افزونه WordPress Popular Posts و نمایش محبوب ترین مطالب وردپرس

افزونه WordPress Popular Posts

افزونه WordPress Popular Posts یک ابزارک نوشته های محبوب وردپرس است که به شما کمک می کند محبوب ترین مطالب وب سایت وردپرسی خود را به بازدیدکنندگان نشان داده و تجربه کاربری بهتری ایجاد کنید. این افزونه با بیش از 300000 نصب فعال و کسب رتبه 4.5 از 5 یکی از محبوبترین افزونه های رایگان وردپرس برای نمایش نوشته های محبوب می باشد.

افزونه WordPress Popular Posts یکی از بهترین افزونه های نمایش مطالب محبوب وردپرس است که یک ابزارک با قابلیت سفارشی سازی بسیار بالا را ارائه می دهد تا بتوانید بهترین محتوای وب سایت خود را به روشی که می خواهید، نشان دهید. این افزونه به شما اجازه می دهد که ابزارک را در چندین مکان مختلف نشان دهید، محدوده زمانی تعریف کنید، گزینه ها را مرتب کنید و بسیاری موارد دیگر.

برخی از مهمترین ویژگی های افزونه WordPress Popular Posts عبارت است از:

 • قابلیت داشتن چند ابزارک: شما می توانید چندین ابزارک از نوشته های محبوب وردپرس را در وبلاگ خود داشته باشید که هرکدام دارای تنظیمات خاص خود هستند.
 • پشتیبانی از انواع پست های سفارشی
 • تصاویر بندانگشتی: امکان نمایش تصاویر بندانگشتی از نوشته ها
 • داشبورد آمار: امکان مشاهده نحوه عملکرد پست های محبوب مستقیماً از پیشخوان وردپرس
 • گزینه های مرتب سازی: لیست نوشته های محبوب را با توجه به تعداد کامنت ها، بازدید ها (پیش فرض) یا میانگین بازدیدها در روز مرتب می کند.
 • امکان استفاده از طرح بندی های خود: این افزونه به اندازه ای انعطاف پذیر است که به شما امکان می دهد ظاهر پست های محبوب خود را سفارشی کنید.
 • ویژگی کش پیشرفته: افزونه WordPress Popular Posts شامل چند گزینه است تا مطمئن شوید که عملکرد سایت شما بهینه است.
 • پشتیبانی از REST API: امکان جاسازی پست های محبوب در اپلیکیشن وب خود.
 • پشتیبانیDisqus: مرتب سازی پست های محبوب براساس تعداد نظرات Disqus.
 • پشتیبانی از Polylang & WPML : افزونه WordPress Popular Posts با پشتیبانی از افزونه Polylang و افزونه WPML امکان نمایش نسخه ترجمه شده پست های محبوب را می دهد.
 • پشتیبانی از چند سایت وردپرس: هر سایت می تواند پست های محبوب خود را داشته باشد.
 • پشتیبانی شورت کد: شما می توانید از شورت کد [wpp] استفاده کنید تا محبوب ترین پست های خود را در نوشته ها و برگه های وردپرس نشان دهید.
 • tamplate tag: اگر از ابزارک استفاده نمی کنید باز هم می توانید محبوب ترین نوشته های خود را با استفاده از تمپلیت تگ () wpp_get_mostpopular در قالب خود جاسازی کنید. علاوه بر این، تمپلیت تگ () wpp_get_views  به شما امکان می دهد تعداد بازدیدها را برای یک پست خاص بازیابی کنید.
 • پشتیبانی WP-PostRatings : با استفاده از این ویژگی می توانید به بازدید کنندگان خود نشان دهید که خوانندگان شما چگونه پست های شما را ارزیابی می کنند.

در این مقاله افزونه WordPress Popular Posts را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را آموزش می دهیم.

افزونه WordPress Popular Posts و نحوه نمایش محبوب ترین مطالب وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعالسازی افزونه، در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » ابزارک ها بروید.

مشاهده می کنید که ابزارک جدیدی به نام WordPress Popular Posts به ابزارک های موجود در وردپرس اضافه شده است.

افزونه WordPress Popular Posts

شما می توانید این ابزارک را کشیده و در ساید بار مورد نظر خود رها کنید. پس از آن باکس تنظیمات ابزارک WordPress Popular Posts به صورت زیر باز می شود.

افزونه WordPress Popular Posts

در این صفحه می توانید تنظیمات زیر را انجام دهید.

 • یک عنوان برای لیست محبوب ترین نوشته ها انتخاب کنید.
 • تعداد نوشته ها را برای نمایش انتخاب کنید.
 • نوع مرتب سازی پست ها را انتخاب کنید. گزینه هایی که در این بخش در اختیار دارید شامل مرتب سازی براساس کامنت ها، مجموع بازدیدها و متوسط تعداد بازدیدهای روزانه است.
 • Time Range: آن دسته از نوشته های وبلاگ که محبوب ترین مطالب در یک بازه زمانی خاص بوده اند (مثلاً 24 ساعت گذشته، 7 روز گذشته ، 30 روز گذشته و غیره) را لیست می کند.
 • Post type(s): اگر می خواهید موارد دیگری غیر از نوشته ها و برگه ها را نشان دهید، در این قسمت می توانید آن را وارد کنید.
 • Post ID(s) to exclude: افزونه WordPress Popular Posts به شما امکان می دهد پست هایی از سایت خود را در لیست پست های محبوب مستثنی کنید. شما می توانید شناسه پست هایی که می خواهید در لیست نوشته های محبوب نشان داده نشوند را در این قسمت وارد کنید.
 • Taxonomy: در این قسمت می توانید انتخاب کنید که نوشته های محبوب از کدام نوع پست سفارشی (دسته، برچسب یا هر دو) ایجاد شوند.
 • Author ID(s): در این قسمت نیز مانند قبل می توانید پست ها را براساس ID نویسنده ها فیلتر کنید. شما می توانید بیش از یک ID را انتخاب کرده و آنها را با کاما از یکدیگر جدا کنید. شما می توانید از افزونه ای مانند Reveal IDs برای مشاهده ID کاربران خود در صفحه کاربران پیشخوان وردپرس استفاده کنید.
 • Posts settings: در این قسمت می توانید مشخص کنید که پست های محبوب چگونه در سایت شما نشان داده شوند. گزینه هایی که می توانند نمایش داده شوند شامل عنوان کوتاه شده، نمایش گزیده پست ها و نمایش تصویر بندانگشتی پست ها است.
 • Stats Tag settings: افزونه WordPress Popular Posts به شما امکان این را می دهد که تنظیمات تگ آمار را پیکربندی کنید. شما می توانید تعداد کامنت پست ها، بازدیدها، نویسنده، تاریخ انتشار، دسته یا برچسب را همراه با پست های محبوب خود نشان دهید.
 • HTML Markup settings: اگر این گزینه را فعال کنید می توانید نشانه گذاری HTML لیست پست های محبوب خود را شخصی سازی کنید. به عنوان مثال می توانید انتخاب کنید که پست های شما در یک لیست unordered، یک لیست ordered، یک تگ div و … قرار بگیرد.

پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود روی دکمه ذخیره کلیک کنید. با ذخیره سازی ابزارک، گزینه Theme فعال می شود. در این قسمت می توانید یک قالب برای لیست نوشته های محبوب خود انتخاب کنید.

افزونه WordPress Popular Posts

حال می توانید مجدداً روی دکمه ذخیره کلیک کرده و لیست پست های محبوب خود را در فرانت اند مشاهده کنید.

افزونه WordPress Popular Posts امکان تنظیمات پیشرفته تری را به شما می دهد. در ادامه آموزش به بررسی نحوه پیکربندی این تنظیمات می پردازیم.

تنظیمات افزونه WordPress Popular Posts

با نصب و فعال سازی افزونه در منوی تنظیمات پیشخوان وردپرس زیر منوی جدیدی به نام “WordPress Popular Posts” اضافه می شود.

با کلیک بر روی این زیرمنو صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

افزونه WordPress Popular Posts

همانطور که در بالای صفحه مشاهده می کنید، صفحه تنظیمات افزونه WordPress Popular Posts از سه تب مختلف شامل Stats، Tools و Parameters تشکیل شده است. در ادامه به بررسی این تب ها می پردازیم.

تب Stats و نمایش آمارها

این تب مربوط به مشاهده آمارها از پیشخوان وردپرس است. در این تب می توانید مشاهده کنید که کدام یک از نوشته های سایت در طی بازه زمانی های مختلف، بازدید ها و کامنت های بیشتری داشته است.

پیکربندی تنظیمات تب Tools در افزونه WordPress Popular Posts

در این بخش می توانید قسمت های مختلف افزونه WordPress Popular Posts شامل تصاویر بندانگشتی، داده ها و تنظیمات متفرقه را پیکربندی کنید. تنظیمات این بخش مهمترین بخش افزونه WordPress Popular Posts است.

افزونه WordPress Popular Posts

بخش Thumbnails

 • Default thumbnail: در این قسمت می توانید یک تصویر بندانگشتی پیش فرض انتخاب کنید تا در صورت نبود تصویر شاخص در نوشته شما، این تصویر در قسمت نوشته های محبوب نمایش داده شود.
 • Pick image from: در این بخش می توانید مشخص کنید، تصاویر نوشته های محبوب سایت شما از کدام منبع تأمین شود. گزینه هایی که در این بخش در اختیار شما قرار دارد شامل تصویر شاخص، اولین تصویر پست، اولین پیوست یا یک فیلد سفارشی است. اگر هیچ تصویری پیدا نشود از تصویر وارد شده در قسمت Default thumbnail استفاده می شود.
 • Lazy load: در این قسمت می توانید مشخص کنید که آیا می خواهید خاصیت Lazy Load یا بارگذاری تنبل برای تصاویر بندانگشتی فعال شود یا خیر. بارگذاری تنبل یکی از ویژگی هایی است که باعث افزایش سرعت وردپرس می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این ویژگی مقاله بهترین افزونه های Lazy Load وردپرس را مطالعه کنید.
 • Empty image cache: از این دکمه برای کش تصاویر بندانگشتی افزونه WordPress Popular Posts استفاده کنید.

در نهایت پس از اعمال تنظیمات مورد نظر خود روی گزینه Apply کلیک می کنید.

بخش Data

 • Log views from: افزونه WordPress Popular Posts به صورت پیش فرض بازدید صفحات تمام بازدیدکنندگان سایت شامل کاربران لاگین کرده را ثبت می کند. اگر می خواهید افزونه WPP بازدید صفحات شما به عنوان مدیر سایت و دیگر اعضا را در نظر نگیرد، این گزینه را از Everyone به Visitors یا هر چیز دیگری که می خواهید، تغییر دهید.
 • Log limit: در صورتی که می خواهید ثبت داده ها محدودیت داشته باشد این گزینه را فعال کنید. پس از آن باید محدودیت مورد نظر خود را به روز وارد کنید. داده های قدیمی تر از تعداد روزهای مشخص شده در این بخش به صورت خودکار پاک می شوند.
 • Ajaxify widget:  اگر از یک افزونه کش مانند افزونه WP Super Cache استفاده می کنید، فعال کردن این گزینه باعث می شود لیست پست های محبوب توسط این افزونه کش نشود.
 • Data Caching: افزونه WordPress Popular Posts می تواند لیست پست های محبوب را برای مدت زمان مشخص کش کند. فعال کردن این گزینه برای وب سایت های پرترافیک و بزرگ توصیه می شود.
 • Refresh cache every: در این قسمت می توانید بازه زمانی کش کردن ها را مشخص کنید.
 • Data Sampling:  افزونه WordPress Posts Popular به طور پیش فرض هر بازدیدی که از سایت شما صورت می گیرد را در دیتابیس وردپرس ذخیره می کند. برای سایتهای کوچک / متوسط این کار مشکلی ایجاد نمی کند اما در سایت های بزرگ و پر ترافیک ذخیره مداوم اطلاعات در پایگاه داده می تواند روی عملکرد سایت تأثیر منفی داشته باشد. با استفاده از گزینه Data Sampling می توان تنها زیرمجموعه ای از ترافیک را ذخیره کرده و از آن گزارش تهیه کرد.

در انتها روی دکمه Apply کلیک کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

بخش Miscellaneous

 • Open links in: در این بخش می توانید مشخص می کنید که با کلیک کردن کاربران روی پست های محبوب در یک تب/پنجره جدید یا در پنجره فعلی باز شوند.
 • Use plugin’s stylesheet:  به طور پیش فرض این افزونه شامل استایل شیتی به نام wpp.css است که می توانید از آن برای استایل دهی لیست پست های محبوب خود استفاده کنید. اگر مایل به استفاده از استایل شیت خود هستید یا نمی خواهید در قسمت عنوان اعمال شود، از این قسمت استفاده کنید.

در پایان تنظیمات را ذخیره کنید.

افزونه WordPress Posts Popular داده ها را در دو جدول جداگانه نگه داری می کند: یکی برای ذخیره روزانه محبوب ترین مطالب (cache)  و دیگری برای نگه داشتن کل داده ها (“historical data” یا “data”). اگر به دلایلی نیاز به پاک کردن جدول کش داشته باشید می توانید این کار را با کلیک بر روی دکمه Clear Cache در انتهای صفحه انجام دهید. اگر می خواهید هر دو جدول را پاک کنید از دکمه Clear all data استفاده کنید.

بخش Parameters

این تب برای توسعه دهندگان و کسانی که می خواهند از کدهای php در فایل قالب خود استفاده کنند، کاربرد دارد. با پارامترهای موجود در این بخش می توانید لیست نوشته های محبوب را هنگام استفاده از تمپلیت تگ () wpp_get_mostpopular یا شورت کد [wpp] شخصی سازی کنید.

با اضافه کردن شورت کد [wpp] به هر قسمتی از محتوای خود می توانید لیست پست های محبوب را در آن قسمت مشاهده کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Post Grid

Post Grid افزونه نمایش شبکه ای نوشته ها در وردپرس

بیشتر قالب های وردپرس امکان نمایش نوشته ها به صورت شبکه ای را نمی دهند. …

۲ دیدگاه

 1. سلام من از افزونه elemtor استفاده میکنم، از توی المنتور افزونه WordPress Popular Posts را وارد میکنم همه چیز اوکیه ولی فقط قسمت theme غیر فعال و درست نمی شه…
  لطفا راهنمایی بفرمایید…

  • در حال حاضر استفاده ترکیبی از این افزونه و المنتور دارای اشکالاتی قابل توجهی است.
   می توان گفت که المنتور نمی تواند از افزونه WordPress Popular Posts بصورت سالم درون برگه های ایجاد شده فراخوانی لازم برای نمایش محبوب ترین مطالب وردپرس را انجام دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *