افزونه URL Shortener by MyThemeShop و کوتاه کردن لینک وردپرس

URL Shortener

افزونه URL Shortener by MythemeShop یکی از افزونه های قدرتمند وردپرس است که به شما در کوتاه کردن لینک های وب سایت تان کمک زیادی می کند.

این افزونه با تمام قالب های وردپرس سازگار است و با سایر افزونه ها نیز به خوبی اجرا می شود. URL Shortener by MyThemeShop برای سرعت بهینه سازی شده و کاملاً رسپانسیو است. علاوه بر این شما می توانید بدون پرداخت هزینه آن را در هر سایت وردپرسی که بخواهید استفاده کنید.

افزونه URL Shortener یکی از بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک در وردپرس است که اگرچه می توانید از تعدادی ویژگی های آن به صورت رایگان استفاده کنید اما اگر می خواهید به ویژگی های پبشرفته تری دسترسی داشته باشید باید نسخه Pro افزونه را خریداری کنید.

در این مقاله افزونه URL Shortener by MyThemeShop را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

افزونه URL Shortener by MyThemeShop و کوتاه کردن لینک ها در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه منوی جدیدی به نام Short Links در پیشخوان وردپرس اضافه می شود. با کلیک بر روی این منو صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

URL Shortener

در این صفحه می توانید تمام لینک های کوتاه ایجاد شده توسط افزونهURL Shortener by MyThemeShop را مشاهده کنید.

قبل از ساخت اولین لینک بهتر است تنظیمات افزونه را به درستی پیکربندی کنید. در ادامه آموزش به بررسی تنظیمات افزونه URL Shortener می پردازیم.

آموزش تنظیمات افزونه URL Shortener

برای دسترسی به تنظیمات افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر Short Links » Settings بروید.

در صفحه تنظیمات افزونه URL Shortener دو تب وجود دارد که یکی مربوط به تنظیمات پیش فرض لینک ها و دیگری مربوط به ایمپورت کردن لینک ها از افزونه Pretty Links است. در ادامه آموزش به بررسی هر دو تب می پردازیم.

Link Defaults

در این قسمت می توانید گزینه هایی که هنگام ساخت یک شورت لینک جدید می خواهید به صورت پیش فرض فعال باشند را انتخاب کنید.

URL Shortener

Redirection Method: در این فیلد می توانید روش پیش فرض ریدایرکت کردن فیلدها برای لینک های جدید را انتخاب کنید. گزینه ریدایرکت موقتی 302 به صورت پیش فرض انتخاب شده است. شما می توانید ریدایرکت موقت 307 یا ریدایرکت دائم 301 را انتخاب کنید.

برای لینک های افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی پورسانتی بهتر است ریدایرکت موقت و برای لینک های داخلی وب سایت ریدایرکت دائم 301 را انتخاب کنید.

New Window: با فعال کردن این گزینه لینک ها در یک پنجره یا تب جدید باز می شوند. اگر در حال ایجاد شورت لینک برای یک لینک افیلیت هستید، این گزینه را فعال کنید.

Nofollow Link: با فعال کردن این گزینه لینک ها به صورت پیش فرض Nofollow می شوند. Nofollow کردن لینک ها باعث می شود موتورهای جستجو آنها را دنبال نکنند. اگر ساخت شورت لینک را برای یک لینک افیلیت انجام می دهید، این فیلد را فعال کنید.

Forward Parameters: با فعال کردن این گزینه پارامترهای GET از شورت لینک به URL مقصد ارسال می شود.

Remove Referrer: با فعال کردن این گزینه اتربیوت norefferer به لینک و متا تگ no-referrer به صفحه ریدایرکشن شورت لینک اضافه می شود.

Link Preview: در این قسمت می توانید نوع پیش نمایش پیش فرض لینک ها را انتخاب کنید.

در پایان روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

 Import

URL Shortener

اگر قبلاً از افزونه Pretty Links در سایت خود استفاده کرده اید، در این قسمت می توانید شورت لینک های ایجاد شده در افزونه Pretty Links را به افزونه URL Shortener ایمپورت کنید و در این افزونه از آنها استفاده نمایید.

کافی است در باکس Import unsupported redirection types as نوع ریدایرکشن را برای نوع ریدایرکشن پشتیبانی نشده توسط این افزونه انتخاب کرده و روی دکمه Start import کلیک کنید.

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود می توانید شروع به ساخت اولین شورت لینک با استفاده از افزونه URL Shortener کنید.

آموزش ساخت شورت لینک

برای ساخت یک لینک جدید در پیشخوان وردپرس به مسیر Short Links » Add Link بروید.

همچنین می توانید در زیرمنوی Short Links که تمام شورت لینک های ساخته شده را به شما نشان می دهد، روی دکمه Add New در بالای صفحه کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر به شما نشان داده خواهد شد.

URL Shortener

دو باکس در این صفحه قرار دارد. باکس اول شامل دو تب Redirection و Advanced است.

Redirection

URL Shortener

Short Link: قسمت Short Link مربوط به نامک (slug) شورت لینک در سایت شما است. هر نامی که در این قسمت وارد کنید نامک شورت لینک شما می شود. بهتر است یک نام کوتاه و به یاد ماندنی که خواندن آن آسان باشد را برای این قسمت انتخاب کنید.

Redirect to: در قسمت Redirect To باید URL هدف یعنی URL ی که شورت لینک به آن ریدایرکت می شود را وارد کنید.

Redirection Method: در این فیلد باید نوع تغییر مسیر خود را مشخص کنید. نوع ریدایرکت پیش فرض 302 موقت است. گزینه هایی که در این قسمت می توانید انتخاب کنید ریدایرکت 307 موقت و ریدایرکت 301 دائمی هستند. ریدایرکت موقت برای لینک های افیلیت مناسب است زیرا شما را درگیر سئوی لینک نمی کند.

از قسمت Settings یعنی صفحه تنظیمات افزونه URL Shortener می توانید نوع ریدایرکت پیش فرض را تغییر دهید.

َAdvanced

URL Shortener

در تب Advanced می توانید گزینه های زیر را پیکربندی کنید.

Title: عبارتی که در این قسمت وارد می کنید به عنوان attribute title پیش فرض لینک قرار می گیرد.

Anchor Text: هنگامی که از شورت کد بدون متن لینک استفاده می کنید، متنی که در این فیلد وارد می کنید به عنوان متن انکور پیش فرض استفاده می شود.

New Window: با فعال کردن این گزینه، لینک در یک پنجره یا تب جدید باز می شود.

Nofollow Link: با فعال کردن این گزینه اتربیوت nofollow به لینک ها اضافه می شود تا مانع از دنبال کردن لینک توسط موتورهای جستجو شود.

Forward Parameters: با فعال کردن این گزینه پارامترهای GET از شورت لینک به URL مقصد ارسال می شوند.

Remove Referrer: با فعال کردن این گزینه اتربیوت norefferer به لینک و متا تگ no-referrer به صفحه ریدایرکشن شورت لینک اضافه می شود.

در قسمت پایین صفحه باکس Replacement قرار دارد. با استفاده از گزینه های این باکس می توانید شورت لینک را به صورت خودکار در نوشته ها و برگه های سایت وارد کنید.

در این صفحه گزینه ای وجود دارد که به طور خودکار کلمات کلیدی خاصی را در تمام پست ها به شورت لینک ایجاد شده پیوند می دهد. این ویژگی به ویژه برای شرکت های افیلیت مفید است. به عنوان مثال می توانید تمام کلمات “Amazon” در نوشته ها را به لینک Amazon.com از طریق URL افیلیت خود پیوند دهید.

هنگامی که محتوا به بازدیدکننده نشان داده می شود لینک های موجود یا کلمات کلیدی با شورت لینک ایجاد شده جایگزین می شوند.

URL Shortener

Replace URL: آدرس اینترنتی یا URL لینک های موجود در نوشته ها و برگه های وردپرس با شورت لینک ایجاد شده، جایگزین می شود.

Replace Keywords: کلمه کلیدی که در این باکس وارد می کنید در تمام نوشته ها و برگه ها به شورت لینک ایجاد شده لینک داده می شوند.

در افزونه URL Shortener می توانید لینک ها را مانند نوشته های وردپرس دسته بندی کنید. وقتی لینک های کوتاه بسیار زیادی تولید می کنید، مدیریت آنها اندکی سخت می شود. برای مقابله با این امر می توانید لینک های کوتاه را در دسته بندی های مختلف سازمان دهی کنید تا بتوانید در آینده آنها را به راحتی پیدا کنید.

برای ایجاد دسته های مختلف برای شورت لینک ها در پیشخوان وردپرس به مسیر URL Shortener » Categories بروید.

URL Shortener

در این صفحه می توانید مانند ساخت دسته ها در وردپرس، دسته های مختلفی بسازید و در صفحه ساخت شورت لینک، هر لینک کوتاه ساخته شده را در باکس Categories در سمت چپ صفحه به یک دسته اختصاص دهید.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

افزونه چت آنلاین WP-Live Chat by 3CX

افزونه چت آنلاین WP-Live Chat by 3CX وردپرس

جستجو در فضای اینترنت و گشت و گذار در سایت های مختلف می تواند کاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *