بهترین افزونه های کوتاه کردن و سفارشی سازی لینک ها در وردپرس

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

اگر یک وبلاگ نویس هستید قطعاً اهمیت URL های کوتاه را می دانید. استفاده از URL های کوتاه موضوع جدیدی نیست اما گسترش استفاده از شبکه های اجتماعی مانند توییتر، اهمیت این موضوع را بیش از پیش کرده است. در این مقاله بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک در وردپرس را معرفی می کنیم.

وب سایت هایی مانند توییتر پلتفرم های قدرتمندی هستند که می توانید پیام های خود را در آنها به اشتراک گذاشته و مخاطبان بیشتری جذب کنید. اضافه کردن لینک به پستی که درباره آن صحبت می کنید به شما امکان می دهد که خیلی مستقیم تر و واضح تر پیام خود را انتقال دهید.

هنگامی که می خواهید لینک محتواهای خود را در شبکه های اجتماعی با محدودیت تعداد حروف به اشتراک بگذارید، URL های طولانی کار را برای شما سخت می کنند. زیرا نه تنها تعداد کاراکترهایی که می توانید به توضیح محتوای خود اختصاص دهید را مصرف می کنند بلکه زیبا و کاربرپسند نیز نیستند. URL های کوتاه و سفارشی قابلیت اشتراک گذاری بهتری داشته و به خاطر سپاری آنها نیز راحت تر است و پوشش دهی خوبی برای لینک های افیلیت دارند.

شما می توانید از بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک ها در وردپرس استفاده کرده و از مزایای بی پایان آنها شامل مدیریت لینک های افیلیت و برندینگ URL ها بهره مند شوید.

معرفی بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک ها در وردپرس

Pretty Links Lite (بهترین افزونه های رایگان کوتاه کردن لینک ها در وردپرس)

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

Pretty Link یکی از بهترین افزونه های رایگان وردپرس برای کوتاه کردن لینک ها است که به پنهان کردن لینک های طولانی و کوتاه کردن آنها کمک می کند. این افزونه نه تنها به شما کمک می کند لینک های بهتر و زیباتری برای وبلاگ خود ایجاد کنید بلکه باعث می شود ترافیک بیشتری نیز جذب نمایید. شما می توانید هر هیت را در URL خود ردیابی کرده و گزارش کامل و دقیقی از جایی که هیت آمده است، دریافت کنید.

Pretty Link یک ابزار عالی برای ردیابی لینک ها یا به طور کلی افزایش دسترسی به وب سایت است و این کار را با پخش لینک ها در انجمن ها یا در کامنت های وب سایت های دیگر انجام می دهد.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده از آن داشته باشید، مقاله آموزشی افزونه Pretty Links را مطالعه کنید.

ThirstyAffiliates

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

Thirsty Affiliates  یکی از بهترین افزونه های مدیریت و کوتاه کردن لینک در وردپرس است که به شما کمک می کند لینک های افیلیت خود را به سادگی کوتاه کنید. با استفاده از این افزونه نه تنها می توانید لینک های خود را زیباتر کنید بلکه می توانید لینک ها را ایمپورت کنید، کلمات کلیدی را لینک دهی خودکار کنید ، آمار را به صورت دقیق ردیابی کنید و بسیاری کارهای دیگر را به راحتی انجام دهید.

با ThirstyAffiliates  می توانید سریعتر از آنچه فکرش را کرده اید شروع به کسب درآمد از وبلاگ وردپرس خود کنید. شما می توانید از این افزونه برای ایجاد لینک های برند دار استفاده کنید و کلمات کلیدی خاص را با لینک افیلیت اصلی خود جایگزین کنید. با استفاده از این افزونه کاربر پسند می توانید لینک های افیلیت را در نوشته های خود اضافه کرده و آنها را مدیریت کنید.

افزونه ThirstyAffiliates به شما اجازه می دهد لینک های خود را در دسته های مختلف مرتب و سازماندهی کنید و آنها را از طریق پنل مدیریت خود به راحتی کنترل نمایید.

در مقاله آموزشی افزونه ThirstyAffiliates می توانید اطلاعات کاملی درباره نحوه استفاده از این افزونه و تنظیمات آن به دست آورید.

URL Shortener by MyThemeShop

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

URL Shortener by MyThemeShop یکی دیگر از افزونه های خارق العاده و از بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک در وردپرس است که به شما در زیباتر کردن لینک های کمتر جذاب کمک می کند. شما با استفاده از این افزونه می توانید لینک های خود را کوتاه تر و جذاب تر کرده و حتی آنها را به طور کلی پنهان کنید. این افزونه همچنین به شما امکان ایجاد ریدایرکشن های 301 ، 302 ، 303 ، 307 و جاوا اسکریپت را می دهد.

شما با استفاده از افزونه URL Shortener by MyThemeShop می توانید لینک های افیلیت خود را به راحتی پنهان کنید. همچنین گزینه ای وجود دارد که به طور خودکار کلمات کلیدی خاصی را در تمام پست ها به URL های کوتاه پیوند می دهد. این ویژگی به ویژه برای شرکت های افیلیت مفید است. به عنوان مثال ، می توانید تمام کلمات “Amazon” را در نوشته های خود به یک لینک اشاره شده به Amazon.com از طریق URL افیلیت خود تغییر دهید.

وقتی لینک های کوتاه بسیار زیادی تولید می کنید، مدیریت آنها می تواند بسیار سخت باشد. برای مقابله با این امر می توانید لینک های کوتاه را در دسته بندی های مختلف سازمان دهی کنید تا بتوانید در آینده آنها را به راحتی پیدا کنید. این افزونه ویژگی های بسیار زیادی دارد که باعث می شود شخصی سازی لینک های شما به آسانی صورت گیرد.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه قدرتمند و نحوه استفاده از آن داشته باشید می توانید مقاله آموزشی افزونه URL Shortener by MyThemeShop را مطالعه کنید.

Easy Affiliate Links

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

Easy Affiliate Links افزونه قدرتمند دیگری است که به سفارشی سازی و کوتاه کردن لینک های شما کمک می کند. بهترین چیز در مورد این افزونه این است که یک آیکون در ویرایشگر بصری شما قرار می دهد که به هنگام نوشتن یک پست، ساختن یک لینک ریدایرکت شده را آسان می کند.

افزونه Easy Affiliate Links به شما امکان می دهد گروه تنظیم کنید، لینک ها را در یک پنجره جدید باز کنید، لینک ها را به صورت nofollow تنظیم کنید و بین تغییر مسیر دائمی 301، تغییر مسیر موقت 302 و تغییر مسیر 307 یک گزینه را انتخاب کنید.

همچنین می توانید تعداد کلیک هایی که یک لینک (به طور کل و در ماه آخر) دریافت کرده است را مشاهده کنید.

این افزونه به شما امکان می دهد آدرس های اینترنتی طولانی را به yourdomain.com  یا نسخه کوتاه شده URL آن تبدیل کنید. این افزونه گزینه ای بسیار خوب برای افیلیت مارکترها است که می خواهند لینک های خود را پنهان کنند. توجه داشته باشید که این افزونه نیاز به یک نامک در URL شما دارد به عنوان مثال به جای mysite.com/google دارای URL ی به صورت mysite.com/link/google است.

WP.me Shortlinks in Jetpack

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

آیا می دانستید با استفاده از افزونه Jetpack می توانید پیوندهای کوتاه WP.me ایجاد کنید؟ به همین دلیل افزونه جتپک جزء بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک در وردپرس نیز به حساب می آید. تنها اشکال آن این است که پیوندهای کوتاه WP.me داده های شما را ردیابی نمی کنند.

برای این کار باید ابتدا افزونه Jetpack را نصب و فعال سازی کنید. سپس در مرورگر خود آدرس اینترنتی زیر را وارد کنید.

 yourdomainname.com/wp-admin/admin.php?page=jetpack_modules

عبارت yourdomainname.com را با نام دامنه سایت خود جایگزین کنید. صفحه ای مشابه شکل زیر مشاهده خواهید کرد:

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

به سمت پایین صفحه اسکرول کرده و ماژول پیوندهای کوتاه WP.me را مشابه شکل زیر فعال کنید.

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

هر وقت یک بازدیدکننده از دکمه های اشتراک گذاری Jetpack استفاده کند، سایت شما بطور خودکار لینک های کوتاه WP.me ​​مانند آنچه در تصویر زیر نشان داده شده است را ایجاد می کند.

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

علاوه بر این ، فعال کردن ماژول WP.me ​​Shortlinks در افزونه جتپک، دکمه Get Shortlink را در ویرایشگر کلاسیک وردپرس اضافه می کند.

در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس در بالای صفحه سمت چپ دکمه ای با آیکون جتپک مشابه شکل زیر اضافه می شود.

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

اگر نمی خواهید از افزونه برای کوتاه کردن لینک ها استفاده کنید می توانید از بهترین سرویس های کوتاه کردن لینک مانند Bitly یا TinyURL استفاده کنید. استفاده از این سرویس ها بسیار ساده بوده و در بیشتر مواقع حتی نیازی به ایجاد اکانت ندارید. در ادامه آموزش به بررسی این دو سرویس می پردازیم.

TinyURL (بهترین سرویس های کوتاه کردن لینک در وردپرس جایگزین افزونه ها)

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

سرویس TinyURL یک سرویس کوتاه کننده لینک است که ماهیانه بیش از یک میلیارد ریدایرکت ارائه می دهد و در آن می توانید بدون ایجاد اکانت، URL کوتاه ایجاد کنید.

این موضوع که شما در TinyURL حساب کاربری ایجاد نمی کنید باعث می شود نتوانید لینک های خود را ردیابی کنید. اما به عنوان سرویس کوتاه کننده لینک بسیار خوب عمل می کند. کافی است URL بلند خود را وارد کرده و با کلیک بر روی یک دکمه آن را کوتاه کنید.

Bitly

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

Bitly  یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین سرویس های کوتاه کردن URL در اینترنت است که اگر علاقه مند به استفاده از بهترین افزونه ها نبودید می توانید از آن استفاده نمایید. این سرویس به شما امکان می دهد URL های کوتاه را به صورت ناشناس ایجاد کنید. کافی است لینک بلند خود را در فیلدی که با شماره 2 نشان داده شده است، وارد کرده و روی دکمه Shorten کلیک کنید.

شما می توانید در این سرویس یک حساب کاربری ایجاد کنید. بنابراین همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است روی Sign up کلیک کنید. سپس پلن رایگان را انتخاب کرده و فرم ثبت نام را پر کنید. همچنین می توانید با Google ، Facebook  یا Twitter ثبت نام کنید.

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

روی دکمه Create Account کلیک کرده و مطابق شکل زیر نحوه استفاده از Bitly را در صفحه بعدی انتخاب کنید.

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

قبل از انجام هر کار دیگری باید وارد ایمیل خود شده و آدرس ایمیل خود را تأیید کنید.

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

اکنون اکانت Bitly شما آماده است.

برای ایجاد یک URL کوتاه جدید در پیشخوانBitly ، مطابق شکل فوق روی دکمه Create کلیک کنید.

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

در مرحله بعدی URL  بلند خود را در بخش اسلایدها جایگذاری کنید.

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

پس از آن لینک خود را مطابق آنچه در شکل زیر مشاهده می کنید، سفارشی سازی کنید.

بهترین افزونه های کوتاه کردن لینک

علاوه بر این ، شما می توانید حساب های توییتر و فیس بوک خود را به منظور سهولت در اشتراک گذاری لینک های کوتاه متصل کنید.

Bitly یک نمودار ردیابی بصری دارد که تعداد کل کلیک ها، بهترین لینک ارجاع داده شده (ایمیل ، پیام کوتاه یا مستقیم) و مکان برتر را در بین سایر موارد به شما نشان می دهد. در صورت نیاز می توانید برای دریافت ویژگی های بیشتر پکیج Enterprise را خریداری کنید.

در این مقاله بهترین افزونه های وردپرس برای کوتاه کردن و سفارشی سازی لینک ها معرفی شد. با استفاده از این افزونه ها می توانید لینک های افیلیت و همچنین لینک های داخلی طولانی سایت خود را که باعث بی رغبت شدن بازدیدکنندگان برای کلیک کردن روی آنها می شود به لینک های زیبا و کوتاه تبدیل کنید.

امیدواریم این آموزش مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (6 امتیاز)

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

بهترین ابزارهای سئو

بهترین ابزارهای سئو برای آنالیز سایت وردپرس در سال 2021

گوگل مدام در حال بروزرسانی و تجدید نظر در الگوریتم های جستجوی خود است و …

12 دیدگاه

 1. سلام خداقوت

  چرا وقتی من یه مطلب یا محصولی ثبت میکنم اگه عنوانش طولانی باشه خود به خود بعد انتشار میاد کوتاهش میکنه ، درواقع میخوام جلوی این قضیه گرفته بشه

  همانطور که میبیند قبل از انتشار لینک به صورت کامل قرار میگیرد
  s6.picofile.com/file/8388549076/v1.JPG

  اما وقتی انتشار را میزنم و محصول منتشر میشود لینک از یه جایی به بعد حذف میگردد
  s7.picofile.com/file/8388549084/v2.JPG
  و به صورت زیر در میاید
  کتاب هوش مالتیپل چندگانه تیزهوشان ششم
  و بخشی از اون حذف میشه

  نمیخوام به این صورت باشه ، میخوام هرچقدر هم طولانی بود بمونه و عوض نشه

  • در قسمت پیوند یکتای پست هایی که منتشر می کنید به لحاظ فنی و سئو بهینه بودن و کمینه بودن پیوند یکتا شرط مهمی است که خود وردپرس تعداد کاراکتر ها را محدود می کند، چرا که بلند بودن پیوند یکتا سبب ایجاد اخلال در پیشرفت سایت شما در موتورهای جستجو خواهد شد، این امر به صورت عادی قابل دسترسی نیست که تمامی عنوان حتی اگر بیشتر از تعداد کاراکتر تعریف شده باشد قابل استفاده باشد ولی می توان آن را غیرفعال کرد که توصیه نمی شود، بهتر این است کلمات اصلی را در داخل پیوند یکتا استفاده کنید، موتورهای جستجو تاکید بسیاری کرده اند که کلمات عمومی و کلمات اضافه از پیوند یکتا حذف شوند، برای مثال می توانید پیوند یکتا پست خود را “کتاب-هوش-مالتیپل-انتشارات-خیلی-سبز” یا “هوش-مالتیپل-ششم-انتشارات-خیلی-سبز” قرار بدهید…
   شایان ذکر است که عنوان پست و Meta description تاثیر به مراتب بالاتری در سئو نسبت به پیوند یکتا دارند.

 2. آقا رضا حرفای شما درست اما چرا دیجی کالا که البته وردپرس هم نیست لینک های طولانی و کامل داره برای محصولاتش؟
  پس نمیتونیم بگیم حتما کوتاه شدن با سئو ارتباط داره…

  • ممنونم که با سایت مدیر وردپرس همیشه در ارتباط هستید…
   نظر به اینکه در کامنت های قبلی خدمت شما گفتیم کوتاه بودن لینک موثره، منبع ما مقالات وبمسترهای بزرگ دنیا و همچنین اطلاعات ریز و درشتی هست که از طرف گوگل یا کارمندان ارشد مجموعه ی گوگل منتشر شده، در مورد اینکه اسم دیجی کالا رو بردید و گفتید لینک های اونا بلنده و چون دیجی کالا هستند پس خوبه، باید خاطرنشان کنم که تمامی سایت های بزرگ ایرانی از سئوی عالی عالی برخوردار نیستند، حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ فاکتور در سئوی یک سایت موثره که کوتاه کردن لینک و سفارشی سازی اون یکی از تمام مسائل مطرح شده در دنیای سئو بوده و هست، دیجی کالا نقاط قوت فراوانی دارد و جز بزرگترین سایت های ایرانی می باشد ولی در این یک مورد که لینک ارسال فرمودید قاطعانه عرض می کنیم که بلندی لینک اون محصول اصلا درست نیست…
   شما هم سعی کنید پیوند یکتای پست های سایت خودتون رو مناسب سازی و کوتاه کنید، به شرط اینکه پیوند یکتا تا حدودی رسانایی محتوایی اون صفحه رو حفظ کند

 3. سلام روز بخیر
  من افزونه ای میخوام که به سرویس دهنده هایی مثل bit.ly یا امثال اینها متصل بشه و اتوماتیک لینک محصول یا مطلب را با این سرویس دهنده ها کوتاه کنه و اخر مطلب یا محصول لینک را درج کنه…
  چنین افزونه ای هست؟

  • برای کوتاه کردن اتوماتیک لینک در سرویس دهنده bitly می توانید از افزونه WP Bitly استفاده کنید…

 4. عالی بود…
  جت پک خوبه فقط لینک های کوتاهش که مال wp هست برای نت من مسدود هست!!!

  • دقیق توضیح بفرمائید، مشکل تون چیه و کجا مشکل دارید تا بررسی و راه حلی برای آن به شما ارائه گردد…

 5. سلام و احترام
  ممنون از مطلب مفیدتون
  آیا امکان داره که این افزونه ها رو از نظر امکانات و معایب و مزایا با هم مقایسه کنید. احتمالا هر کدام نسبت به دیگری برتری دارنو اینطوری میشه تصمیم گرفت که کدام افزونه برای چه کاربردی مناسب هست.

  • سلام آرش عزیز .. وقت بخیر … حتماً در کوتاه ترین زمان ممکن این کار رو انجام خواهم داد … ممنون از پیشنهاد خوب شما و از اینکه سایت ما رو دنبال می کنید.

 6. سلام
  من فقط میخام از لینک های سایتم که بلنده کوتاهش کنم برای کانال تلگرامم بزارم .. حالا برای این کار کدوم بهتره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *