Inline Related Posts افزونه نمایش مطالب مرتبط درون نوشته های وردپرس

Inline Related Posts

نمایش مطالب مرتبط در نوشته ها به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا وب سایت شما را بهتر بشناسند. اگر کاربران به یک نوشته علاقه مند باشند، احتمال اینکه به نوشته های دیگر نیز علاقه نشان دهند، بیشتر است. افزونه Inline Related Posts یکی از بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب مرتبط وردپرس است که با نمایش دیگر نوشته های مرتبط باعث می شود که بازدیدهای صفحات شما افزایش پیدا کرده و کاربران وقت بیشتری در سایت وردپرس شما سپری کنند.

متأسفانه بسیاری از افزونه ها، نوشته ها و مطالب مرتبط شما را در انتهای مقاله نشان می دهند و بازدیدکننده قبل از مشاهده دیگر مطالب باید نوشته شما را تا انتها بخواند. تحقیقات نشان داده است که به طور متوسط 55% بازدیدکنندگان کمتر از 15 ثانیه وقت صرف خواندن مطالب می کنند و به این معنی است که قبل از اینکه به انتهای نوشته شما برسند، سایت را ترک می کنند.

از طرف دیگر، نمایش آخرین نوشته ها و مطالب مرتبط در ناحیه ابزارک های نوار کناری سایت نیز معایب خاص خود را دارد. اگرچه ابزارک ها برای نمایش آخرین نوشته ها و مطالب مرتبط مکان بسیار خوبی هستند اما همیشه در صفحات موبایل به درستی ظاهر نمی شوند. بیشتر قالب ها نوار کناری را به پایین مقاله منتقل می کنند. حتی اگر بازدیدکننده به انتهای مقاله برسد، امکان اینکه به پایین تر از آن اسکرول کند بسیار کم است.

لینک به نوشته ها و مطالب مرتبط دیگر در درون نوشته امکان دیده شدن آنها توسط بازدیدکننده را افزایش می دهد. افزونه Inline Realted Posts یک افزونه ساده و رایگان وردپرس است که مطالب و نوشته های مرتبط را به صورت خودکار در درون نوشته های وردپرس قرار می دهد و تجربه جدیدی را برای بازدیدکنندگان شما به وجود می آورد.

نکته جالب در مورد این افزونه این است که لازم نیست نگران قرار دادن شورت کد یا ویرایش نوشته ها باشید. وقتی کاربر از نوشته های شما بازدید کند، همه کارها به صورت خودکار انجام می شود.

افزونه Inline Related Posts هم به صورت رایگان و هم پرمیوم عرضه شده است. در نسخه Pro افزونه می توانید ویژگی های پیشرفته ای شامل موارد زیر را داشته باشید.

  • پیکربندی باکس های نمایش مطالب مرتبط نامحدود
  • قالب های حرفه ای برای باکس ها با تصاویر شاخص
  • پیکربندی افکت هاور با رنگ بندی های متفاوت
  • پشتیبانی کامل

با استفاده از این افزونه به سادگی می توانید باکس هایی مشابه شکل زیر در تمام نوشته های سایت خود قرار دهید.

Inline Related Posts

در این مقاله افزونه Inline Related Posts را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را آموزش می دهیم.

آموزش افزونه Inline Related Posts و نمایش مطالب مرتبط درون نوشته های وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » Inline Related Posts بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

Inline Related Posts

باکس مربوط به گزینه Active را فعال کنید. به محض فعال سازی این گزینه پنجره ای باز می شود که می توانید تمام تنظیمات مربوط به سفارشی سازی باکس نمایش مطالب مرتبط را در آن پیکربندی کنید.

در قسمت Style Settings می توانید ظاهر باکس نمایش مطالب مرتبط را سفارشی سازی کنید.

Inline Related Posts

در این بخش می توانید متن مربوط به تشویق کاربران برای خواندن مطلب مرتبط یا فراخوان عمل، قالب، درصدی که باکس نمایش مطالب مرتبط از صفحه اشغال می کند، مارجین بالا و پایین (در CSS)، رنگ متن، رنگ عنوان پست، رنگ پس زمینه باکس، رنگ لبه باکس (در صورت فعال کردن) را سفارشی سازی کنید.

اگر باکس Display border shadow را تیک بزنید، سایه برای لبه های باکس در نظر می گیرد و در صورت فعال کردن باکس Display “Powered by” text، متن Powered by Inline Related Posts در داخل باکس نمایش داده می شود.

از آنجا که افزونه Inline Related Posts با پیش نمایش زمان واقعی ارائه می شود، در باکس Real time preview می توانید تغییرات خود را به صورت زنده مشاهده کنید.

در قسمت بعد می توانید تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید. این تنظیمات نحوه رفتار افزونه Inline Related Posts در وب سایت شما را نشان می دهد.

Inline Related Posts

این افزونه به طور پیش فرض به گونه ای تنظیم شده است که پست های مرتبط را به کلیه مقالات موجود در وب سایت شما اضافه می کند.

در قسمت How many boxes per single post می توانید تعداد باکس هایی که در هر نوشته نمایش داده می شود، را مشخص کنید.

گزینه Only posts of last N. days به شما امکان می دهد برای نمایش پست های مرتبط قدیمی محدودیت قائل شوید و تنها پست هایی که مربوط به N روز قبل است (تعداد روزها را در باکس مشخص کنید) را نمایش دهید.

در قسمت Interval between the boxes می توانید فاصله باکس ها از یکدیگر را در یک نوشته مشخص کنید. عددی که در این قسمت وارد می کنید مشخص کننده تعداد کلمات است.

در صورت فعال باقی گذاشتن گزینه Insert a box at the end of the post می توانید یک پست مرتبط در انتهای نوشته نشان دهید.

حتی می توانید پست های مرتبط درون خطی را در برگه های استاتیک وردپرس اضافه کنید.

از آنجا که الگوریتم افزونه سلسله مراتب هدرها را درک می کند، پست های درون خطی محتوای شما را قطع نمی کنند. بنابراین لازم نیست نگران این موضوع باشید که افزونه Inline Related Posts برای نشان دادن لینک ها، جملات شما را نصف می کند.

قسمت بعد مربوط به “Engine Settings” است. تنظیمات این بخش بسته به استراتژی ها و تکنیک های سئو شما اختیاری است و نحوه انتخاب پست های مشابه توسط افزونه Inline Related Posts را مشخص می کند.

Inline Related Posts

این افزونه به طور پیش فرض دسته ها و برچسب ها را برای نشان دادن مطالب مشابه جستجو می کند. با این وجود می توانید از دسته ها یا برچسب ها استفاده کنید.

متأسفانه ، افزونه Inline Related Posts برای پیدا کردن پست های مرتبط با متن اسکنی انجام نمی دهد. با این حال می توانید با استفاده از دسته و برچسب در وردپرس، مطالب را بهتر سازماندهی کنید.

در بخش Link “rel” attribute می توانید لینک ها را نوفالوو کرده و در بخش Link “target” attribute لینک ها را در یک برگه مرورگر جدید باز کنید.

در آخر ، ویژگی Metabox integration را پیکربندی کنید. با این کار متاباکس پست های مرتبط درون خطی در نوشته ها یا برگه ها اضافه یا حذف می شوند.

متاباکس گزینه ای است که با استفاده از آن می توانید هنگام ایجاد محتوا انتخاب کنید که پست های مرتبط را در محتوای خود نشان دهید یا خیر. در ادامه آموزش بیشتر در مورد این ویژگی صحبت خواهیم کرد.

پس از انجام تنظیمات ، روی دکمه ذخیره در پایین صفحه کلیک کنید.

توجه داشته باشید که Interval between the boxes حداقل تعداد کلماتی است که لازم است قبل از اینکه افزونه باکسی را نشان دهد، نمایش داده شود. بنابراین اگر مقاله یا صفحه ای با تعداد کمتر از این تعداد دارید، پست درون خطی نشان داده نمی شود.

غیرفعال کردن نمایش پست های مرتبط در نوشته ها و برگه ها

اگر نمی خواهید نوشته های مرتبط در نوشته ها یا برگه های خاصی نشان داده شوند باید از متاباکس ها استفاده کنید.

برای این کار یک نوشته/برگه جدید ایجاد کرده یا نوشته/برگه مورد نظر خود را به حالت ویرایش باز کنید.

Inline Related Posts

در ساید بار سمت چپ صفحه می توانید متا باکس Related Posts by IntellyWP را مشاهده کنید. با فعال کردن باکس Post without related posts می توانید نمایش پست های مرتبط درون خطی را برای این محتوای خاص غیرفعال کنید.

در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس نیز این متاباکس به همین صورت در ساید بار سمت چپ صفحه ظاهر می شود.

هر چقدر مدت زمان طولانی تری بتوانید کاربر را در وب سایت خود نگه دارید، احتمال تبدیل او به فن یا حتی مشتری بیشتر می شود. استفاده از افزونه نمایش پست های مرتبط می تواند در رسیدن به این هدف به شما کمک کند.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Inline Related Posts
صفحه افزونه Inline Related Posts

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و به صورت دستی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و بدون افزونه

یکی از خدماتی که گوگل به کاربران خود ارائه کرده است، استفاده از موتور جستجوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *