Easy Testimonials افزونه نمایش نظرات مشتریان در وردپرس

Easy Testimonials

افزونه Easy Testimonials یکی از بهترین افزونه های نمایش نظرات مشتریان در وردپرس است که به شما امکان می دهد نظرات و رضایت مشتریان از محصولات و خدمات خود را در سایت وردپرس تان نمایش دهید.

رضایت مشتریان بهترین راه برای ایجاد شهرت و اثبات اعتبار شما در دنیای آنلاین است. وقتی نظرات و رضایت مشتری خود را به اشتراک می گذارید، تجربیات واقعی را به خوانندگان منتقل می کنید که می تواند دیگران را به استفاده از خدمات یا خرید محصولات شما ترغیب کند. نظرات مشتریان مخصوصاً وقتی تازه وارد بازار شده اید و مجبور هستید هویت برند خود را از ابتدا بسازید، کمک زیادی به شما می کند. همچنین روش خوبی برای جذب مشتریان جدید و شرکای تجاری بالقوه نیز هست.

اگرچه افزونه های نظرات مشتریان زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید اما افزونه Easy Testimonials یک افزونه ساده و با کاربرد آسان است که به شما اجازه می دهد نظرات مشتریان را به صورت ابزارک به نوار کناری سایت وردپرس خود اضافه کنید یا با استفاده از کد کوتاه آنها را در یک نوشته یا برگه تعبیه کنند.

Easy Testimonials توسط تیمی از توسعه دهندگان با سالها تجربه ساخته شده است. این افزونه برای مبتدیان آسان است اما برای متخصصان قابلیت تنظیم بالایی دارد. مبتدیان می توانند در عرض چند دقیقه افزونه را فعال کرده و از آن استفاده کنند، در حالی که کاربران و توسعه دهندگان باتجربه تمام گزینه ها، فیلترها، الگوها و روش های نمایش مورد نیاز خود را پیدا می کنند. همچنین گزینه های سفارشی سازی زیادی دارد که می توانید به راحتی نظرات مشتریان را در سایت خود سفارشی سازی کنید.

در این مقاله افزونه Easy Testimonials را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه Easy Testimonials و نحوه نمایش نظرات مشتریان در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام Easy Testimonials در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد.

ساخت اولین نظر مشتری در وردپرس

برای ساخت اولین نظر روی زیر تب Add New Testimonials کلیک کنید. صفحه ای مشابه صفحه ویرایشگر وردپرس نمایش داده می شود.

Easy Testimonials

در قسمت عنوان یک نام برای نظر مشتری وارد کنید. این نام می تواند همراه با نظرات نمایش داده شود یا می تواند فقط برای استفاده شخصی شما باشد.

در قسمت متنی این صفحه، نظر مشتری را وارد کنید. متنی که در این قسمت وارد می کنید می تواند حاوی HTML باشد.

به سمت پایین صفحه اسکرول کنید تا متاباکس Testimonial Information را مشاهده کنید.

Easy Testimonials

در متاباکس Testimonial Information می توانید اطلاعات زیر را وارد کنید. شما هر زمان که بخواهید می توانید این قسمت ها را ویرایش کرده و آنها را تغییر دهید.

  • Client Name: نام شخص یا سازمانی است که نظر را داده است. این نام زیر نظر نمایش داده می شود.
  • E-Mail Address: در این قسمت می توانید آدرس ایمیل مشتری را وارد کنید. این فیلد برای بررسی گراواتار (اگر آن را در تنظیمات فعال کرده باشید)، به کار برده می شود.
  • Position / Web Address / Other: اطلاعاتی که در این قسمت وارد می کنید، زیر نام مشتری نمایش داده می شود. شما می تواند نام تجاری مشتری، عنوان آنها (به عنوان مثال مدیر فروش منطقه ای) ، موقعیت مکانی یا یک متن دلخواه مانند مشتری قدیمی را وارد کنید.
  • Location Reviewed / Product Reviewed / Item Reviewed: محصول یا خدماتی که توصیف می شود را می توانید در این قسمت وارد کنید. این اطلاعات زیر فیلد قبل یعنی اطلاعات مشتری نمایش داده می شود و به عنوان اسکیمای بررسی محصول در نظر گرفته می شود. نمایش این فیلد برای خروجی داده سختار یافته مناسب لازم است اما پر کردن آن اختیاری است.
  • Rating: اگر مشتری همراه با رضایتش، رتبه بندی نیز ارسال کرده باشد، در این قسمت می توانید آن را زیر مکان مشتری یا اگر مکان برای مشتری وارد نکرده اید زیر نام خودش یا بالای نام مشتری نمایش دهید. بالاترین امتیاز 5 است.

شما می توانید یک تصویر شاخص برای مشتری در نظر بگیرید. این تصویر به صورت پیش فرض یک تصویر 50 در 50 پیکسل خواهد بود که در سمت راست نظر نمایش داده می شود.

برای گروه بندی و سازماندهی نظرات مشتریان می توانید از دسته و برچسب استفاده کنید. دسته و برچسب برای نشان دادن یک گروه از نظرات انتخاب شده در یک صفحه یا یک ابزارک استفاده می شود. یک نظر می تواند به بیش از یک دسته تعلق داشته باشد.

وقتی تمام قسمتهایی که می خواهید را پر کردید، روی دکمه انتشار کلیک کنید.

شما می توانید به هر تعداد که بخواهید نظر ایجاد کنید و هر زمان که بخواهید می توانید برگردید و نظر را ویرایش کنید.

اضافه کردن نظرات مشتریان به سایت وردپرس

پس از افزودن اولین توصیه نامه می توانید آن را در وب سایت خود نمایش دهید.

اگر از ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس استفاده می کنید، می توانید به راحتی به هر نوشته یا برگه ای یک بلوک Testimonial اضافه کنید. برای افزودن بلوک جدید کافیست روی دکمه (+) که مربوط به اضافه کردن بلوک است کلیک کنید، سپس بلوک Single Testimonial را از فهرست Easy Testimonials انتخاب کنید.

Easy Testimonials

اگر از نسخه قدیمی وردپرس یا ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید، می توانید از دکمه Testimonials استفاده کنید.

Easy Testimonials

همچنین با استفاده از کد کوتاه می توانید نظرات مشتریان را در هر جایی از وب سایت خود نمایش دهید.

برای دسترسی به شورت کد مورد نظر، در صفحه ساخت نظر جدید، متاباکس Shortcodes را از سایدبار سمت چپ صفحه پیدا کرده و آن کپی کنید.

سپس کد کوتاه را در نوشته یا برگه مورد نظر خود بچسبانید ، و Testimonial شما در آن مکان نشان داده می شود.

با استفاده از ابزارک Easy Testimonials  می توانید نظرات مشتریان را به نوار کناری سایت وردپرس خود یا هر ناحیه ابزارک دیگری که قالب شما در اختیارتان قرار می دهد، اضافه کنید. برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » ابزارک ها بروید. سپس ابزارک Easy Testimonials را کشیده و در مکان مورد نظر خود رها کنید.

Easy Testimonials

علاوه بر نمایش Testimonials خود به صورت جداگانه ، می توانید آنها را در یک لیست ، شبکه ، گردونه چرخان یا بسیاری از قالب های دیگر نیز نمایش دهید.

برای همه این توابع بلوک های سفارشی در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس و دکمه های ویرایشگر در ویرایشگر کلاسیک پیدا خواهید کرد.

انواع مختلفی که می توانید برای نظرات بسازید، عبارتند از:

  • Single Testimonial- اگر می خواهید فقط روی یک نظر تمرکز کنید، این گزینه بهترین گزینه ممکن است. گزینه های شخصی سازی آن عالی است. می توانید المان هایی که می خواهید در نظرات مشتریان نمایش داده شود (عنوان ، تصویر شاخص، تاریخ، مکان و غیره) را انتخاب کنید. همچنین می توانید عرض توصیه نامه را تنظیم کرده و مکان رتبه بندی را انتخاب کنید.
  • Random Testimonial- این گزینه برای اهداف مختلفی مناسب است. دسته هایی که می خواهید نظرات آنها را نمایش دهید انتخاب کرده و استایل و عرض توصیه نامه را تنظیم کنید. بر اساس دسته هایی که در این قسمت انتخاب می کنید ، افزونه به طور تصادفی یک گواهی را برای نمایش انتخاب می کند. همچنین می توانید رتبه بندی را نمایش دهید.
  • testimonials List – اگر می خواهید نظرات مشتریان را به صورت لیست و زیرهم نشان دهید، این گزینه عالی است. گزینه Testimonials per page به شما امکان می دهد تعداد نظرات نمایش داده شده را تنظیم کنید.
  • Grid of Testimonials – با استفاده از این گزینه می توانید نظرات را به صورت ستونی مرتب کنید. همچنین می توانید تعداد ستون ها را تنظیم کنید، نظرات را فیلتر کنید یا رتبه بندی را نمایش دهید. گزینه های پیشرفته به شما امکان می دهد عرض شبکه را تنظیم کنید یا نظرات را در یک ردیف با ارتفاع یکسان قرار دهید.
  • Testimonial Cycle- اگر می خواهید نظرات مشتریان را به صورت پویاتر سازماندهی کنید، این گزینه برای شما مناسب است. با استفاده از آن می توانید یک اسلایدر ایجاد کنید که به بازدیدکنندگان وب سایت اجازه می دهد تا به راحتی بین نظرات حرکت کنند. در گزینه Slideshow Options می توانید ناوبری را تنظیم کرده و افکت های انیمیشنی را مدیریت کنید.

گروه بندی کردن نظرات

شما می توانید نظرات مشتریان را در دسته های خاص گروه بندی کنید. اگر بخواهید دسته های خاصی از نظرات را در صفحات بیشتری از وب سایت خود به اشتراک بگذارید، این ویژگی کاملاً مناسب است. برای این کار کافی است یک دسته جداگانه برای هر گروه ایجاد کنید. علاوه بر این در هر دسته می توانید به هر تعداد نظر که نیاز دارید، ایجاد کنید.

نام دسته در ایجاد نظرات از جایگاه مهمی برخوردار است. بنابراین توجه ویژه ای به آن داشته باشید. در صورت نیاز به افزودن نظرات یک دسته خاص می توانید آن را با نام خودش اضافه کنید. همچنین می توانید برای دسته والد، زیر دسته ایجاد کنید. همچنین بسته به اطلاعات مربوط به هر دسته می توانید برای آن توضیحات اضافه کنید.

برای ساخت دسته جدید روی زیرمنوی Testimonial Category کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده کنید.

Easy Testimonials

در این صفحه می توانید مشابه ساخت دسته در وردپرس، یک دسته جدید ایجاد کنید. توجه داشته باشید که دسته های نظرات با دسته های نوشته های وردپرس متفاوت هستند.

لیست تمام دسته های ایجاد شده را می توانید در ستون سمت چپ صفحه فوق مشاهده کنید. همچنین در این قسمت یک فیلد کد کوتاه وجود دارد که می توانید برای افزودن دسته در یک صفحه خاص از آن استفاده کنید.

تنظیمات نظرات مشتریان در افزونه Easy Testimonials

اگر می خواهید نظرات مشتریان را مطابق نیازهای خود سفارشی سازی کنید، افزونه Easy Testimonials امکان این کار را به شما می دهد. شما می توانید تنظیمات پیش فرض افزونه را تغییر داده و هر گزینه را به گونه ای تنظیم کنید تا کاملاً متناسب با طراحی وب سایت و برند تجاری شما باشد.

به عنوان مثال می توانید اندازه تصویر پیش فرض که 50×50 پیکسل است را با رفتن به مسیر Easy Testimonials » Display Settings و در تب Image Options به صورت زیر تغییر دهید.

Easy Testimonials

نویسندگان افزونه Easy Testimonials به همه جزئیات توجه کرده اند. به عنوان مثال می توانید ناوبری بین نظرات را با چند گزینه مدیریت کنید.

یکی از گزینه های پرکاربرد مربوط به متنی است که برای رفتن به اسلایدر بعدی یا قبلی نمایش داده می شود. شما می توانید بسته به نیاز خود، متن مورد نظر خود را اضافه کنید.

برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر Easy Testimonials » Display Settings بروید و در تب Slideshow Options  آنها را تغییر دهید.

Easy Testimonials

درصورتی که بخواهید استایل پیش فرض نظرات را تغییر دهید، می توانید گزینه های مختلفی را آزمایش کنید و از پیش نمایش برای دیدن همه تغییرات استفاده کنید.

برای این کار روی زیرمنوی Theme Settings کلیک کرده و قالب مورد نظر خود را از آن قسمت انتخاب کنید.

Easy Testimonials

تنظیمات پیشرفته

علاوه بر نسخه رایگان که شامل گزینه های عالی است، افزونه Easy testimonials دارای یک نسخه Pro نیز می باشد که با استفاده از آن می توانید به گزینه های بیشتری برای طراحی و تنظیمات اضافی دسترسی پیدا کنید. اما خبر خوب این است که می توانید با چند ترفند ساده نظرات مشتریان خود را با جزئیات بیشتری سفارشی کنید.

برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » سفارشی سازی بروید و روی تب CSS اضافی کلیک کنید.

بعد از کلیک روی تب CSS اضافی، فیلدی را در سمت راست مشاهده می کنید که می توانید کد CSS ی که برای استایل دهی استفاده می شود را وارد کنید.

به عنوان مثال می توانید کد زیر را اضافه کنید تا رنگ متن، فونت و سایه متن را تغییر دهید.

.easy_testimonial {
color: red !important;
font-family: alias;
text-decoration: underline;
text-shadow: 0.5px 0.4px #ff8600;
}

همچنین در صورت تمایل می توانید از کد زیر برای تغییر رنگ ستاره های رتبه بندی استفاده کنید.

.stars .dashicons-star-filled {
color: #c1e7d9 !important;
}

جمع بندی

از آنجا که بسیاری از مشتریان دوست دارند نظرات و تجربیات دیگران را ببینند، افزونه Easy Testimonals به شما کمک می کنند اعتبار خود را در جهان آنلاین افزایش دهید. با استفاده از این افزونه، گزینه های نامحدودی برای شخصی سازی نظرات مشتریان در اختیار شما قرار داده می شود که باعث می شود بتوانید نظرات مشتریان را با برند، هویت بصری و استایل وب سایت خود مطابقت دهید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Easy Testimonials
صفحه افزونه Easy Testimonials

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Social Warfare

آموزش افزونه Social Warfare و اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی

در دنیای امروز استفاده از شبکه های اجتماعی روز به روز گسترش پیدا کرده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *