Peter’s Login Redirect افزونه ریدایرکت کاربر بعد از ورود در وردپرس

Peter's Login Redirect

وقتی کاربران وارد سیستم وردپرس می شوند یا از آن خارج می شوند، به ترتیب به فرم مدیریت وردپرس یا فرم ورود به سیستم منتقل می شوند. اما اگر یک سایت عضویت دارید یا می خواهید تجربه بهتری را برای مشتریان خود ایجاد کنید، می توانید پس از ورود به سیستم کاربران را به جایی خاص تر در سایت خود هدایت کنید. افزونه Peter’s Login Redirect به شما امکان کنترل کامل در این زمینه را می دهد.

بسیاری از وب سایت ها در وردپرس چند کاربری هستند. از جمله آنها می توان به وب سایت های چند نویسنده، فروشگاه های آنلاین و یا وب سایت های عضویت اشاره کرد. در بسیاری از این سایت ها، کاربران باید برای انجام اقدامات خاصی به سیستم وارد شوند و به جزئیات حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنند.

بسیاری از افزونه های عضویت وردپرس و فروشگاه سازها با نشان دادن صفحات ورود به سیستم سفارشی به کاربر، به صورت خودکار ریدایرکت ها را مدیریت می کنند و کاربران را به یک صفحه مدیریت اکانت سفارشی هدایت می نمایند.

اما وب سایت هایی وجود دارند که از چنین افزونه هایی استفاده نمی کنند. در چنین وب سایت هایی، کاربران به ناحیه پیش فرض مدیریت وردپرس هدایت می شوند.

ناحیه مدیریت وردپرس کاربران را درمورد کار بعدی که باید انجام دهند، راهنمایی روشنی نمی کند. این ناحیه ممکن است برای وبلاگ نویسان و نویسندگان کاربردی باشد، اما برای کاربران و مشتریان شما تجربه کاربری ایده آلی نیست.

ریدایرکت یا تغییر مسیر از این جهت مهم است که به بهبود تجربه کاربری کمک می کند. به عنوان مثال ممکن است نوشته ها یا برگه هایی در سایت خود داشته باشید که مخصوص نقش های کاربری خاصی باشند. با استفاده از تغییر مسیر، کاربران مربوطه به محض ورود به سیستم فوراً به صفحات مخصوص خود فرستاده می شوند.

شرایط دیگری که ممکن است باعث استفاده شما از ریدایرکت کاربر پس از ورود به سیستم شوند مواقعی است که شما محتوای پولی خود را برای نقش های خاصی سفارشی سازی کرده اید یا نوشته های خصوصی ایجاد کرده اید و می خواهید کاربران به آن دسته خاص هدایت شوند.

افزونه Peter’s Login Redirect یکی از بهترین افزونه های مدیریت کاربر و محدودیت دسترسی وردپرس است که اجازه می دهد کاربران را پس از ورود به سیستم به هر مکانی در سایت خود که می خواهید هدایت کنید. این مکان می تواند صفحه اصلی سایت شما، صفحه خاصی در ناحیه مدیریت یا هر مکان دیگری باشد.

شما می توانید نحوه تغییر مسیر کاربران را براساس نام کاربری، نقش کاربر (مدیر، ویرایشگر، مشترک و غیره) یا توانایی های نقش انتخاب کنید. همچنین می توانید یک متغیر نام کاربری یا چند متغیر دیگر مانند postid را در ریدایرکت خود وارد کنید.

در این مقاله افزونه Peter’s Login Redirect را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

آموزش افزونه Peter’s Login Redirect

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » Login/Logout redirects بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

افزونه Peter's Login Redirect

همانطور که مشاهده می کنید، این افزونه از پنج نوع ورود به سیستم مختلف پشتیبانی می کند و چند تنظیم سفارشی سازی نیز دارد.

همه این نقش ها دارای بخش هایی برای “URL” و “Logout URL” هستند. در قسمت URL باید آدرس اینترنتی صفحه ای که می خواهید کاربران بعد از ورود به سیستم به آن ریدایرکت شوند را وارد کرده و قسمت Logout URL برای ریدایرکت ها بعد از خارج شدن است.

به عنوان مثال با قرار دادن آدرس “http://www.YourHomePage.com” در هر یک از این مناطق می توانید ورود به سیستم وردپرس یا خروج از آن را طوری تنظیم کنید که کاربر به صفحه اصلی سایت شما هدایت شود. “YourHomePage”را با نام دامنه خود عوض کنید.

چندین متغیر وجود دارد که می توانید در هر یک از بخش های ذکر شده از آنها استفاده کنید. اگر variable]username[/variable]] را در فیلد متنی تایپ کنید، نام کاربری به صورت پویا در URL وارد می شود. همچنین می توانید “homeurl” را برای URL صفحه خانه، “siteurl” را برای صفحه اصلی سایت خود و “postid-23” را برای نوشته ای که می خواهید به آن تغییر مسیر دهید، در هریک از قسمت های متنی استفاده کنید (23 را با id نوشته ای که می خواهید به آن تغییر مسیر دهید جایگزین کنید).

ریدایرکت ورود به سیستم برای نام کاربری خاص در Peter’s Login Redirect

Specific users که اولین گزینه در صفحه تنظیمات است به شما اجازه می دهد تا تنها کاربران خاصی را ریدایرکت کنید.

از پنجره کشویی Add می توانید نام کاربری مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از آن می توانید URL ها را برای تغییر مسیر کاربر هنگام ورود به سیستم و خروج از آن در قسمت های URL و Logout URL وارد کنید.

پس از اتمام کار، روی دکمه Add username rule کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شود. در صورت نیاز به تنظیم تغییر مسیر برای کاربران بیشتر، این کار را تکرار کنید.

ریدایرکت ورود به سیستم برای نقش های کاربری خاص

افزونه Peter’s Login Redirect به شما امکان می دهد تغییر مسیر ورود به سیستم را بر اساس نقش کاربر در وردپرس تنظیم کنید.

کافی است در قسمت Add نقش کاربر مورد نظر خود را از لیست کشویی انتخاب کرده و سپس URL تغییر مسیر را وارد کنید. به عنوان مثال ، می توانید ویرایشگران را به صفحه مدیریت وردپرس و مشترکین را به یک صفحه سفارشی هدایت کنید.

تنظیم تغییر مسیر ورود براساس توانایی ها در وردپرس

افزونه Peter’s Login Redirect به شما امکان می دهد تا تغییر مسیرهای ورود به سیستم را بر اساس سطح و توانایی های کاربر تنظیم کنید. این گزینه بخصوص در مواقعی که سیستم سایت عضویت خود را براساس توانایی ها به جای نقش ها ساختاردهی کرده اید، بسیار مناسب است.

از منوی کشویی Add در قسمت Specific levels، سطح کاربر را انتخاب کرده و URL های ورود و خروج را برای ریدایرکت کردن وارد کنید. شما می توانید برای هر شماره یک order یا ترتیب تنظیم کنید. با این کار نحوه نگهداری و نمایش این قانون در تنظیمات افزونه مشخص می شود.

از لحاظ اولویت بندی، بالاترین قوانین بر بخش های دیگر ارجحیت دارند. بنابراین کاربران خاص هر چیزی را که در زیر آن قرار دارند، بازنویسی می کنند.

تغییر مسیر ورود به سیستم برای همه کاربران در وردپرس

در صفحه تنظیمات افزونه Peter’s Login Redirect ، گزینه ای جهت تغییر مسیر برای دیگر کاربران وجود دارد. اگر یک کاربر با هیچ یک از قوانینی که در بالا تنظیم کرده اید مطابقت ندارد می توانید با وارد کردن URL در اینجا آنها را تغییر مسیر دهید.

همچنین می توانید از این تنظیمات برای ایجاد یک تغییر مسیر در سایت برای همه کاربران استفاده کنید.

تنظیم تغییر مسیر ثبت نام کاربر در Peter’s Login Redirect

وقتی کاربر جدید در سایت شما ثبت نام می کند، وردپرس او را به صفحه ورود هدایت می کند. شما می توانید در بخش Post Registration یک URL تغییر مسیر تنظیم کنید تا آنها را به صفحه دیگری در سایت خود ریدایرکت کنید.

به عنوان مثال می توانید با لینک دهی به کارهای مختلفی که می توانند در وب سایت شما انجام دهند، آنها را به صفحه خوش آمدگویی هدایت کنید.

سفارشی سازی تنظیمات افزونه Peter’s Login Redirect

در این بخش می توانید محدودیت ها، سطوح دسترسی لازم برای ویرایش تغییر مسیرها و نحوه کار با متغیرهای وردپرس را تنظیم کنید. این تنظیمات یک تنظیمات پیشرفته است و تنها در صورتی آن را تغییر دهید که دقیقاً می دانید چه کاری انجام می دهید. در غیر این صورت آن را به حالت پیش فرض رها کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه Peter's Login Redirect
صفحه افزونه Peter's Login Redirect

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Resize Image After Upload

Resize Image After Upload تغییر سایز خودکار عکس در وردپرس

نسخه موبایل سایت اهمیت بسیار زیادی برای گوگل دارد و اگر وب سایت شما به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *