مدیریت چند سایت وردپرس از یک پیشخوان با افزونه ManageWP Worker

ManageWP Worker

افزونه ManageWP Worker افزونه ای است که به مدیران کمک می کند تا چند سایت وردپرس را از یک پیشخوان مدیریت کرده و از آنها پشتیبانی کنند. این افزونه داده های همه وب سایت های وردپرس شما را گردآوری کرده و آنها را در داشبورد ساده و جامع ManageWP ادغام می کند. پس از آن می توانید سایت های خود را در یک مکان واحد کنترل کنید و در صورت نیاز به مشاهده جزئیات بیشتر ، تنها با یک کلیک می توانید این کار را انجام دهید.

در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه سایت های وردپرس خود را با استفاده از افزونه ManageWP Worker به داشبورد ManageWP متصل کنید، سپس داشبورد ManageWP را آموزش داده و قسمت های مختلف آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه ManageWP Worker و نحوه مدیریت چند سایت وردپرس از یک پیشخوان

برای نصب افزونه ManageWP Worker ، ابتدا باید در سایت ManageWP.com یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای این کار وارد سایت فوق شده و ایمیل خود را وارد کنید. سپس باکس شرایط و ضوابط را تیک زده و روی دکمه Sign up کلیک کنید.

ManageWP Worker

یک ویزارد راه اندازی ارائه می شود که شما را برای نصب راهنمایی می کند. نام و نام فامیل خود را وارد کنید.

ManageWP Worker

آدرس URL وب سایت خود را وارد کرده و روی دکمه Add Website کلیک کنید.

ManageWP Worker

نام کاربری و رمز عبور مدیریت وردپرس خود را وارد کنید. ManageWP سعی خواهد کرد که افزونه ManageWP Worker را از راه دور برای شما نصب کند.

ManageWP Worker

در صورت موفقیت پیامی مشابه شکل زیر به شما نشان داده می شود.

ManageWP Worker

در صورت عدم موفقیت باید خودتان افزونه را به صورت دستی نصب کنید. در این حالت پیامی مشابه شکل زیر به شما نشان داده می شود.

ManageWP Worker

روی لینک Worker plugin کلیک کنید تا فایل برای شما دانلود شود. فایل را از حالت فشرده خارج نکنید.

وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و به مسیر افزونه ها » افزودن جدید بروید. برای نصب افزونه روی گزینه بارگذاری افزونه کلیک کرده و فایل بارگیری شده در کامپیوتر خود را انتخاب کنید. پس از نصب، افزونه را فعال کنید.

اگر مشکلی در نصب افزونه پیدا کردید به مقاله آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

پس از فعال شدن افزونه ، به ویزارد راه اندازی ManageWP Worker برگردید و بر روی گزینه Install Plugin کلیک کنید.

روی دکمه Go to Website Dashboard کلیک کنید. حال داشبورد ManageWP را مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

ManageWP Worker

آموزش پیشخوان Manage WP

داشبورد ManageWP به منظور افزایش قابلیت ها، صرفه جویی در زمان و ایجاد تجربه کاربری بهتر ایجاد شده است.

از طریق این داشبورد می توانید چند وب سایت وردپرس خود را مدیریت و کنترل کنید. در ادامه آموزش توضیح بیشتری درباره نحوه استفاده از پیشخوان ارائه می دهیم.

اضافه کردن وب سایت به داشبورد ManageWP

اضافه کردن یک وب سایت جدید به داشبورد ManageWP بسیار آسان است و استفاده از افزونه ManageWP Worker و امنیت SSL داشبورد این اطمینان را به شما می دهد که وب سایت شما امن باقی می ماند.

برای اضافه کردن وب سایت جدید به داشبورد ManageWP روی دکمه + در نوار بالای صفحه سمت چپ کلیک کرده و گزینه Add Website را انتخاب کنید.

ManageWP Worker

حال باید آدرس URL وب سایت خود را با فرمت (http://siteURL.com یا https://siteURL.com) و همچنین نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

ManageWP Worker

اگر افزونه ManageWP Worker را قبلاً در سایت خود نصب و فعال سازی نکرده اید، باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا افزونه به صورت خودکار برای شما نصب و فعال سازی شود.

ManageWP Worker

پس از آن پیام اتصال موفقیت آمیز به شما نشان داده می شود و شما می توانید به داشبورد برگردید یا سایت دیگری را اضافه کنید.

ManageWP Worker

طرح بندی داشبورد

وقتی وارد داشبورد ManageWP می شوید در نوار بالای صفحه سمت راست می توانید جزئیات ورود به سیستم را مشاهده کنید و اگر روی آن کلیک کنید، مجموعه ای از گزینه ها را مشابه شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

ManageWP Worker

در سمت چپ گزینه های ورود به سیستم، یک آیکون پیکان دوتایی را مشابه شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

ManageWP Worker

این آیکون همگام سازی شما است که آخرین باری که وب سایت های شما همزمان شدند را به شما اطلاع می دهد.

وقتی برای اولین بار به داشبورد خود وارد می شوید ، در کنار این آیکون یک نوار پیشرفت مشاهده خواهید کرد. در هر زمان که می خواهید همگام سازی کنید ، به سادگی روی این نماد کلیک کنید.

در سمت راست جزئیات ورود به سیستم، یک آیکون زنگ را مشاهده می کنید که آیکون اطلاع رسانی های شما است. اگر اطلاعیه هایی در انتظار باشند، زنگ نارنجی خواهد شد.

ManageWP Worker

در سمت چپ نوار بالایی ، آیکون + را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد وب سایت ها را با استفاده از افزونه ManageWP Worker به داشبورد ManageWP اضافه کنید و در قسمت قبل در مورد آن توضیح داده شد.

در کنار آیکون افزودن وب سایت، باکس یافتن وب سایت وجود دارد. با قرار دادن موس بر روی این باکس لیستی از وب سایت های شما نشان داده می شود. در این قسمت می توانید یک وب سایت خاص را نیز جستجو کنید.

ManageWP Worker

در زیر آیکون افزودن وب سایت، در نوار کناری صفحه می توانید چند تب مختلف شامل تب Overview ، تب Websites ، تب Clients و تب Add-ons را مشاهده کنید.

ManageWP Worker

در ادامه آموزش به بررسی این تب ها می پردازیم.

تب Overview

یک ویژگی عالی ManageWP نوار کناری آن است که به شما کمک می کند تا وب سایت های وردپرسی تان را سازماندهی کنید. در قسمت پایین تب Overview روی Show Filters کلیک کنید.

ManageWP Worker

پس از آن می توانید فیلترها را مشابه شکل زیر مشاهده کنید.

ManageWP Worker

گزینه اول سایتها را برای هر افزودنی Premium فعال انتخاب می کند.

گزینه بعدی وضعیت وب سایت است. در این قسمت می توانید ببینید کدام وب سایت ها به روزرسانی نداشته اند، موقتاً متوقف شده اند و به روزرسانی های کدامیک از آنها موجود است. همچنین می توانید وب سایت هایی که اتصال آنها قطع شده است را نیز انتخاب کنید.

نوار کناری به شما امکان می دهد تا برچسب های خود را سازماندهی کنید. با کلیک روی آیکون آچار می توانید برچسب ها را ایجاد کنید. همچنین می توانید بر روی نماد مداد کلیک کرده و برچسب های موجود را ویرایش کنید.

ManageWP Worker

افزودن مشتری با استفاده از این نوار کناری نیز به سادگی امکان پذیر است. کافی است در قسمت Client روی آیکون آچار کلیک کنید و مشتری جدید ایجاد کنید. همچنین با کلیک بر روی آیکون مداد در کنار نام مشتری می توانید مشتری فعلی را ویرایش کنید.

ManageWP Worker

پس از ایجاد مشتری جدید ، می توانید اطلاعات مربوط به مشتری شامل نام ، ایمیل ، تصویر لوگو ، نام شرکت ، شماره تلفن را وارد کنید و در مورد مشتری خود یادداشت بنویسید.

نوار کناری به شما امکان می دهد نسخه های وردپرس و گزینه های زبان را نیز مشاهده کنید.

تب Overview از ابزارک های Updates (به روزرسانی)، Services (خدمات)، Optimization (بهینه سازی) و Comments (دیدگاه ها) تشکیل شده است.

ManageWP Worker

شما می توانید ابزارک ها را با کشیدن و رها کردن جابجا کنید.

در ابزارک Updates می توانید کلیه به روزرسانی های موجود در وب سایت های خود (شامل بروزرسانی افزونه ها، قالب ها و وردپرس) را مشاهده کنید. همچنین گزینه به روزرسانی همه وجود دارد که با استفاده از آن می توانید همه بروزرسانی ها را به یکباره انجام دهید.

همچنین می توانید وب سایتها / افزونه ها / قالب ها را به صورت تک به تک انتخاب کنید و آنها را بروز کنید یا نادیده بگیرید.

از ابزارک Optimization می توانید برای مرتب سازی بازبینی های پست ها، نظرات هرزنامه و همچنی MB Overhead استفاده کنید. داشتن اسپم زیاد، Overhead و بازبینی بیش از حد می تواند باعث سنگین شدن پایگاه داده شما شده و به مرور زمان وب سایت شما را کند می کند.

در این قسمت می توانید آنچه که می خواهید بهینه سازی کنید و چه وب سایت هایی را برای انجام این عمل انتخاب کنید را دقیقاً مشخص نمایید. همچنین می توانید گزینه Optimize All را انتخاب کنید.

ابزارک Services به شما امکان می دهد تا یک مرور کلی از پشتیبان گیری ، امنیت ، عملکرد ، نظارت بر لینک ها، Uptime ، SEO و آنالیتیکس برای وب سایت های خود داشته باشید و با یک نگاه کلیه اطلاعات مهم مربوط به وب سایت های خود را مشاهده نمایید.

برای دیدن جزئیات بیشتر می توانید بر روی هر ویژگی کلیک کنید.

ابزارک Comments به شما امکان می دهد تا تمام دیدگاه های اخیر را در وب سایت های خود مشاهده کنید. شما می توانید مستقیماً دیدگاه ها را ویرایش کنید، به سطل زباله بفرستید، به عنوان جفنگ علامت گذاری کنید و یا آنها را رد یا تأیید نمایید. همچنین می توانید تمام نظرات در انتظار را حذف کنید.

تب Website

دو راه برای تنظیم ظاهر وب سایت شما وجود دارد:

  • مشاهده وب سایت در فرمت Thumbnail
  • مشاهده وب سایت در فرمت List

شما می توانید در نوار بالای صفحه سمت راست، بین این دو فرمت سوئیچ کنید.

ManageWP Worker

همچنین می توانید وب سایت های خود را براساس نام وب سایت ، وضعیت و URL ، نسخه WordPress ، مشتریان و برچسب ها مرتب سازی کنید.

ManageWP  امکان “ستاره دار کردن” وب سایت های خاص را به شما می دهد. این وب سایت ها به طور جداگانه جمع آوری شده و در بالای صفحه نمایش داده می شوند.

ManageWP Worker

هنگامی که روی یک سایت در داشبورد ManageWP هاور می کنید، مجموعه ای از گزینه ها ظاهر می شود.

ManageWP Worker

آیکون هایی که می بینید به صورت زیر هستند:

  • داشبورد وب سایت را باز کنید
  • داشبورد WP را باز کنید
  • تهیه نسخه پشتیبان
  • گزینه های سایت

هر وب سایت با یک رنگ نشان داده می شود که وضعیت وب سایت شما را نشان می دهد.

  • سبز به این معنی است که احتیاج به هیچ بروزرسانی نیست.
  • نارنجی به معنی وجود بروزرسانی است.
  • قرمز به این معنی است که اتصال سایت قطع شده است.
  • خاکستری به این معنی است که وب سایت هماهنگ نشده یا متوقف شده است.

تب Clients

تب Clients به شما امکان می دهد تا مشتریان خود را سازمان دهی کنید.

ManageWP Worker

تب Add ons

ManageWP Worker

این تب لیست سایتها و اینکه در کدام یک افزودنی های پرمیوم فعال سازی شده است را نشان می دهد.

امیدواریم از این آموزش بهره لازم را برده باشید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه ManageWP Worker
صفحه افزونه ManageWP Worker
5/5 - (4 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *