آموزش افزونه WP Telegram و اتصال وردپرس به تلگرام

آموزش افزونه WP Telegram

بدون شک با نقش شبکه های اجتماعی در افزایش تعداد مخاطبان و ترافیک بسیار زیادی که از این طریق می تواند روانه وب سایت شما شود، آشنا هستید. در دنیای امروز هر کسب و کاری که خواهان موفقیت است، نباید از حضور فعال در شبکه های اجتماعی غافل شود. تلگرام یکی از شبکه های اجتماعی بسیار محبوب بین کاربران ایرانی است که با وجود فیلتر هنوز هم از محبوبیت آن کاسته نشده است. اگر به دنبال افزونه ای هستید که تلگرام را به سایت وردپرسی شما متصل کند، مطمئناً WP Telegram یکی از بهترین افزونه های تلگرام وردپرس است که در این مقاله به آموزش آن می پردازیم.

تلگرام یک اپلیکیشن ارتباطی قوی است و در میان توسعه دهندگان و تیم های دور کار که به ابزارهای ارتباطی آنلاین وابسته اند بسیار محبوب است. اگر صاحب یک سایت وردپرسی هستید می توانید به راحتی نوشته ها و اطلاعیه های سایت خود را به گروه یا کانال تلگرامی ارسال کنید. برای این کار می توانید از افزونه WP Telegram استفاده کنید.

افزونه WP Telegram به شما این امکان را می دهد که پست های سایت وردپرسی خود را هر زمان که آنها را انتشار داده یا بروزرسانی می کنید، به صورت خودکار به تلگرام ارسال کرده و اطلاعیه ها را دریافت نمایید. شما از این افزونه می توانید برای انتشار نوشته های خود در چت های تلگرام، کانال ها، گروه ها، سوپر گروه ها یا یک چت خصوصی به هر تعداد که می خواهید، استفاده کنید.

اگر از شبکه اجتماعی اینستاگرام استفاده می کنید، خبر خوب این است که وردپرس به شما امکان نمایش تصاویر و محتواهای اکانت اینستاگرام در سایت وردپرسی تان را می دهد. برای این کار از بهترین افزونه های اینستاگرام وردپرس استفاده کنید.

در این آموزش افزونه WP Telegram را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از این افزونه و همچنین چگونگی ساخت یک کانال تلگرام و ربات برای مدیریت آن را توضیح خواهیم داد.

آموزش افزونه WP Telegram و نحوه اتصال وردپرس به کانال تلگرام

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس زیرمنوی WP Telegram اضافه خواهد شد. روی آن کلیک کنید. صفحه گزینه های افزونه به شکل زیر برای شما باز می شود.

آموزش افزونه WP Telegram

در قسمت دستورالعمل ها نحوه استفاده از افزونه WP Telegram توضیح داده شده است. در ادامه آموزش از روی این دستورالعمل پیش رفته و وردپرس را به کانال تلگرام اتصال می دهیم.

1- ایجاد یک ربات با ارسال دستور newbot/ به Botfather@

ربات یک نوع اکانت یا حساب کاربری ویژه است که با یک برنامه اجرا می شود و برای ارسال و دریافت خودکار پیام ها طراحی شده است. در اولین خط دستورالعمل از شما خواسته شده است که دستور newbot/ را به Botfather@ ارسال کنید. برای این کار تلگرام را باز کرده و در قسمت جستجوی آن عبارت Botfather@ را وارد کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

سپس روی دکمه Start کلیک کرده و در پیامی که دریافت می کنید روی لینک newbot/ کلیک نمایید. یا در قسمت نوشتن پیام عبارت newbot/ را وارد کرده و آن را ارسال نمایید.

آموزش افزونه WP Telegram

حال باید یک نام برای ربات خود انتخاب کنید. ما نام WP Telegram Test Bot را انتخاب می کنیم.

آموزش افزونه WP Telegram

سپس باید یک نام کاربری برای ربات خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که انتهای این نام باید با bot پایان یابد.

آموزش افزونه WP Telegram

ممکن است نامی که انتخاب کرده اید قبلاً انتخاب شده باشد. در این حالت باید یک نام دیگر انتخاب کنید. در این مثال یوزرنیم MyWPtelegram_bot مورد قبول قرار گرفته است.

آموزش افزونه WP Telegram

وقتی یوزرنیم یا نام کاربری شما مورد قبول واقع شد یک پیام روی صفحه ظاهر می شود که حاوی token ربات است.

2- پس از اتمام مراحل BotFather@ به شما یک توکن ربات می دهد که در تصویر بالا در کادر قرمز رنگ قابل مشاهده است.

3- توکن را کپی کنید

آموزش افزونه WP Telegram

 و در فیلد “توکن ربات” در صفحه گزینه های افزونه وارد کنید. برای راحتی از نسخه دسکتاپ تلگرام استفاده کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

4- Test your token below (توکن ربات خود را امتحان کنید). برای آزمایش توکن روی دکمه “آزمایش توکن” کلیک کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

از آنجا که هاست کاربران ایرانی و روسی تلگرام را بلاک کرده است، در این مرحله یک پیغام خطا مشاهده می کنید. در ادامه آموزش افزونه WP Telegram به شما نشان خواهیم داد که چگونه این مشکل را رفع کنید.

نحوه تنظیمات ماژول Proxy

ابتدا در صفحه گزینه های افزونه به سمت پایین اسکرول کرده و قسمت ماژول ها (Modules) را پیدا کنید. در این قسمت گزینه Proxy را فعال کرده و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

پس از ذخیره کردن تغییرات مشاهده می کنید که لینک تنظیمات برای ماژول Proxy فعال شده است. روی آن کلیک کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

وارد صفحه تنظیمات ماژول Proxy می شوید.

آموزش افزونه WP Telegram

در قسمت Proxy Method باید گزینه Google Script را انتخاب نمایید. در قسمت Google Script بر روی لینک See this tutorial کلیک کنید. بهتر است آن را در یک تب جدید باز کنید.

در این صفحه روی لینک script.google.com کلیک نمایید. بهتر است این لینک را نیز در یک تب جدید باز کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

صفحه ای مشابه شکل زیر باز می شود. در این صفحه روی دکمه New script کلیک کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

صفحه ای مشابه شکل زیر نشان داده می شود.

آموزش افزونه WP Telegram

روی Untitled project کلیک کرده و برای پروژه خود یک نام انتخاب کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

روی دکمه OK کلیک کنید. سپس تمام محتویات صفحه را پاک کنید. به تب قبل بازگشته و به سمت پایین صفحه اسکرول کنید. محتویات wptelegram-google-script.gs را کپی کرده و در فایل پروژه خود پیست نمایید.

آموزش افزونه WP Telegram

سپس با رفتن به مسیر file » save پروژه خود را ذخیره نمایید.

آموزش افزونه WP Telegram

پس از آن روی تب Publish کلیک کرده و Deploy as web app را انتخاب کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

صفحه ای مطابق شکل زیر باز می شود.

آموزش افزونه WP Telegram

در فیلد “Exectue the app as” گزینه Me (<your email>) و در فیلد “Who has access to the app” گزینه “Anyone, even anonymous” را انتخاب کنید. انتخاب این دو گزینه بسیار مهم است و در صورتی که غیر از این دو انتخاب شود افزونه به درستی کار نخواهد کرد. سپس روی دکمه Deploy کلیک کنید.

پس از آن یک صفحه پاپ آپ مطابق شکل زیر نشان داده می شود که از شما اجازه دسترسی به اکانت گوگل تان را می خواهد. روی گزینه Review Permissions کلیک کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

سپس اکانت گوگل خود را انتخاب کرده و روی Allow کلیک کنید. پنجره ای مشابه شکل زیر نشان داده می شود.

آموزش افزونه WP Telegram

در این پنجره یک URL مشاهده می شود. این URL را کپی کرده و به صفحه افزونه بازگردید. URL کپی شده را در قسمت لینک اسکریپت گوگل پیست نمایید.

آموزش افزونه WP Telegram

سپس روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. پس از آن وقتی مجدداً به مسیر پیشخوان وردپرس » WP Telegram رفته و روی دکمه آزمایش توکن کلیک کنید، نتایج تست به درستی نشان داده می شود.

آموزش افزونه WP Telegram

در قسمت Bot Username نام کاربری که انتخاب کرده بودید نمایش داده می شود. سپس روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

افزونه WP Telegram غیر از Proxy دارای ماژول دیگری به نام Post to Telegram است که برای ارسال نوشته ها به تلگرام باید از این ماژول استفاده نمایید. در ادامه آموزش به بررسی این ماژول می پردازیم.

آموزش نحوه ارسال نوشته ها به تلگرام با افزونه WP Telegram

در ابتدا در قسمت ماژول ها، ماژول ارسال به تلگرام را فعال کرده و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. با کلیک بر روی دکمه ذخیره تغییرات لینک تنظیمات افزونه فعال می شود.

آموزش افزونه WP Telegram

این لینک را در یک تب دیگر باز کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

آموزش افزونه WP Telegram

در این صفحه نیز دستورالعمل هایی وجود دارد که طبق آن پیش رفته و نوشته های وردپرس را به تلگرام ارسال می کنیم.

1- در ابتدا باید یک کانال/گروه/سوپر گروه ایجاد کنید. برای این کار در تنظیمات تلگرام روی New Channel کلیک کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

یک نام برای کانال تلگرامی خود گذاشته و روی دکمه Create کلیک کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

صفحه ای مشابه شکل زیر نشان داده می شود. در این صفحه Public Channel را انتخاب کرده و در قسمت Link یک نام کاربری دلخواه برای کانال انتخاب کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

این نام کاربری را برای استفاده های بعدی کپی کنید. سپس روی دکمه Save کلیک نمایید.

2- در گام دوم به صفحه افزونه بازگشته و در قسمت Channel Username نام کاربری کانال که قبلاً کپی کرده بودید را وارد کنید. توجه داشته باشید که علامت @ را حتماً قبل از نام کاربری قرار دهید.

آموزش افزونه WP Telegram

روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

3- در گام سوم باید رباتی که قبلاً ساخته بودید را به عنوان مدیر سایت به کانال یا گروه خود اضافه کنید. برای این کار در صفحه تلگرام روی نوار بالای صفحه کلیک کرده و در صفحه باز شده روی آیکون سه دکمه و سپس روی Manage Channel کلیک نمایید.

آموزش افزونه WP Telegram

گزینه Administrator را انتخاب کرده و در صفحه باز شده روی دکمه Add Administrator کلیک کنید. نام رباتی که ساخته اید را وارد کرده و روی آن کلیک کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

در صفحه بعد روی OK کلیک کرده و ربات به عنوان مدیر سایت اضافه خواهد شد.

آموزش افزونه WP Telegram

حال ربات قادر به ارسال نوشته ها به کانال تلگرام خواهد بود.

برای تست اینکه آیا ربات کار خود را به درستی انجام می دهد یا خیر روی دکمه ارسال متن آزمایشی کلیک کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

اگر روند کار را به درستی انجام داده باشید پیام تست به کانال تلگرام ارسال خواهد شد.

در صفحه تنظیمات ماژول ارسال به تلگرام، گزینه های زیادی برای نحوه نمایش نوشته ها و تصاویرشان وجود دارد که در ادامه آموزش افزونه WP Telegram به برخی از آنها اشاره می کنیم.

در این صفحه می توانید نحوه نمایش پیام ها را سفارشی سازی کنید. برای این کار در قسمت تنظیمات پیام ها در فیلد “شکل محتوای پیام” می توانید تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

به عنوان مثال با قرار دادن تگ باز و بسته <b></b> در ابتدا و انتهای {post_title} می توانید عنوان پست را بولد کنید. برای انجام این تغییرات اندکی آشنایی با HTML لازم است.

فقط فراموش نکنید که به سمت پایین صفحه اسکرول کرده و در قسمت “حالت تجزیه” گزینه “استایل HTML” را انتخاب کنید. سپس روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

Bot API از فرمت بندی اولیه پیام ها پشتیبانی می کند. شما می توانید از متن های بولد، ایتالیک، زیرخط دار و غیره در پیام ربات های خود استفاده کنید. اما باید از فرمت بندی استایل markdown یا HTML استفاده کنید.

همچنین در این صفحه می توانید نحوه نمایش تصویر شاخص نوشته را پیکربندی کنید. برای این کار به سمت پایین صفحه اسکرول کرده و فیلد زیر را پیدا کنید.

آموزش افزونه WP Telegram

در این افزونه نمایش تصویر شاخص به صورت پیش فرض فعال است. همچنین موقعیت تصویر به طور پیش فرض قبل از متن قرار دارد. با فعال کردن گزینه Single message تصویر شاخص و محتوا به صورت یک پیام نمایش داده خواهد شد در غیر این صورت نحوه نمایش آنها به صورت دو پیام جدا از یکدیگر است.

با فعال کردن دکمه “دکمه درون خطی” در قسمت “کیبورد درون خطی“، یک دکمه View Post در انتهای پیام منتشر شده در کانال نمایش داده می شود.

آموزش افزونه WP Telegram

در ادامه آموزش به نحوه ارسال نوشته ها در کانال تلگرام با افزونه WP Telegram می پردازیم.

ارسال نوشته ها از وردپرس به کانال تلگرام

در پیشخوان وردپرس به مسیر نوشته ها » افزودن نوشته رفته و یک نوشته جدید ایجاد کنید. سپس آن را انتشار دهید.

آموزش افزونه WP Telegram

نوشته بلافاصله در کانال تلگرام شما نمایش داده خواهد شد. توجه داشته باشید که گزینه Send to Telegram باید در حالت Yes قرار داشته باشد.

حال اگر بخواهیم به نوشته یک تصویر شاخص اختصاص دهیم، در فیلد تصویر شاخص ساید بار سمت چپ صفحه یک تصویر آپلود کرده و روی دکمه بروزرسانی کلیک می کنیم. نوشته همراه با تصویر شاخص در کانال تلگرام نمایش داده خواهد شد.

به این ترتیب شما موفق شده اید که سایت وردپرس خود را به تلگرام متصل کرده و نوشته های وبلاگ خود را در کانال تلگرام نمایش دهید.

شما می توانید مطالب سایت خود را به صورت خودکار به شبکه های اجتماعی دیگر نیز ارسال کنید. برای این کار می توانید از بهترین افزونه های ارسال خودکار مطالب وردپرس به شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

همچنین می توانید دکمه های شبکه های اجتماعی محبوب مانند واتساپ را در سایت وردپرس خود اضافه کرده و به کاربران امکان دهید مطالب شما را به اشتراک بگذارند. بهترین افزونه های شبکه های اجتماعی وردپرس این کار را برای شما انجام می دهند.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه WP Telegram
صفحه افزونه WP Telegram
5/5 - (10 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

55 دیدگاه

 1. سلام
  وقت بخیر
  من اینو نصب کردم و تنظیمات رو انجام دادم متاسفانه زمانیکه قراره تست ارسال کنه با ایرور زیر مواجه میشم
  Error: 400 – Bad Request: chat not found

  تمام تنظیمات مو به مو مطابق آموزش شما انجام شده و تنظیمات کانال در تلگرام هم همینطور
  ممنون میشم راهنمایی فرمائید
  با تشکر

  • مینا قدسی

   سلام دوست عزیز
   موارد زیر را بررسی کنید:
   ۱- مطمئن شوید همان رباتی که ساخته اید را به عنوان ادمین کانال معرفی کرده اید.
   ۲- بررسی کنید که Bot Token درست باشد.
   ۳- مطمئن شوید یوزرنیم کانال که در تنظیمات وارد کرده اید درست است و قبل از آن @ دارد. ممکن است نام ربات را به جای یوزرنیم کانال به اشتباه وارد کرده باشید.

   • سلام. سپاسگزارم از اینکه وقت میزارید.
    تمام تنظیمات درسته ظاهرا” . تست توکن درسته و از رباتی که ساختم اد شده تو تنظیمات.
    فکر کنم بدلیل فیلترینگ هستش که نمیتونه پیدا کنه و ارور میده.
    من از توضیحات و آموزش خوب و جامع شما برای تنظیمات پراکسی استفاده کردم و مطابق آموزش هستش.

    تشکر

 2. سلام .
  من وقتی روی دکمه single message کلیک میکنم فعال نمیشه و
  ( حالت تجزیه should not be هیچ کدام )
  به رنگ قرمز در میاد .
  لطفا کمک کنید

  • مینا قدسی

   سلام..علتش اینه که شما در قسمت پایین حالت تجزیه رو روی هیچکدام گذاشتین. حالت تجزیه رو به استایل HTML تغییر بدید.

 3. سلام وقتی میزنم توکن رو تست کنه می نویسه لطفا منتظر باشید و هیچ اتفاقی نمیوفته

 4. سلام خدا قوت

  اموزش عالی

  ممنون

 5. اقا فقط لوطی وار میگم دمتون گرم خودم تونستم با سایت شما پیش برم و افزونه اوکی کنم.

 6. سلام
  من یک کانال تلگرام دارم و در ازای هزینه از مشتری هام مطالب یا لینک کانال اونها رو در کانال خودم منتشر میکنم ،البته زمان بندی شده…
  میشه یک سایت طراحی بشه که به کانالم متصل باشه و مشتری های من خودشون متن رو آماده کنند که شامل شرایط زیر باشه:
  ۱-مطالب و لینک خودشون رو بنویسند و لینک عکس رو وارد کنند
  ۲- زمان انتشار رو هم انتخاب کنند
  ۳-تعداد تکرار انتشار رو انتخاب کنند
  ۴-هزینه اش رو از طریق درگاه پرداخت کنند( براساس پست اول یا آخر هزینه متغییر است)
  ۵- و در نهایت با تایید من (به عنوان ادمین کانال ) پست در لیست زمانبندی قرار بگیره و در زمان خودش منتشر بشه

  • بله، اینچنین کاری با وردپرس قابل پیاده سازی هستش
   شما می تونید از کاربران خودتون پست ها رو بصورت مهمان دریافت کنید و به محض تائید شما پست ها از طریق افزونه WP Telegram به کانال شما ارسال بشه…
   یا اینکه از افزونه های فرم ساز پیشرفته برای دریافت مقادیر و ورودی های مد نظر خودتون اقدام کنید

 7. محصولات ووکامرس رو انتقال میده به کانال؟

  • بله، افزونه wp telegram قابلیت پشتیبانی از محصولاتی که در ووکامرس منتشر شده اند، برای ارسال به کانال تلگرام را دارا می باشد…

 8. سلام ممنون از مقاله خوبتون
  وقتی میزنم توکن رو تست کنه می نویسه لطفا منتظر باشید و هیچ اتفاقی نمیوفته
  حتی وصل به تلگرامم هم هستم ولی متاسفانه فقط میزنه لطفا منتطر باشید.
  ممنون میشم کمکم کنید

  • اگر لوکیشن هاست شما ایران هست، لطفا ماژول proxy را فعال نمائید، در غیر اینصورت الزامیه که آموزش را چندین بار با دقت مطالعه بفرمائید…

 9. سلام مجدد
  دوباره امتحان کردم
  اون ارور اومد ولی وقتی دکمه پروکسی رو فعال میکنم قسمت تنظیماتش روشن نمیشه

  • آموزشی که در پست برای فعالسازی proxy برای اتصال هاست ایران به سرورهای تلگرام توضیح داده شده، دقیق و کامله، چک شده هستش و تست کردیم، آموزش رو دقیق بخونید، چیزی از قلم نندازید!!!
   در صورت لزوم با مدیر هاست خودتون تماس بگیرید

 10. سلام
  وقت بخیر
  من اینو نصب کردم و تنظیمات رو انجام دادم متاسفانه زمانیکه قراره تست ارسال کنه با ارور زیر مواجه میشم
  Error: 400 – Bad Request: chat not found

  تمام تنظیمات مو به مو مطابق آموزش شما انجام شده و تنظیمات کانال در تلگرام هم همینطور!
  ممنون میشم راهنمایی فرمائید
  با تشکر

  • ارور Bad Request معمولا بخاطر عدم اتصال افزونه به ربات تلگرامی شما پیش میاید، چک بفرمائید اگر از هاست ایران استفاده می نمائید حتما تنظیمات ماژول proxy رادرست تنظیم کرده باشید و پس از اطمینان از آن دکمه تست توکن را بزنید، اگر همه ی مراحل را به درستی انجام داده باشید، قاعدتا مشکل خاصی برای افزونه WP Telegram نباید وجود داشته باشد…

 11. سلام
  وقت بخیر
  ممنون بابت آموزش خوبتون
  یک سوال دارم چطور میتونم مطالب رو با افزونه WP Telegram کامل بفرستم تو کانال؟
  چون ۳۰۰ کارکتر بیشتر ارسال نمیشه
  متنهای من زیاد است

  • از منوی WP Telegram >> قسمت ماژول ها >> ارسال به تلگرام >> سپس تنظیمات، می توانید تمامی تنظیماتی که برای ارسال پست خود به تلگرام نیاز دارید را انجام دهید…

 12. بسیار عالی دستتون درد نکنه. واقعا مفید بود

 13. سلام
  در هنگام سایت پروکسی گوگل و زمانی که اسکریپت رو سیو میکنم بعد میخوام که دسترسی ایمیل رو بهش بهش
  در صفحه باز شده ارور This app isn’t verified میده و نمیزاره allow کنم
  چیکار کنم؟

  • سلام علی آقا وقت شما بخیر..متن کامل پیام خطا این هست This app isn’t verified, This app hasn’t been verified by Google yet. Only proceed if you know and trust the developer از آنجایی که توسعه دهنده خود شما هستید روی لینک advanced کلیک کرده و مراحل رو ادامه بدید

 14. سلام و درود
  من هرکاری میکنم نمیتونم این کد رو درست جا بگذارم در قسمت new project
  یعنی فایل پیست میکنم ارور میده و کدها از بین میرن
  راه حل چیه؟ممنون میشم کمک کنید!

  • مینا قدسی

   سلام امین عزیز … وقت شما بخیر … من الان یک تست انجام دادم و مشکلی پیش نیومد.. مطمئن شو که همه قسمت های کد رو کپی کردی و بعد دوباره با دقت امتحان کن..

 15. سلام دکمه تنظیمات کتار پروکسی غیر فعاله باید چیکار کنم؟

  • سلام .. بعد از اینکه دکمه پروکسی را فعال می کنید باید تغییرات رو ذخیره کنید تا دکمه تنظیمات فعال بشه … این کار رو انجام دادین؟

 16. فاطیما چهرازی

  سلام وقت بخیر
  من همه تنظیمات را انجام دادن و همه چیز به درستی کار میکنه فقط تصویر شاخص را ارسال نمیکنه تو کانال تلگزام دلیلش چیه ؟ آیا تصویر باید سایز خاصی داشته باشه؟

 17. فاطیما چهرازی

  بله

  • سلام فاطیمای عزیز .. شاید تصویری که استفاده می کنی خیلی کوچکه .. از یک تصویر بزرگتر استفاده کن

   • فاطیما چهرازی

    سلام همه را امتحان کردم سایزهای مختلف الانم ۵۰۰ در ۵۰۰ پیکسل هستش .راستی من چون هاستم ایران از پروکسی استفاده کردم آیا می تونه دلیلش استفاده از پروکسی باشه ؟ اگر راههای دیگه هست بگید امتحان کنم ؟

    • اخیراً تلگرام به دلیل تلاش های زیادی که برای هک کردنش شده، امنیت رو افزایش داده و اعتبار سنجی تصاویر را سخت تر کرده. بنابراین هر تصویری که کوچکترین مشکلی داشته باشه رو رد می کنه. مطمئن بشید که تصاویر شما توسط یک نرم افزار مانند Photoshop یا حتی Paint در ویندوز پردازش شده . بعد تصویر رو دوباره بارگذاری کنید و دوباره امتحان کنید.

     • جوری فرمودین خیر که یه لحظه به چشم هام هم شک کردم
      چون تو قسمت تنظیمات پیشرفته این افزونه این عبارت وجود داره
      پروکسی گوگل اسکریپت آپلود فایل را پشتیبانی نمی کند.

     • مینا قدسی

      سلام علی اکبر عزیز متوجه منظور شما نشدم

 18. ممنون ، بسیار مفید بود

 19. سلام.وقتی میخام توکن ربات رو ازمایش کنم همچین اروری میده
  نتیجه تست: خطا: 500 – http_request_failed – cURL error 7:
  چیکار باید بکنم؟

 20. سلام این افزونه قابلیت ارسال اتوماتیک لینگ محصولات فروش فایل از وررپرس به تلگرام را دارد یعنی کاربر به لینگ محصولات کلیک کند وبعد به صفحه محصول مورد نظردر سایت هدایت بشه ممنون میشم جواب بدید

  • مینا قدسی

   سلام امید عزیز .. وقت بخیر .. بله این افزونه کاملاً با ووکامرس سازگار هست فقط در ماژول Post to Telegram باید گزینه محصول رو در قسمت قوانین انتخاب کنید

 21. سلام
  من تمام تنظیمات رو انجام دادم. ارسال متن آزمایشی رو هم میزنم متن رو به کانال ارسال میکنه. ولی وقتی پستی منتشر میکنم و یا محصولی رو اضافه میکنم به تلگرام ارسال نمیکنه. گزینه محصولاتو و نوشته ها رو هم تیک زدم. میتونین راهنمایی کنین

  • مینا قدسی

   سلام مجتبی عزیز .. وقت بخیر .. این دقیقاً متنی هست که تیم WPTelegram در کانال پشتیبانی شون منتشر کردند:«ما موارد زیادی در رابطه با ارسال نشدن پست ها به تلگرام دریافت کرده ایم، به خصوص وقتی گزینه Single Message فعال باشد. این اشکال ممکن است دلایل زیادی داشته باشد. اخیراً تلگرام به دلیل تلاش های زیادی که برای هک کردن آن شده است، امنیت خود را افزایش داده و اعتبار سنجی تصاویر را سخت تر کرده است.
   بنابراین ، هرگونه تصویر نادرست رد خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که تصاویر شما توسط یک نرم افزار خوب مانند Photoshop یا حتی MS Paint در ویندوز پردازش شده است. فقط کافی است تصویر را در MS Paint باز کرده و Save کنید. سپس تصویر را دوباره بارگذاری کرده و امتحان کنید.
   اگر باز هم کار نکرد، logs را در تنظیمات WP Telegram فعال کرده و دوباره امتحان کنید. سپس گزارش ها را از فهرست wp-content با ما (https://t.me/WPTelegramSupport) به اشتراک بگذارید.»

 22. سلام و وقت به خیر. آموزش افزونه بسیار کامل و عالی ارائه شده، سپاسگزارم

 23. سلام وقتتون بخیر من تمامی مراحل رو طبق آموزش گفته شده انجام دادم ولی در بخش پروکسی زمانی که آدرس اینترنتی گوگل اسکریپت رو وارد میکنم و ذخیره تغییرات را میزنم با ارور

  Changes could not be saved.

  فعال کردن لیست لوگ برای نامعتبر است.

  مواجه میشوم میخواستم ببینم مشکل از کجاست؟ ممنون و مرسی از آموزش های خوبتون

  • مینا قدسی

   سلام آرش عزیز. وقت بخیر. اول اینکه افزونه رو آپدیت کنید و دوم اگه افزونه امنیتی دارید بررسی کنید که تداخلی با اون نداشته باش

 24. سلام برای من در هنگام ازمایش توکن این خطا: پاسخ، یک پاسخ JSON معتبر نیست. می اید ممنون می شم بگید چگونه میتوانم این خطا را رفغ کنم

  • مینا قدسی

   سلام امید عزیز وقت بخیر این خطا به نظر نمیاد که مربوط به افزونه باشه. خطای invalid JSON response به دلیل عدم ارتباط وردپرس با سرور هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *