بهترین افزونه های کپی کردن نوشته ها در وردپرس

افزونه های کپی کردن نوشته ها

دلایل کپی کردن یک صفحه در وردپرس چیست و چگونه می توانید به راحت ترین روش ممکن نوشته ها را در وردپرس کپی کنید. در این آموزش به این پرسش ها پاسخ داده و بهترین افزونه های کپی کردن نوشته ها در وردپرس را معرفی می کنیم.

چرا به کپی کردن نوشته ها در وردپرس نیاز است؟

ساده ترین حالت ممکن این است که شما نوشته یا برگه ای را ایجاد کرده اید و تنظیمات و قالب بندی آن را پیکربندی کرده اید، حال می خواهید نوشته ها یا برگه های دیگری ایجاد کنید که تشابه زیادی با نوشته یا برگه ایجاد شده دارند.

اگر نوشته (برای راحتی به جای نوشته یا برگه تنها به ذکر نوشته کفایت می کنیم) طولانی باشد یا رسانه زیادی را در خود جای داده باشد، روند اضافه کردن مجدد همه آن مطالب می تواند بسیار پر زحمت شود. همچنین اگر نوشته های زیادی دارید که شبیه یکدیگر هستند، بسیار کسل کننده است که مجبور شوید برای ایجاد نوشته جدید تمام متن را دوباره بنویسید یا همه فایل های رسانه ای را مجدداً اضافه کنید.

یک روش برای حل این مشکل این است که نوشته موجود را در یک تب یا پنجره باز کرده و نوشته جدید را در یک تب یا پنجره دیگر باز کنید. سپس با کپی و پیست کردن محتوا اقدام به ایجاد نوشته جدید کنید.

مشکل اینجاست که اگر مجبور شوید این کار را چندین بار انجام دهید، احتمال خطا بالا می رود. اگر اشتباهاً پیام اصلی را ویرایش کنید و مطلبی که قبلاً در سایت خود منتشر کرده اید را اوررایت کنید، برای سایت شما بسیار گران تمام می شود یا اگر تعداد زیادی نوشته برای کپی کردن دارید ممکن است نتوانید پیگیری کنید که کدام یک را ایجاد کرده اید.

از طرف دیگر گاهی اوقات پیش می آید که به عنوان طراح سایت، سایتی را برای مشتری طراحی کرده اید و مشتری می خواهد سایت را ببیند و تغییراتی در آن ایجاد کند اما شما نمی خواهید طراحی خود را به خطر بیندازید.

خوشبختانه افزونه های رایگان بسیار زیادی در مخزن وردپرس وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید نوشته ها و برگه های سایت وردپرسی خود را کپی کنید.

سریعترین ، ساده ترین و مطمئن ترین راه برای کپی کردن نوشته ها استفاده از افزونه است. افزونه های کپی کردن نوشته ها باعث صرفه جویی در وقت شما شده، از بروز هرگونه خطا جلوگیری می کنند و به شما امکان می دهند هر نوع پستی را کپی کنید.

اگرچه داشتن دو پست تقریباً یکسان در وبلاگ غیر معمول است اما برای محصولات موجود در یک فروشگاه کاملاً متداول است. در این مقاله به معرفی بهترین افزونه های کپی کردن نوشته ها در وردپرس می پردازیم.

بهترین افزونه های کپی کردن نوشته ها و برگه ها در وردپرس

WooCommerce

افزونه های کپی کردن نوشته ها

ممکن است از آوردن نام ووکامرس که یکی از بهترین افزونه های eCommerce وردپرس است، جزء لیست بهترین افزونه های کپی کردن نوشته ها در وردپرس تعجب کنید.

اما باید بدانید که ووکامرس به شما امکان کپی کردن محصولات، بدون نیاز به نصب یک افزونه اضافی را می دهد. بنابراین اگر می خواهید اقدام به کپی کردن صفحات محصولات ووکامرس خود کنید نیاز به هیچ افزونه دیگری نخواهید داشت.

برای این کار کافی است در پیشخوان وردپرس به مسیر محصولات » همه محصولات بروید. با قرار دادن موس بر روی هر محصول، در زیر نام محصول یک لینک “دوبل کردن” نشان داده می شود.

با کلیک بر روی لینک “دوبل کردن” ، یک محصول جدید برای شما ایجاد شده و مستقیماً به صفحه ویرایش محصول جدید هدایت خواهید شد و می توانید تغییرات مورد نظر خود را روی آن اعمال کرده و سپس انتشار دهید.

توجه داشته باشید که نامک محصول جدید همان نامک محصول قدیمی است که به انتهای آن یک copy- اضافه شده است. بنابراین باید نامک را ویرایش کنید.

در مقاله آموزش افزونه WooCommerce می توانید بیشتر با این افزونه و نحوه استفاده از آن آشنا شوید.

Duplicate Post (بهترین افزونه های کپی کردن نوشته ها در وردپرس)

افزونه های کپی کردن نوشته ها

افزونه Duplicate Post با بیش از 3 میلیون نصب فعال و کسب امتیاز 4.9 از 5 یکی از بهترین و محبوب ترین افزونه های کپی کردن نوشته ها در وردپرس است.

این افزونه به شما امکان می دهد هر نوع پستی را در وب سایت خود کپی کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید نوشته کپی شده را به صورت پیش نویس ذخیره کنید تا بتوانید بعداً آن را ویرایش نمایید.

به محض اینکه افزونه Duplicate Post را نصب و فعال سازی کردید، در صفحه همه نوشته های پیشخوان وردپرس در زیر هر نوشته دو گزینه جدید مشاهده خواهید کرد.

  • تکرار: با کلیک بر روی گزینه “تکرار” می توانید نوشته را بدون نیاز به باز کردن نوشته اصلی در ویرایشگر، دوپلیکیت کنید.
  • پیش نویس تازه: این گزینه هم نوشته را کپی می کند و هم آن را باز می کند تا بتوانید تغییراتی که می خواهید را در آن ایجاد کنید.

در تنظیمات افزونه Dupliate Post می توانید المان های نوشته یا برگه که می خواهید کپی کنید را انتخاب نمایید. همچنین ، می توانید تعریف کنید که چه کسی می تواند این تغییرات را ایجاد کند.

Duplicate Page (بهترین افزونه های کپی کردن نوشته ها در وردپرس)

افزونه های کپی کردن نوشته ها

افزونه Duplicate Post یکی دیگر از بهترین افزونه های کپی کردن نوشته ها در وردپرس است که دارای بیش از یک میلیون نصب فعال بوده و امتیاز 4.6 از 5 را کسب کرده است.

این افزونه به شما اجازه می دهد نوشته ها، برگه ها و انواع پست های سفارشی را با یک کلیک دوپلیکیت کنید. با استفاده از افزونه Duplicate Page می توانید صفحات کپی شده را به صورت پیش نویس، خصوصی، عمومی و در حال انتظار تنظیم کنید.

تمام کاری که باید انجام دهید این است که افزونه را فعال کنید. پس از آن برای هر نوشته، برگه یا هر نوع پست سفارشی در صفحه همه نوشته های پیشخوان وردپرس، یک لینک جدید به نام کپی اضافه می شود.

با کلیک بر روی لینک، یک پست جدید (نوشته، برگه یا هر نوع پست سفارشی) با همان محتوا و عنوان پست اصلی و با وضعیت پیش نویس ایجاد می شود. قبل از انتشار باید آن را ویرایش کرده و نامک پست را اصلاح کنید.

WP Bulk Post Duplicator

افزونه های کپی کردن نوشته ها

افزونه های فوق به شما امکان می دهند در هر بار یک پست را کپی کنید. اما اگر نیاز به کپی کردن همه نوشته ها در سایت خود دارید می توانید از افزونه WP Bulk Post Duplicator استفاده کنید.

این افزونه به جای اضافه کردن لینکی برای کپی کردن پست ها به صورت جداگانه، یک صفحه تنظیمات در اختیار شما قرار می دهد که در آن می توانید براساس معیارهایی که تعیین کرده اید، پست ها را به صورت عمده کپی کنید.

توجه داشته باشید که این افزونه به مدت دو سال است که بروزرسانی نشده است. بنابراین توصیه می کنیم قبل از استفاده در سایت زنده آن را در یک سایت تست نصب کرده و آزمایش کنید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه WP Bulk Post Duplicator در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » WP Bulk Post Duplicator  بروید تا صفحه تنظیمات افزونه را ببینید.

افزونه های کپی کردن نوشته ها

با انتخاب انواع پستهایی که می خواهید کپی کنید و همچنین وضعیت پست ، شروع کنید.

اگر Post و وضعیت Published را انتخاب کنید، این افزونه تمام پستهای منتشر شده شما را کپی می کند. اگر Post و Draft را انتخاب کنید، تمام نوشته های پیش نویس شما را کپی می کند.

همچنین می توانید سال نوشته هایی که می خواهید کپی کنید را انتخاب کرده و وضعیت پست های جدید ایجاد شده را مشخص کنید.

جمع بندی

استفاده از بهترین افزونه های وردپرس برای کپی کردن نوشته ها و برگه ها می تواند سریعتر از انجام آن به صورت دستی باشد و خطر بروز خطا هنگام کپی کردن مطالب را از بین ببرد.

اگر فقط یک پست برای کپی کردن دارید، می توانید آن را کپی و پیست کنید. اما برای بیش از یک پست، بهتر است از افزونه استفاده کنید. با استفاده از افزونه های معرفی شده در این مقاله می توانید هر تعداد نوشته، برگه یا انواع پست های سفارشی را هر چند وقت یکبار کپی کنید.

این کار باعث صرفه جویی در وقت و مهمتر از همه از بین بردن خطر ویرایش تصادفی پست اصلی هنگام ویرایش پست تکراری خواهد شد.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Maximum execution time exceeded

رفع خطای Maximum execution time exceeded در وردپرس

اگر خطای Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded را هنگام بروزرسانی یک …

یک دیدگاه

  1. خیلی اطلاعات خوب و بدرد بخوری بود .. دم شما گرم و سرت سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *