بهترین افزونه های انجمن ساز (فروم ساز) وردپرس

افزونه های انجمن ساز

انجمن آنلاین یک ابزار مؤثر ساخت جامعه است که با استفاده از آن بازدیدکنندگان سایت می توانند با ارسال پرسش، به اشتراک گذاری راه حل ها، طرح ایده های جدید و غیره در آن مشارکت کنند. در این مقاله بهترین افزونه های انجمن ساز وردپرس برای ساخت یک انجمن تعاملی و پویا در سایت وردپرسی را معرفی می کنیم.

از اتاق های چت تا انجمن ها و از شبکه های اجتماعی تا ایمیل، آنلاین بودن به افراد این امکان را می دهد تا با یکدیگر در ارتباط بوده و افراد هفکر خود که می خواهند در مورد موضوع خاصی گفت و گو کنند را پیدا نمایند.

در این میان انجمن ها (فروم ها) به دلیل امکان ورود به مکالمه، ساختن یک جامعه کوچک و ادغام آسان با وب سایت ها دارای جذابیت زیادی هستند. انجمن های زیادی وجود دارند که می توانید به صورت آنلاین آنها را انتخاب کنید. اگر به باغبانی، طراحی وب، ایمیل مارکتینگ و غیره علاقه دارید با یک سرچ کوچک در گوگل می توانید انجمن های زیادی مرتبط با موضوعات مورد علاقه خود پیدا کنید.

نکته جالب در مورد انجمن ها این است که آنها در طول سال ها تکامل یافته و بهبود پیدا کرده اند. البته تالارهای قدیمی با رشته گفت و گو های بلند و گیج کننده هنوز هم وجود دارند اما این فرمت تنها یکی از چندین فرمت موجود در انجمن ها است.

امروزه انجمن شما می تواند یک پلتفرم پرسش و پاسخ (Q&A)، یک صفحه بحث و گفتگو، یک فضای اشتراک گذاری دانش یا یک منطقه پشتیبانی از حل مسأله و بسیاری موارد دیگر باشد.

در این مقاله ابتدا در مورد اینکه چرا ساخت انجمن در وب سایت وردپرسی اهمیت دارد، صحبت می کنیم. سپس بهترین افزونه های ساخت انجمن در وردپرس را معرفی می نماییم.

چرا ساخت انجمن در وب سایت وردپرس اهمیت دارد؟

انجمن ها یکی از روش های سنتی برقراری ارتباط آنلاین هستند که هنوز هم جایگاه خود را از دست نداده و بسیار مؤثر و مفید می باشند. یک انجمن به شما فرصت می دهد تا یک جامعه آنلاین مجازی ایجاد کنید، ارتباط برقرار کنید، بحث کنید، ایده های خود را به اشتراک بگذارید و از یکدیگر پشتیبانی کنید.

شما به عنوان مالک وب سایت وردپرسی می توانید کل کاربران خود را در جامعه درگیر کرده و فرصتی برای یادگیری و همچنین مشارکت ایجاد کنید. ایجاد انجمن باعث می شود میزان تعامل شما با بازدیدکنندگان تان افزایش یافته و شانس بازگشت مجدد آنها زیاد شود.

برخی از مزایای ساخت انجمن در وب سایت وردپرسی عبارت است از:

 • پشتیبانی: انجمن یک بستر ساده برای پشتیبانی از کاربران وب سایت و مشتریان شما فراهم می کند. شما نه تنها می توانید به سؤالات کاربران/مشتریان پاسخ دهید بلکه یک سابقه عمومی از این پاسخ ها ایجاد می کنید و به این ترتیب سایر خوانندگان هم می توانند از آن استفاده کنند.
 • شبکه سازی اجتماعی: شما می توانید یک شبکه اجتماعی بزرگ از کاربران وب سایت تشکیل دهید. انجمن بستری فراهم می کند که همه افراد از جمله کاربران وب سایت بتوانند با یکدیگر بحث و گفتگوهای مختلف داشته، ایده های خود را به اشتراک بگذارند و شبکه سازی انجام دهند.
 • سئو: گاهی اوقات بحث هایی که در انجمن ها مطرح می شود مفیدترین مطالبی است که بسیاری از کاربران به دنبال پاسخ آن می گردند. این بحث ها باعث می شود در صدر نتایج جستجو قرار گرفته و ترافیک زیادی روانه وب سایت شما شود.

شما می توانید کل وب سایت وردپرسی خود را به یک انجمن تبدیل کنید اما در این حالت بهتر است به جای افزونه از یک قالب انجمن وردپرس استفاده کنید.

در ادامه آموزش بهترین افزونه های ساخت انجمن در وردپرس را معرفی می کنیم.

بهترین افزونه های ساخت انجمن در وردپرس

bbPress (بهترین افزونه های انجمن ساز رایگان وردپرس)

افزونه های انجمن ساز

وقتی صحبت از بهترین افزونه های انجمن ساز وردپرس به میان می آید، افزونه bbPress اولین افزونه ای است که به ذهن می رسد. این افزونه منبع باز بوده و توسط تیم توسعه دهنده وردپرس عرضه شده است. بنابراین می توانید مطمئن باشید که هیچ وقت باعث کند شدن سایت یا هک شدن سرور شما نمی شود.

اگر قبلاً از انجمن های WordPress.org بازدید کرده اید، با طرز کار bbPress آشنا هستید. bbPress  یک افزونه رسمی وردپرس برای انجمن ها است بنابراین با همان استانداردهای کدگذاری وردپرس ساخته شده است.

استفاده از bbPress بسیار آسان است. کافی است افزونه را نصب و فعال سازی کنید تا بتوانید یک فروم بحث و گفتگو در سایت خود راه اندازی کنید. پس از فعال سازی افزونه می توانید منوی فروم ها را مشاهده کرده و یک فروم جدید بسازید.

مزایا:

 • bbPress یک افزونه رسمی وردپرس برای تالارهای گفتمان است و به همین دلیل با همان استانداردهای رمزگذاری وردپرس ساخته شده است.
 • با تمام قالب ها و افزونه های وردپرس که از دستورالعمل های استاندارد وردپرس پیروی می کنند، کار می کند.
 • بیش از 190 افزونه bbPress وجود دارد که به شما امکان می دهد هر قابلیتی که دوست دارید را به این افزونه اضافه کنید.
 • با افزونه BuddyPress که یکی دیگر از افزونه های رسمی انجمن ساز وردپرس است کاملاً ادغام شده است. شما می توانید با استفاده از این دو افزونه در کنار هم انجمن های پیشرفته تری ایجاد کنید.

معایب:

 • این افزونه ساده و مینیمال است بنابراین ممکن است برای ساخت انجمن های زیبا کافی نباشد و نیاز باشد افزون های دیگری را نصب کنید.

در مقاله افزونه bbPress می توانید اطلاعات کاملی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

BuddyPress (بهترین افزونه های انجمن ساز رایگان وردپرس)

افزونه های انجمن ساز

BuddyPress یکی دیگر از بهترین افزونه های انجمن ساز وردپرس است که مانند bbPress از روش ها و استانداردهای کدگذاری وردپرس استفاده می کند.

با استفاده از BuddyPress می توانید یک انجمن آنلاین کامل با پروفایل کاربر، رشته فعالیت ها، گروه های کاربر، پیام رسانی و گزینه های شبکه ایجاد کنید. این افزونه مشابه فیسبوک به شما اجازه می دهد تا دوستان خود را اضافه کنید، پیام های خصوصی بفرستید، گروه ایجاد کنید و اعلان ها را دریافت نمایید.

شما می توانید از BuddyPress و bbPress به صورت همزمان استفاده کرده و فروم های آنلاین پیشرفته ای ایجاد کنید.

مزایا:

 • با تمام افزونه ها و قالب های وردپرس به راحتی ادغام می شود.
 • افزونه های بسیار زیادی برای گسترش قابلیت های BuddyPress وجود دارد.
 • امکان ساخت یک شبکه اجتماعی کامل با رشته فعالیت ها، پروفایل کاربر، ارتباطات اجتماعی، گروه ها و غیره را می دهد.
 • رایگان و منبع باز است. شما می توانید BuddyPress را دانلود کرده و بارها در سایت های نامحدود از آن استفاده کنید.
 • بروزرسانی های آن منظم است.

معایب:

 • افزونه اصلی فاقد ویژگی های پیشرفته ای است که برای ایجاد یک انجمن کامل نیاز دارید. برای افزایش قابلیت های آن باید از افزونه های دیگری که به این منظور طراحی شده اند استفاده کنید.

برای آشنایی بیشتر با این افزونه و نحوه استفاده از آن مقاله افزونه BuddyPress را مطالعه کنید.

DW Question and Answer (بهترین افزونه های انجمن ساز پرسش و پاسخ وردپرس)

افزونه های انجمن ساز

افزونه DW Question and Answer یکی از بهترین افزونه های انجمن ساز وردپرس است که شما را قادر می سازد یک سیستم کامل پرسش و پاسخ را در سایت وردپرس خود ایجاد کنید.

بر خلاف افزونه های معمولی انجمن، افزونه DW Question and Answer این امکان را برای کاربران فراهم می آورد که به پاسخ ها رأی دهند. به این ترتیب بهترین پاسخ ها در ابتدا و پاسخ های بی ربط تر در انتها قرار می گیرند.

مزایا:

 • می توانید برای ساخت یک سیستم پرسش و پاسخ پایه از نسخه رایگان افزونه استفاده کنید و برای دریافت قابلیت های بیشتر نسخه Pro افزونه را خریداری کنید.
 • پشتیبانی CAPTCHA به شما در مبارزه با هرزنامه کمک می کند.
 • برای پشتیبانی از مشتریان / کاربران شما عالی است.

معایب:

 • افزونه رایگان به شما امکان می دهد فقط یک فروم ساده در قالب پرسش و پاسخ ایجاد کنید.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید، مقاله افزونه DW Question and Answer را مطالعه کنید.

CM Answers (بهترین افزونه های انجمن ساز پرسش و پاسخ وردپرس)

افزونه های انجمن ساز

افزونه CM Answers یکی دیگر از بهترین افزونه های انجمن ساز وردپرس است که به شما امکان می دهد تا یک انجمن قدرتمند پرسش و پاسخ در وردپرس ایجاد کنید. نسخه رایگان افزونه دارای ویژگی های کافی برای تنظیم سریع Stack Exchange مانند تالار گفتگوی وب سایت شما است.

افزونه CM Answers این امکان را به کاربران می دهد تا سوالات را ارسال کنند، به سوالات پاسخ دهند، رأی دهند، فایل بارگذاری کنند، در گروه مشترک شوند، پیام های خصوصی ارسال کنند و غیره.

 شما به عنوان مدیر می توانید پرسش ها، پاسخ ها، فیلتر کردن مطالب ناخواسته و مدیریت کاربران را تنظیم کنید. اگر می خواهید ویژگی های اضافی مانند ارسال و پرداخت به صورت ناشناس را دریافت کنید می توانید addon های افزونه را خریداری کنید.

مزایا:

 • با بیشتر قالب های وردپرس یکپارچه می شود.
 • کاربران می توانند به پرسش و پاسخ ها رأی دهند.
 • نسخه Pro دارای ویژگی های بسیار بیشتری از جمله امکان انتخاب بهترین پاسخ، پروفایل ها، کامنت ها، ورود به شبکه های اجتماعی و غیره است.

معایب:

 • انجمن شما محدود به فرمت پرسش و پاسخ است.
 • بیشتر ویژگی های مفید در نسخه پرمیوم عرضه شده اند.
 • برخی بررسی ها در صفحه افزونه نشان می دهد که کاربران استفاده از آن را مشکل می دانند.

در مقاله افزونه CM Answers می توانید اطلاعات کاملی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

WPForo Forum

افزونه های انجمن ساز

wpForo از بهترین افزونه های رایگان انجمن ساز وردپرس است که گزینه های طراحی و سفارشی سازی بسیار زیادی دارد. این افزونه سه طرح بندی محتلف برای فروم های شما ارائه می دهد که عبارتند از:

 • پرسش و پاسخ (Question and Answer)
 • ساده شده (Simplified)
 • گسترش یافته (Extended)

هر طرح بندی یک طرح و ویژگی مخصوص به خود را دارد. همچنین 6 مجموعه استایل های رنگ بندی برای انجمن ها شامل استایل تیره در این افزونه وجود دارد.

با استفاده از افزونه wpForo به راحتی می توانید انجمن های مدرن ایجاد کنید که کاربران بتوانند در آن شرکت کنند، پشتیبانی دریافت کنند و همچنین مشارکت کنند. کاربران می توانند سوالات خود را ارسال کنند، پاسخ دریافت کنند، رای دهند، در موضوعات مشترک شوند، اعلان دریافت کنند، موضوعات را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند و غیره.

مزایا:

 • به صورت رایگان در دسترس است و می توانید با خرید addon ها، قابلیت های آن را گسترش دهید.
 • ویژگی های درون ساخته ای برای سئو، نقشه سایت، کش کردن، ضد اسپم و غیره دارد.
 • با افزونه BuddyPress به راحتی ادغام می شود و ویژگی های بیشتری برای شبکه های اجتماعی ارائه می دهد.

Asgaros Forum

افزونه های انجمن ساز

Asgaros Forum یک افزونه ساده انجمن ساز وردپرس است که می توانید در وب سایت خود از آن استفاده کنید. این افزونه بهترین افزونه انجمن ساز برای کسانی است که می خواهند یک صفحه انجمن سبک وزن را به راحتی در سایت خود اضافه کنند.

تنظیمات افزونه Asgaros Forum بسیار آسان است و یک صفحه انجمن با ویژگی های بسیار زیاد را به وب سایت شما اضافه می کند.

مزایا:

 • افزونه Asgaros Forum ساده و سبک وزن بوده و برای افراد تازه کار و همچنین افراد حرفه ای مناسب است.
 • گزینه های ساده و قدرتمندی برای مدیریت محتوا، اعضا و مجوزها دارد.
 • آمار انجمن به شما این امکان را می دهد که ببینید انجمن شما چه عملکردی داشته است
 • قابلیت سازگاری با چند وب سایت را دارد.

معایب:

 • افزونه هایی برای اضافه کردن قابلیت ها و ویژگی های بیشتر ندارد.

ForumEngine

افزونه های انجمن ساز

ForumEngine در واقع یک قالب وردپرس است که سایت وردپرس شما را به یک انجمن گفتگو تبدیل می کند. این قالب قدرتمند به طور خاص برای ایجاد فروم در وردپرس ساخته شده است و موضوعات انجمن را در صفحه اصلی وب سایت نشان می دهد.

با استفاده از ForumEngine، می توانید انجمن هایی ایجاد کنید که کاربران بتوانند از جهات مختلف مانند ارسال مباحث، پرسش ها، پاسخ ها، دوست داشتن یا دوست نداشتن یک موضوع با یکدیگر تعامل برقرار کنند. همچنین کاربران می توانند با استفاده از جستجوی مبتنی بر Ajax هر موضوعی را در لیست جستجو کنند.

همچنین یک فضای خصوصی را در اختیار کاربران شما قرار می دهد تا در آنجا بتوانند به کلیه فعالیت های خود در انجمن دسترسی داشته و آنها را مدیریت کنند.

مزایا:

 • ForumEngine یک قالب کامل وردپرس است بنابراین نیاز به نصب هیچ افزونه ای برای ایجاد انجمن در وردپرس ندارید.
 • گزینه های استایل دهی زیادی را برای تغییر ظاهر تالار گفتگو و جذاب تر کردن آن ارائه می دهد.
 • ابزارک های زیادی برای افزودن آمار انجمن، دسته ها ، موضوعات داغ و غیره دارد.
 • به شما امکان می دهد تبلیغات را به نمایش بگذارید و درآمد اضافی کسب کنید.

معایب:

 • ForumEngine یک قالب خاص انجمن است بنابراین ساخت فروشگاه آنلاین در وردپرس با استفاده از آن مشکل است. شما می توانید آن را با وبلاگ وردپرس خود ادغام کنید، اما گزینه هایی برای نمایش محصولات و غیره وجود ندارد.
 • این قالب رایگان نیست. بنابراین اگر بودجه محدودی دارید، افزونه های رایگان مانند bbPress و BuddyPress گزینه های بهتری هستند.

Simple:Press

افزونه های انجمن ساز

Simple:Press از بهترین افزونه های انجمن ساز وردپرس است که با استفاده از آن می توانید انجمن های نامحدود، گروه های انجمن، زیر انجمن ها، انجمن های خصوصی و عمومی را به راحتی ایجاد کنید. همچنین می توانید هر تالار گفتگو را قفل و پین کنید.

افزونه Simple:Press برای اینکه بتوانید کاربران را مدیریت کنید، دارای یک گروه کاربری و سیستم مجوز قدرتمند است. کاربران شما می توانند پروفایل های طولانی با منطقه زمانی و موارد دیگر ایجاد کنند.

مزایا:

 • کاملاً با وردپرس ادغام شده است و از ورود به سیستم و ثبت نام وردپرس پشتیبانی می کند.
 • از نصب وردپرس استاندارد و همچنین نصب های چند سایتی پشتیبانی می کند.
 • بیش از 70 افزونه پرمیوم برای گسترش ویژگی های آن موجود است.
 • لینک های سئو دوستانه ایجاد می کند و بسیاری از ویژگی های سئو را شامل می شود.

معایب:

 • نسخه رایگان نسبتاً پایه است. برای افزودن قابلیت های پیشرفته ، باید نسخه Pro را خریداری کنید.

WP Symposium Pro

افزونه های انجمن ساز

WP Symposium Pro جایگزینی برای BuddyPress است. با استفاده از این افزونه می توانید شبکه اجتماعی خود را ایجاد کنید. این افزونه مشابه BuddyPress یا فیسبوک به کاربران شما امکان می دهد پروفایل و دیوار فعالیت ایجاد کنند، دوستان خود را اضافه کنند، هشدارهای ایمیل تنظیم کنند ،به انجمن ها بپیوندند و بسیاری موارد دیگر.

افزونه WP Symposium Pro با تمام افزونه ها و قالب های وردپرس کار می کند و به این ترتیب می توانید به راحتی آن را به یک سایت وردپرسی اضافه کنید.

مزایا:

 • قابلیت تنظیم بسیار زیادی از طریق شورت کد ها دارد. شما می توانید رنگ ها، فونت ها، دکمه ها و غیره را به راحتی تغییر دهید.
 • برای اضافه کردن ویژگی های بیشتر به این افزونه می توانید نسخه Pro آن را خریداری کنید. نسخه Pro دارای پشتیبانی پیشرفته است.

معایب

 • برای دستیابی به بسیاری از ویژگی های مفید باید نسخه پرمیوم را خریداری کنید.

Discussion Board

افزونه های انجمن ساز

افزونه Discussion Board یکی دیگر از بهترین افزونه های رایگان انجمن ساز وردپرس است که می توانید از آن برای ایجاد انجمن استفاده کنید. نصب و راه اندازی افزونه بسیار آسان است بنابراین هر کسی می تواند بدون دانستن دانش کدنویسی، یک انجمن در وردپرس ایجاد کند.

با استفاده از افزونه Discussion Board، می توانید سیستم ثبت نام و ورود به سیستم فرانت اند را راه اندازی کرده و به این ترتیب کاربران بیشتری را جذب کنید. این افزونه برای جلوگیری از هرزنامه نگاری، گزینه هایی برای محدود کردن بازپخش، تعدیل نظرات و غیره ارائه می دهد.

مزایا:

 • قالب Discussion Board به طور خاص برای کار با این افزونه طراحی شده است. همچنین می توانید این افزونه را با هر قالبی که دوست دارید استفاده کنید.
 • شورت کدهای دستی بسیار زیادی برای نمایش فرم ها، لیست موضوعات و غیره دارد.
 • نسخه قابل پرداخت برای اضافه کردن گزینه ها و امکانات بیشتر در دسترس است.

معایب:

 • نسخه رایگان فاقد گزینه های قدرتمند است. برای دستیابی به بسیاری از ویژگیهای مفید باید نسخه Pro را خریداری کنید.

Sabai Discuss (بهترین افزونه های پرمیوم انجمن ساز وردپرس)

افزونه های انجمن ساز

افزونه Sabai Discuss از بهترین افزونه های انجمن ساز وردپرس است که به صورت پرمیوم عرضه شده و نسخه رایگان ندارد. این افزونه زیبا، رسپانسیو و بسیار انعطاف پذیر است.

افزونه Sabai Discuss در واقع یک فروم پرسش و پاسخ است اما کاملاً شبیه یک فروم معمولی است و پتانسیل ایجاد یک پایگاه دانش را دارد. این افزونه ویژگی های خارق العاده ای را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد با کاربران و دنبال کنندگان خود در انجمن مشارکت داشته باشید.

همه می توانند پروفایل های خود را ایجاد کرده و در فرانت اند پرسش خود را مطرح کنند. دیگران می توانند برای پاسخ دادن و اظهار نظر وارد شوند و فایل ها را به پرسش ها، پاسخ ها و کامنت ها پیوست کنند.

بهترین چیز در مورد این افزونه این است که می توانید به راحتی آن را با پیشخوان وردپرس خود ادغام کنید. شما می توانید بلافاصله پس از نصب افزونه، استفاده از آن را شروع کنید و به هیچ پیکربندی اولیه ای نیاز نیست.

WP Pro Forum System ( بهترین افزونه های انجمن ساز پرمیوم وردپرس )

افزونه های انجمن ساز

WP Pro Forum System  یکی از بهترین افزونه های پرمیوم وردپرس با قیمت مناسب است که به شما امکان می دهد فیلترهایی را برای مشتریان قرار دهید.

شما می توانید آیتم های موجود در انجمن را به سرعت از طریق افزونه ترجمه کرده و حتی از تصاویر در طراحی فرانت اند سایت خود استفاده کنید. گزینه های استایل دهی ظاهر صفحات سفارشی بسیار عالی است و کار با آن برای مبتدی ها بسیار راحت است. این افزونه به صورت کامل با وردپرس ادغام می شود.

جمع بندی

تمام افزونه های معرفی شده در این مقاله از جمله بهترین افزونه های انجمن ساز وردپرس هستند و هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. این کاملاً به نیازهای سایت شما بستگی دارد که از چه افزونه ای استفاده کنید. اما اگر یک افزونه ساده و رایگان بخواهید، افزونه bbPress مطمئناً بهترین گزینه است. این افزونه دارای افزونه های بسیار زیادی است که بعید به نظر می رسد نتواند ویژگی های مورد نیاز شما را تأمین کند.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. تجربیات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

ویرایش CSS در وردپرس باSimple Custom CSS و Simple Custom CSS and JS

ویرایش CSS در وردپرس با افزونه و به صورت دستی

اگر می خواهید قسمت هایی از ظاهر وب سایت وردپرس خود را تغییر دهید اما …

یک دیدگاه

 1. عالی بود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *