Yet Another Related Posts Plugin افزونه نوشته های مرتبط در وردپرس

Yet Another Related Posts Plugin

افزونه Yet Another Related Posts Plugin یا YARPP یکی از بهترین افزونه های نمایش آخرین نوشته ها و مطالب مرتبط وردپرس است که نوشته ها، برگه ها و انواع پست های سفارشی مرتبط با نوشته فعلی شما را نشان داده و خوانندگان را با دیگر محتواهای مرتبط با نوشته ای که در حال خواندن آن هستند، آشنا می کند.

یکی از بهترین راهها برای بهینه سازی سایت – هم برای خوانندگان و هم برای سئو – ایجاد لینک های داخلی است. نمایش نوشته های مرتبط در وب سایت وردپرس با ایجاد کردن لینک های داخلی مرتبط، مزایای زیادی را باعث می شود که برخی از آنها عبارتند از:

  • لینک دادن مطالب مرتبط به یکدیگر برای مخاطبان بسیار مفید است. بدون لینک داخلی، کاربران تنها با جستجو کردن محتواها یا پست های قدیمی می توانند آنها را در وبلاگ شما پیدا کنند. اما اگر لینک هایی به پست های قبلی وبلاگ خود ایجاد کنید می توانید حس کنجکاوی خوانندگان را برانگیخته و آنها را به یک هوادار وفادار تبدیل کنید.
  • کاربران را مدت زمان بیشتری در سایت شما نگه داشته و بونس ریت را کاهش می دهد.
  • نمایش لینک های داخلی مرتبط می تواند به رتبه بندی موتورهای جستجو نیز کمک کند و سئوی on page شما را بهبود می دهد. با پیوند دادن نوشته ها و برگه های مرتبط به یکدیگر در سایت خود، به خزنده های موتورهای جستجو برای یافتن ساختار سایت خود کمک می کنید. و با استفاده از متن انکر مناسب، به رباتها کمک می کنید تا موضوع هر صفحه را بهتر درک کنند.

اگر تعداد مطالب موجود در سایت وردپرس شما زیاد باشد، لینک دادن نوشته های مرتبط قدیمی بسیار وقت گیر است و ممکن است فراموش کنید که همه آنها را به هم پیوند دهید که در نهایت منجر به ایجاد نوشته های تنها (یتیم) که هیچ ارتباطی با دیگر نوشته ها ندارند، می شود.

با استفاده از افزونه Yet Another Related Posts Plugin می توانید این فرآیند را کاملاً خودکار کرده و مطمئن شوید که تمام نوشته های شما لینک های مرتبط دارند. این افزونه قابلیت تنظیم بالایی دارد و از انواع پست های سفارشی پشتیبانی می کند.

افزونه YARPP بر اساس عنوان، متن نوشته، دسته ها و برچسب ها نوشته های مرتبط را انتخاب می کند. شما می توانید تصمیم بگیرید که به هر پارامتر چقدر اولویت دهید و همچنین می توانید دسته و برچسب هایی که می خواهید مستثنی کنید را انتخاب نمایید.

در این مقاله افزونه Yet Another Related Posts Plugin را آموزش داده و نحوه استفاده از آن را توضیح می دهیم.

افزونه Yet Another Related Posts Plugin و نمایش نوشته های مرتبط در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه در پیشخوان وردپرس به مسیر تنظیمات » YARPP بروید.

افزونه Yet Another Related Posts Plugin همه کارها را خودش انجام می دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند گزینه محدود را در صفحه تنظیمات به صورت زیر پیکربندی کنید:

در بخش مخزن می توانید دسته ها یا برچسب های خاصی را مستثنی کنید تا در مطالب مرتبط نمایش داده نشوند و همچنین تصمیم بگیرید نوشته های رمزدار را نمایش دهید یا نوشته ها را براساس تاریخ انتشار محدود کنید.

Yet Another Related Posts Plugin

در قسمت “تنظیمات میزان ارتباط” ، می توانید روشی که افزونه YARPP برای تصمیم گیری در مورد مرتبط بودن یک نوشته به کار می گیرد را مشخص کنید و اولویت بیشتری به عناوین، متن نوشته، دسته ها یا برچسب ها بدهید.

Yet Another Related Posts Plugin

در فیلد حداقل تطبیق می توانید آستانه مطابقت پست های مرتبط با محتواهای سایت خود را انتخاب کنید. اگر حد بالایی را برای آستانه مطابقت انتخاب کنید، پست های مرتبط کمی نشان داده می شوند و اگر حد پایینی را انتخاب کنید ممکن است پست های زیادی نشان داده شود که تعداد زیادی از آنها نامرتبط باشند. بنابراین بهتر است یک حد بینابین را برای این فیلد انتخاب کنید.

اگر باکس Display results from all post types غیرفعال باشد، تنها نوشته هایی که به یک نوشته مرتبط هستند و همچنین تنها برگه هایی که به یک برگه مرتبط هستند، نمایش داده می شوند.

در قسمت “نمایش تنظیمات برای وب سایت شما” می توانید گزینه های نمایش برای پست های مرتبط خود را انتخاب کنید.

Yet Another Related Posts Plugin

در قسمت Automatically display related content from YARPP Basic on می توانید انتخاب کنید که مطالب مرتبط را در کدام قسمت های سایت خود نمایش دهید. اگر این گزینه را غیرفعال کنید یعنی هیچ فیلدی را تیک نزنید، برای نمایش پست های مرتبط باید کد related_posts() یا related_pages() و یا related_entries() را در فایل قالب فعال خود به صورت دستی وارد کنید.

اگر می خواهید پست های مرتبط در صفحات بایگانی شما نمایش داده شود، باکس Also display in archives را فعال کنید.

در قسمت حداکثر تعداد پست های مرتبط می توانید مشخص کنید که در هر نوشته/برگه/پست سفارشی چه تعداد پست مرتبط نشان داده شود.

قسمت های بعدی این بخش به تنظیمات نحوه نمایش پست های مرتبط اختصاص دارد.

 سه استایل مختلف برای نمایش پست های مرتبط در افزونه YARPP وجود دارد که شامل سبک لیست ، پست های بندانگشتی و کد سفارشی هستند. در نسخه رایگان افزونه تنها می توانید از دو استایل اول استفاده کنید.

همچنین می توانید عنوان ها، چکیده ها، ترتیب و موارد دیگر را سفارشی سازی کنید و تصمیم بگیرید که آیا می توانید پست های مرتبط را در فید RSS خود نمایش دهید یا خیر.

در انتها روی ذخیره تغییرات در پایین صفحه کلیک کنید. حال به نوشته های خود مراجعه کرده و نحوه کار افزونه Yet Another Related Posts Plugin را مشاهده کنید.

شما می توانید پستهای مرتبط خود را با استفاده از ابزارک نیز نمایش دهید. برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش » ابزارک ها بروید.

Yet Another Related Posts Plugin

ابزارک Related Posts (YARPP) را پیدا کرده و آن کشیده و در ناحیه ابزارک مورد نظر خود رها کنید.

در باکس تنظیمات ابزارک می توانید نوع نمایش پست های مرتبط را به صورت لیست یا تصویر بندانگشتی انتخاب کنید. همچنین می توانید عنوان ابزارک را سفارشی سازی کنید.

افزونه YARPP به صورت پیش فرض پست های مرتبط را در پایین محتوای نوشته نشان می دهد. اگر نمی خواهید پست های مرتبط در پایین نوشته های شما ظاهر شوند، ابتدا باید گزینه automatically display را غیرفعال کنید. سپس کد related_posts() را در فایل قالب مربوطه (به احتمال زیاد single.php) در جایی که می خواهید پست مرتبط نمایش داده شود، قرار دهید. همچنین می توانید از افزونه Inline Related Posts برای نمایش پست های مرتبط درون نوشته های وردپرس استفاده کنید.

افزونه Yet Another Related Posts Plugin در مقایسه با سایر افزونه ها، مرتبط ترین پست ها را به خوانندگان شما نشان می دهد. الگوریتمی که توسط این افزونه مورد استفاده قرار می گیرد عنوان نوشته، برچسب ها، دسته ها و محتوای پست را برای نشان دادن مرتبط ترین پست ها در نظر می گیرد.

توجه داشته باشید که این افزونه از تابع related_posts () استفاده می کند ، بنابراین اگر قبلاً افزونه ای را نصب کرده اید که از این تابع استفاده می کند ، نصب YARPP باعث ایجاد خطا می شود. همچنین ، اگر یک کد را به صورت دستی برای نمایش پست های مرتبط تنظیم کرده اید و می خواهید YARPP را نیز نصب کنید ، باید نام تابع را در کد تغییر دهید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود افزونه

دانلود افزونه  Yet Another Related Posts Plugin
صفحه افزونه  Yet Another Related Posts Plugin

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و به صورت دستی

اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس با WP Google Search و بدون افزونه

یکی از خدماتی که گوگل به کاربران خود ارائه کرده است، استفاده از موتور جستجوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *