افزونه All-in-One WP Migration و انتقال سایت وردپرس به یک سرور جدید

افزونه All-in-One WP Migration

افزونه All-in-One WP Migration یکی از قدرتمندترین و ساده ترین افزونه های وردپرس برای انتقال سایت از یک هاست به هاست جدید یا لوکال هاست است. در این مقاله به آموزش این افزونه می پردازیم.

انتقال سایت وردپرسی از یک سرور به سرور دیگر یا از یک سرویس هاستینگ وب به سرویس دیگر می توانید شامل تنظیمات زیادی باشد و در بعضی مواقع سایت را دچار مشکل کند. بسیاری از صاحبان وب سایت ها از انتقال سایت خود می ترسند و ترسیدن آنها نیز طبیعی است زیرا یک اشتباه کوچک می توانید کل سایت را از بین ببرد.

خوشبختانه وردپرس افزونه هایی را در اختیار کاربرانش قرار می دهد که با استفاده از آنها می توانند وب سایت وردپرسی خود را به راحتی منتقل کنند.

افزونه All-in-One WP Migration یکی از بهترین افزونه های انتقال سایت وردپرس است که نقطه قوت آن قابلیت اطمینان بالا و سادگی آن است. این افزونه با کسب امتیاز 4.7 از 5 و با بیش از دو میلیون نصب فعال یکی از افزونه های محبوب وردپرس است.

در این مقاله افزونه All-in-One WP Migration را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه All-in-One WP Migration و انتقال سایت وردپرس به یک سرور جدید

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدید به نام All-in-One WP Migration در پیشخوان وردپرس اضافه می شود.

برون بری سایت وردپرس با استفاده از افزونه All-in-One WP Migration

نکته قابل توجه در مورد افزونه All-in-One WP Migration این است که این افزونه نیاز به تنظیمات خاصی ندارد و برای انتقال سایت وردپرسی شما به یک مکان جدید از رویکرد بسیار ساده ای استفاده می کند. علت این امر این است که All-in-One WP Migration برخلاف افزونه Duplicator تنها محتوای سایت و دیتابیس را منتقل می کند اما خود وردپرس را انتقال نمی دهد. بنابراین برای ایمپورت کردن سایت به یک مکان جدید باید وردپرس را از قبل در مکان مقصد نصب کرده باشید.

برای شروع روی منوی All-in-One WP Migration در پیشخوان وردپرس کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

افزونه All-in-One WP Migration

به صورت کلی تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه سبز رنگ “برون ریزی به” کلیک کنید. البته تنظیمات دیگری نیز در این صفحه وجود دارد که می توانید در صورت لزوم از آنها استفاده کنید اما برای بیشتر کاربران کلیک کردن روی دکمه “برون ریزی به” برای ادامه کار کافی است.

اگر نمی خواهید کل سایت وردپرسی خود را منتقل کنید (به عنوان مثال کامنت های اسپم یا post vision ها)، می توانید روی دکمه “گزینه های پیشرفته” کلیک کنید و از لیست محتواهای قابل اکسپورت کردن مانند کتابخانه رسانه، قالب ها، افزونه ها و باقی موارد، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و آنها را از برون ریزی مستثنی کنید.

افزونه All-in-One WP Migration

افزونه All-in-One WP Migration یک گزینه به صورت “یافتن <text> جایگزین با <متنی-دیگر> در پایگاه داده” دارد که با استفاده از آن می توانید متنی را در دیتابیس وب سایت خود پیدا کرده و آن را در تمام مکان ها با متن دیگری جایگزین کنید و این کار را برای هر تعداد متن که بخواهید با کلیک بر روی دکمه “افزودن” تکرار کنید.

افزونه All-in-One WP Migration

در انتقال عادی وب سایت استفاده از این گزینه پیشنهاد نمی شود زیرا افزونه All-in-One WP Migration از تغییر نام عناصر سایت به URL ی که ایمپورت می کنید، مراقبت می کند. این یک ویژگی پیشرفته است که باید با احتیاط توسط افرادی که از ساختار دیتابیس وردپرس اطلاع دارند، مورد استفاده قرار گیرد. در نظر داشته باشید که این تغییرات می تواند جزئیات دسترسی کاربر به سایت شما را تحت تأثیر قرار دهد.

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود، روی دکمه “برون ریزی به” کلیک کنید. با کلیک بر روی این دکمه یک پنجره کشویی مشابه شکل زیر نشان داده می شود.

افزونه All-in-One WP Migration

در این پنجره باید مکانی که می خواهید فایل های خود را به آنجا بفرستید، مشخص کنید. در نسخه رایگان افزونه All-in-One WP Migration تنها می توانید از گزینه فایل استفاده کنید. برای دسترسی به گزینه های دیگر باید نسخه Pro افزونه را خریداری کنید.

البته برای سایت های کوچک ساده ترین گزینه انتخاب فایل است. با انتخاب این گزینه وب سایت وردپرسی شما به صورت یک بسته درآمده و قابل دانلود کردن در کامپیوتر شخصی شما است.

اگر سایت شما بزرگ است می توانید با ارتقا افزونه از گزینه FTP استفاده کنید تا سایت شما به اکانت هاستینگ وب جدید فرستاده شود. علاوه بر این می توانید از گزینه های دیگر مانند استفاده از سرویس DropBox استفاده کنید.

پس از انتخاب مکان ذخیره سازی، افزونه فایل Export را آماده می کند. بسته به اندازه سایت شما این فرآیند ممکن است اندکی طول بکشد.

در پایان عملیات یک دکمه “Download” مشاهده می کنید.

افزونه All-in-One WP Migration

روی دکمه Download کلیک کنید تا فایل اکسپورت در کامپیوتر شما ذخیره شود. این عملیات باز هم بسته به اندازه فایل و سرعت اینترنت ممکن است اندکی طول بکشد.

این فایل در پیشخوان وردپرس در مسیر Al-in-One WP Migration » پشتیبان گیری نیز ذخیره می شود.

پس از تهیه فایل باید آماده فرآیند ایمپورت کردن در سرور جدید شوید.

ایمپورت کردن فایل

حال که فایل اکسپورت شما آماده است می توانید کار انتقال سایت خود را با استفاده ا افزونه All-in-One WP Migration کامل کنید.

صرف نظر از اینکه سایت را از یک لوکال هاست به سرور جدید منتقل می کنید یا از یک هاست به هاست دیگر انتقال می دهید، فرآیند انتقال کاملاً مشابه است.

برای ایمپورت کردن سایت در مکان جدید ابتدا باید وردپرس را در مقصد مورد نظر خود نصب کنید. اگر این سایت جدید است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که هاستینگ و نام دامنه خود را مشخص کرده و وردپرس را در اکانت جدید خود نصب کنید.

پس از آنکه وردپرس را در مکان جدید نصب کردید، لازم است افزونه All-in-One WP Migration را در آنجا مجدداً نصب و فعال سازی کنید. پس از آن در پیشخوان وردپرس به مسیر All-in-One WP Migration » درون ریزی بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

افزونه All-in-One WP Migration

آنچه که باید در این صفحه انجام دهید به سادگی قسمت برون ریزی است. کافی است فایل برون ریزی شده سایت خود را کشیده و در ناحیه آپلود رها کنید یا روی دکمه “درون ریزی از” کلیک کرده و فایلی که قبلاً دانلود کرده بودید را انتخاب کنید. پس از آن فرآیند ایمپورت یا درون ریزی آغاز می شود.

تنها چیزی که در این قسمت باید به آن توجه کنید ماکزیمم اندازه فایلی است که بارگذاری می کنید.

افزونه All-in-One WP Migration محدودیت درون ساخته 512MB برای آپلود فایل ها دارد. برای رفع این محدودیت باید نسخه Pro افزونه را خریداری کنید.

پس از انتخاب فایل، افزونه برای آپلود آماده می شود. در این مرحله فعالیت هایی که افزونه برای آماده سازی بارگذاری و بررسی سازگاری ها و غیره انجام می دهد را مشاهده خواهید کرد. سپس صفحه ای نشان داده می شود که به شما اطلاع می دهد با ادامه این مرحله ، فایل ها، دیتابیس و غیره بازنویسی می شوند.

افزونه All-in-One WP Migration

برای ایمپورت کردن سایت خود ، روی دکمه «پیش رفتن» کلیک کنید. پس از آن فرآیند ایمپورت کردن شروع می شود و بسته به اندازه سایت شما و سرعت هاست، ممکن است این فرآیند مدتی طول بکشد.

پس از اتمام فرآیند آپلود، یک تصویر به شما نشان داده می شود که موفقیت آمیز بودن عملیات را نشان می دهد. این پیام حاوی دو لینک است.

افزونه All-in-One WP Migration

آخرین کاری که باید انجام دهید این است که طبق دستورالعمل نشان داده شده در پیام فوق روی لینک “ذخیره ساختار پیوند یکتا” کلیک کرده و وارد صفحه “تنظیمات پیوند یکتا” سایت جدید خود (با اطلاعات لاگین سایت قبلی) به صورت شکل زیر شوید.  

افزونه All-in-One WP Migration

در صفحه تنظیمات پیوند یکتا روی دکمه “ذخیره تغییرات” دو بار کلیک کنید. علت دو بار کلیک کردن این است که فایل htaccess. سایت شما مجدداً ساخته می شود و اطمینان حاصل می شود که لینک ها به درستی فرمت شده اند.

به این ترتیب فرآیند کامل شده و سایت انتقال داده می شود.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Google Tag Manager

Google Tag Manager افزونه مدیریت تگ های وردپرس

Google Tag Manager (GTM) ابزار رایگان گوگل برای مدیریت همه تگ های وب سایت شما …

۶ دیدگاه

 1. سلام
  ممنون بابت اموزش عالی تون
  فقط یه سوال در قسمت برون ریزی موقعی که افزودن رو میزنیم در کادرهای “یافتن و جایگزین با ” چه چیزی باید نوشته بشه،چون من اول برون ریزی رو زدم و اکسپورت فایل رو انتخاب کردم و بعد ایمپورت کردم ولی چیزی نیاورد منظورم قالب هست و اینکه روی ومپ (لوکال هاست) دارم تست میکنم
  باتشکر

  • گزینه ی یافتن و جایگزین برای زمانی هست که شما می خواهید تکه متن یا کد خاصی را در دیتابیس جایگذاری کنید و ارتباطی با تنظیمات انتقال تنظیمات قالب ندارد، برای انتقال قسمتی از سایت حالا منظور قالب یا جای دیگه ای، در هر صورت شما می توانید از قسمت گزینه های پیشرفته قسمت هایی که نمی خواهید منتقل شوند، توجه بفرمائید قسمت هایی که نمی خواهید انتقال پیدا کنند را انتخاب کنید که افزونه از آن قسمت ها صرف نظر کند و فایل برون ریزی شده را تحویل شما دهد، همچنین لازم توجه می باشد که در سایت مقصد نصب وردپرس و افزونه All-in-One WP Migration اجباری می باشد.

 2. سلام وقتتون بخیر
  من فایل بک آپم رو وقتی درون ریزی میکنم تا ۱۰۰% پر میشه ولی کامل نمیشه میشه لطفا راهنماییم کنید که چکاری باید انجام بدم؟

  • مینا قدسی

   سلام دوست عزیز و وقت شما بخیر…در چنین مواردی اول max_execution_time را افزایش بدین.. max_execution_time مدت زمانی که یک اسکریپت اجازه داره اجرا بشه قبل از اینکه به اتمام برسه رو مشخص می کنه و به صورت پیش فرض روی ۳۰ ثانیه تنظیم شده..مقدار اون رو به ۱ دقیقه (۶۰ ثانیه) یا بیشتر افزایش بدین این کار رو می تونین در فایل php.ini با قرار دادن کد زیر انجام بدین
   max_execution_time = 60
   حالا یک بار دیگه عملیات رو تکرار کنید.اگر مشکل شما حل نشد با ارائه دهنده خدمات هاستینگ خودتون تماس بگیرید و از آنها سوال کنید که آیا محدودیتی در اندازه فایل قرار داده اند یا خیر. اگر حداکثر اندازه فایل به ۶۴ مگابایت یا ۱۲۸ مگابایت محدود باشه و نسخه پشتیبان از این اندازه بزرگتر باشه، افزونه روی این بسته ها کار نمی کنه.

   • وقتتون بخیر
    تمام این کارهایی که فرمودین انجام شده ولی هنوز هم وقتی ۱۰۰%پر میشه هیچ پیغامی مبنی بر تکمیل فرآیند به من نشون داده نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *