بهترین افزونه های نقشه گوگل (Google Maps) در وردپرس

بهترین افزونه های نقشه گوگل

اگر می خواهید یک نقشه به سایت وردپرس خود اضافه کنید، به عنوان مثال موقعیت مکانی خود را در صفحه تماس با ما قرار دهید، مطمئناً اولین گزینه ای که به ذهنتان می رسد، نقشه گوگل است. اگر چه شما می توانید یک کد جاسازی را در سایت خود قرار داده و نقشه مورد نظر خود را نمایش دهید اما استفاده از بهترین افزونه های نقشه گوگل وردپرس قابلیت های بسیار بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند.

 هنگام جاسازی یک نقشه در سایت، Google Map API یک کد جاسازی در اختیار شما قرار می دهد که می توانید آن را در نوشته ها و برگه های خود بدون نیاز به هیچ افزونه ای قرار دهید.

افزونه های گوگل مپ به شما کمک می کنند تا نشانگرها را به مکان های خود اضافه کنید، در فرانت اند سایت خود فیلتر قرار دهید، آیکون های سفارشی، لایه ها، جهت ها و بسیاری موارد دیگر را به نقشه سایت خود اضافه کنید.

این افزونه ها به شما اجازه می دهند نقشه های خود را سفارشی سازی کنید تا مطابق با نیازهای سایت شما شوند. همچنین با استفاده از شورت کد می توانید نقشه را در هر جایی از سایت که بخواهید اضافه کنید. از طرف دیگر، هنگامی که می خواهید لوکیشن های تغییر موقعیت داده یا موارد اضافی دیگری را نشان دهید، افزونه ها در مقایسه با کد جاسازی موقعیت مکانی را بسیار دقیق تر و با جزئیات بیشتری ارائه می دهند.

در این مقاله بهترین افزونه های نقشه گوگل را معرفی می کنیم.

معرفی بهترین افزونه های نقشه گوگل (Google Maps) وردپرس

WP Google Maps

بهترین افزونه های نقشه گوگل

افزونه WP Google Maps با بیش از 400 هزار نصب فعال یکی از محبوب ترین و بهترین افزونه های نقشه گوگل وردپرس است. تنها کاری که برای ایجاد نقشه در این افزونه باید انجام دهید این است که در یک صفحه بین تب ها حرکت کنید.

نسخه رایگان این افزونه به شما اجازه می دهد اطلاعات زیادی را با استفاده از هر تعداد نشانگر که می خواهید (پین های استاندارد گوگل) با کاربران به اشتراک بگذارید. شما با کلیک راست کردن می توانید نشانگرها را اضافه یا ویرایش کنید و سپس آنها را با کشیدن در مکان های دقیق مورد نظر خود قرار دهید.

افزونه WP Google Maps از تکمیل خودکار Google Maps، محلی سازی، چهار نوع نقشه (نقشه راه، زمین، ماهواره و ترکیبی) و همچنین لایه های حمل و نقل (ترافیک، دوچرخه و وسایل نقلیه عمومی) پشتیبانی می کند.

نسخه Pro این افزونه ویژگی های زیادی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چندین نقشه که صفحه را پر می کنند
 • فیلتر کردن نشانگرها با استفاده از دسته ها، فیلدهای سفارشی و بسیاری موارد دیگر
 • نشانگرها می توانند شامل توضیحات، لینک ها، تصاویر، فیلم ها، لوکیشن ها، جهت ها و دسته ها باشند.
 • بازدیدکنندگان می توانند از موقعیت خود به عنوان نقطه شروع/پایان برای جهت ها استفاده کنند و نشانگرهای خود را به نقشه اضافه کنند.
 • قابلیت جستجوی مکان یابی پیشرفته که امکان جستجو براساس دسته ها را فراهم می کند و از موقعیت کاربر استفاده می نماید.
 • داده های نشانگر می توانند با برون بری یا درون ریزی در یک فایل CSV به سرعت ویرایش شوند. همچنین درون ریزی از URI (REST API)، XML، CSV، JSON، GPX نیز امکان پذیر است.

در مقاله آموزش افزونه WP Google Maps می توانید اطلاعات کاملی درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

Intergeo Maps (بهترین افزونه های کاملاً رایگان نقشه گوگل)

بهترین افزونه های نقشه گوگل

افزونه Intergeo Maps یکی از بهترین افزونه های نقشه گوگل وردپرس است که کاملاً رایگان می باشد. ساخت نقشه با این افزونه به دو روش امکان پذیر است:

 • از صفحه Intergeo که به صورت خودکار در تب رسانه وردپرس اضافه می شود.
 • با کلیک کردن روی تب رسانه در ویرایشگر نوشته وردپرس

رابط کاربری این افزونه ساخت و سفارشی سازی افزونه را به راحتی ممکن کرده است. همچنین می توانید نقشه ها را در کتابخانه نقشه با تنظیمات خاص ذخیره کنید و بعداً آنها را برای استفاده مجدد، با یا بدون ویرایش، بازیابی نمایید.

کارهای زیادی می توانید در حین ساخت نقشه ها انجام دهید. به عنوان مثال می توانید موقعیت و سطح زوم نقشه را تنظیم کنید، چندین موقعیت و نشانگر به نقشه اضافه کنید و رنگ و ابعاد آن را سفارشی سازی نمایید یا از استایل های از پیش تعریف شده افزونه استفاده کنید. دیگر ویژگی های این افزونه عبارت است از:

 • ساخت هر تعداد نقشه که بخواهید
 • اضافه کردن چند ضلعی، مربع و دایره برای هایلایت کردن مناطق
 • نمایش چندین نقشه (خیابان، ماهواره، زمین یا ترکیبی)
 • اضافه کردن قابلیت کشیدن و رها کردن نقشه
 • آیکون های سفارشی برای نشانگرها
 • در اختیار قرار دادن شورت کد برای نمایش نقشه در هر جایی از سایت که بخواهید

 Simple Google Maps Shortcode

بهترین افزونه های نقشه گوگل

کسانی که به دنبال یک افزونه ساده تر می گردند Simple Google Maps Shortcode از بهترین افزونه های نقشه گوگل است که برای آنها مناسب می باشد. همانطور که از نام این افزونه پیدا است وارد کردن نقشه ها به وب سایت با استفاده از شورت کد انجام می گیرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آدرس نقشه و Google Maps API key را تعریف کنید. پس از آن نقشه با استفاده از Transients API وردپرس به مدت سه ماه کش خواهد شد.

برای اصلاح نقشه با استفاده از این افزونه صفحه تنظیمات خاصی در اختیار ندارید اما بعضی از چیزها را می توانید با استفاده از ویژگی ها تغییر دهد. با استفاده از این ویژگی ها می توانید عرض و ارتفاع نقشه را تغییر دهید، اسکرول کردن موس و کنترل های نقشه را نیز غیرفعال کنید.

WP Google Map

بهترین افزونه های نقشه گوگل

WP Google Map با افزونه WP Google Maps که در ابتدای مقاله معرفی شد متفاوت است. این افزونه از نشانگرها، انواع مختلف نقشه و چندین مکان پشتیبانی می کند.

وقتی یک مکان جدید روی نقشه اضافه می کنید می توانید تعیین کنید هنگامی که کاربر بر روی نقشه کلیک کند چه اتفاقی می افتد. همچنین می توانید نشانگرها را به یک گروه اختصاص دهید. شما می توانید ارتفاع و عرض نقشه، سطح بزرگ نمایی و نوع نقشه مورد استفاده را تنظیم کنید و به مکان هایی که قبلاً ایجاد کرده اید اختصاص دهید. کلید API گوگل مپ باید در صفحه تنظیمات اصلی افزونه وارد شود.

نسخه پرمیوم افزونه WP Google Map که Advanced Google Maps Plugin for WordPress نامیده می شود ویژگی های انواع پست های سفارشی، پوسته های نقشه، جهت نمایی و توانایی برون بری و درون ریزی نشانگرها را ارائه می دهد. همچنین می توانید نوشته های وبلاگ را روی نقشه نیز نشان دهید و پشتیبانی از فیلدهای سفارشی پیشرفته، فیلترها، پوشش های HTML و طراحی با اشکال را اضافه می کند.

Google Maps Widget

بهترین افزونه های نقشه گوگل

Google Maps Widget یکی از بهترین افزونه های نقشه گوگل راه انداز سریع است که به شما اجازه ادغام نقشه به ناحیه ابزارک ها مانند هدر، فوتر یا سایدبار سایت را می دهد.

هر نقشه در ابزارک نقشه پیکربندی شده است و شما می توانید نوع نقشه، سطح بزرگ نمایی و ظاهر پین را تنظیم کنید و حتی نقشه را به یک URL خاص لینک دهید (به عنوان مثال صفحه تماس با ما وب سایت). وقتی کاربر روی تصویر بند انگشتی نقشه کلیک می کند به یک نقشه تعاملی بزرگتر هدایت می شود که برای نمایش بهتر از لایت باکس استفاده می شود.

توسعه دهندگان افزونه خاطر نشان می کنند که تصویر بند انگشتی ابزارک نقشه های گوگل از Google Maps Static Maps API برای ذخیره سازی نقشه ها استفاده می کند و نقشه های آنها در یک درخواست بارگذاری می شود. در حالیکه دیگر افزونه ها از بیش از 20 درخواست برای بارگذاری نقشه ها استفاده می کنند. این امر می تواند در بعضی موارد حجم کلی صفحه را تا 2MB کاهش دهد.

در نسخه رایگان افزونه Google Maps Widget تمام کاری که در تنظیمات افزونه می توانید انجام دهید این است که کلید API گوگل مپ خود را اضافه کنید. تنظیمات پیشرفته و گزینه های اضافه کردن پین و ابزارک ها در نسخه Pro افزونه در دسترس هستند اما کنترل کامل نقشه را در نسخه رایگان در اختیار دارید. در نسخه Pro افزونه می توانید نقشه گوگل را در نوشته ها و برگه های سایت خود با استفاده از شورت کد وارد کنید. به طور کلی Google Maps Widget Pro بیش از 50 ویژگی شامل پوسته ها، پشتیبانی از چندین پین نقشه و ادغام با گوگل آنالیتیکس ارائه می دهد.

MapsSVG

بهترین افزونه های نقشه گوگل

افزونه MapsSVG یکی دیگر از بهترین افزونه های نقشه گوگل وردپرس است. با استفاده از این افزونه می توانید سه نوع نقشه شامل برداری، گوگل و نقشه های تصویر را ایجاد کنید. شما می توانید نشانگرها و اشیاء سفارشی مانند ماشین ها یا املاک را به منظور مرتبط کردن آن با وب سایت خود اضافه کنید. دیگر ویژگی های این افزونه عبارت است از:

 • تبدیل تصاویر به نقشه
 • نمایش جزئیات در پاپ آپ ها، جهت ها یا راهنمایی ها
 • اضافه کردن جستجو و فیلتر به طوری که بتوانید از آن به عنوان فروشگاه یاب استفاده کنید.

ویژگی های زیادی در نسخه Pro این افزونه وجود دارد از جمله آنها می توان به نمایش گالری اشاره کرد.

Maps Marker (بهترین افزونه های رایگان و پرمیوم نقشه گوگل)

بهترین افزونه های نقشه گوگل

Maps Marker که نسخه رایگان آن با نام Leaflet Maps Marker شناخته می شود، یک افزونه نقشه گوگل وردپرس است که با Open Street Map، Bing، Mapbox و WMTS-maps کار می کند. بنابراین می توانید از خدمات رایگان و بدون فیلتر Open Street Map برخوردار شوید.

این افزونه به شما امکان اضافه کردن نشانگر برای لوکیشن ها را می دهد و این نشانگرها را با استفاده از لایه ها سازمان دهی می کند. هنگامی که یک نشانگر جدید اضافه کردید می توانید اندازه نقشه و سطح بزرگ نمایی را تنظیم کنید. نقشه کامل شده را می توانید در نوشته ها و برگه های وردپرس با استفاده از شورت کد وارد کنید.

همچنین یک صفحه درون ریزی و برون بری برای نشانگرها و لایه ها وجود دارد که برای پشتیبان گیری از نقشه ها و ارسال آنها به سایت های دیگر مفید است. صفحه ابزار اختصاصی به شما اجازه تهیه پشتیبان از تنظیمات و تعریف نقشه پیش فرض همراه با تنظیمات نقشه پیش فرض و بسیاری موارد دیگر را می دهد.

گزینه های بیشتری در صفحه تنظیمات اصلی افزونه موجود است که کنترل بیشتری روی مقادیر نقشه پیش فرض، تنظیمات لوکیشن، نقشه اصلی پیش فرض (مانند Open Street Map یا Google Maps)، پوسته ها، لایه ها و دیگر تنظیمات پیشرفته می دهد.

نسخه Pro این افزونه نیز موجود است که ویژگی های بیشتری مانند بهبود عملکرد نقشه های گوگل، فیلترینگ نقشه، ردیابی GPX و بسیاری موارد دیگر را می دهد.

هنگامی که متوجه شدید نشانگرها و لایه ها چگونه با نقشه ها ارتباط برقرار می کنند متوجه می شوید که Maps Maker چه افزونه قدرتمندی است. این افزونه تنظیمات بسیار زیادی دارد که به شما کمک می کند نقشه ها را سفارشی سازی کنید و ویژگی های زیادی در نسخه رایگان نیز وجود دارد.

اگر می خواهید با نحوه کار این افزونه آشنا شوید و اطلاعات بیشتری درباره آن به دست آورید، مقاله آموزش افزونه Maps Marker را مطالعه کنید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

بهترین ابزارهای سئو

بهترین ابزارهای سئو برای آنالیز سایت وردپرس در سال 2021

گوگل مدام در حال بروزرسانی و تجدید نظر در الگوریتم های جستجوی خود است و …

2 دیدگاه

 1. گوگل مپ که کلا پولی شده و کار نمیکنه آیا میشه مپ باکس رو رایگاه فعال کرد برای سایت؟ یا اونم پولیه…
  ممنون از مطلبتون

  • با احترام اگه دامنه شما IR باشه، تحت تحریم هست و نمیشه از خدمات گوگل مپ در وب سایت خودتون استفاده کنید، اما اگر از دامنه های بین المللی استفاده می کنید، دو گزینه پیش رو دارید اینکه ثبت نام کنید و ۲۰۰ دلار که گوگل برای وبمستران در نظر گرفته رو اتوماتیک دریافت کنید و از افزونه در صفحه تماس خودتون که بازدید زیادی نخواهد داشت استفاده کنید تا زمانی که بازدید زیادی فراهم شد و شما هم توانستید کسب درآمد کنید و پرداخت ارزی برای Google Map انجام دهید.
   اما راه حل دیگه استفاده از مپ باکس MapBox هست که طبق گزارش بلاگ این سرویس ۸ سال از انتشار اون گذشته و باید تست کنید.
   و در آخر می توانید بصورت دستی اقدام به قرار دادن نقشه در سایت خودتون کنید، مثلا از نمایی مناسب در گوگل مپ یا سرویس های مشابه اسکرین شات تهیه و قرار بدید اگر صرفا قرار بر نمایش لوکیشن محل کار شماست…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *