افزونه wpDiscuz و مدیریت آسان دیدگاه ها در وردپرس

wpDiscuz

افزونه wpDiscuz یکی از افزونه های قدرتمند و محبوب وردپرس برای مدیریت دیدگاه ها و سفارشی سازی آنها است. در این مقاله به بررسی این افزونه می پردازیم.

کامنت ها راهی عالی برای برقراری ارتباط با خوانندگان و دریافت بازخورد در مورد کار و ایده های شما برای مطالب آینده وبلاگ است. سیستم کامنت گذاری پیش فرض وردپرس اگرچه کاربردی است اما بسیار مقدماتی و کسل کننده بوده و جای بسیاری برای پیشرفت دارد. به عنوان مثال کاربران نمی توانند به کامنت ها رأی دهند، آنها را به اشتراک بگذارند یا به همدیگر پاسخ دهند.

خوشبختانه کاربران وردپرس افزونه های رایگان بسیاری برای بهبود سیستم کامنت گذاری پیش فرض وردپرس در اختیار دارند. یکی از بهترین افزونه های مدیریت دیدگاه ها در وردپرس افزونه wpDiscuz است.

افزونه wpDiscuz از تکنولوژی AJAX برای ایجاد تجربه ای عالی برای بازدیدکنندگان استفاده می کند. این افزونه توابع درون ساخته بسیاری دارد که کامنت گذاری را برای بازدیدکنندگان سرگرم کننده می کند. جالبترین ویژگی wpDiscuz این است که مجهز به سیستم محافظت در برابر اسپم است که بسیار عالی عمل می کند. بنابراین دیگر نیازی به نصب افزونه Akismet یا دیگر سیستم های captcha ندارید.

برخی ویژگی های دیگر افزونه wpDiscuz عبارت است از:

 • رأی دادن به کامنت ها با امتیاز دهی مثبت و منفی
 • برورسانی خودکار برای نمایش آخرین کامنت ها
 • دکمه کامنت “بارگذاری بیشتر” مبتنی بر AJAX
 • اعلان های نویسنده کامنت
 • محافظت اسپم درون ساخته
 • ارسال گزینه های اشتراک گذاری
 • منبع دهی خودکار تصاویر از URL ها
 • ایجاد رشته کامنت های تو در تو
 • و بسیاری ویژگی های دیگر

همچنین یک افزونه رایگان به نام افزونه WooDiscuz توسط توسعه دهندگان افزونه عرضه شده است که یک سیستم کامنت گذاری مشابه را به محصولات فروشگاه آنلاین ووکامرس شما اضافه می کند تا بازدیدکنندگان بتوانند بر سر محصولات ارائه شد بحث و تبادل نظر کنند.

در این مقاله افزونه wpDiscuz را مورد بررسی قرار داده و نحوه کار با این افزونه را آموزش می دهیم.

آموزش افزونه wpDiscuz و نحوه سفارشی سازی و بهبود دیدگاه ها در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از اتمام نصب و فعال سازی افزونه، wpDiscuz به صورت خودکار فرم های کامنت پیش فرض وردپرس را با فرم های مدرن و نیرو گرفته با AJAX خود جایگزین می کند. شما می توانید به نوشته ها و برگه های سایت خود مراجعه کرده و فرم های جدید را ببینید.

اگر در آن نوشته یا برگه هنوز کامنتی وجود نداشته باشد، چیزی شبیه به تصویر زیر نشان داده می شود.

wpDiscuz

اگر قبلاً در نوشته یا برگه کامنت وجود داشته باشد، شکلی مشابه تصویر زیر خواهید دید.

wpDiscuz

هنگامی که در قسمت Join the discussion کلیک می کنید، فرم کامنت با فیلدهای آکاردئونی درون آن باز می شود.

توجه داشته باشید که افزونه های کامنت دیگری نباید در سایت شما فعال باشند. به عنوان مثال اگر wpDiscuz و کامنت های افزونه Jetpack هر دو نصب و فعال باشند، فرم کامنت های wpDiscuz نشان داده نمی شود.

آموزش تنظیمات و سفارشی سازی فرم ها

افزونه wpDiscuz به شما اجازه می دهد فرم های کامنت را مدیریت کرده و طرح بندی و فیلدهای فرم را سفارشی سازی نمایید. برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر دیدگاه ها » Forms بروید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده خواهید کرد.

wpDiscuz

در این صفحه فرم پیش فرض برای نوشته ها و برگه ها وجود دارد. این فرم با نصب و فعال سازی افزونه به صورت خودکار ساخته می شود.

برای پیکربندی فرم روی فرم پیش فرض یا لینک ویرایش زیر آن کلیک کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده می کنید.

wpDiscuz

صفحه ویرایش فرم کامنت ها از دو بخش تشکیل شده است. بخش بالایی مربوط به تنظیمات فرم است و بخش پایینی مربوط به سازنده فرم می باشد.

تنظیمات مورد نظر خود را در این صفحه اعمال کرده و روی دکمه بروزرسانی کلیک کنید.

تنظیمات افزونه wpDiscuz

افزونه wpDiscuz امکان پیکربندی تنظیمات خود افزونه را نیز به شما می دهد. برای دسترسی به صفحه تنظیمات افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر دیدگاه ها » WPDISCUZ بروید و روی قسمت تنظیمات کلیک کنید.

صفحه تنظیمات افزونه wpDiscuz از چند تب مختلف تشکیل شده است. در ادامه آموزش به بررسی تب ها و نحوه پیکربندی تنظیمات افزونه می پردازیم.

General

wpDiscuz

Enable wpDiscuz on home page: افزونه wpDiscuz برای یک پست تنها (نوشته، برگه و غیره …) طراحی شده است. هیچ راهی برای بارگیری فرم کامنت در صفحات بایگانی مانند دسته ها، برچسب ها، نویسنده و غیره وجود ندارد. در صورت تمایل به داشتن بخش نظرات در صفحه اصلی وب سایت تان نباید این صفحه یک صفحه آرشیو شامل لیستی از نوشته ها باشد. در این صورت می توانید فرم کامنت را در صفحه اصلی وب سایت خود نمایش دهید.

Use WordPress native AJAX functions: افزونه wpDiscuz بصورت پیش فرض تمام عملیات AJAX را با استفاده از admin-ajax.php وردپرس انجام می دهد. اگر این گزینه را غیرفعال کنید تمام عملیات های سیستم کامنت با استفاده از توابع سفارشی AJAX افزونه wpDiscuz که چندین برابر سریعتر از توابع AJAX وردپرس هستند، انجام می شود. فقط مطمئن شوید که با سایر افزونه های فعال تضاد نداشته باشد. در صورت غیرفعال کردن این گزینه، کلیه کش ها را پاک کرده و سیستم کامنت را در قسمت فرانت اند سایت بررسی کنید.

Use guest email to detect registered account: گاهی اوقات کاربران ثبت نام کرده بدون لاگین کردن با استفاده از آدرس ایمیلی که با آن ثبت نام کرده اند، کامنتی را به عنوان مهمان ارسال می کنند. این کامنت به عنوان نظر مهمان با برچسب [Guest] در زیر آواتار نویسنده نمایش داده می شود. لینک نویسنده نیز وجود ندارد. با استفاده از این گزینه می توانید توابع wpDiscuz را فعال کنید تا داده های کاربر ثبت شده واقعی را بر اساس ایمیل مهمان پیدا کند.

Redirect on first comment to: افزونه wpDiscuz دارای این ویژگی است که کامنت گذارانی که برای اولین بار کامنت می گذارند را به یک صفحه دلخواه ریدایرکت کند. کافی است یک برگه حاوی پیام تشکر درست کرده و در باکس کشویی موجود در این قسمت آن را انتخاب کنید.

استفاده از فرمت تاریخ/زمان وردپرس: با استفاده از این گزینه می توانید تاریخ کامنت ها را مطابق با فرمت تاریخ/زمان وردپرس نمایش دهید. wpDiscuz به صورت پیش فرض “x روز قبل” را نمایش می دهد. با فعال کردن این گزینه تاریخ و زمان به صورتی که در بخش تنظیمات » عمومی پیشخوان وردپرس تنظیم کرده اید، نشان داده می شود.

Use Plugin .PO/.MO files: افزونه wpDiscuz به شما امکان می دهد تا تمام عبارات فرانت اند سایت خود را ترجمه کنید. اگر می خواهید از فایلهای ترجمه موجود در افزونه استفاده کنید باید این گزینه را فعال کنید. در حال حاضر این افزونه از 16 زبان مختلف پشتیبانی می کند.

در قسمت بعد تب مربوط به تنظیمات فرم کامنت در افزونه wpDiscuz آموزش داده می شود.

Comment Form Settings

علاوه بر تنظیمات اختصاصی فرم ها در زیرمنوی Forms، افزونه wpDiscuz در این بخش امکان پیکربندی تنظیمات فرم ها به صورت عمومی را نیز می دهد.

wpDiscuz

Hide Header Text: ین گزینه برای پنهان کردن عبارت Leave Reply به کار برده می شود. شما می توانید این متن را در منوی دیدگاه ها در مسیر WPDISCUZ » Forms تغییر دهید.

Show logged-in user name and logout link on top of main form: با استفاده از این گزینه می توانید نام کاربری ورود به سیستم و لینک خروج که در زیر هدر “Leave Reply” در قسمت بالای متن واقع شده است را آشکار/پنهان کنید.

Comment Form components: در این بخش می توانید به ترتیب متن “Please login to comment”، دکمه “My Content and Settings” و بخش های “Discussion Statistic” و “Recent Comment Authors” را آشکار/پنهان کنید.

Keep guest commenter credentials in browser cookies for x days: اگر اظهار نظر مهمان را فعال کرده اید، افزونه wpDiscuz وقتی یک مهمان (کاربر ثبت نام نشده) نظر خود را ارسال می کند از کوکی ها استفاده کرده و نام مهمان، آدرس ایمیل و وب سایت را در کوکی ها ذخیره می کند. در این صورت وقتی میهمان نظر جدیدی ارسال می کند، لازم نیست هر بار این اطلاعات را پر کند.

به صورت پیش فرض، طول عمر کوکی ها محدود نیست (-1). با وارد کردن 0 در این قسمت کوکی ها به محض بستن پنجره مرورگر توسط مهمان پاک می شوند. شما می توانید مدت زمان مشخصی را در این قسمت وارد کنید.

Comment author name length (for guests only): در این قسمت می توانید طول نام مهمان را کنترل کنید. می توانید مهمانان را مجبور کنید که نام کاربری شان دارای حداقل و حداکثر طول باشد.

Comment text length: با استفاده از این گزینه می توانید حداقل و حداکثر تعداد کاراکترها و حروف کامنت ها را مشخص کنید.

CAPTCHA generation type: در صورتی که wpDiscuz Simple CAPTCHA را فعال کرده اید و تصویر CAPTCHA از بین رفته است، توصیه می شود نوع تولید CAPTCHA را تغییر دهید. نوع CAPTCHA بصورت پیش فرض روی Session تنظیم شده است که تقریباً روی همه سرورها کار می کند. اما با این وجود استثناهایی وجود دارد که در این صورت باید نوع آن را به File System تغییر دهید.

از نسخه 5.1.0 به طور پیش فرض wpDiscuz Simple CAPTCHA غیرفعال شده است و محافظت از antispam توسط توابع ضد اسپم درون ساخته افزونه انجام می شود. شما می توانید CAPTCHA simple را در بخش Comments Form Builder فعال کنید.

Invisible Spam Protection: افزونه wpDiscuz برای محافظت درون ساخته اسپم برای هر وب سایت یک کلید یکتا ایجاد می کند. برای غیرفعال کردن antispam درون ساخته کافی است کلید یکتا را پاک کنید.

Enable Quicktags: با فعال کردن این گزینه اجازه وارد کردن کدهای HTML به قسمت متنی کامنت ها داده می شود.

Enable automatic image URL to image HTML conversion: به طور پیش فرض wpDiscuz دارای ویژگی بارگذاری تصویر / فایل در فرم نظر نیست. اما به شما امکان می دهد با استفاده از URL تصویر مانند زیر یک تصویر با متن کامنت ارسال کنید:

http://example.com/images/mypic.jpg

همزمان با نمایش کامنت این URL به صورت خودکار به تصویر تبدیل می شود. با فعال کردن این گزینه می توانید URL تصویر را به HTML تصویر تبدیل کنید. برای گزینه های بارگذاری فایل و تصویر پیشرفته افزون wpDiscuz Media Uploader پیشنهاد می شود.

Edit Button – Allow comment editing for: افزونه wpDiscuz اجازه می دهد تا مهمانان و کاربران به صورت پیش فرض ظرف 15 دقیقه پس از ارسال نظر، نظرات خود را ویرایش کنند. با استفاده از این گزینه می توانید مدت زمان ویرایش نظر را تغییر داده یا حذف کنید.

Stick Button – Stick a comment thread: این دکمه فقط برای مدیران قابل استفاده است و خاصیت چسبندگی به کامنت ها می دهد. کامنت های چسبنده در قسمت بالای کامنت ها می چسبند.

Close Button – Close a comment thread: این گزینه برای پایان دادن به یک بحث به کار برده می شود، اما اجازه می دهد نظرات فعلی قابل مشاهده باشند. دکمه متوقف کردن کامنت ها تنها برای مدیر وب سایت قابل رؤیت است.

Enable drop animation for comment form and subscription bar: با استفاده از این گزینه می توانید انیمیشن را در بخش نظرات فعال کنید که شامل باز شدن آهسته فرم نظرات و نوار اشتراک است.

در بخش بعدی به آموزش تب Comment List می پردازیم.

Comment List

در این قسمت می توانید تمام دکمه های عملیاتی فرانت اند، ویژگی ها و گزینه های نمایش کامنت ها را مدیریت کنید.

wpDiscuz

Display only parent comments and view replies ∨ button: در صورت فعال بودن این گزینه ، فقط نظر والد نمایش داده می شود. این ویژگی صفحات را سبک نگه داشته و باعث افزایش سرعت بارگذاری صفحه می شود. اگر بازدید کننده بخواهد پاسخ ها را بخواند کافی است روی دکمه [view replies] که روی تمام نظرات والد با حداقل یک پاسخ قرار دارد، کلیک کند.

Show sorting buttons: این گزینه امکان مخفی کردن یا نمایش دادن دکمه های مرتب سازی نظرات را می دهد. لیست کامنت های wpDiscuz را می توان با گزینه های جدیدترین ، قدیمی ترین و بیشترین رأی مرتب کرد.

بصورت پیش فرض مرتب سازی براساس جدیدترین نظرات طبقه بندی می شوند (نظرات جدید در بالا نشان داده می شوند). این امر بدلیل تنظیمات بحث و گفتگو های وردپرس در مسیر پیشخوان> تنظیمات> صفحه مدیریت بحث و گفتگو است.

Set comments ordering to “Most voted” by default: از آنجا که مرتب سازی نظرات براساس بیشترین رأی در تنظیمات پیش فرض وردپرس وجود ندارد، شما در این قسمت می توانید نظرات را براساس بیشترین رأی تنظیم کنید.

Reverse child comments order: به طور پیش فرض نظرات فرزند براساس قدیمی ترین نظر طبقه بندی می شوند. با استفاده از این گزینه می توانید ترتیب نمایش کامنت های فرزند را معکوس کرده و آنها را براساس جدیدترین نظرات مرتب کنید.

Comments loading/pagination type: این گزینه اجازه می دهد تا صفحه بندی نظرات را به یکی از انواع زیر تغییر دهید:

 • دکمه[Load more]
 • دکمه[Load rest of all comments]
 • بارگذاری تمام نظرات
 • کامنت های بارگذاری تنبل هنگام اسکرول کردن

افزونه wpDiscuz در پایین لیست نظرات به صورت پیش فرض دکمه [Load more] را نشان می دهد.

The number of words before breaking comment text and showing “Read more” link: افزونه wpDiscuz راه حلی برای کامنت های طولانی دارد. به این صورت که متن را می شکند و دکمه Read more را اضافه می کند. با استفاده از این گزینه می توانید تعداد کلمات را قبل از شکستن متن تنظیم کنید.

Comment components: این گزینه شامل موارد زیر برای مخفی کردن یا نشان دادن در مؤلفه های لیست کامنت ها است:

 • مخفی کردن لینک کامنت ها (Hide comment link)
 • مخفی کردن تاریخ کامنت ها (Hide comment date)
 • مخفی کردن برچسب کامنت گذاران (Hide commenter label)

مخفی کردن دکمه ی رای دهی: با فعال کردن این گزینه می توانید دکمه های رأی دهی را مخفی کنید.

Comment voting buttons icon: در این قسمت می توانید آیکون دکمه رأی دهی را انتخاب کنید.

Comment voting statistic mode: این قسمت به شما این امکان را می دهد تا مد پیش فرض “total count” را به “separate count” تغییر دهید.

Allow guests to vote on comments: با فعال کردن این گزینه می توانید به کاربران امکان رأی دادن به کامنت ها را بدهید.

Display Ratings: با استفاده از این گزینه می توانید مکان نمایش نتیجه رتبه بندی را در حالت های قبل از محتوا، پس از محتوا و در صفحات غیر تکی مانند صفحات بایگانی، دسته ها، برچسب ها، نویسنده و غیره تنظیم کنید.

Disable Profiles URL: افزونه wpDiscuz به صورت پیش فرض یک لینک با آواتار نویسنده کامنت به صفحه پروفایل نویسنده اضافه می کند. شما می توانید این لینک را با استفاده از این گزینه غیرفعال کنید.

Highlight Unread Comments: با فعال کردن این گزینه کامنت های خوانده نشده هایلایت می شوند.

قسمت بعدی آموزش به بررسی تب Live Update اختصاص دارد.

Live Update

در این قسمت می توانید گزینه های اظهار نظر را در زمان واقعی مدیریت کنید.

wpDiscuz

در حالت پیش فرض wpDiscuz live update (بروزرسانی زنده wpDiscuz) غیرفعال است. اگر بخواهید این ویژگی را فعال کنید باید یکی از دو گزینه ” همیشه برای دیدگاه های جدید بررسی کن و دکمه ی بروزرسانی را نمایش بده ” یا ” همیشه برای دیدگاه های جدید بررسی کن و به طور خودکار بروزرسانی کن ” را انتخاب کنید.

اگرچه توابع به روزرسانی زنده wpDiscuz بسیار سریع و سبک هستند اما اگر از هاست اشتراکی استفاده می کنید، توصیه می شود منابع سرور خود را تحت نظر بگیرید. برخی از پلن های هاستینگ بسیار ضعیف وجود دارند که ممکن است نتوانند درخواست های بروزرسانی زنده را انجام دهند.

اگر از سرور اختصاصی برای هاستینگ وب خود استفاده نمی کنید، توصیه می شود گزینه Disable live update for guests مربوط به عملکردهای بروزرسانی زنده برای مهمانان را غیرفعال کنید.

هر چند وقت یکبار لیست دیدگاه ها را بروزرسانی کن: این گزینه به شما امکان می دهد فرکانس درخواست های wpDiscuz Live Update را کنترل کنید. تنظیم این گزینه به منابع سرور شما بستگی دارد. اگر منابع شما قدرتمند باشد، می توانید سریعترین گزینه یعنی 10 ثانیه را تنظیم کنید.

تب بعدی که به بررسی آن می پردازیم، تب Subscription است.

Subscription

در این تب می توانید گزینه های اشتراک کامنت مهمانان و کاربران را مدیریت کنید.

wpDiscuz

Notify comment author once comment is approved: اگر می خواهید کامنت گذاران به محض تأیید نظراتشان از آن مطلع شوند، این گزینه را فعال کنید. متن ایمیل اعلان را می توانید در مسیر پیشخوان » دیدگاه ها » عبارات » برگه ایمیل مدیریت کنید.

Disable subscription confirmation for guests and registered users: افزونه wpDiscuz دارای سیستم اشتراک پذیری opt-in دوبل است. به این معنی که بازدید کننده برای ثبت نام نه تنها باید ایمیل خود را وارد کرده و روی ثبت نام کلیک کند بلکه باید اشتراک خود را از طریق لینکی که در ایمیل تأییدیه برای آنها ارسال می شود نیز تأیید کند. با این حال برخی از مدیران سایت ها این ویژگی را برای کاربران ثبت نام کرده ضروری نمی دانند زیرا آنها قبلاً ثبت نام خود را تأیید کرده اند.

Show subscription types in dropdown: در این قسمت می توانید نوع اشتراک را در پنجره کشویی انتخاب کنید. شما می توانید گزینه های ” Subscribe to all comments of this post ” اشتراک در تمام کامنت های پست، ” Subscribe to all replies to my comments ” اشتراک در تمام پاسخ هایی که به کامنت کاربر داده شده است و یا هر دو را انتخاب کنید.

نمایش “Notify of new replies to this comment”: افزونه wpDiscuz یکی از نادرترین سیستم های کامنت گذاری است که به شما امکان می دهد از پاسخ هایی که به یک کامنت خاص داده می شود، مطلع شوید. یک دکمه با آیکون زنگ در قسمت سمت چپ دکمه [ارسال کامنت] در فرم های کامنت ها و پاسخ ها قرار دارد. با غیرفعال کردن این گزینه می توانید این نوع اشتراک را غیرفعال کنید.

Enable user following feature: با فعال کردن این گزینه کامنت گذاران می توانند نظرهای کاربر خاصی را دنبال کنند ، می توانند در کامنت های برخی از کاربران مشترک شوند و هنگامی که این کاربر نظر جدیدی ارسال کرد، اعلان ایمیل دریافت کنند.

Follow users without email confirmation: با فعال کردن این گزینه کامنت گذاران می توانند کاربران را بدون اعلان ایمیل دنبال کنند.

Styling

در این قسمت می توانید رنگ فرم های کامنت و اجزاء لیست کامنت را سفارشی سازی کنید.

Cache

در این تب تمام تنظیمات مربوط به کش آواتار را می توانید سفارشی سازی کنید.

Social Login & Share

افزونه wpDiscuz دارای دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی درون ساخته خود است. به همین دلیل دیگر نیازی به نصب افزونه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی ندارید. کافی است در این تب App ID و کلیدها را برای هریک از شبکه های اجتماعی وارد کنید.

پس از پیکربندی شناسه ها و کلیدها، دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را در فرم اصلی کامنت در بالای ناحیه متنی مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که قبل از بررسی این دکمه ها باید از سیستم خارج شوید. دکمه های ورود به شبکه های اجتماعی فقط برای کاربران لاگین نشده قابل رؤیت می باشد.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دانلود افزونه

دانلود افزونه
صفحه افزونه

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Social Media Widget

Social Media Widget ابزارک شبکه های اجتماعی وردپرس

افزونه Social Media Widget یکی از بهترین افزونه های شبکه های اجتماعی وردپرس است که …

۳۰ دیدگاه

 1. سلام ما افزونه ای نیاز داریم تا بتونه مثلا از یک کانال تلگرامی برامون متن های جدید رو کپی کنه و پست کنه داخل سایت ورد پرسی ما ؟ همنچین چیزی هست ؟ یا امکان ساختش وجود داره؟

  • سلام..وقت بخیر
   افزونه WP Telegram Widget and Join Link این کار رو برای شما انجام میده..

 2. به شدت نوشته ارزشمندی هست.
  ممنون از شما

 3. با سلام
  زمانی که این افزونه wpDiscuz رو فعال میکنم و داخل یه برگه از آن استفاده میکنم ,بعد از پر کردن کادر کامنت زمانی که دکمه ارسال رو میزنم پیغام خطا میده که بعضی از فیلد ها نامعتبر هستند.
  تمامی تنظیمات رو هم تست کردم اما همچنان این پیغام رو میده…

  خیلی به کمک نیازدارم و خیلی هم عجله دارم.
  پیشاپیش ممنون وسپاسگزارم

  • به شخصه افزونه رو نصب و فعال کردم، مشکلی که فرمودید مشاهده نشد، باز با این حال اکثر افزونه های نظرات و دیدگاه که درست کار نمی کنند به دلیل یا تنظیمات غلط هستند یا اختلال با افزونه های دیگر است یا تابعی در قالب شما وجود دارد که باعث ایجاد ارور و عدم کارکرد افزونه شده است.
   برای این منظور توصیه می کنیم پس از اینکه تمامی تنظیمات را دوباره بازبینی بفرمائید، سپس تمامی افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید و فقط wpDiscuz فعال نگهدارید، اگر بازهم مشکلی بود، قطع یقین توابع قالب شما باعث ایجاد اختلال در عملکرد افزونه می باشند…

 4. سلام

  از کجا میشه تنظیم کرد که نظرات جدیدتر بالاتر نشون داده بشن؟

  لطفا پاسخ بدید….

  • مینا قدسی

   سلام…این موضوع به تنظیمات وردپرس شما بستگی داره..در پیشخوان وردپرس به قسمت تنظیمات » گفت و گو برید و از قسمت “صفحه‌بندی دیدگاه‌ها با … دیدگاه در هر صفحه و آخرین صفحه به‌صورت پیش‌فرض نشان داده‌شود. نمایش دیدگاه های تازه تر در هر صفحه” را انتخاب کنید.

 5. سلام وقت بخیر من کد افزونه رو توی function.php گذاشتم و شورت کدش رو توی صفحه بایگانی محصولاتم گذاشتم
  میخونه فقط یک مشکلی که داره اینه که وقتی ب وردپرس لاگین باشی نمایش میده و اجازه کامنت گذاشتن داری در غیر این صورت نمیذاره
  در صورتیکه توی بلاگم درسته
  و تنظیماتش هم جوریه ک بدون لاگین شده نظر گذاشت
  به نظرتون مشکل کجاست؟

  • افزونه ای هایی به این دست که با گذاشتن کد در function.php قالب دچار اختلال می شوند، از چند دسته خارج نیستند که به تفسیر سایت شما هم یکی از دسته های زیر است:
   ۱- تنظیمات افزونه wpDiscuz به درستی انجام نشده که توصیه می کنیم آموزش را یکبار دیگر از اول تا آخر کامل و بصورت دقیق مطالعه و در افزونه wpDiscuz سایت خود اعمال بفرمائید…
   ۲- تداخل wpDiscuz با دیگر افزونه های نصب شده که می توانید با غیرفعال کردن تک تک افزونه ها یا همه ی آنها این مورد را تست بفرمائید…
   ۳- ناهماهنگی توابع و کد نویسی قالب با افزونه wpDiscuz که باعث می شود در برخی از برگه ها یا پست ها اختلالاتی دیده شود که باعث به وجود آمدن مشکل در اجرای سالم سایت خواهد بود…
   موارد فوق رو چک بفرمائید ۱۰۰ درصد مشکل سایت شما برطرف میشه.

 6. سلام من اون گزینه Use Plugin .PO/.MO files زدم اما فارسی نشد چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  • دقت بفرمائید که فایل های ترجمه در افزونه شما وجود داشته باشند، اگر از اینکار سررشته ای ندارید، بهتر است افزونه را به آخرین نسخه رسمی افزونه آپدیت بفرمائید یا اینکه عبارات مورد نظر خود بصورت دستی ترجمه و استفاده نمائید…

 7. این مورد حل شد
  منتهی یه سری تغییرات بخوام بدم مثلا این که توی کادر به طور پیش فرض نوشته شده Join the discussion اینو بخوام فارسی کنم میشه ؟

  newest
  oldest
  most voted همچنین این سه گزینه را فارسی کنم

  و این مورد

  This comment form is under antispam protection

  حتی اگه از تنظیمات نمیشه و توی کدنویسی افزونه امکانش هست لطفا راهنمایی کنید

  • این کار به راحتی قابل انجام هستش…
   اگر افزونه شما فعال باشد، از طریق پیشخوان وردپرس، در منوی دیدگاه با نام wpDiscuz زیر منویی برای شما قابل نمایش است که می توانید از طریق زیر منو عبارات، مراجعه فرموده و از تب های مختلف، هر رشته ای از کلمات یا جلات که انگلیسی هستند را به جمله ی مورد نظر خود تغییر دهید…

 8. سلام
  قبل از اینکه این افزونه رو نصب کنم می شد به محصولات ستاره داد، ولی الان نمیشه. تنظیمات خاصی داره؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • از قابلیت های اصلی افزونه wpDiscuz می توان سیستم Rating یا امتیاز دهی (همان سیستم ستاره دادن معروف) نام برد، صرفا کافیست از طریق منوی پیشخوان >>> دیدگاه >>> فرم (Forms) اقدام به اضافه کردن فیلد دلخواه خود به فرم نمائید که در صفحه ی باز شده با زدن علامت + در صفحه ی باز شده Rating را انتخاب کنیدو پس از آن تنظیمات ظاهری ستاره را مشخص نمائید(از قبیل جایگاه نمایش، نام آیکن مدنظر شما و…) سپس در انتها دکمه Add to Form رو بزنیدو محض اطمینان اگر افزونه کش بر روی وردپرس شما فعال است آن را خالی نمائید…

 9. سلام
  میخاستم بدونم میتونید راهنماییم کنید برای فارسی کردن نوشته های روی دکمه های بخش دیدگاه ها کجارو باید تغییر بدم؟ مثلا reply بشه پاسخ …
  خیلی ممنون

  • در منوی دیدگاه زیر منو wpDiscuz برای شما قابل نمایش است که از طریق منو “عبارات” می توانید تب های مختلفی را مشاهده کنید که تمامی کلمات و رشته های موجود در افزونه از این طریق قابل مشاهده و قابل ترجمه هستند…

   • ممنون از پاسخگویی تون.
    بدون استفاده از افزونه چطور میتونم فارسیش کنم؟

    • اگر افزونه ی خاصی برای دیدگاه ها فعال نباشه، یعنی اینکه سیستم دریافت نظرات شما، از هسته ی وردپرس بهره گرفته، که در این صورت برای ترجمه یا کلمات مد نظرتون ساده ترین راه، پیدا کردن اون کلمه توی فایل های قالب و اعمال تغییرات مد نظر شماست…

 10. شروین اشرفی

  سلام
  من قبل از اینکه از این افزونه استفاده کنم، یک جا برای کامنت گذاشتن داشتم. حالا همه کارارو کردم ولی این افزونه فقط یه جا اومده به جای اون قبلیه. بقیه جاها هنوز همون قبلی مونده. چطوری باید قبلی رو غیر فعال کنم؟ یا چجوری باید به این افزونه بگم همه جا باش؟

  • سوال تون اصلا واضح نیست…
   ولی چیزی که حدس می زنم و فکر می کنم اینه که شما توی تنظیمات گفتگو از منوی تنظیمات سایت، احتمالا دریافت نظرات در پست های جدید رو غیرفعال کردید یا بصورت دستی پست هایی که نمی تونید کامنت دریافت کنید، احتمالا دریافت دیدگاه رو غیرفعال شده می بینید، که می تونید از طریق ویرایش یا ویرایش سریع اون پست گزینه دریافت دیدگاه رو فعال کنید…

 11. سلام و عرض ادب
  آیا میشه با این افزونه فیلد ایمیل رو اختیاری کرد و فیلد شماره همراه رو اجباری کرد؟؟؟؟
  ممنون از محبتتون

  • بله، در افزونه wpDiscuz تمامی فیلد ها را می توان اختیاری یا اجباری کرد…
   تنها کافیست فیلد مورد را نظر را کلیک کنید تا محیط ویرایش آن فیلد باز گردد، سپس field is required به معنای الزامی بودن فیلد را تیک بزنید یا بردارید (داشتن تیک یعنی الزامی بوده و کاربر باید آن فیلد را پر کند و اگر فیلد این تیک را نداشته باشد یعنی اختیاری می باشد و کاربر می تواند آن را وارد نکند).

 12. سلام.
  من این افزونه رو فعال کردم، فقط بعد ازاینکه به عنوان مهمان نظر میدم این خطارو میده…

  خطا: پاسخ شما به کد امنیتی نادرست بود. برگردید و دوباره تلاش کنید

  اما هیچ سوال امنیتی در کار نیست.
  چیکار کنم؟

  • ابتدا چک کنید که تنظیمات captcha یا کد امنیتی به درستی تنظیم شده باشد، بدین صورت برای فعال یا غیرفعال کد امنیتی از منوی wpDiscuz به زیر منوی Forms مراجعه فرمائید و بعد بلوک Code (captcha) انتخاب کنید که کدام کاربران موظف به وارد کردن کد امنیتی هستند، در این مرحله باید با توجه به تنظیمات شما در پست ها و برگه ها کد امنیتی نمایش داده شود، اگر کد امنیتی دیده نمی شود، قطعا اشکال کار در نسخه ی نصبی wpDiscuz شماست که باید به آخرین نسخه آن را بروزرسانی نمائید، در مواردی نادر دیده شده است که کد امنیتی در قالب ها به درستی نمایش داده نمی شود، پس اگر اشکال از سمت افزونه یا تنظیمات آن نبود، در قالب و تنظیمات فایل founction.php قالب شماست…

 13. سلام
  من که نصب کردم منوی سایت میپره
  وقتی افزونه رو غیرفعال می کنم درست میشه، علتش چیه؟

  • دقت بفرمائید از نسخه اورجینال استفاده می کنید، نسخه هایی که به صورت دستی نصب می شوند یا پرمیوم که نال شده اند، اکثر اوقات دارای اشکالات اساسی هستند…
   در مواردی هم اگر نسخه ی سالم را نصب می کنید، احتمال تداخل افزونه ها وجود دارد، اگر تمامی افزونه ها را غیر فعال کنید و صرفا wpDiscuz فعال باشد و بازم مشکل مورد نظر شما وجود داشت، قطعا ایراد از قالب یا فایل function.php قالب فعال سایت می باشد…

 14. سلام
  من می خوام لینک وارد شدن رو پاک کنم یا لینک رو عوض کنم اما انگار افزونه wpDiscuz این گزینه رو نداره
  شما اطلاع دارید چه جوری میشه گزینه وارد شدن رو پاک کرد یا url اونو عوض کرد؟
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *