بهترین افزونه های ابزارک ها و نوار کناری وردپرس

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

وردپرس به خاطر رابط کاربر پسند و مقیاس پذیر آن که فضای زیادی را برای رشد و توسعه فراهم می کند، بسیار محبوب است. یکی از بهترین راه ها برای افزایش قابلیت های سایت وردپرس و جذاب تر و کاربردی تر کردن آن برای بازدیدکنندگان، اضافه کردن انواع مختلف ابزارک ها به وردپرس است. در این مقاله بهترین افزونه های ابزارک ها و نوار کناری وردپرس که به شما اجازه می دهند ابزارک های مفید و با ویژگی های قدرتمند را به سادگی به نوار کناری وب سایت وردپرس خود و دیگر نواحی ابزارک ها اضافه کنید، معرفی می کنیم.

محتویات فهرست

بهترین افزونه های بسته ابزارک ها در وردپرس

SiteOrigin Widgets Bundle

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

افزونه SiteOrigin Widgets Bundle تمام قابلیت هایی که ممکن است در ناحیه ابزارک ها نیاز داشته باشید را در اختیار شما قرار می دهد و 22 ابزارک اختصاصی اضافی نیز دارد. برخی از مجموعه ابزارک هایی که در این افزونه وجود دارد عبارت است از:

  • دکمه های فراخوان عمل
  • فرم تماس
  • نقشه گوگل
  • جدول های قیمت گذاری
  • اسلایدر تصویر
  • توصیه ها
  • و بسیاری موارد دیگر

ابزارک ها کاملاً قابل سفارشی سازی هستند و از تعداد نامحدودی رنگ و بیش از 1500 آیکون پشتیبانی می نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده از آن مقاله آموزش افزونه SiteOrigin Widgets Bundle را مطالعه کنید.

بهترین افزونه های شخصی سازی نمایش ابزارک ها در وردپرس

 Content Aware Sidebars

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

Content Aware Sidebars  یک افزونه قدرتمند است که به شما امکان می دهد برای محتواهای مختلف، ابزارک ها و نوار کناری های مختلفی نمایش دهید. به عنوان مثال می توانید یک مجموعه ابزارک را برای نوشته های یک دسته و مجموعه ای دیگر از ابزارک ها را برای نوشته هایی در یک دسته دیگر نمایش دهید. با استفاده از این قابلیت می توانید یک نوار کناری شخصی تر و هدفمندتر ایجاد کنید.

شما می توانید ستونهای فرعی منطق شرطی خود را با استفاده از یک رابط کاربری ساده تنظیم کنید و برای نمایش نوارهای کناری از جمله نوع نوشته، طبقه بندی ، نویسنده ، قالب و موارد دیگر بیش از 13 گزینه دیگر دریافت کنید.

در مقاله آموزش افزونه Content Aware Sidebars می توانید اطلاعات کاملی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

Custom Sidebars

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

برای استفاده از ابزارک ها به محلی برای قرار دادن آنها نیاز دارید. بسیاری از قالب ها دارای نوار کناری ها و/یا فوتر هایی برای قرار دادن ابزارک ها هستند. اما اگر می خواهید ابزارک های مختلفی را در صفحات مختلف داشته باشید،  باید نوار کناری های سفارشی ایجاد کرده و آنها را به نوشته ها ، برگه ها یا انواع پست های مختلف خود اختصاص دهید.

Custom Sidebars دقیقاً آنچه را که می خواهید در اختیار شما قرار می دهد. این افزونه نواحی نوار کناری سفارشی برای شما ایجاد می کند که می توانید به هر نوشته، برگه، دسته ، بایگانی و انواع پست در وب سایت خود اختصاص دهید. کافی است یک نوار کناری جدید ایجاد کنید و مشخص کنید که چه چیزی باید در آن نمایش داده شود (یا آن را به یک صفحه خاص اختصاص دهید).

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده ازآن به دست آورید، مقاله آموزش افزونه Custom Sidebars را مطالعه کنید.

Widget Options

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

افزونه Widget Options تنظیمات جدیدی را برای کنترل نحوه عملکرد سایر ابزارک ها در اختیار شما قرار می دهد. این افزونه به شما امکان می دهد ابزارک ها را برای نوشته ها یا برگه های خاصی به طور مشروط نشان داده یا مخفی کنید اما عملکردهای آن محدود به مورد فوق نمی شود.

به عنوان مثال شما می توانید ابزارک ها را بر اساس دستگاه مورد استفاده بازدید کننده نمایش داده یا مخفی کنید، ترازهای دلخواه را به ابزارک ها اضافه کنید ، عناوین ابزارک را مخفی کنید و بسیاری موارد دیگر.

Widget Context

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

افزونه Widget Context به شما امکان می دهد ابزارک ها را بر اساس متن نمایش داده یا مخفی کنید. به عنوان مثال اگر کاربر صفحه خاصی را مشاهده می کند، می توانید ابزارک را پنهان کنید.

اگر نمی خواهید ابزارک را در صفحات خاصی نمایش دهید یا می خواهید آن را تنها در بخش های خاصی نمایش دهید، این افزونه برای شما مفید خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن مقاله آموزش افزونه Widget Context را مطالعه کنید.

Widget Logic (بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس)

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

افزونه Widget Logic یکی از بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس است که به شما امکان می دهد روی نحوه نمایش ابزارک ها در نوار کناری سایت ورپرس خود کنترل داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید در هر نوشته به صورت جداگانه لینک هایی به پروفایل شبکه های اجتماعی خود نمایش دهید اما نمی خواهید در صفحه “درباره ما” این لینک ها نمایش داده شوند، Widget Logic می تواند به شما کمک کند.

در مقاله آموزش افزونه Widget Logic می توانید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

بهترین افزونه های ابزارک ها برای نمایش نظرات و رضایت نامه مشتریان

Testimonials Widget

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

فضای ابزارک ها در وب سایت وردپرس شما مکان مناسبی برای معرفی کسب و کار و ارائه سوابق تان است که در آن می توانید شغل و خدمات خود را از زبان مشتریان واقعی بیان کنید.

افزونه Testimonials Widget یکی از بهترین افزونه های نمایش نظرات مشتریان در وردپرس است به شما امکان می دهد توصیه نامه مشتریان را به صورت متن، تصویر یا ویدئو در یک اسلایدر مدرن و حرفه ای در نوار کناری سایت یا دیگر نواحی ابزارک های سایت خود نمایش دهید. همچنین می توانید آنها را براساس دسته نوشته ها به معرض نمایش بگذارید.

این افزونه به شما امکان می دهد تا علاوه بر توصیه نامه مشتریان، آیتم نمونه کارها را نیز نمایش دهید که یک روش عالی دیگر برای ارتقا کسب و کار شما است.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید، مقاله آموزش افزونه Testimonials Widget را مطالعه کنید.

Testimonials Rotator

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

Testimonial Rotator به شما امکان می دهد توصیه نامه های مشتریان را به راحتی به وب سایت خود اضافه کنید. این افزونه از ابزارک بسیار خوبی برخوردار است که با استفاده از آن می توانید توصیه نامه دوار را در نوار کناری سایت خود اضافه کنید. این ویژگی باعث صرفه جویی در فضا شده و به شما امکان می دهد از نوارکناری سایت خود هوشمندانه تر استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده از آن، مقاله آموزش افزونه Testimonial Rotator را مطالعه کنید.

بهترین افزونه های ابزارک ها برای نمایش آخرین نوشته ها و مطالب مرتبط در وردپرس

Recent Posts Widget Extended

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

بیشتر بازدیدکنندگان انتظار دارند هنگامی که در حال خواندن یک نوشته هستند، نوشته های دیگری که در وب سایت شما وجود دارد را نیز در نوار کناری سایت مشاهده کرده و به این ترتیب راحت تر بتوانند به مطالب موجود در سایت شما دسترسی پیدا کنند.

به طور کلی می توانید از سه نوع ابزارک ناوبری به این منظور استفاده کنید:

  • آخرین نوشته ها
  • نوشته های محبوب
  • نوشته های مرتبط

برای اینکه در ناحیه ابزارک های سایت وردپرس خود آخرین نوشته ها را نمایش دهید، افزونه Recent Posts Widget Extended گزینه مناسبی است. در مقاله بهترین افزونه های آخرین نوشته ها و مطالب مرتبط در وردپرس از افزونه های هر سه دسته معرفی کاملی شده است.

افزونه Recent Posts Widget Extended به شما اجازه می دهد به هر نوشته یک چکیده و تصویر بندانگشتی اختصاص دهید و همچنین می توانید آخرین نوشته ها را براساس دسته انتخاب کنید و آنها را براساس تاریخ انتشار و یا جدیدترین کامنت ها مرتب کنید.

اگر می خواهید با نحوه کار این افزونه بیشتر آشنا شوید، مقاله آموزش افزونه Recent Posts Widget Extended را مطالعه کنید.

WP Tab Widget

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

برای اینکه یک ظاهر منحصر به فرد برای سایت خود ایجاد کنید، می توانید ابزارک نوشته های تب بندی شده اضافه کنید. Widget WP Tab از آخرین نوشته ها، نوشته های محبوب، آخرین دیدگاه ها یا برچسب ها برای ایجاد تب های مختلف استفاده می کند. بعلاوه گزینه های ساده ای برای مرتب سازی تب ها، صفحه بندی ، تعداد نوشته ها و اندازه تصویر بندانگشتی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده از آن مقاله آموزش افزونه WP Tab Widget را مطالعه کنید.

بهترین افزونه های ابزارک ها برای نمایش آیکون شبکه های اجتماعی در وردپرس

Smash Balloon Social Photo Feed

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

اگر به جای کتابخانه رسانه ترجیح می دهید تصاویر را مستقیماً از حساب کاربری اینستاگرام بیرون بکشید، در این صورت به افزونه Smash Balloon Social Photo Feed  که قبلاً با عنوان Instagram Feed شناخته می شد نیاز دارید. این افزونه بیش از 1 میلیون نصب فعال داشته و امتیاز  4.9 از 5 را کسب کرده است و از بهترین افزونه های اینستاگرام وردپرس است.

این افزونه به شما امکان می دهد تصاویر کوچک، تصاویر با اندازه متوسط و کامل را نمایش دهید. همچنین می توانید تصاویر را از چندین اکانت اینستاگرام نشان دهید. تصاویر می توانند از هر حساب غیر خصوصی نمایش داده شوند. و اگر بازدید کنندگان تصاویر را دوست داشته باشند، می توانند با کلیک کردن روی دکمه Load More تصاویر دیگری را نیز لود کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده از آن به مقاله آموزش افزونه Instagram Feed مراجعه کنید.

Meks Smart Social Widget

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

افزونه Meks Smart Social Widget شامل گزینه های ساده ای برای 40 آیکون شبکه های اجتماعی است که هر کدام دارای 3 سبک مختلف (مربع ، دایره و گوشه های گرد) هستند. کافی است ابزارک را وارد کرده و متن کوتاهی به عنوان مقدمه اضافه کنید، شکل آیکون و اندازه پیکسل را انتخاب کرده و لینک های خود را وارد کنید.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید، مقاله آموزش افزونه Meks Smart Social Widget را مطالعه کنید.

Social Slider Widget

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

افزونه Social Slider Widget جدیدترین عکس ها را از یک حساب کاربری یا هشتگ با گزینه های اضافه برای مرتب سازی آنها (براساس تاریخ ، تصادفی و غیره)، ناوبری اسلایدر، انیمیشن اسلاید و موارد دیگر نمایش می دهد.

Simple Social Icons

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

Simple Social Icons یک افزونه دیگر نوار کناری و ابزارک های وردپرس است که بیش از 200 هزار نصب فعال داشته و به شما امکان می دهد شبکه های اجتماعی مورد نظر خود را در نوار کناری سایت نشان داده و پس زمینه آیکون، رنگ، اندازه و ترازبندی فونت آنها را سفارشی سازی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن، مقاله آموزش افزونه Simple Social Icons را مطالعه کنید.

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس برای افزودن ویژگی های مختلف

Meks Smart Author Widget

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

Meks Smart Author Widget به شما امکان می دهد تا در فضای ابزارک های وب سایت خود بیوگرافی نویسندگان را در یک فرمت شیک و حرفه ای نمایش دهید. این افزونه برای وبلاگ های چند نویسنده و یک نفره قابل استفاده است.

افزونه Meks Smart Author Widget برای وبلاگ های چند نویسنده، نویسنده یک نوشته خاص را شناسایی کرده سپس بیوگرافی مربوط به آن را نمایش می دهد. اگر تنها نویسنده وبلاگ خود هستید ، می توانید بیوگرافی شخصی خود را در هر صفحه نمایش دهید و از آن با عنوان ابزارک “درباره من” استفاده کنید.

در مقاله آموزش افزونه Meks Smart Author Widget می توانید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

Contact Widgets

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

Contact Widgets یک افزونه نوار کناری و ابزارک های ساده از تیم GoDaddy است که به شما کمک می کند اطلاعات تماس خود را در نوار کناری سایت وردپرس نمایش دهید. شما می توانید یک باکس ساده تماس با ما را با آدرس ایمیل، شماره تلفن، آدرس و نقشه خود نمایش دهید یا می توانید پروفایل شبکه های اجتماعی خود را نمایش داده و به افزایش تعداد فالوورهای خود کمک کنید.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید، مقاله آموزش افزونه Contact Widgets را مطالعه کنید.

Maps Widget for Google Maps

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

Maps Widget for Google Maps یک افزونه نوار کناری و ابزارک های وردپرس است که ازبهترین افزونه های نقشه گوگل در وردپرس نیز به شمار آمده و به شما امکان می دهد مکان فیزیکی خود را روی نقشه به بازدید کنندگان سایت نشان دهید. این افزونه یک افزونه ویژه نقشه ها برای فضای ابزارک های سایت شما است.

افزونه Maps Widget for Google Maps دارای قابلیت تنظیم ابعاد نقشه و سطح بزرگنمایی است. علاوه بر این می توانید پین های سفارشی روی آن ایجاد کنید.

این افزونه از نظر عملکردی بسیار مناسب است زیرا از API نقشه های استاتیک Google Maps استفاده می کند که فقط به یک درخواست HTTP نیاز دارد. البته می توانید از نقشه های تعاملی با عملکرد پایین تر استفاده کنید ، اما برای این کار به نسخه Pro نیاز دارید.

Awesome Weather Widget

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

برای برخی مشاغل هوا می تواند تأثیر زیادی در تجارت و کسب و کار آنها داشته باشد. اگر هوا به شغل شما مربوط است، با استفاده از افزونه Awesome Weather Widget می توانید اطلاعات مورد نیاز بازدید کنندگان را در اختیار آنها قرار دهید.

ابزارک های هوا قابل تنظیم بوده و بسیار زیبا هستند. مهمتر از همه ، داده های آب و هوا توسط OpenWeatherMap ارائه شده است ، بنابراین قابل اطمینان می باشند. برای استفاده از سرویس OpenWeatherMap باید یک کلید API ایجاد کنید ، اما این سرویس رایگان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن، مقاله آموزش افزونه Awesome Weather Widget را مطالعه کنید.

WP Recipe Maker (بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس)

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

اگر دستور پخت غذاهای مختلف را در وب سایت خود منتشر می کنید، WP Recipe Maker  روند فرمت بندی آنها را ساده کرده و باعث می شود نتایج بسیار شکیل تر و حرفه ای تر نشان داده شوند.

کافی است اطلاعات دستور غذایی خود را در یک فرم وارد کرده و این افزونه یک باکس حرفه ای در ناحیه ابزارک ها برای آن ایجاد می کند که شامل جزئیات مفید مانند تعداد نفرات، زمان پخت و پز، اندازه گیری ها و هر چیز دیگری که ممکن است در یک دستور غذایی لازم باشد، است.

افزونه WP Recipe Maker سبک وزن بوده، استفاده از آن آسان است و با بیش از 40 هزار نصب فعال، محبوب ترین افزونه دستور غذا در وردپرس است. ویژگی های پرمیوم این افزونه، لینک هایی را در مواد تشکیل دهنده غذاها اضافه می کنند (بنابراین می توانید از لینک های افیلیت درآمد کسب کنید)، طبقه بندی دستور های غذایی، رتبه بندی کاربر ، اطلاعات تغذیه ای و موارد دیگر نیز جزء ویژگی های نسخه پرمیوم این افزونه است.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده از آن به دست آورید، مقاله آموزش افزونه WP Recipe Maker را مطالعه کنید.

Google Language Translator

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

افزونه Google Language Translator به شما امکان می دهد یک ابزارک سوئیچ کننده زبان به سایت وردپرس خود اضافه کنید. این افزونه از مترجم گوگل برای ترجمه محتواهای موجود در وب سایت شما به هر زبانی که بخواهید استفاده می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن، مقاله آموزش افزونه Google Language Translator را مطالعه کنید.

بهترین افزونه های ابزارک ها برای افزودن عملکرد های بیشتر در وردپرس

Theme My Login

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

Theme My Login یکی از بهترین افزونه های مدیریت کاربر وردپرس است که به شما امکان می دهد یک صفحه ورود به سیستم سفارشی را برای بازدید کنندگان وب سایت خود ایجاد کنید. اگر به کاربران اجازه می دهید که در سایت شما ثبت نام کنند یا یک وبلاگ چند نویسنده را اداره می کنید، این افزونه بسیار مفید خواهد بود.

همچنین افزونه Theme My Login دارای یک ابزارک ورود به سیستم است که می توانید از آن در نوار کناری سایت خود استفاده کنید تا کاربران راحت تر به حساب کاربری خود وارد شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن مقاله آموزش افزونه Theme My Login را مطالعه کنید.

Q2W3 Fixed Widget

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

افزونه Q2W3 Fixed Widget یک افزونه نوار کناری و ابزارک های وردپرس است که به شما امکان می دهد ابزارک های موجود در سایت خود را چسبنده کنید. به این معنی که ابزارک حتی وقتی بازدید کنندگان به سمت پایین صفحه اسکرول می کنند به نوار کناری چسبیده است و همیشه نشان داده می شود.

اگر می خواهید ابزارک خاصی مانند یک فرم اشتراک ایمیل یا آگهی را تبلیغ کنید، این افزونه مناسب است. حتی در صورت لزوم می توانید چندین ابزارک را چسبنده کنید.

برای آشنایی بیشتر با این افزونه و نحوه استفاده از آن، مقاله آموزش افزونه Q2W3 Fixed Widget را مطالعه کنید.

Widget Importer & Exporter

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

افزونه Widget Importer & Exporter از بهترین افزونه های درون ریزی و برون بری وردپرس است که به شما امکان می دهد ابزارک های خود را از یک وب سایت به وب سایت دیگر منتقل کنید. اگر تنظیمات نوار کناری سایت خود را دوست داشته باشید، با استفاده از این افزونه می توانید تنظیمات را در دیگر وب سایت ها اعمال کنید.

Widget CSS Classes

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

استایل دهی ابزارک ها کار ساده ای نیست بخصوص اگر می خواهید فقط ابزارک های خاصی را هدف قرار دهید. افزونه Widget CSS Classes به شما امکان می دهد کلاسها یا ID های CSS سفارشی را به ابزارک های موجود در نوار کناری سایت خود اضافه کنید.

این افزونه همچنین این قابلیت را دارد که کلاس های سفارشی را به اولین یا آخرین ابزارک، ابزارک های فرد و حتی شماره ابزارک ها  اضافه کند و امکان سفارشی سازی و تنظیمات بیشتر را به شما می دهد. به عنوان مثال می توانید برای هر ابزارک یک رنگ زمینه متفاوت تنظیم کنید و یا اولین ابزارک موجود در لیست را کمی بیشتر نشان دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن مقاله آموزش افزونه Widget CSS Classes را مطالعه کنید.

amr Shortcode Any Widget

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

ابزارک ها به طور پیش فرض برای استفاده در نوار کناری سایت طراحی شده اند. اما با استفاده از amr Shortcode Any Widget می توانید ابزارک ها را به هر نوشته یا برگه در سایت وردپرس خود اضافه کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ابزارک را مطابق معمول تنظیم کنید سپس ابزارک جدید را در نوار کناری مخصوصی که توسط افزونه ایجاد شده بکشید. این افزونه برای سایت هایی که یا از نوار کناری استفاده نمی کنند یا تنها یک ابزارک را در محتوای یک صفحه نمایش می دهند، مناسب است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن، مقاله آموزش افزونه amr Shortcode Any Widget را مطالعه کنید.

بهترین افزونه های ابزارک ها برای نمایش آگهی ها در سایدبار وردپرس

Ad Inserter

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

افزونه Ad Inserter افزونه ای است که با استفاده از آن می توانید هر نوع تبلیغاتی را در سایت خود نمایش دهید. ، Ad Inserter به شما کمک می کند تا تبلیغات خود از AdSense گرفته تا بنرهای افیلیت و هر نوع تبلیغات دیگری را در هر جای سایت مانند هدر و فوتر و همچنین با استفاده از یک ابزارک اختصاصی در نوار کناری نمایش دهید. به همین دلیل از جمله بهترین افزونه های هدر و فوتر وردپرس نیز محسوب می شود.

Ad Inserter بیش از 200 هزار نصب فعال داشته و امتیاز 4.9 از 5 را کسب کرده است. همچنین توسط Google AdSense و Amazon Associates نیز توصیه شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن مقاله آموزش افزونه Ad Inserter را مطالعه کنید.

بهترین افزونه های ابزارک ها برای نمایش تصویر و ویدئو در سایدبار وردپرس

Youtube Widget Responsive

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

اگر می خواهید فیلم ها را در نوار کناری سایت خود قرار دهید، افزونه Youtube Widget Responsive به شما کمک می کند.

اگرچه وردپرس از نسخه 4.8 به بعد یک ابزارک ویدئوی اختصاصی را در هسته خود گنجانده است اما Youtube Widget Responsive کنترل بیشتری را در مورد عملکرد جاسازی های YouTube در اختیار شما قرار می دهد.

شما می توانید نحوه رفتار ویدیوها را کنترل کنید به عنوان مثال دارای گزینه هایی برای مخفی کردن قسمت خاصی از پلیر ، پخش خودکار فیلم ها ، قطع صدا و بسیاری موارد دیگر است.

در مقاله آموزش افزونه YouTube Widget Responsive می توانید با نحوه کار این افزونه همچنین چگونگی استفاده از کد جاسازی یوتیوب و ابزارک ویدئوی درون ساخته وردپرس برای نمایش فیلم های یوتیوب در نوار کناری سایت وردپرس آشنا شوید.

Black Studio TinyMCE Widget

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

Black Studio TinyMCE Widget یک افزونه نوار کناری و ابزارک های وردپرس است که به شما امکان می دهد متن و المان های رسانه را در نوار کناری سایت وردپرس خود وارد کنید. رابط WYSIWYG در ابتدا برای جایگزینی ویرایشگر متن پیش فرض وردپرس معرفی شد، اما عملکرد آن بسیار بهتر از ویرایشگر پیش فرض است.

این افزونه از جابجایی بین حالت بصری و HTML پشتیبانی می کند و یک افزودنی مفید برای ناحیه ابزارک ها است.

در مقاله آموزش افزونه Black Studio TinyMCE Widget می توانید اطلاعات ارزشمندی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

Image Widget

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

افزونه Image Widget با بیش از 300000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.9 از 5، یک افزونه ساده اما قدرتمند برای اضافه کردن ابزارک های تصویری به نواحی ابزارک های سایت وردپرس شما است.

این افزونه کاملاً پاسخگو بوده و از گزینه هایی برای تغییر اندازه و ترازبندی تصویر، اضافه کردن عنوان، توضیحات و لینک تصویر برخوردار است. در صورت نیاز به ویژگی های پیشرفته تر می توانید نسخه حرفه ای این افزونه را خریداری کنید. Image Widget Pro پشتیبانی از چند تصویر را ارائه می دهد و به شما امکان می دهد اسلایدشوهای گالری، لایت باکس ها یا تصاویر تصادفی را به نواحی ابزارک های سایت خود اضافه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده ازآن، مقاله آموزش افزونه Image Widget را مطالعه کنید.

بهترین افزونه های مدیریت نوار کناری و ابزارک ها در وردپرس

Sidebar & Widget Manager

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

افزونه Sidebar & Widget Manager یک افزونه پرمیوم نوار کناری و ابزارک ها در وردپرس است که می توانید از آن برای وارد کردن هر تعداد ابزارک که می خواهید استفاده کنید تا طرح دقیق مورد نظر خود را در صفحه ایجاد کنید. علاوه بر این وب سایت خود را با اضافه کردن نوار کناری های سفارشی شخصی سازی کنید.

افزونه Sidebar & Widget Manager گزینه ای را به شما می دهد که می توانید نوار کناری ها را برای ابزارک های عمودی یا افقی وارد کنید، نوار کناری ها را می توان طوری تنظیم کرد که فقط انواع خاصی از محتوا را داشته باشد و نوار کناری نیز بلافاصله و به طور خودکار هر طبقه بندی سفارشی را تشخیص می دهند. اگر می خواهید یکی از ابزارک های سایت شما تنها نوشته های یک دسته یا برچسب خاص را نشان دهد، این گزینه عالی است.

یکی دیگر از ویژگی های عالی این افزونه امکان استفاده از کد کوتاه برای وارد کردن نوار کناری سفارشی در نوشته های شما است. به این ترتیب می توانید ابزارک ها را مستقیماً در نوشته خود اضافه کنید. همچنین می توانید از افزونه برای جایگزینی نوار کناری که با قالب وردپرس شما آمده یا حتی برای شخصی سازی ابزارک های موجود در فوتر استفاده کنید.

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس برای افزودن قابلیت های مختلف

WP-PostRatings

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

افزونه WP-PostRatings به شما امکان می دهد تا به راحتی یک سیستم رتبه بندی نوشته ها را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. کاربران می توانند به مقالات موجود در سایت شما امتیاز داده و افزونه بازخورد فوری را در اختیار شما قرار می دهد.

این افزونه همچنین دارای یک ابزارک است که می توانید برای نمایش محتوای دارای رتبه برتر در نوار کناری وبلاگ خود از آن استفاده کنید.

افزونه قدرتمند و محبوب دیگری به نام افزونه WP-PostViews نیز وجود دارد که با استفاده از آن می توانید تعداد بازدیدهای هر نوشته را در ناحیه ابزارک ها نشان دهید. این افزونه گزینه ای برای شمارش بازدید ربات ها از صفحه دارد که بسیاری از افزونه های دیگر که آمار بازدیدها را نمایش می دهند، فاقد این ویژگی هستند.

در مقاله آموزش افزونه WP-PostViews می توانید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

یکی دیگر از افزونه های قدرتمند وردپرس برای نمایش آمار بازدید از مطالب، افزونه Post Views Counter است. این افزونه با بیش از 100 هزار نصب فعال و کسب امتیاز 4.8 از 5 یکی از افزونه های محبوب وردپرس است که به شما اجازه می دهد تعداد دفعاتی که یک نوشته، برگه یا هر نوع پست سفارشی بازدید شده است را به ساده ترین روش ممکن در سایت وردپرس خود و در ابزارک نوار کناری نمایش دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این افزونه و نحوه استفاده از آن مقاله آموزش افزونه Post Views Counter را مطالعه کنید.

Call Now Button

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

با افزایش ترافیک اینترنت تلفن همراه، بیشتر کاربران راحتتر هستند که برای کسب اطلاعات بیشتر با شما تماس بگیرند. افزونه Call Now Button  به شما امکان می دهد تا یک دکمه تماس را به سایت وردپرس خود اضافه کنید.

با استفاد از این افزونه می توانید دکمه تماس را چسبنده کنید که با کاربر پیمایش می کند یا از ابزارک برای نمایش دکمه تماس در نوار کناری سایت خود استفاده می کند.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه و نحوه استفاده ازآن به دست آورید، مقاله آموزش افزونه Call Now Button را مطالعه کنید.

The Events Calendar

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

افزونه The Events Calendar با بیش از 800 هزار نصب فعال برای ایجاد یک تقویم رویدادها گزینه بسیار مناسبی است. این افزونه به راحتی قابل مدیریت بوده و دارای ویژگی های مفید فراوانی است. اما ویژگی جالب آن ابزارک لیست رویدادهای آینده است. اگر این ابزارک را به نوار کناری خود اضافه کنید، به شما امکان می دهد تمام رویدادهای آینده خود را به شکلی مرتب و منظم نمایش دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن، مقاله آموزش افزونه The Events Calendar را مطالعه کنید.

Simple Page Sidebars

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

اگر یک افزونه سریع و ساده می خواهید ، Simple Page Sidebars را امتحان کنید. این افزونه از کش داخلی وردپرس برای سریع نگه داشتن سایت شما استفاده می کند، در حالی که توانایی ایجاد و اختصاص نوارهای کناری سفارشی به صفحات مختلف را نیز به شما می دهد.

Widget Disable (بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس)

بهترین افزونه های ابزارک ها در وردپرس

به عنوان آخرین گزینه در این لیست، افزونه ای را معرفی می کنیم که با استفاده از آن می توانید ابزارک های خاصی را در سایت خود غیرفعال کنید تا هنگام ساخت نوار کناری، فوتر یا سایر نواحی ابزارک های سایت وردپرس وجود نداشته باشد. کافی است این افزونه را نصب کرده و ابزارک های ناخواسته را حذف کنید.

در مقاله آموزش افزونه Widget Disable می توانید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه و نحوه استفاده ازآن به دست آورید.

جمع بندی

افزونه های بسیار زیادی در وردپرس وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید قابلیت های ویژه ای به سایت وردپرس خود اضافه کنید. انتخاب از بین این افزونه ها کار مشکلی است. ما در این مقاله سعی کردیم افزونه هایی که باعث افزایش کارایی وب سایت شما در ناحیه ابزارک ها و نوار کناری سایت می شوند را از دسته های مختلف معرفی کنیم. امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

بهترین ابزارهای سئو

بهترین ابزارهای سئو برای آنالیز سایت وردپرس در سال 2021

گوگل مدام در حال بروزرسانی و تجدید نظر در الگوریتم های جستجوی خود است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *