String locator افزونه جستجو در کدهای قالب و افزونه وردپرس

String locator

قالب ها و افزونه های زیادی وجود دارد که می توانید برای بهبود عملکرد سایت خود آنها را نصب کنید. اما هر چند وقت یک بار ممکن است مجبور شوید کدهای خود را برای رفع مشکلات ویرایش کنید. افزونه String locator یکی از افزونه های وردپرس است که به شما امکان می دهد در فایل های قالب ها، افزونه ها یا حتی هسته وردپرس جستجو کرده و متن و شماره خط های تطبیق یافته با ترم جستجوی خود را مشاهده و ویرایش کنید.

در این مقاله افزونه String locator را آموزش داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

چرا نیاز به جستجو در کدهای وردپرس وجود دارد؟

هنگام کار بر روی قالب و افزونه ها، گاهی متوجه می شوید که یک متن هارد کد گذاری شده در فایل ها وجود دارد که باید آن را تغییر دهید اما نمی دانید در چه قالب یا افزونه ای قرار دارد و در کدام فایل باید به دنبال آن بگردید.

از جمله دشوارترین چالش ها در توسعه وردپرس، کشف محل قرار گرفتن یک قطعه کد است. شما می توانید قالب و تعداد نامحدودی افزونه در وردپرس نصب کرده و چیزهایی را تغییر دهید اما وقتی می خواهید یک تغییر خاص را ردیابی کنید، بسیار وقت گیر و سخت است.

افزونه String locator به شما امکان می دهد هر چیزی روی سیستم فایل وردپرس خود شامل یک قالب، یک افزونه، تمام قالب ها، تمام افزونه ها، کل فایل wp-content و بسیاری موارد دیگر را جستجوی رشته ای کنید.

String locator دارای ویژگی Smart-Scan یا اسکن هوشمند است که به دنبال براکت ها و پرانتزهای گمشده گردیده و به شما کمک می کند از خطاهای غیر ضروری جلوگیری کنید. این افزونه پس از ویرایش، خطاهای سایت شما را بررسی کرده و با شناسایی مشکل به نسخه قبلی فایل ویرایش شده شما باز می گردد. برای شروع کافی است انتخاب کنید که چه چیزی را در کجا می خواهید جستجو کنید و افزونه از بقیه امور مراقبت می کند.

افزونه String locator معادل افزونه ای مانند افزونه Better Search Replace که به شما کمک می کند تا در پایگاه داده وردپرس جستجو کنید.

آموزش افزونه String locator و نحوه جستجو در کدهای قالب و افزونه های وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر ابزارها » String Locator بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

String locator

در قسمت Search through می توانید قالب ها، افزونه ها، هسته وردپرس یا حتی کل دایرکتوری وردپرس سایت خود را برای جستجو انتخاب کنید.

در قسمت Search String رشته ای که می خواهید جستجو کنید را وارد کنید.

برای شروع جستجو روی دکمه Search کلیک کنید.

پس از پایان جستجو، افزونه String Locator لیستی از فایلهایی که با متن وارد شده توسط شما مطابقت دارد را همراه با خطی از فایل که با جستجوی شما مطابقت دارد، نشان می دهد.

سپس می توانید روی لینکی که در نتایج جستجو ظاهر می شود کلیک کرده و در مرورگر خود ویرایش ها را به صورت سریع و مستقیم انجام دهید.

افزونه String Login به طور پیش فرض هنگام ویرایش فایل ها، یک اسکن هوشمند برای پیدا کردن ناسازگاری آکولادها، براکت ها و پرانتزهایی که اغلب به طور تصادفی جا می افتند، انجام می دهد. این امر خطر شکستن سایت شما را هنگام ویرایش فایل ها به شدت کاهش می دهد اما به هیچ وجه تضمین مطلق نیست.

توجه داشته باشید که اسکن هوشمند در تشخیص استفاده نادرست از نمادهای متداول (مانند پرانتز ها، براکت ها و آکولادها) به بهترین وجه عمل می کند اما هیچ تضمینی برای تشخیص هر گونه خطای احتمالی نمی دهد. بهترین محافظ برای سایت تهیه نسخه پشتیبان است که با استفاده از افزونه های پشتیبان گیر وردپرس می توانید این کار را انجام دهید.

افزونه String locator پس از انجام یک ویرایش، سلامت سایت شما را بررسی می کند. اگر کد خطای شکستن سایت برگردانده شود، به نسخه قبلی فایل باز می گردد.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه String locator
صفحه افزونه String locator

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Social Warfare

آموزش افزونه Social Warfare و اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی

در دنیای امروز استفاده از شبکه های اجتماعی روز به روز گسترش پیدا کرده و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *