خانه / آموزش وردپرس / بهترین افزونه های امنیتی وردپرس و مقایسه آنها با یکدیگر

بهترین افزونه های امنیتی وردپرس و مقایسه آنها با یکدیگر

بهترین افزونه های امنیتی وردپرس

آیا می خواهید سایت وردپرس خود را امن نگه دارید و از بهترین افزونه های امنیتی وردپرس استفاده کنید؟ فکر بسیار خوبی است. از آنجا که وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا است، اغلب توسط هکرها و اسپمر های مخرب مورد حمله قرار می گیرد.

متاسفانه، بسیاری از صاحبان وبسایت ها به دام این فکر که هکرها فقط شرکت های بزرگ یا وبلاگ های محبوب را مورد هدف قرار می دهند، می افتند. بنابراین اهمیت کمی به امنیت وب سایت خود می دهند. اما حقیقت این است که هکرها وب سایت ها را نه تنها برای سرقت اطلاعات شخصی و ایجاد بک لینک ها، بلکه برای سرگرمی هدف حمله قرار می دهند.

به عبارت دیگر، داشتن یک وب سایت کوچک تضمین کننده ایمن بودن وب سایت شما از حملات مخرب نیست. اگر اقدامات امنیتی لازم را برای جلوگیری از حملات به وب سایت تان انجام ندهید، اجازه می دهید که هکرها رتبه بندی جستجوی شما را ویران و کسب و کار آنلاین تان را نابود کنند.

اگرچه راههای زیادی برای افزایش امنیت وردپرس وجود دارد که در مقاله آموزش جامع امنیت وردپرس به تفصیل در مورد آن صحبت شده است، اما اساسی ترین اقدام برای حفظ امنیت وب سایت، نصب یکی از بهترین افزونه های امنیتی وردپرس در سایت شما است.

در این مقاله، ۶ تا از بهترین افزونه های امنیتی وردپرس را معرفی کرده و خصوصیات و ویژگی های آنها را با یکدیگر مقایسه می کنیم.

بهترین افزونه امنیتی وردپرس

افزونه Sucuri بهترین افزونه امنیتی وردپرس و یک راه حل کامل امنیتی برای وب سایت شما است که سایت شما را از بدافزارها، حملات بروت فورس و سایر آسیب پذیری های احتمالی محافظت می کند.

۱- Sucuri Security

بهترین افزونه های امنیتی وردپرس

هنگامی که افزونه Sucuri را فعال می کنید، تمام ترافیک وب سایت شما از طریق سرورهای CloudProxy آنها انجام می شود و تمام درخواست ها به منظور فیلتر کردن درخواست های مخرب، اسکن می شوند.

به همین دلیل، Sucuri با عدم اجازه به ترافیک های مخرب برای رسیدن به سرور شما، می تواند بار سرور را کاهش داده و عملکرد سایت شما را بهبود ببخشد.

این افزونه از وب سایت شما در برابر تزریق XSS، SQL و دیگر حملات شناخته شده، محافظت می کند. علاوه بر این، تیم Sucuri تهدیدات امنیتی بالقوه را فعالانه به تیم هسته وردپرس و همچنین افزونه های شخص ثالث گزارش می دهند.

این افزونه اخیراً رابط کاربری خود را جذاب و مراجعه به بخش های مختلف را آسان کرده است و حتی در مواردی که وبسایت شما تحت حمله قرار دارد، با راهنمایی های لازم جهت خنثی سازی حمله به شما کمک می کند.

به غیر از مسدود کردن تمام حملات، روش های دیگری که Sucuri  از وب سایت شما محافظت می کند عبارت است از:

  • بسته آنتی ویروس آن هر ۴ ساعت وب سایت شما را مونیتور می کند تا اطمینان حاصل کند که وب سایت شما از آسیب پذیری های بالقوه و نرم افزارهای مخرب خالی است.
  • این افزونه رد هرچیزی که در سایت شما رخ می دهد، شامل تغییرات فایل، آخرین ورود، تلاش های ناموفق برای ورود به سیستم و … را نگه می دارد.
  • افزونه Sucuri به شما اجازه می دهد تا اسکن سمت سرور را برای محافظت از وب سایت خود در برابر ویروس های سمت سرور انجام دهید.

۲- SiteLock

بهترین افزونه های امنیتی وردپرس

SiteLock  یکی دیگر از افزونه های محبوب امنیتی وب سایت ها و بهترین افزونه امنیتی وردپرس است که حفاظت از حملات DDoS، اسکن های بدافزار و … را ارائه می دهد. این افزونه تمام ویژگی های لازم برای ایمن سازی وب سایت شما را دارا می باشد.

افزونه SiteLock یکی از سریعترین افزونه های موجود برای اسکن کردن وب سایت است که به صورت خودکار آسیب پذیری ها را یافته، رفع می کند و از بروز مجدد آنها جلوگیری می نماید.

افزونه SiteLock به صورت روزانه قالب ها، پلاگین ها و فایل های وردپرس سایت شما را برای یافتن آسیب پذیری های احتمالی که باعث قرار گرفتن وب سایت در لیست سیاه یا تجربه بازدید کنندگی ضعیف می شود، اسکن می کند.

اگر بدافزاری در وب سایت شما یافت شود، افزونه SiteLock به صورت خودکار آن را رفع می کند و به شما در این مورد اطلاع می دهد. بر اساس گزارش های دقیق اسکن ، می توانید اقدامات فوری برای ایمن سازی سایت خود انجام دهید.

با استفاده از فایروال آن می توانید ترافیک انسانی را از ترافیک ربات تشخیص دهید و وب سایت خود را در برابر ربات ها و حملات آنها قبل از اینکه به سایت شما برسند، مسدود کنید.

۳- Wordfence Security

بهترین افزونه های امنیتی وردپرس

افزونه Wordfence Security یکی از جامع ترین افزونه ها و بهترین افزونه امنیتی وردپرس است. نسخه رایگان Lite این افزونه در مخزن افزونه های رسمی وردپرس در دسترس است.

نسخه رایگان آن ویژگی های مهمی مانند Web Applcation Firewall (WAF)، اسکنر بدافزار و حفاظت در برابر حملات بروت فورس را دارد. با بیش از ۲ میلیون نصب فعال، این افزونه امنیتی محبوب ترین افزونه وردپرس است.

افزونه Wordfence حملات بروت فورس را مونیتور کرده و جلوی تلاشهای زیاد برای لاگین و ورود را می گیرد. شما می توانید هر کسی را که از یک نام کاربری نامعتبر استفاده می کند قفل کرده و حتی برای امنیت بیشتر، احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید.

با استفاده از ویژگی مسدود کردن ناحیه ای این افزونه، می توانید جلوی حملات و سرقت محتوا از یک منطقه جغرافیایی خاص را بگیرید. بر اساس تطابق الگو و محدوده ی  IP، می توانید کل شبکه های مخرب و فعالیت های انسانی را که مشکوک به نظر می رسد، متوقف کنید.

این افزونه اجازه می دهد تا اعتبار آدرس IP خود را بررسی کنید و به این ترتیب بتوانید مطمئن شوید که ایمیل های مشتریان شما به عنوان اسپم علامت گذاری نمی شوند.

نقطه ضعف Wordfence این است که به جای اینکه یک ارائه دهنده مبتنی بر ابر (Cloud) باشد،  روی سرور خودتان  اجرا می شود. همچنین برخی از ویژگی های این افزونه مانند مسدود کردن ناحیه ای، اسکن های برنامه ریزی شده و احراز هویت دو مرحله ای در نسخه Pro آن در دسترس است.

۴- BulletProof Security

بهترین افزونه های امنیتی وردپرس

افزونه BulletProof Security  یکی دیگر از افزونه های امنیتی محبوب وردپرس است که به شما اجازه می دهد تا وب سایت خود را برای بدافزارها اسکن کنید، فایروال ها را راه اندازی کنید، از پایگاه داده خود پشتیبان گیری کنید و بسیاری از کارهای دیگر.

این افزونه یک ویزارد (wizard) نصب اتوماتیک تک کلیکه دارد که راه اندازی و پیکربندی افزونه را بسیار آسان کرده و آن را بی نیاز از نصب و یا تنظیمات دستی خسته کننده می نماید. پس از نصب و راه اندازی، افزونه به صورت خودکار و در زمان واقعی، تهدیدات امنیتی را شناسایی و رفع می کند.

توصیه می شود که بعد از نصب افزونه BulletProof، وب سایت خود را برای یافتن هر فایل یا کد هک کننده ای که قبلا نصب کرده اید، اسکن کنید. هر افزونه یا قالبی که در آینده نصب شود، توسط این افزونه در یک زمان واقعی، بررسی می شود.

با استفاده از فایروال مبتنی بر IP این افزونه، شما می توانید تمام افزونه های خود را از دسترسی عمومی و بهره برداری غیرمجاز امن کنید.

اگر بودجه شما محدود است، افزونه  BulletProof Security بهترین افزونه امنیتی برای شماست. با یک بار هزینه می توانید افزونه را روی وبسایتهای نامحدود نصب کنید. پس از خرید، ارتقاء و پشتیبانی رایگان نیز برای طول عمر محصول دریافت می کنید.

۵- iThemes Security

بهترین افزونه های امنیتی وردپرس

افزونه iThemes Security ، که قبلا “Better WP Security” نامیده می شد بهترین افزونه امنیتی وردپرس است که راه های متعددی را برای امنیت بخشیدن به وب سایت وردپرسی تان ارائه می دهد .

این افزونه با محدود کردن تعداد تلاشهای ورود ناموفق، وب سایت شما را در برابر حملات بروت فورس محافظت می کند. شما می توانید با آخرین بروزرسانی های فایل ها، هشدارهای ایمیل دریافت کنید تا بدانید سایت شما هک شده است یا خیر.

افزونه iThemes Security بر اساس محدودیت هایی که خودتان تنظیم می کنید، هر IP  مشکوکی که سایت شما را برای یافتن آسیب پذیری اسکن می کند را قفل می نماید.

شما حتی می توانید یک حالت خارج از دسترس برای سایت خود تنظیم کنید تا پیشخوان وردپرس خود را براساس تنظیماتی که اعمال می کنید، غیر قابل دسترس کند.

علاوه بر این، شما می توانید افزونه را طوری تنظیم کنید که نسخه پشتیبان از پایگاه داده را در مکان موردنظر شما خارج از سایت ذخیره کند.

برخی از ویژگیهای مفید دیگر افزونه iThemes Security عبارتند از:

  • احراز هویت ۲ مرحله ای که به وب سایت شما یک لایه حفاظتی دیگر اضافه می کند.
  • بررسی امنیت کاربر برای مرور فعالیت های شخصی کاربر.
  • اطلاع رسانی به شما اگر قالب یا افزونه قدیمی در سایت وجود دارد و یا هر مشکل حیاتی که باید برطرف شود.

تنها اشکال این افزونه این است که برای استفاده از تمام ویژگی ها و باز کردن آنها باید نسخه Pro آن را خریداری کنید.

۶- All In One WP Security & Firewall

بهترین افزونه های امنیتی وردپرس

افزونه All In One WP Security & Firewall بهترین افزونه امنیتی وردپرس و یک افزونه رایگان است که امنیت وب سایت شما را به یک سطح کاملاً جدید می رساند.

بهترین چیز در مورد این افزونه این است که تمام ویژگی های آن در سه دسته پایه، متوسط و پیشرفته دسته بندی می شود، که باعث می شود هر کسی به سادگی بتواند یک گروه از ویژگی ها را بدون شکستن وب سایت، فعال کند.

با نصب افزونه All In One WP Security & Firewall می توانید یک مقیاس درست از قدرت امنیتی سایت تان در پیشخوان وردپرس خود پیدا کنید. این افزونه به شما اطلاع می دهد که وب سایت تان بر اساس سیستم امتیاز دهی نکات امنیتی چقدر امن است.

همچنین افزونه All In One WP Security & Firewall با یک ویجت پیشخوان دیگر همراه می شود که به شما توصیه می کند ویژگی های خاصی را در سایت خود برای رسیدن به حداقل سطح قابل قبول امنیت، فعال کنید.

نقطه ضعف این افزونه این است که ویژگی های متوسط و پیشرفته آن ممکن است با قالب ها و افزونه های دیگر سازگار نباشد. قبل از کار با این ویژگی ها، با ویژگی امنیتی پایه آشنا شوید.

امیدواریم معرفی بهترین افزونه امنیتی در سایت مدیر وردپرس مورد توجه شما قرار گرفته باشد. شما از چه افزونه ها و روشهای امنیتی دیگری برای امن کردن سایت وردپرسی خود استفاده می کنید؟ دیدگاههای خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز شما به این نوشته...
پنج ستاره بالاترین رای می باشد

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

بهترین افزونه های پاپ آپ وردپرس

بهترین افزونه های پاپ آپ (Popup) وردپرس | ساخت پاپ آپ در وردپرس

در این مقاله بهترین افزونه های پاپ آپ وردپرس برای تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشترکان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *