ساخت پادکست در وردپرس با افزونه Blubrry PowerPress

افزونه Blubrry PowerPress

افزونه Blubrry PowerPress یکی از بهترین افزونه های پادکست وردپرس است که به شما امکان می دهد یک پادکست را مستقیماً از سایت وردپرسی خود آپلود کرده، میزبانی کنید و انتشار دهید.

تصمیم گیری در مورد اینکه برای راه اندازی یا میزبانی پادکست خود از چه پلتفرمی استفاده کنید زمان و تحقیقات زیادی می طلبد. اینجا است که افزونه Blubrry PowerPress به کمک شما می آید.

Blubrry PowerPress یک افزونه اختصاصی وردپرس با قابلیت های بسیار زیاد است که تجربه گوش دادن به پادکست را به سطح بالاتری می رساند. با استفاده از این افزونه شما نیازی به یک سرویس خارجی ندارید و همه کارها از گزینه های اشتراک گرفته تا پلیر درون ساخته و مدیریت RSS بدون نیاز به پیکربندی خاصی در آن انجام می شود.

برخی از ویژگی های این افزونه عبارت است از:

  • رایگان بودن
  • سازگار بودن با بسیاری از قالب های وردپرس
  • قابلیت های همه کاره
  • سازگاری پلیر با سرویس هایی مانند Apple Podcasts و Google Play
  • هاستینگ اختیاری

افزونه Blubrry PowerPress رایگان است اما برای دسترسی به آمارهای پیشرفته و/یا هاستینگ اختصاصی پادکست باید نسخه Pro آن را خریداری کنید.

افزونه Blubrry PowerPress و نحوه ساخت پادکست در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، در منوی تنظیمات پیشخوان وردپرس زیرمنوی جدیدی به نام PowerPress اضافه می شود. با کلیک بر روی این زیرمنو صفحه تنظیمات افزونه Blubrry PowerPress مشابه شکل زیر نشان داده می شود.

افزونه Blubrry PowerPress

افزونه Blubrry PowerPress دارای دو مد برای پیکربندی تنظیمات است.

در ابتدا هنگامی که وارد صفحه تنظیمات افزونه می شوید در مد ساده یا Simple Mode قرار می گیرید که به شما امکان می دهد تنظیمات اصلی را برای شروع کار پیکربندی کنید. اگر می خواهید تنظیمات پیشرفته تری انجام دهید می توانید روی دکمه Switch to Advanced Mode کلیک کنید.

Simple Mode برای این است که بتوانید تنظیمات مهم پادکست خود را در یک صفحه انجام دهید و تمرکز آن بر روی تنظیمات Apple Podcasts است. زیرا یک پلتفرم پادکست بسیار محبوب بوده و جایی است که بیشتر شنوندگان پادکست به آن مراجعه می کنند و همچنین بیشتر جمع کننده های فید پادکست در آن قرار دارند.

تنظیمات پادکست در افزونه Blubrry PowerPress

در ابتدا در بخش Podcast Settings باید اطلاعات Apple Podcasts خود را وارد کنید. سعی کنید تا حد امکان اطلاعات آن را به صورت دقیق تکمیل کنید.

افزونه Blubrry PowerPress

Program Title: در این قسمت باید عنوان اصلی پادکست خود را وارد کنید.

iTunes Program Subtitle: زیرعنوانی که در این قسمت وارد می کنید به افراد کمک می کند تا بتوانند پادکست های شما را پیدا کنند. این زیرعنوان برای مشترکین و در نتایج جستجو نشان داده می شود اما در صفحه اصلی نشان داده نمی شود. بنابراین بهتر است در این قسمت یک متن توصیفی، کوتاه و جذاب وارد کنید.

iTunes Program Summary: این قسمت نسخه بلند زیرعنوانی است که در قسمت قبل آن را وارد کردید. حداکثر 4000 کاراکتر برای این قسمت در نظر بگیرید و تمام اطلاعات لازم در مورد پادکست را برای شنوندگان فراهم کنید تا آنها بتوانند تشخیص دهند پادکست شما اطلاعات مورد نیاز آنها را شامل می شود و گوش دادن به آن برای آنها مفید است یا خیر.

iTunes Categories: شما می توانید از پنجره های کشویی موجود در این قسمت/قسمت ها، دسته/دسته های مورد نظر خود را انتخاب کنید. این دسته بندی ها بسیار مهم هستند. ضروری است که دسته بندی های خود را خاص و ویژه انتخاب کنید. زیرا نه تنها شما را در چشم شنوندگان خاص و منحصر به فرد می کنند بلکه پتانسیل آن را پیدا می کنید تا در بهترین رنکینگ های دسته ها/زیردسته ها قرار بگیرید. بنابراین در انتخاب آنها دقت لازم را به عمل آورید.

iTunes Explicit: انتخاب این گزینه به ترجیح شخصی شما بستگی دارد. اگر محتوای صریح و شفافی را مورد بحث قرار نمی دهید گزینه “Clear-no explicit content” را انتخاب کنید.

iTunes Email: هنگامی که پادکست شما در دایرکتوری iTunes پذیرفته شود، iTunes به آدرس ایمیلی که در این قسمت وارد می کنید ایمیل ارسال می کند.

iTunes Type: اگر گزینه Episodic را انتخاب کنید، جدیدترین اپیزود همیشه در بالای فید قرار می گیرد. اگر گزینه Serial را انتخاب کنید، قدیمی ترین تولیدات شما در بالای فید قرار می گیرد.

قرار دادن تصویر کاور برای پادکست در Artwork and Images

هیچ پادکستی بدون تصویر و بخش هنری کامل نیست. این بخش از صفحه تنظیمات افزونه Blubrry PowerPress دقیقاً مانند کاور آلبوم پادکست شما است که افراد را به خود جلب می کند و باعث می شود آن را انتخاب کنند.

افزونه Blubrry PowerPress

iTunes یک تصویر 3000×3000 پیکسل به فرمت JPG یا PNG پیشنهاد می کند که شما باید در کتابخانه رسانه وردپرس آپلود کرده و در این قسمت از افزونه PowerPress آن را قرار دهید. حداقل تصویری که می توانید آپلود کنید 1400×1400 است اما هرچه رزولوشن بالاتری وارد کنید، تصویر شما کیفیت بهتری خواهد داشت.

شما باید تصویر مورد نظر خود را در کتابخانه رسانه وردپرس آپلود کرده و نام فایل آن را کپی کنید. سپس نام کپی شده را در بخش iTunes Image وارد کنید.

اگر تصویر iTunes را بدون تغییر نام پرونده تغییر دهید، ممکن است روزها یا حتی ماه ها طول بکشد تا iTunes تصویر را در iTunes Podcast Directory بروز کند. اگر تصویر جدید شما در iTunes ظاهر نمی شود می توانید با پشتیبانی iTunes تماس بگیرید که لینک آن در همین بخش آورده شده است.

با فعال کردن گزینه Upload new image می توانید یک تصویر جدید آپلود کنید. به این ترتیب تصویر شما ظرف 24 ساعت در iTunes ظاهر می شود.

تنظیم نوشته ها و برگه های وبلاگ در Blog Posts and Pages

افزونه Blubrry PowerPress

در تنظیمات افزونه Blubrry PowerPress می توانید جایی که می خواهید پلیر رسانه نشان داده شود را انتخاب کنید. مکان پیش فرض پایین محتوای نوشته است اما می توانید آن را در بالای نوشته نیز قرار دهید. همچنین می توانید انتخاب کنید که پلیر/لینک ها آشکار یا پنهان باشند.

پس از تصمیم گیری در مورد محل نمایش پلیر رسانه می توانید اکانت Blubrry خود را لینک دهید. ایجاد اکانت Blubrry رایگان و اختیاری است اما برای راه اندازی و دریافت و ردیابی آمار پادکست خود بهتر است آن را ایجاد کنید.

در نهایت روی دکمه Save Changes کلیک کنید.

پس از انجام این کار باید به مرحله 2 بروید و یک نوشته وبلاگ بسازید.

افزونه Blubrry PowerPress

شما می توانید یا بر روی متن آبی رنگ “Create a blog post with an episode” در بالای صفحه تنظیمات زیر گام 2 کلیک کنید یا می توانید در پیشخوان وردپرس با رفتن به مسیر نوشته ها » افزودن نوشته، یک نوشته جدید بسازید.

اضافه کردن پادکست به نوشته وردپرس در افزونه Blubrry PowerPress

برای اضافه کردن پادکست به نوشته، در صفحه ویرایشگر نوشته به سمت پایین صفحه اسکرول کنید. یک باکس جدید به نام Podcast Episode در انتهای صفحه مشاهده خواهید کرد.

افزونه Blubrry PowerPress

مانند بخش Artwork در صفحه تنظیمات افزونه Blubrry PowerPress ، ابتدا باید یک فایل صوتی در کتابخانه رسانه وردپرس آپلود کرده سپس URL فایل را در فیلد Media URL وارد کنید.

توجه داشته باشید که  iTunesفقط فایل های mp3 را می پذیرد. سپس با کلیک بر روی دکمه Verify URL آدرس URL فایل خود را تأیید کنید.

پس از آن تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه انتشار کلیک کنید. پادکست شما برای عموم قابل شنیدن است.

اگر می خواهید گام سوم یعنی ارسال پادکست به iTunes و دیگر دایرکتوری های پادکست را انجام دهید، باید اندکی با تنظیمات پیشرفته افزونه Blubrry PowerPress آشنا باشید.

تنظیمات حالت پیشرفته افزونه Blubrry PowerPress

آخرین موردی که در این قسمت می خواهیم به آموزش آن بپردازیم چگونگی استفاده از برچسب های پادکست معرفی شده در iOS 11 است.

شما به راحتی می توانید از این برچسب ها استفاده کنید زیرا Blubrry آنها را در PowerPress ادغام کرده است. برای استفاده از آنها باید تنظیمات PowerPress را در حالت پیشرفته قرار داده و روی تب Episodes کلیک کنید. سپس گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

افزونه Blubrry PowerPress

به عنوان مثال در این آموزش گزینه های iTunes Summary Field و iTunes Episode Title Field و iTunes Episode Number, Season and Type Fields را انتخاب کرده ایم.

فیلدهایی که انتخاب کرده اید هنگامی که یک نوشته/اپیزود جدید انتشار می دهید، ظاهر خواهد شد به طوری که محتوای شما با تجربه جدید و بهبود یافته پادکست iTunes متناسب باشد.

افزونه Blubrry PowerPress

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و به صورت دستی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و بدون افزونه

یکی از خدماتی که گوگل به کاربران خود ارائه کرده است، استفاده از موتور جستجوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *