افزونه Essential Addons for Elementor | افزودنی ضروری المنتور

افزونه Essential Addons

در این مقاله افزونه Essential Addons for Elementor که یکی از افزودنی های ضروری افزونه Elementor Page Builder برای گسترش کتابخانه ابزارک های آن و افزایش قابلیت های طراحی المنتور در طراحی صفحات وب است، می پردازیم.

افزونه المنتور از زمان عرضه شدنش در سال 2016 تا کنون به یکی از محبوب ترین و بهترین افزونه های صفحه ساز وردپرس تبدیل شده است. رابط کاربری بصری کشیدن و رها کردن این افزونه کار کردن با آن را حتی برای مبتدیان بسیار راحت کرده است.

یکی از مواردی که المنتور را تا این حد قدرتمند کرده این است که این افزونه منبع باز بوده و سایر توسعه دهندگان می توانند به راحتی قابلیت های اصلی المنتور را گسترش دهند. این همان کاری است که افزونه Essential Addons for Elementor انجام می دهد.

Essential Addons یکی از بهترین افزودنی های المنتور است که بیش از 60 ابزارک جدید را به ابزارک های موجود المنتور اضافه کرده و شما می توانید در طرح های خود از آنها بهره ببرید و انعطاف پذیری طرح بندی های خود را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دهید.

برخی از ویژگی های اصلی افزونه Essential Addons عبارتند از:

  • با استفاده از این افزونه می توانید بر روی ابزارک ها در وب سایت خود کنترل کاملی داشته باشید و به شما امکان می دهد ابزارکها را مطابق با نیازهای خود فعال یا غیرفعال کنید. این بدان معنی است که زمان بارگذاری سایت شما تحت تأثیر قرار نمی گیرد.
  • با رابط کاربری کشیدن و رها کردن این افزونه، شخصی سازی گزینه ها به راحتی امکان پذیر است.
  • بیش از 100بلوک آماده برای طرح بندی های شما ارائه می دهد.
  • طراحی ها پشتیبانی شده با پیکسل هستند که باعث می شود با تمام دستگاه ها سازگار باشند.
  • این افزودنی به صورت منظم بروزرسانی می شود که باعث می شود کاربر پسندتر شده و همیشه جدیدترین گزینه ها به کاربران ارائه شود.

در این مقاله به بررسی افزونه Essential Addons می پردازیم و کاربردی ترین المان های آن را بررسی می کنیم.

معرفی افزونه Essential Addons برای اضافه کردن افزودنی های ضروری به المنتور

قبل از شروع مطمئن شوید که افزونه المنتور را روی سایت خود نصب و فعال سازی کرده اید.

سپس افزونه Essential Addons را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدید به نام Essential Addons در پیشخوان وردپرس اضافه می شود. روی آن کلیک کنید.

وارد صفحه تنظیمات افزونه به شکل زیر می شوید.

افزونه Essential Addons

صفحه تنظیمات افزونه از تب های مختلفی تشکیل شده است اما لازم نیست کار زیادی در آنها انجام دهید. آنچه که لازم است انجام دهید این است که به تب المان ها رفته و ابزارک های مورد نظر خود را فعال/غیرفعال کنید.

در تب Elements می توانید تمام المان های موجود در Essential Addons را مشاهده کنید.

افزونه Essential Addons

در کنار هر المان دکمه ای وجود دارد که با روشن/خاموش کردن آن می توانید آن المان را فعال/غیرفعال کنید. همچنین در بالای صفحه دو دکمه Enable All و Disable All وجود دارد که با کلیک بر روی آنها همه المان ها فعال یا غیرفعال می شوند.

المان هایی که در این قسمت فعال می کنید در ساید بار Elementor دیده می شوند. البته همه المان ها به صورت پیش فرض فعال هستند. اگر المان های Essential Addons را در ساید بار المنتور ندیدید باید بررسی کنید که آیا در این قسمت فعال هستند یا خیر.

در انتها روی دکمه Save settings کلیک کنید.

جالب است بدانید که افزونه Essential Addons بیشترین تعداد المان های رایگان را نسبت به افزونه های مشابه خود ارائه می دهد. در نسخه رایگان افزونه Essential Addons بیش از 27 المان وجود دارد که می توانید در طراحی صفحات وب از آنها استفاده کنید. اگر به المان های بیشتری نیاز دارید باید افزونه را به نسخه Pro آن ارتقا دهید.

در این صفحه می توانید با کلیک بر روی هر ابزارک دموی آن را ببینید.

المان ها بسته به نوع خروجی که تولید می کنند به 5 دسته مختلف تقسیم بندی می شوند:

  • المان های محتوا
  • المان های محتوای پویا
  • المان های مارکتینگ
  • المان های خلاقانه
  • المان های استایل دهنده فرم ها

هنگامی که المانی را غیرفعال می کنید، روی زمان بارگذاری صفحات شما تأثیری نمی گذارد. بنابراین تنها المان هایی را فعال کنید که واقعاً به آنها نیاز دارید.

برای بازتولید فایل ها و پاک کردن کش می توانید به تب Tools رفته و روی دکمه “Clear Cache” کلیک کنید.

افزونه Essential Addons

آموزش ساخت صفحات فرود در افزونه Essential Addons

افزونه Essential Addons با افزونه المنتور ادغام می شود. بنابراین المان های آن را در کنار دیگر المان های افزونه المنتور مشاهده خواهید کرد.

راحت ترین روش برای اینکه بفهمید کدامیک از المان های موجود در ساید بار المنتور مربوط به افزونه Essential Addons است این است که در تب المان ها در قسمت “جستجوی ابزارک ها” عبارت EA را تایپ کنید.

افزونه Essential Addons

لیستی از المان های EA به شما نشان داده می شود.

همانطور که مشاهده می کنید این افزونه گزینه های طراحی بسیار زیادی را در اختیار شما قرار داده و امکان کنترل بیشتر روی المان ها و شخصی سازی صفحات را می دهد.

دقیقاً مانند اضافه کردن المان های اصلی افزونه المنتور، المان های Essential Addons را کشیده و در ستون مورد نظر خود رها کنید.

افزونه Essential Addons

همچنین مشابه دیگر ابزارک های افزونه المنتور، سه تب محتوا، استایل و پیشرفته را در ساید بار سمت راست صفحه مشاهده خواهید کرد که می توانید تنظیمات هر المان را در این سه تب پیکربندی کنید.

از آنجا که المان های افزونه Essential Addons زیاد است نمی توانیم همه آنها را مورد بررسی قرار دهیم اما برخی از محبوب ترین آنها را توضیح خواهیم داد.

بررسی کاربردی ترین المان ها

EA Post Timeline

یکی از ویژگی های جالب افزونه Essential Addons، المان های مختلفی است که برای نمایش پست ها دارد. به عنوان مثال نمایش نوشته ها به صورت شبکه ای (المان EA Post Grid) یا جدول زمانی (EA Post Timeline).

افزونه Essential Addons

یکی از منحصر به فردترین المان های افزونه Essential Addons نمایش پست ها در یک جدول زمانی توسط ابزارک EA Post Timeline است. شما می توانید تمام گزینه های Query را در سایدبار سمت راست صفحه مشاهده و پیکربندی کنید.

افزونه Essential Addons

همچنین این ابزارک به شما امکان می دهد محتوای استاتیک خود را نیز اضافه کنید.

جعبه اطلاعات (Info box)

شما می توانید همراه با آیکون، یک توضیح کوتاه یا اطلاعات اضافی متناسب با عنوان خود اضافه کنید. به این ترتیب ساخت طرح بندی چند ستونی همراه با آیکون و یک توضیح کوتاه راحت تر می شود.

افزونه Essential Addons

از این المان می توان برای هایلایت کردن ویژگی های محصول یا خدمات ارائه شده استفاده کرد. کافی است Info Box را کشیده و در ستون مورد نظر خود رها کنید. سپس جزئیات را در ساید بار ویرایش کنید.

Flip Box

فلیپ باکس یک المان خلاقانه است که وب سایت شما را به یک سطح کاملاً جدید می برد. این المان شما را قادر می سازد که در هر دو طرف جعبه بتوانید محتوا وارد کنید.

افزونه Essential Addons

هنگامی که کاربر مکان نما را روی جعبه می برد، جعبه برگشته و پشت آن نشان داده می شود. استفاده از این المان راه خوبی برای جذب کاربران به وب سایت شما است.

شما کنترل کامل تنظیم درست فلیپ باکس شامل نوع فلیپ باکس و چگونگی چرخش جعبه را در ساید بار سمت راست صفحه در اختیار دارید.

اسلایدر توصیه نامه مشتریان (Testimonial)

یکی از محبوب ترین المان های افزودنی های المنتور، Testimonial یا توصیه نامه مشتریان است. شما به راحتی می توانید یک اسلایدر شامل نظرات مشتریان را در صفحات خود اضافه کنید.

افزونه Essential Addons

کافی است المان Testimonial را اضافه کرده و تنظیمات اسلایدر را تنظیم کنید.

جمع بندی

اگر از افزونه Elementor استفاده می کنید، Essential Addons راهی عالی برای گسترش کتابخانه ابزارک های موجود در المنتور بدون کاهش سرعت سایت است.

رویکرد مدولار این افزونه به شما امکان می دهد در مورد اینکه کدام المان را فعال نگه داشته و کدامیک را غیرفعال کنید، تصمیم بگیرید. بنابراین نمی تواند بر عملکرد سایت شما تأثیر منفی بگذارد.

شما می توانید با نسخه رایگان کار کرده و با ابزارک های آن آشنا شوید سپس می توانید در صورت تمایل نسخه Pro افزونه را خریداری کنید. به این ترتیب دقیقاً می دانید چه چیزی را خریداری می کنید و به شما کمک می کند وب سایت های بهتری را با افزونه المنتور بسازید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Social Warfare

آموزش افزونه Social Warfare و اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی

در دنیای امروز استفاده از شبکه های اجتماعی روز به روز گسترش پیدا کرده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *