بهترین افزونه های CRM وردپرس برای بهبود کسب و کارهای آنلاین

بهترین افزونه های CRM

در این مقاله بهترین افزونه های CRM وردپرس برای مدیریت بهتر ارتباط با مشتری و بهبود و توسعه کسب و کارهای آنلاین را معرفی می کنیم.

مهمترین دلیل راه اندازی یک وب سایت کسب و کار، پول است و یک شرکت برای به دست آوردن پول نیاز به فروش دارد. برای فروش بیشتر باید خدمات بهتری را به مشتریان ارائه دهد و برای خدمات بیشتر نیاز به مدیریت بهتر مشتری دارد. اینجا است که CRM (Customer Relationship Management) یا مدیریت ارتباط با مشتری به کمک کسب و کارهای آنلاین می آید.

افزونه های CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری افزونه های نرم افزاری هستند که عملکرد و ویژگی های CRM را به وب سایت های ساخته شده با وردپرس اضافه می کنند. این افزونه ها اهمیت زیادی دارند زیرا راه های مقرون به صرفه ای برای تولید لید و جذب مخاطب هدفمند، کسب بینش وب و ارتقا فروش ارائه می دهند.

در این مقاله بهترین افزونه های CRM وردپرس را معرفی می کنیم و توضیح مختصری راجع به هریک خواهیم داد.

بهترین افزونه های CRM و مدیریت ارتباط با مشتری وردپرس

WP ERP (بهترین افزونه های CRM وردپرس)

بهترین افزونه های CRM

 WP ERP یکی از بهترین افزونه های CRM وردپرس است. این افزونه فقط یک CRM نیست بلکه یک افزونه برنامه ریزی کامل منابع سازمانی است که CRM بخشی از هسته آن است و برای شرکت های متوسط تا بزرگ که با وردپرس کار می کنند ساخته شده است.

افزونه WP ERP مجموعه کاملی از ابزارها شامل ویژگی هایی برای استخدام، حسابداری، منابع انسانی و مدیریت ارتباط با مشتری را ارائه می دهد و دارای سه قسمت اصلی است که عبارت است از: HRM یا مدیریت منابع انسانی، CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری و حسابداری. مدیریت پروژه از طریق یک افزونه ثانویه نیز ارائه شده است که برای یک افزونه رایگان ویژگی های بسیار قدرتمندی است.

بنابراین با استفاده از افزونه WP ERP می توانید CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری خود را گسترش داده و بیشتر برنامه ریزی های منابع خود را در پیشخوان وردپرس انجام دهید. به عنوان مثال ماژول منابع انسانی در برقراری ارتباط با کارمندان و اضافه کردن آنها به دپارتمان ها کمک می کند.

در نسخه رایگان افزونه WP ERP به ویژگی های مدیریت تماس و فیلترینگ، زمان بندی برای کاربران و مشتری ها و کارمندان، گزارش ها و گروه های مختلف تماس و مراحل ارتباط آنها با شما دسترسی خواهید داشت. برای برخی کاربران موارد ذکر شده در فوق مهمترین ویژگی هایی است که از یک CRM انتظار دارند.

در نسخه های پرمیوم افزونه می توانید همگام سازی با HubSpot، MailChimp، Salesforce، افزونه WooCommerce، ادغام با Gravity Forms و همچنین ویژگی های اضافی مانند ارسال SMS برای مشتریان و بسیاری موارد دیگر را دریافت کنید.

برخی از ویژگی های دیگر این افزونه عبارت است از:

 • پشتیبانی از 44 پول رایج کشورهای مختلف
 • گزینه های سفارشی سازی برای پیشخوان وردپرس
 • انواع مختلف فهرست مانند لیدها، فرصت ها، مشتری ها و شرکت ها
 • امکان اضافه کردن یادداشت برای هر لید و تعریف سطح دسترسی
 • سیستم درون ساخته ارتباطات ایمیل و اعلان ها
 • تماس های گروهی

در مقاله آموزش افزونه WP ERP می توانید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

WP CRM

بهترین افزونه های CRM

افزونه WP CRM یکی از بهترین افزونه های CRM وردپرس است که دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که از نام آن برداشت می کنید یعنی یک CRM برای وردپرس. با استفاده از این افزونه کنترل پنل وردپرس شما می تواند به صورت مؤثری برای مدیریت تمام مشتریان، فروشندگان، شرکا، شرکت های وابسته و بسیاری موارد دیگر استفاده شود.

با استفاده از افزونه WP CRM می توانید مکاتبات و پیام رسانی ها را مدیریت کرده و برچسب ها و ویژگی هایی را به آنها اضافه کنید تا بتوانید نتایج را فیلتر نموده و افراد مورد نظر خود را به سرعت پیدا کنید. همچنین گزینه های پیشرفته این افزونه به شما امکان می دهد که فیلدهای مورد نیاز خود را تعیین کنید.

با افزونه WP CRM می توانید فرم ها را به راحتی ویرایش کرده و تماس ها را از پیشخوان وردپرس خود مدیریت کنید. هر سابقه تماس را می توان براساس نوع تماس دسته بندی کرد و همچنین دارای موضوع مکاتبات است که با استفاده از آن می توانید هر گونه تعاملی را ردگیری کنید.

اگر ویژگی های ارائه شده در نسخه رایگان افزونه WP CRM برای شما کافی نیست، افزون ها یا add-on هایی در این افزونه وجود دارد که می توانید برای توسعه عملکرد CRM در پیشخوان وردپرس آنها را خریداری کنید. همچنین اگر ویژگی مورد نظر شما در افزونه وجود ندارد و اطلاعات لازم در مورد کدنویسی را دارید می توانید در GitHub repo ویژگی مورد نظر خود را اضافه کنید و خودتان در پروژه مشارکت داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن مقاله آموزش افزونه WP CRM را مطالعه کنید.

UpiCRM

بهترین افزونه های CRM

UpiCRM یکی از بهترین افزونه های رایگان CRM وردپرس است که با افزونه های فرم تماس مورد نظر شما برای جذب و مدیریت لیدها کار می کند. این افزونه دارای مدیریت کاربر قدرتمندی است که شما را قادر به پیکربندی نقش ها، تخصیص لیدها، تماس های گروهی و ارسال ایمیل را می دهد و برای تیم هایی که به صورت مشارکتی کار می کنند بسیار مناسب است.

افزونه UpiCRM یک سیستم آنالیتیکس پیشرفته ارائه می دهد که توسط آن می توانید از پیشخوان وردپرس تحلیل دقیقی از فعالیت کاربر داشته باشید. همچنین با استفاده از آنالیتیکس این افزونه می توانید منابع ترافیک را جمع آوری کنید و مخاطبان هدفمند خود را به آن منابع لینک دهید.

برخی از ویژگی های این افزونه عبارت است از:

 • مدیریت کامل چرخه زندگی مشتری
 • ویژگی های درون ساخته کار گروهی و مشارکتی
 • گزینه های سلسله مراتبی نقش ها
 • ادغام با افزونه های تماس معروف مانند افزونه WPForms، افزونه Contact Form 7، افزونه Contact Form 7 DB، Gravity Forms، CaledraForms افزونه Ninja Forms و بسیاری موارد دیگر
 • آنالیتیکس درون ساخته برای ردیابی پیشرفته و مارکتینگ
 • افزونه کاملاً رایگان است

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید، مقاله آموزش افزونه UpiCRM را مطالعه کنید.

UkuuPeople

بهترین افزونه های CRM

UkuuPeople یکی دیگر از بهترین افزونه های CRM وردپرس است که شاید دقیق ترین افزونه مستقل در این لیست باشد. این افزونه به شما کمک می کند تماس های خود را از یک لیست اصلی مدیریت کنید. پس از آن می توانید تماس ها را به گروه های مختلف تقسیم بندی کنید و از طریق TouchPoints بر تعاملات با آنها نظارت کنید.

همچنین با استفاد از افزونه UkuuPeople می توانید یک لیست ایمیل بسازید، جلسات را برنامه ریزی کنید، وظایت را مدیریت کنید، تعداد اعضای تیم را افزایش دهید و بسیاری موارد دیگر را تنها از پیشخوان وردپرس انجام دهید.

UkuuPeople یک افزونه رایگان است اما add-on های پرمیومی دارد که موجب ادغام UkuuPeople CRM با اپلیکیشن های کسب و کار شخص ثالث مانند MailChimp و Google Apps می شوند. این add-on ها را می توانید به صورت بسته یا جداگانه خریداری کنید.

برخی از ویژگی های دیگر افزونه UkuuPeople عبارتند از:

 • مدیریت و نظارت تعاملات با چندین TouchPoints
 • ساخت لیست ایمیل در وردپرس
 • مدیریت و تخصیص وظایف
 • امکان ادغام با اپلیکیشن های کسب و کار دیگر مانند Gravity Forms و Give Donations
 • رایگان بودن هسته افزونه
 • دارا بودن ابزارهایی برای فروش محصولات و پذیرفتن کمک های مالی

UkuuPeople یک افزونه CRM وردپرس با گزینه های پیشرفته زیاد و قابلیت ادغام با سایر اپلیکیشن های مهم کسب و کار است. به همین دلیل برای شرکتهای کوچک و متوسط که ​​به دنبال تبدیل وردپرس به CRM هستند بسیار مناسب است. فرم های تماس به خوبی با پایگاه داده های شما ارتباط برقرار می کنند ، و همچنین افزونه ای عالی برای جمع آوری پرداخت ها از مشتری است.

WP CRM System

بهترین افزونه های CRM

WP CRM System یک افزونه قدرتمند و از جمله بهترین افزونه های CRM وردپرس است که به صاحبان مشاغل اجازه می دهد لیدها، پروژه ها و فعالیت های بازاریابی را مدیریت کنند. همچنین امکان ارسال فاکتورها و دریافت پرداخت ها را می دهد.

افزونه WP CRM System دارای گزینه ای برای ارائه خدمات سلف سرویس به مشتریان با درگاه های دسترسی مشتری است که به شما این امکان را می دهد تا پرداخت های مکرر و یک باره را ساخته و مدیریت کنید و وضعیت آمارها را بررسی نمایید.

افزونه WP-CRM System برای فروشندگانی که مسئولیت فعالیت های چرخه فروش و چرخه پس از فروش با مشتریانی را دارند که ایده ورود به یک پرتال و باقی ماندن در بالای صورت حساب و بروزرسانی های پروژه را دوست دارند بسیار مناسب است.

کسب و کارهای مبتنی بر پروژه با وب سایت های وردپرس از آژانس های خلاق گرفته تا شرکت های فناوری می توانند از این نوع CRM بهره مند شوند.

در مقاله آموزش افزونه WP-CRM System می توانید اطلاعات بیشتری درباره این افزونه و نحوه استفاده از آن به دست آورید.

vCita CRM & Lead Management for WordPress

بهترین افزونه های CRM

vCita CRM & Lead Management for WordPress یکی از بهترین افزونه های CRM وردپرس و یک راه حل قدرتمند CRM است که شما را قادر می سازد فرصت های فروش بیشتری ایجاد کنید، تمام تعاملات را ردیابی کنید و پرداختی ها را از مشتریان جمع آوری کنید. همچنین یادآوری های مشتریان، اعلان ها و ارتباطات کلی را به صورت خودکار انجام می دهد.

افزونه vCita با اپلیکیشن مدیریت مشاغل کوچک vCita کار می کند که یک پلتفرم ارتباطی رایگان با مشتری برای تشویق تعامل با سایت است. این اقدامات شامل ارسال پیام، زمان بندی قرار ملاقات ها، آپلود کردن اسناد و پرداخت هزینه خدمات حتی از دستگاه های تلفن همراه است.

برخی از ویژگی های این افزونه عبارت است از:

 • یک توسعه عالی از پلتفرم vCita
 • اپلیکیشن های بومی iOS و Android
 • ادغام با ابزارهای ایمیل و SMS مارکتینگ

این افزونه برای شرکت هایی که می خواهند ابزارهای پرداخت و بازاریابی را در CRM شان داشته باشند مناسب است.

Zero BS CRM (بهترین افزونه های CRM وردپرس)

بهترین افزونه های CRM

Zero BS WordPress CRM خود را به عنوان یکی از ساده ترین و سریعترین افزونه های CRM وردپرس شناسانده است. این افزونه عملکردهای مورد انتظار یک CRM مانند مدیریت مشتری ها، اضافه کردن فیلدهای سفارشی و فراهم کردن فرم های لید فرانت اند به اضافه صورتحساب آنلاین، یک درگاه مشتری و ادغام با Zapier را ارئه می دهد.

هسته افزونه Zero BS CRM رایگان است اما افزون های اضافی مانند وارد کردن تاریخچه فروش کالاها، کمپین ایمیل و ادغام با Stripe می تواند خریداری شود. این افزونه در کامپیوتر، تلفن و تبلت کار می کند. رابط کاربری آن کاربر دوستانه است و مبتدیان به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.

Ninja Forms

بهترین افزونه های CRM

Ninja Forms یکی از بهترین افزونه های فرم ساز وردپرس برای وب سایت های وردپرسی است. این افزونه به شما امکان ساخت هر نوع فرمی را از جذب لید گرفته تا فیدبک گرفتن از پرداخت های جمع آوری شده می دهد. این توابع از وب سایت وردپرس شما استفاده می کنند تا CRM شما را قدرتمندتر کرده و با ایجاد مکانیسمی برای جمع آوری پرداخت ها قدرت اتصال فیدبک به تماس ها و فروش سریعتر را موجب شوند.

Ninja Forms برای آژانس های بازاریابی بسیار مناسب است. نه تنها به این دلیل که پلن آژانس از سایت های نامحدود پشتیبانی می کند بلکه به دلیل انعطاف پذیری فرم و Add-on های اضافی است که به شما امکان می دهد فعالیت های بازاریابی و تجارت الکترونیک مانند ساخت لیست ایمیل و پردازش پرداخت را انجام دهید.

با مطالعه مقاله آموزش افزونه Ninja Forms می توانید با نحوه کار این افزونه فرم ساز قدرتمند آشنا شوید.

Gravity Forms

بهترین افزونه های CRM

Gravity Forms یکی دیگر از بهترین افزونه های سازنده فرم وردپرس برای وب سایت های وردپرسی است که به صورت پرمیوم عرضه شده است. این افزونه هم با وب سایت های WordPress.org و هم با وب سایت های WordPress.com کار می کند. افزونه Gravity Forms با ارائه بیش از 30 نوع فیلد فرم آماده استفاده، شخصی سازی فرم براساس ورودی کاربر و قابلیت پذیرش آپلودهای کاربر به شما امکان ساخت هر نوع فرمی را می دهد.

ادغام با اپلیکیشن هایی مانند MailChimp و PayPal به شما امکان ساخت لیست مشتری ها و لیدها را می دهد و به شما اجازه بستن فروش و جمع آوری سریع تر پرداخت ها را می دهد.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

درباره ی مینا قدسی

مطلب پیشنهادی

Maximum execution time exceeded

رفع خطای Maximum execution time exceeded در وردپرس

اگر خطای Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded را هنگام بروزرسانی یک …

۲ دیدگاه

 1. پارس ویتایگر

  مطلب خوبی بود.
  با افزونه اتصال گراویتی فرم به به نرم افزار CRM ویتایگر هم امکان اتصال وجود داره.

 2. سلام .
  ممنون بابت توضیحات خوبتون . مطالب مفیدی دارید .
  سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *