New User Approve افزونه تأیید کاربران قبل از ثبت نام در وردپرس

New User Approve

اگر ثبت نام در وب سایت وردپرسی شما آزاد باشد، هر کاربری که فرم ثبت نام را تکمیل کند، به صورت خودکار دسترسی به سیستم خواهد داشت. اگر می خواهید محدودیت در مورد کسانی که می توانند به سایت شما دسترسی داشته باشند اعمال کنید، افزونه New User Approve به شما امکان انجام این کار را می دهد.

این افزونه از بهترین افزونه های مدیریت کاربر و محدودیت دسترسی وردپرس است که با استفاده از آن هر کاربری که در سایت شما ثبت نام کند، قبل از دسترسی کامل باید توسط مدیر مورد تأیید قرار گیرد.

فرایند ثبت نام پیش فرض وردپرس به صورت زیر است:

 • کاربر ثبت نام می کند.
 • یک پیام به کاربر نشان داده می شود که ایمیلش را بررسی کند.
 • نام کاربری و رمز عبور ورود به سیستم از طریق ایمیل به کاربر جدید ارسال می شود.
 • کاربر با استفاده از نام کاربری و رمز عبور دریافتی وارد سایت می شود.
 • مدیر از ثبت نام کاربر جدید از طریق ایمیل مطلع می شود.

افزونه New User Approve یک مرحله دیگر به فرایند ثبت نام پیش فرض وردپرس اضافه می کند. هر زمان که کاربر جدیدی ثبت نام کند ، ایمیلی به مدیر سایت وردپرس ارسال می شود و به او اطلاع می دهد که کاربر می خواهد به سایت بپیوندد. مدیر می تواند درخواست را تأیید یا رد کند. فقط در صورت تأیید کاربر جدید، نام کاربری و رمز عبور ورود برای او ارسال می شود. در غیر این صورت ، ایمیلی به کاربر ارسال می شود که ثبت نامش رد شده است.

به این ترتیب فرآیند ثبت نام وردپرس با افزونه New User Approve به صورت زیر می شود:

 • کاربر برای دسترسی به سایت ثبت نام می کند.
 • به کاربر یک پیام نشان داده می شود که منتظر تأیید باشد.
 • مدیر از ثبت نام کاربر جدید از طریق ایمیل مطلع می شود.
 • مدیر برای تأیید یا رد کاربر جدید به بخش مدیریت سایت یا پیشخوان وردپرس می رود.
 • ایمیل برای کاربر ارسال می شود. در صورت تأیید، ایمیل شامل نام کاربری و رمز عبور ورود به سیستم خواهد بود.
 • کاربر با استفاده از نام کاربری و رمز عبور دریافتی وارد سایت می شود.

به هر کاربری که از قبل در سایت شما وجود داشته باشد، به طور خودکار وضعیت “تأیید شده” داده می شود. شما در صفحه جدید ایجاد شده توسط این افزونه به راحتی می توانید درخواست های در انتظار، کاربران تأیید شده و کاربران محروم را مشاهده و مدیریت کنید.

در این مقاله افزونه New User Approve را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه New User Approve و نحوه تأیید کاربران قبل از ثبت نام در وردپرس

قبل از نصب و فعال سازی افزونه New User Approve مطمئن شوید که عضویت در سایت شما آزاد است.

برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » عمومی بروید و در قسمت عضویت باکس “هرکسی می تواند نام نویسی کند” را فعال کنید.

New User Approve

سپس در انتهای صفحه روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. با این کار فرم ثبت نام برای کاربران شما باز می شود (در wp-login?action=register/ می توانید به آن دسترسی پیدا کنید).

سپس افزونه New User Approve را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. این افزونه نیاز به تنظیمات خاصی ندارد و به محض فعال سازی می توانید از آن استفاده کنید.

پس از فعال سازی افزونه یک پیام ساده به فرم نام نویسی اضافه می شود و به کاربران اطلاع می دهد که ثبت نام برای تأیید به مدیر سایت ارسال می شود و منتظر یک ایمیل با دستورالعمل های بیشتر باشند.

New User Approve

شما می توانید با خارج شدن از سایت وردپرس خود و مشاهده صفحه نام نویسی، عملکرد افزونه را مشاهده کنید.

پس از آنکه کاربر با وارد کردن نام کاربری و ایمیل، فرم ثبت نام را پر کرده و ارسال نمود، ایمیلی برای شما به عنوان مدیر سایت وردپرس ارسال شده و به شما اطلاع داده می شود که کاربر جدیدی وارد سیستم شده است. برای تأیید یا رد کاربر می توانید لینک موجود در ایمیل را دنبال کنید.

پس از فعال سازی افزونه New User Approve زیرمنوی جدیدی به نام تأیید کاربران در منوی کاربران پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد. با کلیک بر روی این زیر منو صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

New User Approve

در این صفحه می توانید لیستی از کاربران در انتظار تأیید که هنوز تأیید یا رد نشده اند را مشاهده کنید. کافی است در ستون فعالیت ها یکی از گزینه های تأیید یا عدم تأیید را بسته به ترجیح خود انتخاب کنید.

اگر کاربر را تأیید کنید، ایمیلی همراه با نام کاربری و رمز عبور ورود به سیستم برای آنها ارسال می شود. اگر کاربر را رد کنید، به آنها اطلاع داده می شود که حساب آنها رد شده است.

همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه های مربوطه در بالای صفحه لیستی از کاربران تأیید شده و کاربران رد شده را مشاهده کنید. از هر یک از این صفحات می توانید با کلیک روی لینک های موجود در ستون فعالیت ها، تأیید کاربر را به عدم تأیید تبدیل کنید.

شما می توانید در پیشخوان وردپرس به مسیر کاربران » همه کاربران رفته و در این صفحه دسترسی سریع به لینک های تأیید و رد کاربر داشته باشید.

New User Approve

 اگر نشانگر موس را بر روی کاربر مورد نظر خود قرار دهید، این لینک ها ظاهر شده و ستون جدیدی به نام “وضعیت” اضافه می شود، بنابراین می توانید به راحتی ببینید چه کسی تأیید یا رد شده است.

توجه به این نکته مهم است که رد کردن ثبت نام کاربر باعث حذف آن کاربر از پایگاه داده شما نمی شود. آنها قادر به ورود به سایت شما نخواهند بود و قادر به ثبت نام مجدد با همان نام کاربری و آدرس ایمیل نیز نخواهند بود.

اگر کاربر را رد کنید، سیستم به آنها اجازه می دهد تا دوباره برای ثبت نام در سایت شما اقدام کنند. اما شما هنوز هم باید قبل از دسترسی به سایت آنها را تأیید کنید.

افزونه New User Approve به شما امکان می دهد تا بدون نیاز به نصب یک افزونه عضویت پیچیده، نحوه دسترسی کاربران به سایت خود را اصلاح کنید. بنابراین اگر تنها ویژگی مورد نیاز شما همین مورد است، این افزونه برای شما مناسب است. اگر به دنبال یک افزونه با ویژگی های بیشتری هستید می توانید از افزونه Members استفاده کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه New User Approve
صفحه افزونه New User Approve

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و به صورت دستی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و بدون افزونه

یکی از خدماتی که گوگل به کاربران خود ارائه کرده است، استفاده از موتور جستجوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *