AdRotate افزونه مدیریت تبلیغات و آگهی ها در وردپرس

AdRotate

تبلیغات بنری یکی از متداول ترین روش های کسب درآمد از وب سایت است. بسیاری از وبلاگ نویسان برای به حداکثر رساندن درآمد تبلیغات خود بدون خراب کردن تجربه کاربری، از یک نرم افزار مدیریت تبلیغات استفاده می کنند. قبلاً در مورد افزونه Ad Inserter صحبت کردیم. در این مقاله، نحوه مدیریت تبلیغات در وردپرس با افزونه AdRotate را به شما نشان خواهیم داد.

چرا استفاده از افزونه مدیریت تبلیغات وردپرس توصیه می شود؟

برنامه های تبلیغاتی مانند Google Adsense و سایر برنامه ها، انتشار دهندگان محتوا را مجبور می کنند تا برای نمایش تبلیغات، قطعه کدی را در وب سایت خود اضافه کنند.

به عنوان مالک یک سایت وردپرس می توانید این کار را با ویرایش کد موجود در فایل های قالب خود و یا با استفاده از یک افزونه مدیریت تبلیغات انجام دهید. اگر مبتدی هستید یا به تازگی وبلاگ خود را راه اندازی کرده اید، افزودن کد به فایل های قالب راه حل ایده آلی نیست. شما نمی توانید اندازه های مختلف آگهی ها یا جایگذاری آنها را به درستی مدیریت کنید. همچنین شانس بهم ریختگی و ایجاد خطای غیر منتظره در وردپرس را افزایش می دهید.

از طرف دیگر ، استفاده از یک افزونه مدیریت تبلیغات به شما امکان می دهد به راحتی تبلیغات را در هر نقطه از وب سایت خود نمایش دهید. همچنین می توانید چندین کد را ذخیره کنید، آنها را بچرخانید و تبلیغات را در صفحات مختلف نشان دهید یا پنهان کنید.

در ادامه آموزش به بررسی نحوه مدیریت تبلیغات در وردپرس با استفاده از افزونه AdRotate می اندازیم.

آموزش افزونه AdRotate و نحوه مدیریت تبلیغات در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، در پیشخوان وردپرس به مسیر AdRotate » Manage Adverts رفته و برای ایجاد اولین تبلیغ خود روی لینک “Add New” کلیک کنید.

AdRotate

با این کار وارد صفحه ساخت تبلیغات جدید مشابه شکل زیر می شوید.

AdRotate

در قسمت Name یک عنوان برای تبلیغ خود وارد کنید زیرا به شما کمک می کند تا این تبلیغ را در قسمت مدیریت وردپرس شناسایی کنید.

در قسمت AdCode کد تبلیغات تولید شده توسط شبکه تبلیغاتی مانند  Adsense را جای گذاری کنید. همچنین اگر تبلیغات خود میزبان اجرا می کنید، می توانید کد تبلیغات خود را ایجاد کنید.

برای تبلیغات میزبانی شده ، می توانید تصویر بنر را در قسمت Banner asset بارگذاری کرده و در قسمت Statistics ردیابی کلیک و impression را فعال کنید.

برای در دسترس قرار دادن این تبلیغ در سایت وردپرس خود، باید گزینه فعال سازی (Enabled, this add will be visible) را انتخاب کنید.

پس از اعمال تنظیمات، به پایین صفحه اسکرول کنید.

AdRotate

در بخش Usage یک کد کوتاه مشاهده می کنید که می توانید از آن برای نمایش تبلیغ خود در نوشته ها، برگه ها یا ابزارک های نوار کناری وردپرس استفاده کنید. کافی است در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس، کد کوتاه را در بلوک کد کوتاه قرار دهید.

در بخش Schedule می توانید تبلیغ خود را زمان بندی کنید و تاریخ شروع و پایان نمایش تبلیغ، ساعت شروع و پایان نمایش و ماکزیمم کلیک ها و ماکزیمم impression ها را برای نمایش آن مشخص کنید.

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود بر روی دکمه “Save Advert” کلیک کنید.

شما می توانید این فرآیند را برای ایجاد هر تعداد تبلیغ که می خواهید، تکرار کنید و پس از آن تصمیم بگیرید که می خواهید کدام تبلیغات در سایت شما نمایش داده شود.

گروه بندی تبلیغات در افزونه AdRotate

بسیاری از وبلاگ نویسان وردپرس از چندین شبکه تبلیغاتی و برنامه مشارکتی مختلف استفاده می کنند. همچنین ممکن است در سایت شما فضاهای تبلیغاتی در مکان ها و اندازه های مختلف وجود داشته باشد.

افزونه AdRotate برای مدیریت آسان تر تبلیغات به شما امکان می دهد آگهی های خود را در گروه های مختلف مرتب کنید.

برای ایجاد یک گروه جدید ، در پیشخوان وردپرس به مسیر AdRotate »Manage Groups  بروید و روی لینک “Add New” کلیک کنید.

وارد صفحه ایجاد گروه جدید مشابه شکل زیر می شوید.

AdRotate

ابتدا در قسمت Name یک عنوان برای گروه خود انتخاب کنید. به این ترتیب به راحتی می توانید گروه خود را در قسمت مدیریت وردپرس شناسایی کنید.

پس از آن در قسمت Mode می توانید حالت نمایش را انتخاب کنید. افزونه AdRotate به شما امکان می دهد نحوه نمایش تبلیغات از یک گروه خاص را سفارشی کنید.

AdRotate

در حالت پیش فرض Show one ad at a time انتخاب شده است که با استفاده از آن در یک زمان می توانید یک آگهی از گروه نمایش دهید. گزینه های دیگری که در اختیار شما قرار دارد شامل موارد زیر است:

  • Dynamic Mode یا حالت پویا که پس از چند ثانیه آگهی را تغییر می دهد
  • Block Mode که با استفاده از آن می توانید یک بلوک از تبلیغات را نمایش دهید.

در مرحله بعد می توانید گزینه های نمایش خودکار گروه را انتخاب کنید. AdRotate به شما امکان می دهد تبلیغات را از یک گروه در نوشته ها، برگه ها و ابزارک های نوار کناری به طور خودکار وارد کنید.

AdRotate

در پایین صفحه در قسمت Select Adverts ، تمام تبلیغاتی که می توانید با آن گروه مرتبط کنید را مشاهده می کنید. تبلیغاتی که می خواهید اضافه کنید را انتخاب کرده و روی دکمه “Save Group” کلیک کنید.

وارد کردن دستی تبلیغات در وردپرس

اگرچه می توانید تبلیغات خود را به گروه ها مرتبط کرده و به طور خودکار در نوشته ها، برگه ها، دسته ها و ابزارک ها وارد کنید، ممکن است بخواهید کنترل دقیق تری در مورد نمایش تبلیغات در مکان های مختلف سایت خود داشته باشید.

افزونه AdRotate وارد کردن تبلیغات در هر نقطه از سایت وردپرس شما را بسیار آسان می کند.

هر تبلیغی که در سایت خود ایجاد می کنید کد کوتاه مختص به خود را دارد که می توانید آن را کپی کرده و در نوشته ها، برگه ها و حتی انواع پست های سفارشی خود جایگذاری کنید.

برای این کار کافی است در پیشخوان وردپرس به مسیر AdRotate »Manage Adverts  بروید و روی هر آگهی کلیک کنید تا ویرایش شود. در صفحه ویرایش آگهی به بخش Usage رفته و کد کوتاه آگهی را کپی کنید.

AdRotate

به همین ترتیب برای دریافت کد کوتاه یک گروه می توانید در صفحه Manage Groups گروه مورد نظر خود را ویرایش کرده و در بخش Usage شورت کد مربوط به آن را کپی کنید. سپس این شورت کد را در هرجای وب سایت خود استفاده کنید.

اگر می خواهید تبلیغات را در نوار کناری وردپرس خود نمایش دهید در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » ابزارک ها بروید. ابزارک AdRotate را کشیده و به نوار کناری یا هر ناحیه ابزارک دیگری که سایت شما در اختیارتان قرار می دهد، اضافه کنید.

AdRotate

به این ترتیب می توانید بنرهای تبلیغاتی خود را در سایدبار سایت وردپرس نمایش دهید. افزونه های دیگری نیز در مخزن وردپرس موجود هستند که به شما امکان می دهند از نواحی ابزارک های سایت وردپرس شامل نوار کناری سایت بهترین استفاده را ببرید. در مقاله بهترین افزونه های ابزارک ها و نوار کناری وردپرس می توانید لیستی از این افزونه ها را مشاهده کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه AdRotate
صفحه افزونه AdRotate

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Social Warfare

آموزش افزونه Social Warfare و اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی

در دنیای امروز استفاده از شبکه های اجتماعی روز به روز گسترش پیدا کرده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *