Recent Posts Widget With Thumbnails ابزارک آخرین نوشته وردپرس

افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails

یکی از بهترین افزونه های وردپرس که می توانید توسط آن آخرین و جدیدترین نوشته های خود را در نوار کناری سایت به کاربران نشان دهید، افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails است.

این افزونه یکی از بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها در وردپرس است که از محبوبیت بالایی برخوردارد بوده و تاکنون بیش از 100000 نصب فعال داشته و امتیاز 4.8 از 5 را کسب کرده است.

افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails براساس ابزارک پیش فرض “نوشته های تازه” وردپرس ساخته شده است و طوری توسعه داده شده که اطلاعات بیشتری درباره نوشته ها مانند تصاویر بندانگشتی، خلاصه نوشته، نویسنده/نویسندگان، تاریخ انتشار و دسته های خاصی را نشان دهد.

این افزونه بسیار سبک، ساده و مؤثر بوده و به خوبی با افزونه Elementor ادغام شده است. همچنین هیچ داده ی شخصی را از کاربران جمع آوری نمی کند بنابراین کاملاً منطبق با مقررات حفاظت از داده های عمومی اتحادیه اروپا (GDPR) است. تنها نقطه ضعف آن این است که دارای شورت کد نیست.

در این مقاله به بررسی این افزونه قدرتمند و محبوب پرداخته و نحوه پیکربندی تنظیمات آن را توضیح می دهیم.

افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails و نمایش ابزارک آخرین نوشته ها در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعالسازی افزونه، در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » ابزارک ها بروید.

افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails

همانطور که مشاهده می کنید ابزارک جدیدی به نام “نوشته های اخیر با تصویر بندانگشتی” به ابزارک های موجود در وردپرس اضافه شده است.

این ابزارک را کشیده و در ساید بار مورد نظر خود رها کنید. پس از آن باکس تنظیمات ابزارک “نوشته های اخیر با تصویر بندانگشتی” باز می شود.

افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails

عنوان برای ابزارک: در این قسمت از ابزارک افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails می توانید یک عنوان برای لیست جدیدترین نوشته ها انتخاب کنید.

تعداد نوشته‌هایی که نمایش داده می‌شود: تعداد نوشته هایی که در لیست نمایش داده می شوند را از این قسمت انتخاب کنید.

باز کردن لینک ها در پنجره جدید: اگر می خواهید با کلیک کردن بر روی آخرین نوشته های موجود در لیست، در یک پنجره جدید باز شوند، این گزینه را انتخاب کنید.

نمایش پست به صورت تصادفی: اگر می خواهید نوشته های موجود در سایت به صورت تصادفی در لیست آخرین نوشته ها ظاهر شوند، این گزینه را انتخاب کنید.

نوشته ی فعلی نمایش داده نشود: با انتخاب این گزینه نوشته های فعلی از لیست آخرین نوشته ها پنهان می شوند.

افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails

لیست پست های چسبنده فقط فهرست: اگر این گزینه را فعال کنید، فقط نوشته های چسبان نشان داده شده و از گزینه هایی که نوشته های چسبان را پنهان می کنند و آنها را در بالا نگه می دارند، چشم پوشی می شود.

فهرست های چسبناکی را لیست نکنید: اگر این گزینه را فعال کنید، پست های چسبان نشان داده نمی شوند.

نوشته های چسبان در بالای لیست نگه داشته شوند: با فعال کردن این گزینه، پست های چسبان در بالای لیست نگه داشته می شوند.

افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails

عنوان نوشته نمایش داده نشود: با فعال کردن این گزینه در ابزارک افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails عنوان نوشته ها نمایش داده نمی شود. مطمئن شوید که برای پست هایی که تصویر بندانگشتی ندارند یک تصویر پیش فرض تنظیم کرده اید. در غیر این صورت هیچ لینکی به آنها وجود نخواهد داشت.

حداکثر طول عنوان: در این قسمت می توانید ماکزیمم طول عنوان پست ها را وارد کنید.

افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails

نمایش پست نویسنده: در این قسمت می توانید مشخص کنید که نویسنده پست ها نشان داده شود یا خیر.

نمایش پست ها دسته بندی ها: اگر می خواهید دسته بندی پست ها نشان داده شود، این گزینه را فعال کنید.

نام دسته بندی پست را به عنوان لینک، اشاره به آرشیو خود را: با فعال کردن این گزینه نام دسته بندی پست ها به آرشیو دسته بندی ها لینک می شود.

برچسب برای دسته بندی ها: در این قسمت می توانید برای دسته بندی ها برچسب تنظیم کنید. این فیلد را می توانید خالی بگذارید.

نمایش تاریخ نوشته: با فعال کردن این گزینه در ابزارک افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails ، تاریخ انتشار نوشته نمایش داده می شود.

افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails

نمایش خلاصه متن: با فعال کردن این گزینه، خلاصه ای از متن نمایش داده می شود.

حداکثر طول خلاصه متن: در این قسمت می توانید حداکثر طول خلاصه متن را تنظیم کنید.

نشانه ی بعد از متن خلاصه: در این قسمت می توانید یک علامت به عنوان ادامه مطلب که بعد از خلاصه متن نشان داده می شود، وارد کنید.

نشانه ها را بعد از گزینش به عنوان یک پیوند به پست تنظیم کنید: با فعال کردن این گزینه، نشانه ای که در قسمت قبل انتخاب کرده بودید را به نوشته مربوطه اش لینک می دهید.

عنوان گزینش پست را به عنوان منبع گسسته نادیده بگیرید: ابزارک به صورت نرمال خلاصه را از متن فیلد خلاصه بدون هیچ تغییری برمی دارد. اگر چنین فیلدی در متن شما وجود نداشته باشد، خلاصه را به صورت خودکار از محتوای نوشته ایجاد می کند. اگر این گزینه را فعال کنید، خلاصه تنها از محتوای نوشته ساخته می شود.

محتوای پست را به عنوان منبع گسسته نادیده بگیرید: در صورت فعال کردن این گزینه، خلاصه تنها از فیلدهای خلاصه محتوا ساخته می شود. اگر این چک باکس و چک باکس قبلی هر دو فعال شوند، هیچ خلاصه ای در لیست نشان داده نمی شود.

افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails

نمایش تعداد نظرات: با فعال کردن این گزینه در ابزارک افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails ، تعداد کامنت های هر پست در لیست جدیدترین پست ها نشان داده می شود.

نمایش نوشته ها فقط از دسته های انتخاب شده: در این قسمت می توانید دسته هایی که می خواهید نوشته های موجود در آنها در لیست جدیدترین نوشته ها نشان داده شوند را انتخاب کنید.

افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails

نمایش تصویر بند انگشتی: فعال بودن این گزینه باعث می شود تصاویر بندانگشتی در کنار نوشته های لیست نشان داده شوند.

به صورت پیش فرض تا زمانی که چک باکس های بعدی باعث اعمال تنظیمات دیگری نشده اند، تصویر شاخص به عنوان تصویر بندانگشتی استفاده می شود.

اندازه تصویر بندانگشتی: در این قسمت می توانید اندازه تصاویر بندانگشتی را انتخاب کنید.

اگر گزینه “عرض و ارتفاع تعیین شده” را انتخاب کنید، اندازه هایی که در زیر این بخش نشان داده شده اند، مورد استفاده قرار می گیرند، در غیر اینصورت این اندازه ها نادیده گرفته شده و اندازه های ذخیره شده در مسیر تنظیمات › رسانه استفاده می شود.

نسبت تصویر اصلی حفظ شود: اگر این گزینه در ابزارک افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails فعال شود، از عرض تصویر بندانگشتی برای تشخیص خودکار ارتفاع آن استفاده می شود و نسبت طول و عرض ثابت می ماند. این گزینه برای طراحی واکنشگرا (ریسپانسیو) مفید است.

اگر تصویر شاخص وجود نداشت، از اولین تصویر نوشته استفاده شود: همانطور که مشخص است با فعال شدن این گزینه، اگر نوشته فاقد تصویر شاخص باشد از اولین تصویر موجود در نوشته استفاده می شود.

استفاده از اولین تصویر نوشته، نادیده گرفتن تصویر شاخص: با فعال کردن این گزینه، اگر نوشته دارای تصویر شاخص باشد از آن صرف نظر شده و از اولین تصویر موجود در محتوا به عنوان تصویر بندانگشتی استفاده می شود.

استفاده از تصویر پیشفرض اگر تصویری پیدا نشد: اگر افزونه نتواند هیچ تصویری را پیدا کند، با فعال کردن این گزینه از تصویر بندانگشتی پیش فرض استفاده می شود.

نادیده گرفتن همه ریز عکسها و همیشه فقط از تصویر بند پیش فرض استفاده کنید: اگر این گزینه فعال شود از تمام تصاویر بندانگشتی صرف نظر شده و تنها از تصویر پیش فرض استفاده می شود.

آدرس تصویر بندانگشتی پیشفرض (با http:// شروع شود): در این قسمت می توانید آدرس URL تصویر بندانگشتی پیش فرض را قرار دهید.

افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails

علامت های چاپ دسته بندی های پست در کلاس ویژگی عناصر  LI: اگر این گزینه را فعال کنید، نامک دسته ها به عنوان اتریبیوت class در المان های LI وارد می شود.

این گزینه برای توسعه دهندگان است. در صورت انتخاب، می توانید قوانین CSS را برای هر یک از آیتم های لیست بر اساس دسته های تعیین شده تنظیم کنید.

به جای ایجاد یک فایل CSS، CSS درون خطی چاپ می شود: اگر این گزینه در ابزارک افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails را فعال کنید، به جای ایجاد یک فایل CSS از یک CSS درون خطی استفاده می شود. این گزینه برای همه موارد این ابزارک اعمال می شود.

هیچ کدام از CSS ها، نه CSS درون خطی و نه یک فایل CSS: اگر این گزینه را فعال کنید هیچ CSS ی نه درون خطی و نه به صورت یک فایل تولید نمی شود. این گزینه برای همه موارد این ابزارک اعمال می شود.

در پایان روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید تا تغییرات ایجاد شده اعمال شوند.

پس از آن می توانید فرانت اند سایت خود را مشاهده کرده و ابزارک لیست آخرین نوشته های خود را در ساید بار سایت مشاهده کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
5/5 - (5 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Feed Them Social

Feed Them Social افزونه فید اینستاگرام فیسبوک توییتر و یوتیوب در وردپرس

اگر یک وبلاگ نویس هستید و به دنبال راهی برای اضافه کردن فید آخرین پست …

3 دیدگاه

 1. سلام
  واقعا خیلی عالی بود تونستم با این افزونه کار کنم و پست های جدید رو در سایدبار بتونم بیارم در صفحه اصلی بلاگ…

 2. سلام
  وقت بخیر
  متشکر میشم بفرمایید خودتون برای نمایش مطالب پیشنهادی از چه افزونه ای استفاده میکنید.
  من یه افزونه نیاز دارم که فقط در صفحات خاصی، بتونه مطلب مرتبط با اون صفحه رو به کاربر نمایش بده، یعنی در واقع برای اطلاعات بیشتر روی این لینک ها ی پیشنهادی کلیک کنه…
  متشکر میشم راهنمایی بفرمایید چه افزونه ای مناسب سایتم هست؟
  پیشاپیش از پاسخ گویی شما سپاس گزارم

  • در مجموعه مدیر وردپرس سعی شده همیشه و در حد توان سوالات کاربران پاسخ داده شود، ما از شما ممنون هستیم که سایت ما را برای رفع نیاز های وردپرسی خود انتخاب کردید، در پاسخ به شوالات شما باید عرض کنم، سایت مدیر وردپرس از افزونه ای خاص به جهت نمایش پست های مشابه استفاده نمی کند، و کدنویسی بر روی قالب و صفحات سایت اعمال شده که با توجه به دسته بندی پست در حال مطالعه، دیگر پست های مشابه را نمایش می دهد، اما اگر می خواهید بصورت از افزونه برای نمایش مطالب یکسان و مشابه استفاده نمائید، توصیه می کنم برای نمایش مطالب مشابه در بین پاراگراف ها از افزونه Inline Related Posts استفاده و برای نمایش پست ها در قسمت های مختلف سایت از افزونه های Yet Another Related Posts Plugin و Related Posts for WordrPress و Related Posts by Taxonomy در سایت وردپرسی خود اقدام به استفاده نمائید، در مورد هر کدام از افزونه مطالعه بفرمائید که بتوانید بهترین نتیجه را از استفاده از این افزونه به ارمغان آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *