نمایش و انتشار پادکست در وردپرس با افزونه Seriously Simple Podcasting

افزونه Seriously Simple Podcasting

اگر تصمیم به ایجاد پادکست دارید یا ساخت آن را شروع کرده اید، افزونه Seriously Simple Podcasting  که در این مقاله به آموزش آن می پردازیم، راهی سریع و آسان برای انتشار هر اپیزود در وب سایت وردپرسی شما است.

افزونه Seriously Simple Podcasting یکی از بهترین افزونه های پادکست وردپرس است که علاوه بر انتشار پادکست در سایت وردپرسی، اضافه کردن آن به iTunes را نیز بسیار آسان می کند. به این ترتیب اپیزودهای شما را می توان در پلتفرم اپل نمایش داد و شنوندگان جدید و قدیمی می توانند به راحتی آخرین محتواهای تولیدی شما را پیدا کنند.

یکی از نقاط قوت افزونه Seriously Simple Podcasting این است که استفاده از آن بسیار آسان است. این افزونه از رابط کاربری وردپرس استفاده می کند بنابراین به جای آنکه مانند یک سرویس اضافی باشد دقیقاً این حس را ایجاد می کند که جزئی از وردپرس است.

در این مقاله افزونه Seriously Simple Podcasting را آموزش داده و به بررسی قسمت های مختلف آن می پردازیم.

افزونه Seriously Simple Podcasting و نمایش پادکست در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام Podcast در پیشخوان وردپرس اضافه می شود. با کلیک بر روی این منو صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

افزونه Seriously Simple Podcasting

در این صفحه یک دکمه Sign up Today مشاهده می کنید. با کلیک بر روی این دکمه به صفحه تست 14 روزه نسخه Pro افزونه هدایت می شوید.

اگر می خواهید از مزایای هاستینگ Seriously Simple Podcasting استفاده کنید می توانید افزونه را ارتقا داده و نسخه پرمیوم آن را خریداری کنید.

در غیر این صورت روی دکمه Dismiss this message کلیک کنید.

با Dismiss کردن پیام فوق وارد زیرمنوی All Episodes مشابه شکل زیر می شوید.

افزونه Seriously Simple Podcasting

در این صفحه لیستی از تمام اپیزودهای پادکستی که افزونه Seriously Simple Podcasting  آن را مدیریت می کند را مشاهده می کنید.

از آنجایی که در این آموزش هنوز هیچ پادکستی ساخته نشده است، این صفحه خالی است.

قبل از اینکه شروع به ساختن اولین پادکست خود کنید بهتر است تنظیمات آن را پیکربندی نمایید. در ادامه به بررسی تنظیمات افزونه Seriously Simple Podcasting می پردازیم.

تنظیمات افزونه Seriously Simple Podcasting

برای دسترسی به تنظیمات این افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر Podcast » Settings بروید. صفحه تنظیمات افزونه Seriously Simple Podcasting از چند تب مختلف تشکیل شده است. در ادامه آموزش به بررسی این تب ها می پردازیم.

General

در این صفحه می توانید تنظیمات عمومی افزونه را پیکربندی کنید.

افزونه Seriously Simple Podcasting

چهار گزینه در این صفحه اهمیت زیادی دارند که در تصویر بالا هایلایت شده اند. باقی گزینه های موجود در این صفحه اختیاری است و می توانید آنها را طبق اولویت و نیازهای سایت خود پیکربندی کنید.

Include podcast in main blog: افزونه Seriously Simple Podcasting به صورت پیش فرض اپیزودهای پادکست شما را در فید اصلی وبلاگ نشان نمی دهد. بنابراین اگر در صفحه اصلی وب سایت خود آخرین نوشته ها را نشان می دهید، آخرین اپیزودها نمایش داده نخواهند شد. اگر می خواهید آخرین اپیزودهای پادکست در صفحه اصلی سایت نشان داده شوند، این گزینه را فعال کنید.

Media player locations: پلیر دورن ساخته افزونه Seriously Simple Podcasting به صورت پیش فرض در هیچ کجای سایت شما نشان داده نخواهد شد. دلیل این امر این است که این افزونه در درجه اول یک ابزار انتشار و در درجه دوم یک ابزار وبلاگ است. شما هر زمان که بخواهید می توانید آن را فعال کنید. بهتر است پلیر در حالت Full Content و oEmbed Excerpt باشد.

Enable iTunes fields: اگر می خواهید اپیزودهای شما تمام فیلدهایی که در جدیدترین بروزرسانی های iTunes لازم است را داشته باشد، این گزینه را فعال کنید.

Media player style: در این قسمت می توانید نوع پلیر رسانه را انتخاب کنید. دو گزینه در این قسمت در اختیار شما قرار دارد که یکی استفاده از پلیر فشرده استاندارد و دیگری پلیر HTML5 است.

سایر تب های موجود در صفحه تنظیمات افزونه Seriously Simple Podcasting بیشتر مربوط به فید پادکست شما هستند و ارتباط چندانی با سایت وردپرسی تان ندارند.

Feed Detailes

افزونه Seriously Simple Podcasting

در این صفحه می توانید جزئیات مربوط به فید مانند عنوان پادکست، نام هاست، دسته ها، تصویر کاور و بسیاری موارد دیگر را تنظیم کنید.

در پایین صفحه گزینه هایی برای وارد کردن URL های دیگری که بعداً دریافت خواهید کرد مانند پادکست های Google Play در اختیار شما قرار داده شده است.

Security

افزونه Seriously Simple Podcasting

در این تب می توانید فید پادکست خود را با پسورد محافظت کنید. توجه داشته باشید که محافظت با پسورد فقط مربوط به فید RSS پادکست است و نمایش پدکست های شما در وب سایت تان را شامل نمی شود.  این ویژگی برای کسانی که می خواهند چندین نسخه از پادکست خود را منتشر می کنند مناسب است.

Redirection و Publishing

افزونه Seriously Simple Podcasting

اگر پادکست های خود را به یک موقعیت جدید تغییر مسیر دادید می توانید تنظیمات ریدایرکت را در قسمت Redirection انجام دهید. در قسمت Publishing می توانید URL هایی که برای اشتراک گذاری پادکست های خود لازم دارید را پیدا کنید.

بسیاری از پادکسترها نیازی به تغییر مسیر فیدهای خود یا استفاده از یک فید خارجی ندارند اما اگر به چنین چیزهای نیاز پیدا کردید باید از این قسمت ها تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید.

Hosting

این قسمت تنها زمانی برای شما کاربرد دارد که از هاستینگ Castos استفاده کنید. در این قسمت می توانید کلید API خود را وارد کرده و سایت را به Castos لینک دهید.

آموزش دسته بندی در زیرمنوی Series

افزونه Seriously Simple Podcasting برای طبقه بندی محتوای پادکست شما یک دسته بندی سفارشی را ایجاد می کند.

در منوی Podcast پیشخوان وردپرس زیرمنویی به نام Series (سری ها) وجود دارد.

افزونه Seriously Simple Podcasting

سری ها کاری مشابه دسته ها در وردپرس انجام می دهند. به این صورت که می توانید سری های والد ساخته و برای هر سری والد، زیر سری های مختلف ایجاد کنید و به آنها اختصاص دهید.

فرض کنید یک اپیزود منتشر شده دارید و یک سری مصاحبه ها مربوط به آن اپیزود انجام می دهید. اگر می خواهید اپیزودها را جدای از یکدیگر نگه دارید می توانید آنها را به صورت سری درآورید. در این صورت هم در فید پادکست اصلی شما و هم در یک فید ثانویه یکتا که تنها شامل آنها است، در دسترس قرار می گیرند. همچنین می توانید از پیشخوان وردپرس نیز این کار را انجام دهید.

آموزش ساخت اپیزود در افزونه Seriously Simple Podcasting

ساخت و انتشار یک اپیزود به سادگی ساخت و انتشار یک نوشته وبلاگ است. کافی است در پیشخوان وردپرس به مسیر Podcast » Add New بروید. مشاهده می کنید که همان ویرایشگری که برای تولید نوشته ها استفاده می کنید برای شما باز می شود.

افزونه Seriously Simple Podcasting

در  ناحیه متنی اصلی می توانید یادداشت ها، تصاویر و هر چیز دیگری که بخواهید را وارد کنید. با وارد کردن عنوان، پادکست شما دارای یک نامک اختصاصی می شود.

پس از آن به پایین صفحه اسکرول کنید. متا باکس افزونه Seriously Simple Podcasting را به صورت زیر مشاهده می کنید.

افزونه Seriously Simple Podcasting

4 فیلد اطلاعاتی که برای افزونه Seriously Simple Podcasting ضروری هستند را باید پر کنید. دو تا از فیلد ها در این متاباکس و دو فیلد دیگر در ساید بار سمت چپ صفحه قرار دارند.

Episode Type و File: در این قسمت باید نوع فایل خود را مشخص کنید که می خواهید اپیزود صوتی یا تصویری بسازید. فایل صوتی را می توانید از کتابخانه رسانه آپلود کنید. فایل mp3 به اندازه کافی کوچک هست تا از لحاظ بارگذاری مشکلی نداشته باشد. به علاوه برای تولید پادکست نیازی به بیت ریت زیاد ندارید.

همچنین می توانید از هاست خود مانند Castos یا Libsyn، آدرس اینترنتی URL فایل را در قسمت File وارد کنید. اگر می خواهید پادکست ویدئویی بسازید، بهتر است از یک هاست خارجی استفاده کنید. فضای هاستینگ Castos به خاطر فضای نامحدودش گزینه بسیار خوبی است. هاست های دیگر مانند Libsyn براساس مبلغ پرداختی شما فضای ذخیره سازی در اختیارتان قرار می دهند.

Date recorded: در این قسمت می توانید تاریخ ضبط اپیزود را وارد کنید. گاهی اوقات شنوندگان می خواهند بدانند که چقدر از ضبط یک اپیزود گذشته است.

افزونه Seriously Simple Podcasting

Podcast Series: شما در این قسمت می توانید برای اپیزود مورد نظر خود سری یا زیرسری انتخاب کنید. آنچه که در این قسمت انتخاب می کنید مشخص می کند که کدام فید نمایش داده شود. شما می توانید فیدهای والد مختلف، یک فید والد و فرزند و غیره داشته باشید. به این ترتیب می توانید بیش از هر افزونه دیگری روی نحوه انتشار اپیزودها کنترل داشته باشید.

افزونه Seriously Simple Podcasting

Episode Embed Code: افزونه Seriously Simple Podcasting پس از انتشار پست، کدهای جاسازی ایجاد می کند که می توانید در هر مکانی که HTML مجاز است از آنها استفاده کنید. با این کار تنها یک لینک به اپیزود داده نمی شود بلکه لینک به یک کارت رسانه قدرتمند با بک لینک، یک پلیر در صورت تنظیم، تصویر شاخص برای پست و غیره ایجاد می شود.

زمینه های دلخواه

اگر به پایین صفحه اسکرول کنید متاباکسی به نام زمینه های دلخواه مشاهده می کنید.

افزونه Seriously Simple Podcasting

هنگامی که افزونه Seriously Simple Podcasting را نصب و فعال سازی می کنید، یک نوع پست سفارشی به نام podcast تولید می کند که دارای فیلدهای سفارشی سازی مختلفی برای ردیابی متا داده های شما است. از آنجا که این فیلدها سفارشی هستند می توانید هر کدام که نیاز دارید را به اپیزودها اضافه کنید. فیلدهای اضافه شده با هر اپیزود در فیدهای شما نشان داده می شوند.

توجه داشته باشید مادامی که می توانید مقادیر فیلدهای افزونه را در اینجا ویرایش کنید، به محض ذخیره سازی مجدداً برمی گردند. شما باید آنها را از طریق فیلدهای بالا ویرایش کنید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و به صورت دستی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و بدون افزونه

یکی از خدماتی که گوگل به کاربران خود ارائه کرده است، استفاده از موتور جستجوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *