Edit Flow افزونه مدیریت تیم محتوا و ایجاد وضعیت سفارشی در وردپرس

Edit Flow

تیم محتوا قلب تیم بازاریابی دیجتال یک وب سایت است. اما مدیریت یک تیم تحریریه شلوغ و اطمینان از ایجاد و انتشار به موقع محتوا کار ساده ای نیست. افزونه Edit Flow به شما کمک می کند تا فرآیند تولید محتوا را در سایت وردپرس خود مدیریت کرده و آن را ساده تر کنید.

این افزونه به شما امکان می دهد تا با تیم تحریریه خود از پیشخوان وردپرس همکاری کنید و با ایجاد وضعیت های سفارشی، اعلان های ایمیل، دیدگاه ها، تقویم و موارد دیگر بر فرآیند کار نظارت داشته باشید. به این ترتیب شما و تیم محتوایتان وقت دارید تا روی موردی که بیشترین اهمیت را دارد یعنی محتوا تمرکز کنید.

افزونه Edit Flow ماژول های مختلفی دارد که می توانید هر کدام از آنها که مورد نیاز شما است را انتخاب کرده و استفاده کنید. ماژول های افزونه Edit Flow شامل موارد زیر هستند:

 • تقویم – با استفاده از این ماژول می توانید ببینید چه مقالاتی در چه زمانی منتشر می شوند. شما می توانید نوشته ها را به تاریخی که مایلید منتشر شوند کشیده و رها کنید، برای مشاهده پیش نمایشی از محتوای نوشته، روی عنوان نوشته کلیک کنید و بسیاری موارد دیگر.
 • متادیتای تحریریه – برای تیم تولید محتوای هر نوشته یادداشت های داخلی ایجاد کرده و با آنها به اشتراک بگذارید. به این ترتیب ویراستاران و نویسندگان دقیقاً می دانند که چه کاری باید انجام دهند.
 • گروه های کاربری – کاربران خود (نویسندگان، ویراستاران، طراحان و دیگران) را در گروه های کاری مختلف گروه بندی کرده و سپس آنها را به پست های مختلف اختصاص دهید.
 • وضعیت های سفارشی – وردپرس به طور پیش فرض دو وضعیت “پیش نویس” و “در انتظار بررسی” را برای نوشته های منتشر نشده ارائه می دهد. افزونه Edit Flow وضعیت های اضافی از جمله “In Progress یا در حال پیشرفت” ، “Pitch یا پرتاب” و “Assigned یا تخصیص یافته” را فراهم می کند و همچنین می توانید وضعیت های سفارشی خود را ایجاد کنید.
 • دیدگاه های تحریریه – این گزینه امکان بحث خصوصی بین ویراستاران و نویسندگان و تبادل نظر بین آنها را فراهم می کند.
 • اعلان ها – اطمینان حاصل می کنید که کاربران در مورد بروزرسانی ها و وضعیت های جدید اطلاعات لازم را دریافت می کنند.

در این مقاله افزونه Edit Flow را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از ماژول های مختلف آن را آموزش می دهیم.

آموزش افزونه Edit Flow و مدیریت تیم محتوا در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام Edit Flow در پیشخوان وردپرس اضافه می شود. با کلیک بر روی این منو صفحه ای مشابه شکل زیر نمایش داده می شود.

Edit Flow

در این صفحه می توانید تمام ماژول های Edit Flow را مشاهده کنید. در ادامه آموزش به بررسی مهمترین ماژول های افزونه می پردازیم.

استفاده از تقویم Edit Flow

اولین ماژولی که توسط این افزونه ارائه شده و مورد نیاز بسیار از مدیران است، ماژول تقویم است.

برای پیکربندی ماژول تقویم روی لینک Customizable Calendar در زیر ماژول Calendar  کلیک کنید.

Edit Flow

تقویم محتوا برای شما باز می شود.

برای وارد کردن یک نوشته جدید، کافیست در داخل باکس تاریخ مورد نظر خود دوبار کلیک کرده یا روی آیکون + کلیک کنید.

Edit Flow

سپس عنوان نوشته جدید را اضافه کرده و Create نوشته یا Edit نوشته را انتخاب کنید.

اگر Create نوشته را انتخاب کنید، مشاهده می کنید که نوشته اضافه شده در بخش نوشته های پیشخوان وردپرس اضافه شده است. گزینه Edit Post شما را مستقیماً به نوشته تازه ایجاد شده هدایت می کند.

نوشته جدید در تقویم با وضعیت Pitch ظاهر می شود. تقویم هرگونه تغییر در وضعیت هر پست را نمایش می دهد. بنابراین ویراستاران و نویسندگان می توانند به سرعت وضعیت یک نوشته را مشاهده کنند.

سایر سفارشی سازی های مفید تقویم شامل موارد زیر است:

 • ورودی های تقویم را می توانید با کشیدن و رها کردن متن حرکت دهید.
 • تقویم خود را براساس وضعیت نوشته، دسته محتوا و نویسندگان فیلتر و جستجو کنید.
 • تعداد هفته هایی که تقویم نمایش می دهد را تغییر دهید و به شما این امکان را می دهد که روی برنامه ریزی طولانی مدت، میان مدت و هفتگی تمرکز کنید.

تنظیم متاداده در افزونه Edit Flow

اگر ایده مقاله را به نویسنده دیگری ارجاع داده اید یا برای تصویب به ویرایشگر ارائه کرده اید، تکمیل متاداده آن نوشته مهم است. با باز کردن یک نوشته جدید، متاباکس Editorial Metadata را در سایدبار سمت چپ صفحه مشاهده خواهید کرد.

Edit Flow

در این قسمت می توانید تاریخی را برای تکمیل پیش نویس مقاله انتخاب کنید، یک نمای کلی از آنچه مقاله باید پوشش دهد را اضافه کنید، تأکید کنید که نوشته نیاز به تصویر دارد یا خیر و تعداد کلمات را تنظیم کنید. این اطلاعات به نویسندگان و ویرایشگران کمک می کند تا انتظارات شما برای هر نوشته را به صورت جداگانه درک کنند.

باکس Editorial Metadata به صورت پیش فرض برای نوشته ها و برگه ها فعال است. با کلیک روی دکمه Configure در قسمت Editorial Metadata صفحه اصلی افزونه Edit Flow می توانید این باکس را برای انواع پست های سفارشی شامل محصولات ووکامرس فعال کنید.

Edit Flow

ایجاد گروه های کاربری و راه اندازی اعلان ها

Edit Flow  به شما امکان می دهد تا کاربران خود را در گروه های کاری مختلف گروه بندی کنید. برای این کار صفحه اصلی Edit Flow در پیشخوان وردپرس را باز کنید. سپس به قسمت User Groups بروید و بر روی Manage User Groups کلیک کنید.

Edit Flow

صفحه ای مشابه شکل زیر به شما نشان داده می شود که در آن می توانید گروه های کاربری جدید ایجاد کنید، گروه های موجود را ویرایش کنید و همچنین کاربران جداگانه ای را به گروه های مختلف اضافه کنید.

Edit Flow

شما می توانید هر نوشته جدید را به یک فرد یا گروه اختصاص دهید. برای انجام این کار نوشته مورد نظر خود را به حالت ویرایش باز کرده و به پایین صفحه بروید تا باکس Notifications را پیدا کنید.

Edit Flow

در این باکس می توانید تک تک کاربران و گروه های کاربری را برای دریافت اعلان های ایمیل انتخاب کنید تا در مورد آپدیت های نوشته ها به آنها اطلاع داده شود. این اعلان ها کاربران را از زمان تغییر وضعیت نوشته یا ارسال دیدگاه های تحریریه جدید مطلع می کند.

این ویژگی ها به شما کمک می کند تیم های تولید محتوای خود را مدیریت کنید، ارتباطات را بهبود ببخشید و اطمینان حاصل کنید که جریان تولید محتوا به طور منظم و طبق برنامه پیش می رود.

باکس Notifications به صورت پیش فرض برای نوشته ها و برگه ها فعال است. با کلیک روی دکمه Configure در قسمت Notifications صفحه اصلی افزونه Edit Flow می توانید این باکس را برای انواع پست های سفارشی شامل محصولات ووکامرس فعال کنید.

Edit Flow

گذاشتن دیدگاه برای تیم تولید محتوا

دیدگاه ها یکی دیگر از ویژگی های مفید ارتباطی در افزونه Edit Flow هستند. در قسمت پایین هر نوشته وبلاگ، یک باکس Editorial Comments وجود دارد.

Edit Flow

با کلیک روی دکمه Respond to this post یک باکس متنی باز می شود که در آن می توانید برای کاربران یا گروه هایی که در قسمت Notifications انتخاب کرده اید، کامنت بگذارید.

Edit Flow

این کامنت ها به ویراستاران، نویسندگان و هر کاربر یا گروه دیگری که به نوشته اضافه شده است اجازه می دهد تا درباره نوشته بحث کرده و راحت و سریع با یکدیگر مکاتبه کنند. این دیدگاه ها به صورت عمومی منتشر نمی شوند و کاملاً داخلی هستند.

باکس Editorial Comments به صورت پیش فرض برای نوشته ها و برگه ها فعال است. با کلیک روی دکمه Choose Post Types در قسمت Editorial Comments صفحه اصلی افزونه می توانید این باکس را برای انواع پست های سفارشی شامل محصولات ووکامرس فعال کنید.

Edit Flow

استفاده از وضعیت های سفارشی در افزونه Edit Flow

وردپرس به طور پیش فرض دو وضعیت را برای نوشته های منتشر نشده ارائه می دهد

 • پیش نویس
 • در انتظار بازبینی

Edit Flow نه تنها برای هر نوشته وضعیت های اضافی فراهم می کند، بلکه به شما امکان می دهد وضعیت های سفارشی نیز ایجاد کنید.

برای انجام این کار Custom Statuses را در صفحه اصلی Edit Flow پیدا کرده و Edit Statuses را انتخاب کنید.

Edit Flow

صفحه ای مشابه شکل زیر باز می شود که در آن می توانید وضعیت هایی که Edit Flow ارائه می دهد را مشاهده کنید. همچنین می توانید وضعیت های سفارشی مورد نظر خود را اضافه کنید.

Edit Flow

پس از اینکه از وضعیت های موجود راضی شدید، یک نوشته جدید ایجاد کنید. شما می توانید وضعیت نوشته را در قسمت انتشار » وضعیت انتخاب کنید.

هر کاربری که اعلان برای او فعال شده باشد، اعلان تغییر وضعیت را دریافت می کند. همچنین تقویم Edit Flow جدیدترین وضعیت هر نوشته را نشان می دهد.

ابزارک های پیشخوان

افزونه Edit Flow سه ابزارک در مسیر پیشخوان » خانه نمایش می دهد که شامل Post Status Widget (ابزارک وضعیت نوشته ها)، Posts I’m Following (نوشته هایی که در روزهای آینده منتشر می شوند) و Notepad هستند.

از طریق این ابزارک ها می توانید در صفحه خانه پیشخوان وردپرس اطلاعات کاملی درباره وضعیت نوشته ها، نوشته هایی که در انتظار انتشار هستند و یادداشت ها داشته باشید.

هر سه ابزارک به صورت پیش فرض فعال هستند. با کلیک روی دکمه Widget Options در قسمت Dashboard Widgets صفحه اصلی افزونه می توانید این ابزارک ها را غیرفعال کنید.

Edit Flow

به این ترتیب می توانید کنترل کاملی بر روند ویرایش و تولید محتوا در سایت وردپرس خود داشته باشید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Edit Flow
صفحه افزونه Edit Flow

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

افزونه Regenerate Thumbnails

افزونه Regenerate Thumbnails و بازسازی تصاویر شاخص وردپرس

گاهی اوقات وقتی قالب وردپس خود را عوض می کنید، تصاویر بندانگشتی سایت که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *