Better Search Replace افزونه جستجو و جایگزینی در پایگاه داده وردپرس

Better Search Replace

افزونه Better Search Replace یک افزونه قدرتمند وردپرس است که برای جستجو و جایگزینی در پایگاه داده به صورت دسته جمعی بسیار مفید بوده و باعث صرفه جویی در وقت شما شود.

موقعیت های زیادی وجود دارد که نیاز به جستجوی دسته جمعی در وردپرس و جایگزینی به وجود می آید. به عنوان مثال گاهی اوقات لازم است بعضی بروزرسانی ها را به صورت دسته جمعی در سایت وردپرس خود انجام دهید. مانند وقتی که می خواهید از HTTP به HTTPS مهاجرت کنید و باید تمام URL های HTTP را در دیتابیس خود بروزرسانی کنید. یا هنگام انتقال سایت وردپرس به یک دامنه یا سرور جدید باید تمام منابع پایگاه داده را بروز کنید. در چنین موقعیت هایی جستجوی دسته جمعی در وردپرس و جایگزینی بسیار کمک کننده است و در وقت شما صرفه جویی می کند.

برای جستجو در پایگاه داده و جایگزینی نیز مانند هر کار دیگری در وردپرس افزونه های بسیار زیادی وجود دارد. افزونه Better Search Replace یک افزونه قدرتمند و محبوب است که بهترین ویژگی های این افزونه ها را جمع کرده و در یک افزونه ساده گنجانده است.

این افزونه تا تاریخ انتشار مقاله بیش از یک میلیون نصب فعال داشته و امتیاز 4.5 از 5 را کسب کرده است.

در این مقاله افزونه Better Search Replace را آموزش داده و نحوه استفاده از آن را بررسی می کنیم.

آموزش افزونه Better Search Replace و نحوه جستجو و جایگزینی کلمات در پایگاه داده وردپرس

قبل از اینکه اقدام به نصب و استفاده از این افزونه کنید، اکیداً توصیه می شود که از سایت وردپرس خود پشتیبان تهیه کنید. به این ترتیب در صورت بروز هر گونه اشکالی، می توانید سایت خود را بازیابی کنید. برای این کار می توانید از بهترین افزونه های پشتیبان گیر وردپرس استفاده کنید.

 ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر ابزارها » Better Search Replace بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Better Search Replace

Search for- در این قسمت متنی که می خواهید در پایگاه داده خود جستجو کنید را وارد نمایید. این متن می تواند URL یا رشته های کوتاه دیگر باشد. این افزونه از کاراکترهای خاص نیز پشتیبانی می کند اما  Regex ها در حال حاضر پشتیبانی نمی شوند.

Replace with – در این قسمت متنی که می خواهید جایگزین کنید را وارد نمایید.

Select tables – حال تنها کاری که باید انجام دهید این است که جدول هایی که می خواهید در آنها جستجو کنید را از این قسمت انتخاب نمایید. جستجو/جایگزینی فقط در جداول انتخاب شده اجرا می شود. به عنوان مثال اگر می خواهید متنی را در نوشته های خود جستجو کرده و با متن دیگری جایگزین کنید، باید جدول posts را انتخاب کنید. همچنین در صورت نیاز می توانید چند جدول را انتخاب کنید.

Better Search Replace

افزونه Better Search Replace از داده های سریالی پشتیبانی می کند، بنابراین می توان از آن در تمام جداول پایگاه داده وردپرس استفاده کرد. با این وجود، توجه به این نکته مهم است که اگرچه از داده های سریالی پشتیبانی می کند ، هنوز هم می توان با یک جستجو/جایگزینی نادرست به پایگاه داده آسیب وارد کرد.

Case-Insensitive – اگر می خواهید جستجو به بزرگی و کوچکی حروف انگلیسی حساس باشد، این گزینه را فعال کنید.

Replace GUIDs- اگر این گزینه را به صورت غیرفعال باقی بگذارید، از تمام ستون های دیتابیس که عنوان guid دارند، صرف نظر می شود. مستندات وردپرس توصیه می کند که هرگز این قسمت را تغییر ندهید. تنها یک استثناء کلی وجود دارد و آن این است که اگر وب سایت شما هیچ گاه از قبل زنده نبوده و در URL موقت ایجاد شده است، پذیرش آنها به آدرس صحیح URL قابل قبول است.

Run as dry run- این گزینه به صورت پیش فرض فعال است تا از جستجو/جایگزینی تصادفی جلوگیری شود. فعال بودن این گزینه باعث می شود قبل از بروزرسانی پایگاه داده، پیش نمایش نتایج را مشاهده کنید.

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود روی دکمه Run Search/Replace کلیک کنید.

هنگامی که جستجو/جایگزینی را با افزونه Better Search Replace انجام دادید ، در بالای صفحه پیامی حاوی اطلاعاتی در مورد جستجو/جایگزینی یا dry run مشاهده خواهید کرد. برای مشاهده جزئیات بیشتر، روی لینک موجود در آن پیام کلیک کنید:

Better Search Replace

در صورت مشاهده هرگونه تغییر در یک جدول ، می توانید روی لینک “View” کلیک کنید تا تغییرات دقیق را مشاهده نمایید.

تنظیمات افزونه

ممکن است هنگام انجام جستجو، صفحه سفید را مشاهده کرده یا در اجرا وقفه ای به وجود آید. در این حالت روی تب Settings کلیک کنید.

Better Search Replace

در قسمت Max Page Size سعی کنید اندازه صفحه را کاهش دهید تا از وقفه و صفحه سفید جلوگیری کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Better Search Replace
صفحه افزونه Better Search Replace

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Everest Forms

آموزش افزونه Everest Forms و ساخت فرم های زیبا در وردپرس

افزونه Everest Forms یکی از بهترین افزونه های فرم ساز وردپرس برای ایجاد انواع فرم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *