Ad Inserter افزونه مدیریت تبلیغات و آگهی های وردپرس

Ad Inserter

افزونه Ad Inserter یک افزونه ساده اما قدرتمند وردپرس است که به شما امکان می دهد هر کد HTML / Javascript / PHP شامل کدهای تبلیغات Amazon ، AdSense و موارد دیگر را در هر جایی از سایت خود وارد کنید یا آن را به صورت یک ابزارک نمایش دهید.

اگر تا به حال سعی کرده اید تبلیغات را در سایت خود نمایش دهید، احتمالاً می دانید که این کار چقدر دشوار است. شما باید کارایی تبلیغات خود را ردیابی کرده و تبلیغات موجود را با تبلیغات جدید جایگزین کنید. همچنین باید تبلیغات را بدون اینکه برای ویرایش آنها وقت تلف کنید، در نقطه صحیحی از سایت خود نمایش دهید.

افزونه Ad Inserter به شما امکان می دهد یک آگهی یا یک کد HTML / Javascript / PHP  را در هر جایی از سایت وردپرس خود شامل هدر و فوتر سایت وارد کنید. به همیل دلیل این افزونه از جمله بهترین افزونه های هدر و فوتر وردپرس است.

افزونه Ad Inserter می تواند برای انواع مختلف تبلیغات، از  AdSense  گرفته تا تبلیغات افیلیت استفاده شود. این افزونه هم به صورت رایگان و هم پرمیوم عرضه شده است.

Ad Inserter به دو طریق به شما کمک می کند:

 • با آسان کردن جاسازی و مدیریت تبلیغات، در وقت شما صرفه جویی می کند.
 • قابلیت های فوق العاده مانند تست A/B، چرخش آگهی، تشخیص adblock و بسیاری موارد دیگر را ارائه می دهد.

در این مقاله افزونه Ad Inserter را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه Ad Inserter و مدیریت تبلیغات وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » Ad Inserter بروید.

صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Ad Inserter

Ad Inserter  با استفاده از ساختاری بنام Block کار می کند. “بلوک” مکانی است که می توانید تبلیغات را نمایش دهید. شما می توانید چندین تبلیغ را در یک بلوک واحد قرار دهید.

در نسخه رایگان افزونه می توانید از 16 بلوک مختلف استفاده کنید.

برای جاسازی یک آگهی، باید کد آن را در باکس موجود در صفحه قرار دهید. به عنوان مثال ، می توانید کد را برای یک بلوک AdSense وارد کنید:

Ad Inserter

اگر نمی خواهید از کد به طور مستقیم استفاده کنید، می توانید برای ایجاد تبلیغات از ویرایشگر بصری وردپرس و از قسمت ابزارها استفاده کنید. اگر با تبلیغات بنر سفارشی کار می کنید، این ویژگی برای شما بسیار مفید است.

Ad Inserter

تنظیمات نمایش Ad Block در سایت وردپرس

Ad Inserter یک افزونه عالی وردپرس است که به شما کمک می کند تبلیغات خود را در هر جایی از سایت که بخواهید، نمایش دهید. شما می توانید آگهی های خود را در نوشته ها، برگه ها، صفحات استاتیک، صفحه اصلی، صفحه جستجو، صفحات دسته ها یا همه صفحات با هم نمایش دهید.

همچنین می توانید آگهی ها را به صورت خودکار یا دستی به محتوای خود اضافه کنید.

در نسخه رایگان افزونه می توانید تبلیغات را به صورت خودکار قبل یا بعد از موارد زیر وارد کنید:

 • نوشته ها
 • محتوا
 • پاراگرافهای خاص
 • پاراگراف های تصادفی
 • دیدگاه ها
 • گزیده ها

سپس محل دقیق جایی که می خواهید کد اضافه شود را انتخاب کنید. به عنوان مثال می توانید کد خود را قبل از نوشته، قبل از محتوا و … مطابق شکل زیر وارد کنید. همچنین می توانید آنها را در جاهای زیر قرار دهید:

 • نزدیک یک المان خاص (با استفاده از CSS)
 • بالای هدر سایت
 • در فوتر سایت
 • بین دیدگاه ها، گزیده ها یا نوشته های وبلاگ
 • در موقعیت های سفارشی با استفاده از Hook

شما می توانید تبلیغات را به صورت دستی با استفاده از ابزارهای زیر وارد کنید:

در ادامه آموزش نشان می دهیم که چگونه می توانید کد را به صورت خودکار اضافه کنید.

اضافه کردن خودکار تبلیغات به سایت وردپرس

هنگامی که کد تبلیغ خود را وارد کردید، افزونه Ad Inserter به شما امکان می دهد تا آن را تقریباً در هر جایی از سایت خود نمایش دهید. ویژگی جاسازی خودکار یکی از بخش های قدرتمند Ad Inserter است.

ابتدا نوع محتوایی که می خواهید کد شما به آن اضافه شود را در باکسی که در زیر بخش اضافه کردن کد وجود دارد و در تصویر زیر نشان داده شده است، مشخص کنید.

Ad Inserter

بیشتر موقعیت های موجود برای جاسازی خودکار کد به قالب مورد استفاده شما بستگی دارد. Ad Inserter یک ابزار ساده دارد که قالب شما را بررسی کرده و موقعیت های موجود در آن برای جاسازی خودکار را نشان می دهد.

هنگامی که روی دکمه نشان داده شده در تصویر فوق کلیک کردید، جدولی به شما نشان داده می شود که تمام موقعیت ها برای جاسازی خودکار و تمام انواع صفحات را نشان می دهد.

Ad Inserter

حال روی دکمه Check کلیک کنید. با کلیک بر روی این دکمه، افزونه Ad Inserter تمام انواع صفحات را برای پیدا کردن موقعیت های موجود برای جاسازی خودکار بررسی می کند.

 نقطه خاکستری به این معنی است که هنوز موقعیت مورد بررسی قرار نگرفته است. نقطه سبز یعنی موقعیت موجود در دسترس است. فضای خالی به معنای آن است که موقعیت برای جاسازی خودکار در دسترس نیست.

اگر مطمئن نیستید که Ad Inserter می خواهد آگهی شما را در کدام قسمت سایت نشان دهد، یک ابزار مفید فرانت اند در اختیار شما قرار داده شده است که می توانید از طریق آن محل دقیق قرارگیری آگهی را در فرانت اند سایت مشاهده کنید. پس از اتمام بررسی، آیکون های کوچکی را زیر هر نوع صفحه مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی هر آیکون، صفحه ای باز می شود که موقعیت های مختلف جاسازی خودکار را برای آن نوع صفحه به صورت زنده در فرانت اند سایت نشان می دهد.

پس از آنکه نوع صفحه ای که می خواهید تبلیغات در آن نشان داده شود را انتخاب کردید، برای جاسازی آگهی های خود باید یکی از گزینه های موجود در منوی کشویی Insertion را انتخاب کنید:

Ad Inserter

سپس می توانید آن گزینه را پیکربندی کنید. به عنوان مثال، اگر After Paragraph یا Before Paragraph را انتخاب کرده اید، باید عدد پاراگراف را نیز مشخص کنید. به عنوان مثال می توانید تصمیم بگیرید که کد را به صورت خودکار بعد یا قبل از پاراگراف 2,8,10,20 و غیره وارد کنید. شماره پاراگراف ها را با کاما از یکدیگر جدا کنید.

اگر می خواهید تنظیمات دقیق تری انجام دهید، می توانید روی دکمه هایی که در تصویر فوق نشان داده شده است، کلیک کنید تا کنترل بیشتری داشته باشید.

Ad Inserter

هنگامی که تنظیمات خود را ذخیره کردید، تبلیغ شما به صورت زنده در فرانت اند سایت نمایش داده می شود.

بررسی ویژگی های پیشرفته افزونه Ad Inserter

آموزش بالا مثال خوبی از عملکرد اصلی افزونه Ad Inserter است. اما یکی از دلایلی که افزونه Ad Inserter بسیار محبوب است، این است که ویژگی های مفید بسیار زیادی دارد که می توانید برای کنترل بیشتر به صورت اختیاری از آنها استفاده کنید. در ادامه آموزش به بررسی این ویژگی ها می پردازیم.

ویژگی 1: تبلیغات را در Hook های سفارشی یا  CSS Selectorsجاسازی کنید.

Ad Inserter  برای وبلاگ نویسان معمولی کاربرپسند و راحت است زیرا موقعیت های درون ساخته مختلفی برای جاسازی آگهی دارد.

اما اگر اطلاعات اندکی در مورد دانش کدنویسی داشته باشید، Ad Inserter روشهای زیاد و منحصر به فردی را برای قرارگیری کدها ارائه می دهد که در افزونه های دیگر نمی توانید مشابه آنها را پیدا کنید.

به عنوان مثال ، می توانید از المان HTML برای جاسازی تبلیغات خود نزدیک CSS Selector های خاصی استفاده کنید:

Ad Inserter

و همچنین می توانید هوک (Hook) ها را برای جاسازی تبلیغات در هر کجای فایل های template قالب خود رجیستر کنید.

Ad Inserter

این روش برای کاربران پیشرفته است و به دانش PHP نیاز دارد اما انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد.

ویژگی 2: چرخش آگهی

گاهی اوقات، ممکن است بخواهید به جای نمایش دوباره و دوباره یک تبلیغ، تبلیغات را در یک موقعیت خاص بچرخانید.

Ad Inserter امکان انجام این کار را به شما می دهد. هنگامی که Rotation Editor را روشن می کنید ، می توانید تبلیغات مختلفی ایجاد کنید که در درون یک بلوک چرخانده می شوند. حتی می توانید به هر تبلیغ سهم impression مخصوص به خودش را بدهید. به عنوان مثال می توانید آگهی A را در 75%  زمان و آگهی B را در 25% زمان نشان دهید.

Ad Inserter

ویژگی 3: تنظیمات ساده فاصله

یک ویژگی جالب دیگر افزونه Ad Inserter این است که می توانید فضای اطراف تبلیغ را به سادگی تنظیم کنید. به عنوان مثال می توانید مطمئن شوید که تبلیغات جاسازی شده به متن نوشته شما نزدیک نمی شوند.

شما می توانید فاصله را با استفاده از پیش نمایش زنده تنظیم کنید:

Ad Inserter

ویژگی 4: لیست های سفید / لیست های سیاه برای هدف گذاری آگهی

ممکن است برای برخی تبلیغات بخواهید کنترل بیشتری روی مکان نمایش آنها داشته باشید. به عنوان مثال ممکن است بخواهید یک تبلیغ وردپرسی را فقط در گروه WordPress در وبلاگ خود نمایش دهید.

برای این کار، Ad Inserter به شما امکان می دهد از لیست استفاده کنید. می توانید محتوای خاصی را در لیست سفید یا در لیست سیاه قرار دهید:

Ad Inserter

ویژگی 5: هدف گیری در سطح دستگاه

Ad Inserter  شما را قادر می سازد تا دستگاه های خاصی را هدف قرار دهید. به عنوان مثال می توانید تبلیغات را تنها به کاربران دسکتاپ نشان دهید و آنها را برای کاربران تلفن همراه پنهان کنید.

Ad Inserter

ویژگی 6: سایر تنظیمات متفرقه

در گزینه های Misc، می توانید موارد زیر را پیکربندی کنید:

 • پشتیبانی AMP
 • هدف گیری کاربر – به عنوان مثال ، تبلیغات را فقط به کاربرانی که وارد سیستم نشده اند نشان دهید.
 • زمان بندی نمایش تبلیغات
 • حداقل تعداد کلمه برای نمایش تبلیغات
Ad Inserter

همانطور که مشاهده می کنید ، عملکردها و ویژگی های زیادی در افزونه Ad Inserter وجود دارد.

4 دلیل برای خرید Ad Inserter Pro

برای اکثر وبلاگ نویسان، ویژگی ها و عملکرد نسخه رایگان کافی است. با این حال اگر می خواهید به ویژگی های پیشرفته افزونه Ad Inserter دسترسی پیدا کنید باید نسخه Pro افزونه را خریداری کنید. در ادامه آموزش به 4 دلیل برای پرداخت هزینه بابت خرید نسخه Pro اشاره می کنیم.

 1. بلوک های بیشتر تا 96بلوک: نسخه رایگان به شما امکان می دهد 16 بلوک تبلیغاتی مختلف ایجاد کنید. اگر 16 بلوک را تمام کرده باشید، نسخه Pro بلوک های بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. بسته به نسخه ای که انتخاب می کنید می توانید بین 64-96 بلوک کد به دست آورید. همچنین می توانید از هوک های سفارشی بیشتری استفاده کنید.
 2. تست A/B و آمار تبلیغات: نسخه رایگان به شما امکان می دهد تبلیغات را بچرخانید ، اما اگر می خواهید A/B تبلیغات را با داده تست کنید و یا آمار impression یا کلیک را برای تبلیغات خود مشاهده کنید، به نسخه Pro نیاز خواهید داشت.
 3. تبلیغات چسبنده: Ad Inserter Pro به شما امکان می دهد تا تبلیغات چسبنده که با حرکت کاربر در صفحه (با یک دکمه بستن اختیاری) ، در کنار کاربر باقی می ماند را نمایش دهید.
 4. هدف گیری جغرافیایی سطح کشور: Ad Inserter Pro امکان هدف گیری جغرافیایی تبلیغات را برای کشورهای خاصی امکان پذیر می کند. اگر تبلیغاتی دارید که فقط کاربران مکان های خاصی را هدف قرار می دهد، این ویژگی بسیار مفید است.

امیدواریم از این آموزش بهره لازم را برده باشید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Ad Inserter
صفحه افزونه Ad Inserter

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *