردن این گزینه اندازه صفحات کاهش یافته و کدهای HTML همراه با هر کد CSS یا جاوااسکریپت داخل آن، فشرده و بهینه سازی می شود. فعال کردن این گزینه می تواند بایتهای داده زیادی را ذخیره کرده، سرعت دانلود کردن را افزایش داده و زمان اجرا را کاهش دهد.

Minify Css: با فعال کردن این گزینه اندازه فایلهای CSS کاهش می یابد و کدهای CSS فشرده و بهینه سازی می شود. فعال کردن این گزینه می تواند بایتهای داده زیادی را ذخیره کرده، سرعت دانلود کردن را افزایش داده و زمان اجرا را کاهش دهد.

Combine Css: با فعال کردن این گزینه فایل های Js و Css بین تگ <head></head> ترکیب می شوند. در نتیجه تعداد فایل های جاوااسکریپت و css در یک صفحه کاهش پیدا کرده و بنابراین تعداد درخواست های http  برای ارائه صفحه کم می شود. به این ترتیب بارگذاری صفحه سریعتر می گردد.

Combine Js: با فعال کردن این گزینه درخواست های http از طریق فایلهای js ترکیب شده و کاهش می یابد.

Gzip: با فعال کردن این گزینه اندازه فایل های ارسال شده از سمت سرور کاهش می یابد. کم کردن اندازه صفحه، زمان بارگذاری سایت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. شما می توانید اندازه صفحات خود را با ویژگی Gzip کاهش دهید. ویژگی فشرده سازی Gzip، منابع و صفحات سایت شما را قبل از ارسال، فشرده سازی می کند. بنابراین زمان ارسال کاهش می یابد.

Browser Caching: با فعال کردن این گزینه کش مرورگر فعال می شود. به این معنی که فایل هایی که در سایت شما زیاد مورد استفاده قرار می گیرند در مرورگر کاربر ذخیره شده و با مراجعه مجدد کاربر، صفحه ذخیره شده در مرورگر برای او نمایش داده می شود و زمان بارگذاری صفحه کاهش می یابد.

Disable Emojis: با فعال کردن این گزینه شکلک ها در سایت وردپرسی شما غیرفعال می شوند.

در قسمت Language می توانید زبان مورد نظر خود را برای افزونه انتخاب کنید.

در انتها با کلیک بر روی دکمه Submit تنظیمات را ذخیره کرده و سرعت سایت تان را افزایش دهید.

تب Delete Cache

آموزش افزونه WP Fastest Cache

بعد از پیکربندی تنظیمات افزونه، در این قسمت از آموزش افزونه WP Fastest Cache باید کش را پاک کنید. با کلیک بر روی Delete Cache تمام فایل های کش پاک می شود. با کلیک بر روی Delete Cache and Minified CSS/JS علاوه بر حذف تمام فایل های کش، فایل های فشرده سازی شده CSS و JS نیز حذف می شود.

تب های Image Optimization و Premium مربوط به نسخه Pro  افزونه هستند و شامل این قسمت از آموزش افزونه WP Fastest Cache نمی شوند.

تب Exclude

آموزش افزونه WP Fastest Cache در این قسمت از آموزش افزونه WP Fastest Cache می توانید مشخص کنید کدامیک از قسمتهای سایت را نمی خواهید کش کنید. قسمتهایی که می توانید کش را برای آنها غیرفعال کنید آدرس خاصی در یک صفحه، در حالت استفاده از شبکه های اجتماعی، کوکی، فایل CSS، فایل JS است. در هر حالت روی Add New Rule کلیک کرده و اطلاعات لازم را وارد کنید تا از کش شدن آن قسمت جلوگیری کنید.

تب CDN

آموزش افزونه WP Fastest Cache یک CDN یا شبکه توزیع محتوا می تواند سایت شما را از طریق چندین سرور در سراسر جهان میزبانی کند و از این طریق سرعت سایت شما را نسبت به یک سرور، افزایش دهد. CDN فاصله جغرافیایی بین شما و بازدیدکنندگانتان را کاهش می دهد. در این قسمت از آموزش افزونه WP Fastest Cache می توانید یک CDN مانند CloudFlare یا StackPath را با افزونه WP Fastest Cache راه اندازی کنید.

تنظیمات CDN برای CloudFlare

در این صفحه چندین گزینه در اختیار شما قرار گرفته است. CloudFlare یک CDN رایگان است که می توانید به راحتی در آن حساب کاربری ایجاد کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد CDN و نحوه ایجاد حساب کاربری در CloudFlare به مقاله CDN چیست؟ معرفی معروف ترین CDN های رایگان و پرداختی مراجعه بفرمایید.

بعد از ایجاد حساب کاربری در CloudFlare، در تب CDN روی “CDN by Cloudflare” کلیک کنید.

در صفحه باز شده همان ایمیلی که در حساب کاربری Cloudflare خود وارد کرده اید، و همچنین کلید API که با درست کردن سایت در Cloudflare به شما داده شد را وارد کنید. سپس روی دکمه Next کلیک کنید.آموزش افزونه WP Fastest Cache

افزونه WP Fastest Cache به صورت خودکار تنظیمات minify یا فشرده سازی و Rocket Loader را غیرفعال می کند. Cloudflare عمل فشرد سازی را خودش انجام می دهد.آموزش افزونه WP Fastest Cache

آموزش افزونه WP Fastest Cache

و انقضاء Browser Cache به صورت خودکار برای ۲۴ ساعت تنظیم می شود.آموزش افزونه WP Fastest Cache

آموزش افزونه WP Fastest Cache

آموزش افزونه WP Fastest Cache

به Cloudflare caching setting رفته و روی Purge individual files کلیک کنید.آموزش افزونه WP Fastest Cache

تنظیمات CDN برای StackPath

 StackPath یک CDN پرداختی است که می توانید آن را برای مدت ۳۰ روز به صورت رایگان آزمایش کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد CDN و نحوه ایجاد حساب کاربری در StackPath به مقاله CDN چیست؟ معرفی معروف ترین CDN های رایگان و پرداختی مراجعه بفرمایید.

بعد از ایجاد حساب کاربری در StackPath و خریداری آن، تنظیمات افزونه را به صورت زیر پیکربندی کنید.آموزش افزونه WP Fastest Cache

به تب CDN رفته و”CDN by StackPath” را انتخاب کنید. MaxCDN پلتفرم دیگری تحت StackPath است. این دو CDN معروف در حال حاضر به یکدیگر پیوسته اند.

در صفحه باز شده روی Next کلیک کنید.آموزش افزونه WP Fastest Cache

در صفحه بعد باید CDN URL خود را که وقتی سایت تان را در StackPath ایجاد کردید به شما داده می شود، وارد کنید. همچنین باید URL اصلی سایت خود را که شامل نام دامنه تان است، نیز وارد کنید. سپس روی Next کلیک کنید.آموزش افزونه WP Fastest Cache

در صفحه بعد باید انتخاب کنید که CDN کدام فایل ها را از وب سایت شما ارائه دهد. سپس روی Next کلیک کنید.آموزش افزونه WP Fastest Cache

در صفحه بعد با کلیک روی Next از قسمت Specify Sources عبور کنید.آموزش افزونه WP Fastest Cache

روی Finish و سپس Close کلیک کنید.آموزش افزونه WP Fastest Cache

بعد از اتمام مراحل فوق، به تب Delete Cache رفته و روی یکی از گزینه ها کلیک کنید. در اینجا آموزش افزونه WP Fastest Cache به پایان می رسد.

امیدواریم آموزش افزونه WP Fastest Cache در سایت مدیر وردپرس به شما در افزایش سرعت وردپرس با افزونه WP Fastest Cache کمک کرده باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونهصفحه-افزونه

 

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

افزونه Duplicate Page

افزونه Duplicate Page و کپی کردن نوشته ها در وردپرس

یکی از راه هایی که می توانید روی یک نوشته یا برگه وردپرس بدون تأثیر …

۲ دیدگاه

 1. کیا کتاب دوست

  سلام
  نسخه رایگانش کش موبایل نداره؟ الان بیشتر بازدیدها از موبایل هست
  چطور میشه فعالش کرد؟

  سپاس از اموزش خوبتون

  • خیر، در نسخه رایگان کش موبایل ایجاد نمی شود…
   اگر قالب شما به خوبی ریسپانسیو (واکنش گرا) شده باشد، مطمئنا همین نسخه دسکتاپ بهینه شده تا حجم بالایی از بازدید روزانه ی شما را بدون مشکل ساپورت خواهد کرد…
   افزونه WP Fastest Cache سیعترین افزونه کش بین افزونه های مشابه وردپرس می باشد، به تازگی بعضی از مارکت های ایرانی نسخه ی پولی این افزونه را به فروش می رسانند، که می تونید از آنها خریداری کنید، ولی قبلش از اورجینال بودن و کارکرد سالم افزونه مطمئن شوید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *