WP ULike افزونه لایک و دیس لایک مطالب و نظرات در وردپرس

WP ULike

اگر به دنبال یکی از بهترین و سریع ترین راه ها برای اضافه کردن دکمه های لایک و دیس لایک به وب سایت وردپرس خود هستید، افزونه WP ULike گزینه بسیار مناسبی است.

به عنوان یک تولید کننده محتوا، دریافت بازخورد از مخاطبان امری ضروری است. اما به صورت پیش فرض شما نمی توانید از هر محتوایی بازخورد دریافت کند. افزونه WP ULike به شما امکان می دهد از هر نوع محتوایی که در سایت شما وجود دارد شامل نوشته ها، دیدگاه ها، فعالیت های BuddyPress، موضوعات bbPress و محصولات ووکامرس، بازخورد دریافت کنید.

ویژگی های منحصر به فرد افزونه WP ULike شامل سرعت و دقت بالا همراه با ویژگی هایی که روز به روز به آن اضافه می شود، ابزاری جامع و کامل در اختیار شما قرار می دهد که تمام نیازهای بازاریابی شما را برآورده می کند.

تنظیمات این افزونه بسیار ساده و کاربرپسند است و  هر قسمت از دکمه ها را فقط با چند کلیک ساده می توانید شخصی سازی کنید.

در این مقاله افزونه WP Ulike را مورد بررسی قرار داده و نحوه استفاده از آن را آموزش می دهیم.

آموزش افزونه WP ULike و افزودن دکمه لایک و دیس لایک به مطالب وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، دکمه های لایک به انتهای همه مطالب موجود در سایت شما شامل نوشته ها، دیدگاه ها، محصولات ووکامرس و غیره به صورت خودکار اضافه خواهد شد.

شما می توانید قابلیت اضافه کردن خودکار دکمه های لایک و دیس لایک را غیرفعال کرده و با استفاده از شورت کد به صورت دستی این کار را انجام دهید. همچنین می توانید شکل آیکون، قرار دادن دکمه به جای آیکون و بسیاری موارد دیگر را تنظیم کنید. در ادامه آموزش نحوه تنظیمات افزونه WP ULike را آموزش می دهیم.

تنظیمات افزونه

پس از نصب و فعال سازی افزونه WP ULike ، منوی جدیدی به نام وردپرس یولایک به پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد. با کلیک بر روی این منو صفحه پیکربندی افزونه را مشاهده خواهید کرد.

صفحه تنظیمات افزونه از چند تب مختلف تشکیل شده است که در هر تب می توانید بخشی از تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید. در ادامه آموزش به بررسی این تب ها می پردازیم.

تب عمومی اولین زیرتب از تب Configuration است. شما می توانید تنظیمات زیر را در این زیرتب پیکربندی کنید.

WP ULike

Enable Convertor: با فعال سازی این گزینه، می توانید اعداد بالای 1000 را با فرمت رشته ای (کیلوبایت) نمایش دهید.

Enable Notifications: افزونه WP ULike به صورت پیش فرض بعد از هر فعالیتی شامل لایک و دیس لایک، پیام های سفارشی نمایش می دهد. با غیرفعال کردن این گزینه می توانید این پیام ها را غیرفعال کنید.

Enable Anonymize IP: با فعال کردن این گزینه می توانید آدرس های IP را برای انطباق با GDPR ناشناس کنید.

Hide Admin Notices: فعال کردن این گزینه باعث می شود تمام اعلان هایی که در پنل مدیریت نمایش داده می شود، غیرفعال شود.

Disable Plugin Files: فایل های افزونه برای برگه هایی که در این قسمت انتخاب می کنید غیرفعال می شود و می توانید دکمه های لایک و دیس لایک را در آنها حذف کنید. به عنوان مثال اگر WooCommerce Pages را در این قسمت انتخاب کنید، دکمه لایک از تمام صفحات فروشگاه ووکامرس شما حذف می شود.

Enable Admin Columns: ستونی که آمار شمارنده لایک ها را نشان می دهد در نوع پست هایی که در این قسمت انتخاب می کنید نمایش داده می شوند.

در تب Content Types می توانید موارد زیر را برای لایک و دیس لایک کردن نوشته ها، دیدگاه ها، انجمن های BuddyPress و bbPress پیکربندی کنید.

WP ULike

در قسمت Select Template می توانید ظاهر دکمه لایک را انتخاب کنید.

افزونه WP ULike به شما امکان می دهد حالت دکمه را به صورت متن یا تصویر انتخاب کنید.

اگر حالت دکمه را تصویر انتخاب کرده باشید می توانید تصویر مورد نظر خود برای دکمه لایک یا دیس لایک را آپلود کنید.

همانطور که گفته شد، افزونه WP ULike به محض فعال سازی، دکمه لایک را زیر تمام مطالب موجود در سایت وردپرس شما نشان می دهد. با غیرفعال کردن دکمه نمایش خودکار می توانید این قابلیت را غیرفعال کنید.

دکمه لایک به صورت پیش فرض پایین محتوا نمایش داده می شود. در قسمت Button Position می توانید این دکمه را در بالا یا در بالا و پایین محتوا نشان دهید.

در بخش دیدگاه ها گزینه ای به نام Automatic Display Restriction وجود دارد که با استفاده از آن می توانید نمایش خودکار دکمه ها را در برگه های مورد نظر خود غیرفعال کنید.

همچنین در قسمت Post Types Filter می توانید نوع پست های مورد نظر خود که تمایل دارید دکمه در آنها نمایش داده شود را انتخاب کنید.

با استفاده از دکمه Only logged in users می توانید قدرت لایک یا دیس لایک کردن را تنها به کاربران وارد شده دهید.

همچنین می توانید باکس نمایش لایک کنندگان را در کنار دکمه نمایش دهید. کافی است گزینه Display Likers Box را در حالت On قرار دهید.

پس از اعمال تغییرات مورد نظر خود روی دکمه Save کلیک کنید.

در تب Integration می توانید تنظیمات زیر را اعمال کنید:

WP ULike

Enable Old Meta Values: با فعال سازی این گزینه ، کاربرانی که افزونه را به نسخه +4 ارتقا داده اند و گزارش های قدیمی خود را حذف کرده اند می توانند تعداد لایک های قدیمی را به ارقام جدید اضافه کنند.

توجه داشته باشید که اگر از ابتدا از نسخه+4  افزونه WP ULike استفاده کرده اید یا هنوز هیچ گزارشی را حذف نکرده اید، این گزینه را فعال نکنید.

Enable Deprecated Options: با فعال سازی این گزینه، کاربرانی که افزونه را به نسخه +4.1 ارتقا داده اند و تنظیمات قدیمی آنها از بین رفته است می توانند تنظیمات قبلی را بازیابی و فعال کنند.

توجه داشته باشید که اگر از ابتدا از WP ULike + v4.1 استفاده می کنید، این گزینه را فعال نکنید.

با استفاده از افزونه WP ULike Pro می توانید به کاربران خود این امکان را بدهید که صفحه پروفایل کاربر بسازند. WP ULike Profile Builder دارای ویژگی ها و قابلیت های بسیار زیادی است که تجربه بهترین از مدیریت پرفایل برای شما ایجاد می کند. به این ترتیب می توانید پروفایل های حرفه ای ایجاد کرده و بدون نیاز به دانش کدنویسی یا استفاده از تابع های پیشرفته، آن را در فرانت اند وب سایت خود نمایش دهید.

در تب ترجمه ها می توانید اعلان های مختلف افزونه و قسمت های متنی را سفارشی سازی کنید و در تب Developers می توانید کدهای CSS سفارشی خود را اعمال کنید.

مشاهده آمار لایک ها در افزونه WP ULike

یک ویژگی جالب افزونه WP Ulike ابزارهای جامع آماری آن است. شما می توانید آنچه که کاربران شما دوست دارند و آنچه که آنها را آزار می دهد را ردیابی کنید. در زیرمنوی آماره می توانید گزارش کاملی از لایک ها و دیس لایک ها را در جداول، چارت ها، پای چارت ها بدون کد نویسی و گزینه های گیج کننده دریافت کنید.

WP ULike

نمایش دکمه لایک با استفاده از شورت کد

اگر نمی خواهید از ویژگی نمایش خودکار دکمه های لایک افزونه WP ULike در نوشته ها و دیدگاه ها و غیره استفاده کنید و می خواهید این کار را به صورت دستی انجام دهید، ابتدا گزینه نمایش خودکار در زیرتب Content Types را غیرفعال کرده سپس از شورت کد زیر در هر جایی که می خواهید دکمه لایک نشان داده شود، استفاده کنید.

 [wp_ulike]

کافی است شورت کد را در نوشته، برگه یا هر مکان متنی که در سایت وردپرس شما وجود دارد اضافه کنید. توجه داشته باشید که در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس باید این کار را از طریق بلوک کد کوتاه انجام دهید.

نمایش پرلایک ترین مطالب در نوار کناری وردپرس

افزونه WP ULike یک ابزارک در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن می توانید پرلایک ترین مطالب، پرلایک ترین دیدگاه ها، پرلایک ترین فعالیت ها، پرلایک ترین تاپیک ها، پرلایک ترین کاربران و آخرین مطالب لایک شده توسط کاربران را در نوار کناری سایت وردپرس یا هر ناحیه ابزارک دیگری که وب سایت شما در اختیارتان قرار می دهد، نشان دهید.

برای دسترسی به این ابزارک کافی است در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » ابزارک ها بروید. ابزارک یولایک را کشیده و در مکان مورد نظر خود رها کنید.

WP ULike

پس از آن در باکس تنظیمات افزونه می توانید تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه WP ULike
صفحه افزونه WP ULike

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

آموزش افزونه Akismet

آموزش افزونه Akismet | افزونه ضد اسپم وردپرس

اکیسمت یکی از افزونه های ضد اسپم وردپرس است که نه تنها نصب آن در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *